Česko – Rusko 3:1 (kon.)
konec
Česko
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Rusko
Pátek 13.10.2017, 17:30 • Příbram • Reprezentace do 18 let
Partner:
   
  Dnes je to od nás z tohoto zápasu všechno, děkuji za pozornost a těším se na vás u další online přenosů. Karel Milec (19:28:29)
   
  Český tým zvítězil 3:1 a vyhrál tak první ze tří soubojů nad Ruskem, v zápase byl nejlepším hráčem rozhodně Lukáš Dostál, který pochytal většinu šancí ruského týmu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Ruský tým se již smířil s tím, že tenhle zápas nedopadne a vypadá to, že Češi vyhrají 3:1!
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:05
  Češi se snaží dohrát zbytek zápasu v útočné třetině.
   
  57:00
  Do konce zápasu zbývají poslední tři minuty, český tým v poklidu kráčí za vítězstvím nad ruským týmem.
   
  55:50
  Dominik Sklenář dostal puk mezi kruhy, ovšem střela se mu příliš nepovedla, takže Miftachov našel bez problémů svůj puk ve své lapačce.
   
  54:40
  Vojtěch Kropáček předvedl individuální akci, z vlastní třetiny dojel až pro Miftachova, kde ale s pukem nic nevymyslel a ruský brankář ho získal pro svůj tým bez větších problémů.
   
  54:00
  Galenjuk dostal nabit na modrou čáru, ovšem jeho pokus po ledě skončil mimo.
   
  53:32
  Dobrá individuální akce Semykina, který si z pravé křídla sjel na střed, kde se pokusil ohrozit Dostála, ovšem střela vedle nemohla gólmana Komety ohrozit.
   
  52:08
  Češi nahodili před branku, kde stál Karel Plášek, který tečoval těsně před brankářem, puk již nestihl příliš změnit směr a Miftachov ho tak stačil vytěsnit mimo.
   
  50:54
  Po vstřelené brance musí následovat opravy branky ruského týmu, která není ve svém obvyklém postavení.
   
  50:54
  Česko právě vstřelilo branku!
  Autorem branky je JAN MATIÁŠEK, který dostal ideální přihrávku před branku od Filipa Přikryla, kterou musel zcela osamocen využít a zvýšit stav na 3:1 pro Česko! Asistence: Filip Přikryl.
   
  50:45
  Střondala dostal tvrdou přihrávku, kterou musel na dvakrát zpracovat, následná střela skončila na rameni ruského gólmana.
   
  49:58
  Český tým má za sebou více než minutu přesilové hry, Češi drží ruský tým ve vlastní obranné třetině, tohohle tlaku je potřeba využít!
   
  49:37
  Klejna si připisuje střelu na branku od modré čáry, ale byla to spíše taková propagační střela, s kterou neměl ruský gólman větší problémy.

  Karel Milec

  Branky a nahrávky: 19. Matiášek (Kropáček), 31. Střondala (Plášek), 51. Matiášek (Přikryl) – 31. Marčenko


  Česko: Dostál (Kolář) – Kleiner, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Had, Seeman, Michálek – Matiášek, Šír, Šik, Prošek, Kropáček, Plášek, Arnošt, Sklenář, Šedivý, Brož, Žemba, Ouřada, Střondala, Přikryl
  Rusko: Miftachov (Isajev)– Galenjuk, Malyšev, Gabdrachmanov, Porošin, Sitdikov, Semykin, Solopanov, Komarov, Misjul, Zhuralev, Valitov – Alexandrov, Astaševskij, Bedanin, Denisenko, Diadenkin, Garajev, Kizimov, Isčakov, Marčenko, Rtiščev, Michajlov, Rožkov, Sorkin, Podkolzin