Lipt. Mikuláš – Košice 5:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 3:2 (po pr.) | Zvolen – Nitra 3:4 (0:1 po s.n.)
Nové Zámky – Detva 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HKM Zvolen
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)
HK Nitra
sk Pátek 13.10.2017, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 11. kola Tipsport ligy. V našej najvyššej hokejovej súťaži dnes proti sebe nastúpia okrem iných aj Zvolen s Nitrou. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

V aktuálnej tabuľke sú dnešní súperi tabuľkoví susedia. Zvolen je na piatej priečke a Nitra je šiesta.

Nitra ťahá sériu troch prehier. Z týchto troch zápasov získali Corgoni len jediný bod a tak sa dali očakávať zmeny v klube. Tie už sú aj skutočnosťou. V klube skončili americký gólman Eric Hartzell a rovnako aj David Friedmann. Naopak na mesačnú skúšku prišiel Jakub Ručkay. V utorok Nitra doma privítala v rámci Vyšehradského pohára MAC Budapešť. Nitra viedla už 3:1, no nakoniec koniec nezvládla a prehrala 3:4 a keďže prvý zápas skončil rovnako 3:4, muselo sa predlžovať. Gólom z predĺženia Nitra nakoniec postúpila, ale všetci čakali jednoznačnejší postup. Najnovšie Nitra podpísala spoluprácu s brankármi Nathanom Lawsonom a Marekom Lacom.

Zvolenčania aktuálne ťahajú sériu troch víťazstiev v rade. Postupne zdolali doma Košice, Nové Zámky a v utorok v Piešťanoch po predĺžení aj Slovenskú dvadsiatku. Bryndziari tak v aktuálnej tabuľke práve Nitru preskočili o dva body a patrí im piata priečka. Nitra klesla na šieste miesto.

Inak z dlhodobého hľadiska sa Zvolenčanom proti Nitre nedarí. Z posledných ôsmych stretnutí totiž Nitra až sedem vyhrala. Tiež si dobre pamätáme semifinálovú sériu Play off zo sezóny 2015/2016, ktorú Nitra vyhrala 4:3 na zápasy.

Najproduktívnejší hráči HKM ZV:
    Michal Chovan 11b (3+8) 11z, +/- (-3)
    Nick Ross 9b (2+7) 11z, +/- (0)
    Milan Kytnár 8b (4+4) 10z, +/- (0)

Najproduktívnejší hráči HK NR:
    Anthony Luciani 15b (8+7) 11z, +/- (+5)
    Judd Blackwater 14b (4+10) 11z, +/- (+5)

Príjemný večer zo Zvolena...

Obe mužstvá nám krúžia na ľadovej ploche a to je najlepší dôvod predstaviť si jednotlivé súpisky oboch mužstiev.

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Climie (Šimko) – Hraško, Andersons, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Dubeň – Šišovský, L.Jurík, Obdržálek – Coffman, Steén, Matis – Török, Immonen, Ďaloga – Jakubík, V.Fekiač, T.Ondris (tréner Peter Mikula)

HK Nitra: M.Laco (Foltán) – Mezei, Kováčik, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Mir.Pupák, Korím, Mich.Pupák – Cope, Krištof, Paulovič – Mikúš, Blackwater, Luciani – J.Ručkay, Kutálek, H.Ručkay – Rzavský, Šille, Štumpf (tréner Andrej Kmeč)

Rozhodca: Kalina, Snášel – Gajan, Smrek (video – Ország).

Pekne po poriadku. Do brány hostí nastúpi Marek Laco, chrbát mu bude kryť Foltán. Kanaďan Nathan Lawson na dnešnej súpiske nie je. Jakub Ručkay nastúpi v tretej formácii s Henrichom a Kutálkom. Prvý útok bude hrať v zložení Cope – Krištof – Paulovič. Nitranom teda chýbajú Matúš Rais a Juraj Šiška.

Domácim chýba dnes viacero hráčov základnej zostavy, veď spolu kľudne rátajme. Zranení sú Kytnár, Kelemen, Síkela a v zostave dnes nefiguruje ani najproduktívnejší hráč HKM Mišo Chovan. V obrane Zvolenčania postrádajú mladého Michal Ivana, ku ktorému pribudol Michal Novák. Domáci tréneri teda museli lepiť zostavu a na krídle nastúpi teda aj junior Tomáš Ondris. Do brány nastúpi Matt Climie a prvá formácia nastúpi v zložení Šišovský, Jurík, Obdržálek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Najmä strata Michala Chovana, ktorý v stredu podstúpil operáciu zlomenej sánky bude pre domácich veľmi citeľná. Len dodávam, že Zvolenský útočník utrpel zlomeninu len 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny v Piešťanoch v stretnutí proti SR20. Chovan ešte nastúpil do predĺženia a práve on gólom rozhodol o zvolenskom víťazstve. Už na druhý deň však skončil v martinskej nemocnici, kde mu operovali sánku a čaká ho nútený niekoľkotýždňový pokoj od hokeja.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám stretnutie odštartuje. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:03
    Úvodné buly vyhral domáci Jurík a domáci spoza brány okamžite zakladajú prvú útočnú akciu.

00:54
    Zatiaľ bez strely na bránu, Luciani teraz zbehol Blackwatrerovi skôr do pásma, ofsajd.

01:24
    Chyba HKM pri vyhadzovaní puku, zachytil ho Versteeg a bol s pukom úplne sám, mohol si ho potiahnuť no on volil iba ľahké nastrelenie puku na bránu.

02:50
    Domáci prvý krát na dlhšie v útočnom pásme, Ďaloga sa načahoval za vyrazeným pukom ale z jedine šance Zvolena nebolo napokon nič.

03:58
    Prvá priama strela na bránu, vyslal ju Matej Paulovič a Climie ju v rozkľaku likviduje.

04:10
    Ďalšie vyhrané buly Nitry, strela a ďalší zákrok zvolenského gólmana.

05:01
    Tim Coffman pekne vyzvŕtal obranu Nitry, nabil na modrú Drgoňovi a po jeho bombe sa Marek Laco už pozeral za chrbát. Puk ale končí po jeho betónmi.

06:08
    Tomáš Torok pekne obišiel bránu hostí na zakončoval na Laca, skrumáž pred bránou Nitry, no obrancovia hostí puk nakoniec vydolovali a vyviezli.

07:12
    Hostia z Nitry si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

07:26
    Hostia trochu pod tlakom, nelenili a vyhodili puk opäť cez všetky čiary.

08:21
    Zatiaľ sledujeme celkom rýchly hokej, s množstvom korčuliarskych súbojov. Zatiaľ je hra úplne vyrovnaná a veľa streleckých pokusov sme nevideli.

09:00
    Domáci Andersons pod tlakom, tiež nič nevymýšľal a vyhodil puk cez všetky čiary n a zakázané.

09:41
    Ďaloga vyhral korčuliarsky súboj, dokázal z rohu ešte aj presne Immonenovi, ale ten už bol rovnako z uhla a nedokázal dobre zakončiť.

10:40
    Jakub Ručkay teraz pocítil tvrdosť Petra Hraška a po tvrdom hite od neho odtelel a padá na ľad.

10:59
    Po nepresnej rozohrávke Nitranov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Mareka Laca.

11:26
    Steén sa uvoľnil pri ľavom mantinely, ale jeho nahodenie bolo veľmi slabé.

11:40
    Marek Laco má za sebou teraz dva veľmi dobré ale ťažké zákroky, domáci akoby pridávali na svojej iniciatíve a sú momentálne lepší.

12:09
    Domáci rýchlik Martin Ďaloga prekorčuľoval obranu Nitry a šiel takmer sám na Laca, no miesto puku skončil v bránke on sám aj s gólmanom Nitry. Píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

12:40
    Buly pred Climiem vyhral Kutálek a Miroslav Pupák okamžite pálil na bránu Zvolena. Puk ale končí v lapačke domáceho gólmana.

13:46
    Puk stále čoraz viac na hokejkách HKM, Nitra ak ho aj vo vlastnom pásme vybojuje, veľmi rýchlo oň prichádza.

14:40
    Ani jedno mužstvo sa zatiaľ nejako nehrnie do útoku.Coffman teraz mohol zaútočiť, no volil zatiahnutie puku za vlastnú bránu a domáci prestriedali.

15:13
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Immonen – 2 min., hákovanie).

15:44
    Michal Krištof si nakorčuľoval s pukom od ľavej strany a triafa Climieho, po ňom podobne aj Paulovič.

16:45
    Domáci boli dlho pod tlakom a až po 90 sekundách sa im puk podarilo vyhodiť.

17:09
    Najväčšia šanca zápasu, prečíslenie HKM dvoch na jedného. Obdržálek to vzal na seba, no jeho strela mieri nad Lacovu bránu.

17:14
    Domáci v plnom počte.

17:27
    Buly pred Lacom vyhrali domáci, no veľmi rýchlo o puk prišli, Nitra v útoku.

18:11
    Krištof pekne vošiel do pásma, Andersons ho ale vytlačil zo streleckého uhla a center hostí musel prihrávať, no prihral nepresne.

19:15
    Posledné dve minúty patria hosťom, tlačia a Mezei práve nebezpečne nahadzoval od modrej. Sám nikým neatakovaný, ale triafa iba telá pred sebou.

19:34
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ross – 2 min., držanie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Cope – 2 min., sekanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu a zatiaľ to bolo viacmenej len také uťukávanie sa. Šance prišli až počas presilovky hostí. Najprv Climie zneškodnil dve dobré strelecké pozície Krištofa a Pauloviča, no hneď z protiútoku mohol Zvolen poslať do vedenia Obdržálek. Neuspel však ani on a tak na úvodný gól stále čakáme.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:03
    Úvodné buly opäť vyhral Zvolen.

20:37
    Protiútok Nitry, Krištof si pekne na ľad položil Hraška, ale následná strela smerovala mimo brány a puk ukoristil HKM.

21:32
    Blackwater opäť končí svoju útočnú akciu na modrej čiare, kde Zvolen postavil tvrdý obranný val a konkrétne Drgoň nitrianskeho útočníka o puk obral.

21:53
    Buly pred Climiem vyhrali domáci, ale v strednom pásme o puk rýchlo prišli.

22:24
    Hra sa teraz veľmi kúskuje, Zvolenský ofsajd. hra stratila na tempe.

23:03
    Nitra výborne forčekuje, Ordzovenský teraz získal puk na modrej čiare, potiahol si ho pár metrov a jeho delovka trafila Climieho niekde do ramena.

23:57
    Nitra dala gól!
    Krásna kombinačná akcia prvého útoku Nitry. Matt Cope vyhral súboj pri mantineli, prihral medzi kruhy Paulovičovi ten naznačil strelu, ale prihral ešte lepšie postavenému MICHALOVI KRIŠTOFOVI a ten otvára skóre.

24:59
    Domáci pri troche šťastia mohli vyrovnať, Coffmanova prihrávka pred bránu ale nenašla presne Marisovu hokejku. I keď sa po nej naťahoval.

25:48
    V krátkom slede druhé buly pred Lacom, ale domáci oba prehrali.

26:07
    Hostia začali útočné akcie riešiť jednoduchšie než doteraz. Matt Cope pri mantineli nič nevymýšľal a okamžite nahadzoval puk pred bránu. Climie chytá puk do lapačky.

26:46
    Domácim očividne viazne spolupráca a rozohrávka. Zakázané uvoľnenie.

26:55

26:56
    Začína druhá presilovka hostí v stretnutí.

27:32
    Hostia kombinujú, ale Matis predsa vystihol rozohrávku Jozefa Kováčika a puk končí na striedačke Nitry.

27:54
    Mezei stráca puk na modrej čiare a domáci si môžu na chvíľu vydýchnuť.

28:45
    Matt Cope mieri z medzikružia mimo a Šišovský puk vyhadzuje cez všetky čiary.

28:55

29:41
    Pekné sólo Tima Coffmana, dokázal obkrúžiť celé útočné pásmo, aj vystrelil. Lacovi puk spadol pred seba, no Matis bol pri puku neskôr ako hostia.

29:55
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Luciani – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

30:04
    Strela Hraška zblokovaná, dorážka Šišovského rovnako zblokovaná a až Obdržálkova Laca ohrozila.

30:43
    Strela Hraška od modrej, Laco opäť iba vyráža pred seba, Šišovský dorážal a už je tam mela. Obaja "kohúti" odchádzajú na trestnú lavicu.

30:43
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ordzovenský – 2 min., hrubosť).

31:19
    Drgoň teraz prihral veľmi nepresne a domáci i keď hrajú presilovku vyrobili zakázané uvoľnenie.

31:41
    Oscar Steén síce zaviezol s Coffmanom puk do pásma ale nasledovala zlá prihrávka a je po presilovke Zvolena.

31:55
    Hostia v plnom počte.

32:23
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ross – 2 min., nedovolené bránenie).

32:51
    HK Nitra zatiaľ iba dobíja útočné pásmo, nakoľko úvodný pokus im veľmi neprišiel a veľmi rýchlo o pásmo prišli.

33:06
    Zvolen dal gól!
    Skutočne kuriózny gól hodný titulu "frajer na záver". Domáci v oslabení vyhrali buly na vlastnej modrej, PETER HRAŠKO vystrelil cez celé ihrisko na bránu a puk na počudovanie všetkých prešiel Lacovi medzi betóny.

Asistoval: Tim Coffman.

34:10
    Nitra pokračuje v presilovke, bomba Mezeia tečovaná ale puk smeruje vedľa brány.

34:23

34:53
    Hostia z úplne nevinnej akcie idú opäť do vedenia. K voľnému puku sa pri ľavom mantineli zmocnil MATT COPE, namieril a švihom prestrelil Climieho.

Asistoval: Matej Paulovič.

35:16
    Daniel Rzavský v tutovke triafa iba ľavú tyčku a hostia mohli viesť už o dva góly.

37:16
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kutálek – 2 min., držanie).

37:56
    Prvá vážna akcia Zvolena. Ross puk iba ľahko nahodil pred bránu, Lacovi opäť spadol a Drgoň ho dokázal vydolovať a dorážal, no chýbalo niekoľko centimetrov.

38:46
    Hra sa kúskuje, ofsajd hostí, ale tí hrajú v oslabení tak im to určite vyhovuje.

39:18

39:38
    Tibor Kutálek vyhral osobný súboj pri mantineli, prihral rýchlo TOMÁŠOVI MIKÚŠOVI, jeho strela bez prípravy mierila presne do ľavého horného rohu brány a prekvapila Climieho. Krásna strela.

Asistovali: Tibor Kutálek a Anthony Luciani.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina už bola hokejovejšia a odvážnejšia z oboch strán. Hostia sa ujali vedenia a i keď Marek Laco dostal kuriózny gól takmer cez celé klzisko hostia sa otriasli a dokázali pridať do konca tretiny ešte dva presné zásahy. Po dvoch tretinách teda hostia vedú zaslúžene 1:3.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:43.

Strely po druhej tretine: 18-22
    Buly: 31-14

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:12
    Domáci začali tretinu náporom. Okamžite prvá strela na bránu Laca.

40:40
    Rossove nahodenie na bránu bola dva krát ztečované a puk mieri mimo brány.

41:02
    Tibor Kutálek z dobrej pozície strieľa tesne mimo brány. Zvolen mohol doraziť, no míňa.

41:47
    Ďalší zákrok Matta Climieho po akcii tretieho nitrianskeho útoku. Strieľal Jakub Ručkay a gól,mna HKM v rozkľaku chytá.

42:46
    Jurík s Hraškom do seba narazili v strednom pásme a druhý menovaný sa len veľmi ťažko zdvíha z ľadu.

43:12
    Matúš Matis našiel tesne pred Lacom presne hokejku Coffmana, ale Američan strieľa tesne popri ľavej tyčke.

44:05
    Rozohrávka hráčov Nitra končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Marekom Lacom.

44:12
    Vyhrané domáce buly, strela Hraška, teč Šišovského, no puk mieri opäť už po niekoľký krát mimo brány.

44:49
    HKM pridáva, krásna individuálna akcia Petra Šišovského, ale Laco jeho strelu vyráža do rohu.

45:51
    Ľahká strela Henricha Ručkaya na bránu domácich, Climie má puk pod lapačkou, no rozhodca dlho váhal a nepískal, až teraz hru prerušil.

46:47
    Daniel Štumpf pri pokuse vystreliť atakovaný a láme svoju hokejku ale Nitra ostáva naďalej v pásme.

47:48
    Zverenci Andreja Kmeča vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Hostia nemôžu striedať. Zlé vyhodenie Nitranov.

48:13
    Judd Blackwater teraz stratil v súboji hokejku a Coffman si ho povodil popri mantineli, prihral Rossovi, ale jeho strelu Laco videl a chytá.

49:15
    Nitrania nedávajú domácim vo vlastnom pásme veľa priestoru, teraz Šišovský mal puk na hokejke, ale bol tvrdo atakovaný na hrane faulu. Nakoniec z toho domáci šancu ani nemali.

50:25
    Po ľavom krídle pekne ušiel Paulovič, ale jeho blafák si cestu do siete nenašiel. Climie si postrážil svoju pravú tyčku.

51:33
    Tvrdé súboje na modrej čiare, Lukáš Jurík padá a bol faulovaný.

51:38
    Ďalší faul hostí a rysuje sa tu 120 sekundová presilovka o dvoch hráčov !

51:40
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rzavský – 2 min., podrazenie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kutálek – 2 min., hákovanie).

52:40
    Coffman v najväčšej šanci mieri pár centimetrov mimo brány, ale domácej presilovke chýba moment prekvapenia.

53:31
    Všetky domáce pokusy mieria mimo brány, veľmi zle zrealizovaná presilovka HKM. Hraškova bomba ale opäť zadunel iba mantinel za Lacovou bránou.

54:41
    Nitra prežila klinickú smrť, udržal oslabovku o dvoch hráčov, no domáci ostávajú v útočnom pásme, tlačia a hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

54:41
    Andrej Kmeč si pochopiteľne a veľmi správne berie oddychový čas.

55:27
    Hostia v nápore, Jakub Ručkay sa pekne predral pred bránu Zvolena, dokázal aj bekhendom zakončil, no Climie vyráža.

56:30
    Zvolenčania sa predsalen snažia ešte niečo so zápasom urobiť, ale kľúčové sú dnes súboje pri manetineloch a tie Nitrania dnes vyhrávajú.

56:59
    PETR OBDRŽÁLEK sa pekne predral popri ľavom mantineli, natlačil sa pred bránu a prízemnou strelou znižuje.

Asistovali: Lukáš Jurík a Peter Hraško.

57:18
    Neskutočné. HKM sa podarilo vyrovnať. Tim Coffman prihráva na stred útočného pásma ADAMOVI DRGOŇOVI a jeho pokus švihom končí v sieti – za 19 sekúnd je vyrovnané 3:3.

58:59
    Nitra v útoku, ale miesto puku v bráne skončil Matt Cope, hra vykázaná do stredného pásma.

59:21
    Aktívny a rýchly Michal Krištof vošiel do pásma, ale ešte pred tým urobil kľučku a tým vystavil spoluhráča do postavenia mimo hry.

59:32
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Matta Climieho.

59:52
    Ku koncu tretiny sa nám hra už len kúsku, Tomáš Mikúš na modrej a ďalší ofsajd na útočnej modrej čiare Nitry.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Zvolenčania ku koncu tretiny dvoma zlepenými dokázali vstať v podstate z mŕtvych a prehraný zápas tak bude pokračovať predĺžením.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:03
    Nitrania vyhrali úvodné buly.

60:34
    Zatiaľ bez akejkoľvek šance či streleckého pokusu.

61:37
    Zatiaľ stále obrovsky opatrná hra z oboch strán a stále bez strely.

62:15
    Prvá strela, ale iba ľahký pokus z hokejky Lukáša Juríka. Veľmi opatrné predĺženie.

62:38
    Obdržálek prekorčuľoval celé pásmo, vylepšil si strelecký uhol a zakončoval.

63:20
    Prečíslenie hostí troch na jedného, ale veľmi nepresná prihrávka Milama.

64:15
    Hostia krúžili tak dlho v útočnom pásme až dokázali celú trojicu prestriedať, ale napriek tomu to ku žiadnej šanci Corgoňov neviedlo.

64:50
    Strela Blackwatera Climie vyráža a hneď z protiútoku Coffmanova strela do Lacovho ramena.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

65 minút na rozhodnutie tohoto zápasu nestačilo a tak ho budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy. Začne ich domáci tím.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    0:0
    Pekný blafák, ale Laco chytá do lapačky.