Líšeň – Prostějov 1:1 (kon.) | Uh. Brod – HFK Olomouc 1:1 (kon.) | Vyškov – Uničov 1:0 (kon.)
Mohelnice – Hulín 1:3 (kon.) | Petřkovice – Rýmařov 3:2 (kon.) | Hodonín – Zlínsko 3:1 (kon.)
SK Líšeň 2019
1:1 (1:1)
1. SK Prostějov
Sobota 14.10.2017, 15:00 • SK Líšeň • Moravskoslezská fotbalová liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké sobotní odpoledne z brněnské městské části Líšeň, kde se dnes uskuteční souboj pátého týmu tabulky, tedy domácího mužstva a druhého celku – Prostějova. Oba kluby patří k příjemným překvapením, především Brňané navázali na výkony z letošního jara, kdy předváděli dobrý fotbal a hlavně sbírali body.

SK Líšeň:

Zatím mají svěřenci Miloslava Machálka na svém kontě 18 bodů za pět výher, tři nerozhodné výsledky a dvě prohry. V minulém kole podala Líšeň sympatický výkon na půdě lídra soutěže z Velkého Meziříčí. U favorita dokonce vedla, ale nakonec se urodila vcelku zasloužená dělba bodů. Domácí fotbalisté tak prodloužili sérii zápasů, ve kterých bodovali na pět. Jsou neporaženi od 1. září.

1. SK Prostějov:

Zkušený kouč Oldřich Machala vede od letošní sezóny Prostějov, který má ve svém kádru řadu bývalých fotbalistů hrajících první ligu. Namátkou má aktuálně druhý tým tabulky MSFL v sestavě Karla Kroupu, Aleše Schustera nebo Martina Suse.

V minulém kole se Hanáci střetli s Hodonínem, kterého porazili zásluhou Karla Kroupy 1:0. Prostějov z deseti zápasů hned sedmkrát vyhrál, dvakrát remizoval a pouze jednou prohrál. Bylo to koncem srpna domu proti Hulínu (0:3).

SK Líšeň: Kotnour – Čampa (C), Krška, Pašek, Minarčík, Zezula, O. Vintr, T. Machálek, Hanuš, Fall, Frimmel. Trenér: Miloslav Machálek.
    Náhradníci: Smrčka, Bednář, Minařík, M. Machálek, Ovsepjan, Smrčka, Malík.

1. SK Prostějov: Jícha – Kroupa (C), Hapal, Pančochář, Zapletal, Petrovič, Machynek, Fládr, Rus, Schuster, Sus. Trenér: Oldřich Machala.
    Náhradníci: Neoral – Sečkář, Píchal, Petržela.

Rozhodčí: Petr Zdeněk – Nejedlý Tomáš, Staněk Josef. Delegát: Vysloužil Petr

1

2
    Do první akce šla domácí Líšeň, ale útok byl zastaven faulem Machálka. Jícha bude odkopávat od své brány.

3
    Standardka pro Prostějov a nebyla to vůbec špatná možnost. Fládr poslal nebezpečný centr do vápna, se kterým měla Líšeň problémy.

4
    Na druhé straně se dostal ke střele Machálek, kterému servíroval míč Pašek, jenže Jícha v pohodě zasahuje.

5
    Začátek duelu není vůbec špatný, oba celky se snaží hrát aktivně.

6
    Na druhé straně opět v akci Tomáš Machálek, který hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, ovšem brankář Prostějova míč lapil do náruče.

8
    Fotbalista tmavé pleti Lamine Fall má slušnou kopací techniku, to se o něm ví. Teď se s ničím nepáral a zkusil to z velké dálky. Chyběly tomu tak dva metry.

10
    Dvě dobré šance na obou stranách. Za krásného počasí nejprve prověřil pozornost Kotnoura hostující Fládr a z protiakce pálil nad Krška. Možná mohl řešit variantu nahrávky, Líšeň šla přeci jen do brejku, nakonec vše skončilo střelou mimo.

12
    Ondřej Vintr napřáhl levačkou z hranice velkého vápna, ale možná se trochu ukvapil a jeho pokus byl velmi nepřesný.

13
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Parádní diagonální akce, kterou zakončuje DENIS FRIMMEL. Křižnou přihrávku přes obranu vyslal Hanuš, míč prošel až na pravou lajnu, kde byl Pašek a jeho kličkovaná a přesný centr nalezl kopačky Frimmela. Ten jen zakončil do prázdné brány. Domácí tak vedli 1:0.
    13. FRIMMEL - 1:0

14
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Jenže vedení Brňanů mělo jepičí život. Z následné rozehrávky se hosté dočkali vyrovnání. Nejprve hlavičkoval Kroupa, míč Kotnour ještě dokázal vyrazit, leč pouze na připraveného MICHALA ZAPLETALA, jenž bez problémů vyrovnal na 1:1.
    14. ZAPLETAL - 1:1

17
    Dalo se očekávat, že uvidíme pěkný fotbal a to se také plné. Hraje se v pěkném počasí solidní podívaná, důkazem hned dva góly za patnáct minut.

18
    Domácí jsou častěji u míče a vytváří si další šance. Střelu Vintra tečoval jeden z obranců hanáckého týmu.

20
    Líšeň bude zahrávat standardku z levé strany. Do vápna chystá míč Krška...

21
    ...míč našel hlavu Falla, ale jeho pokus končí vysoko nad bránou.

23
    Na opačné straně se dostával za obranu Kroupa, nadvakrát zakončoval, jenže vše bylo přerušeno pro ofsajd.

25
    Lišeň je o něco málo aktivnější, drží míč častěji na svých kopačkách. Nicméně Prostějov má velkou sílu v útoku a jeho výpady si Brno musí hlídat.

27
    Neměl to Petrovič vůbec lehké, ale nakonec celou situaci ustál a poslal malou domů na Jíchu. Domácí aktivně presují a napadají rozehrávku soupeře.

30
    Po třiceti minutách první roh zápasu. Machálek dravě vybojoval míč a jeho aktivita byla oceněna.

31
    Krškův přetažený centr na krátko musel Jícha znovu pohlídat. Konečky prstů míč vytěsnil na druhý roh.

31
    Faul pětadvacet metrů do brány, Čampa zůstává na hřišti a rýsuje se zajímavý střelecký pokus pro hráče v bílých dresech.

32
    David Krška vypálil z velké dálky, ale trefil pouze připravenou zeď. Situace se jistě dala vyřešit lépe.

33
    Čampa se dostal do brejkové situace, z pravé strany odcentroval na hlavičku Machálka, ale jeho možnost nebyla realizována dobře a Jícha si pro míč mohl dojít téměř pohodlně.

35
    Zkušený Aleš Schuster zkusil své štěstí střelou z velké dálky, ale míč se zastavil až za plotem zdejšího stadionu.

37
    Třetí roh pro Líšeň. Krškův pas prošel až na Zezulu, hlavičku opět Jícha pohodlně chytá do náruče.

38
    Obrovská šance domácích. David Pašek se dostal k odraženému míči za obranou Prostějova, byl v dobré palebné pozici, jenže svou šanci trestuhodně zahazuje. Velká škoda pro brněnský celek.

40
    Hosté jsou teď u míče častěji a Fládr vybojoval, respektive bude rozehrávat rohový kop.

41
    Fall uklízí míč do bezpečí, nicméně prostějovští hráči v modrých dresech i nadále pokračují před líšeňskou svatyní.

43
    Blíží se konec prvního poločasu, ve kterém jsme viděli po jedné brance na každé straně, o něco lepším týmem je domácí Líšeň.

45

Rozhodčí přesně v pětačtyřicáté minutě ukončil první poločas, který končí nerozhodně 1:1. Domácí šli do vedení hned po třinácti minutách hry. Paškův centr nalezl kopačky Frimmela a ten se nemýlil. Radost však domácím dlouho nevydržela. O minutu později hlavičku Kroupy sice Kotnour vyrazil, ale jen na Zapletala, který vyrovnal. Brňané byli poté o něco aktivnější, ale další své šance už nevyužili.

46

46
    Dnešní utkání sleduje 318 diváků.

47
    Už se hraje druhý poločas, zatím oba trenéři nesáhli ke změnách v sestavách.

49
    Machálek si došel pro faul a bude z toho standardka pro domácí hráče.

50
    Zezula možná ani netušil, že se dostane do palebné pozice, také s tím tak naložil. Mohl vypálit, nakonec netrefil míč ideálně.

51
    Na druhé straně Hapal střílel vysoko nad bránu. Stále se hraje vyrovnané a běhavé utkání.

53
    Tvrdou střelou se prezentoval prostějovský Machynek, ale neuspěl.

54
    Ovšem mnohem nebezpečnější šanci měl Zapletal, který se dostal až před Kotnoura, který ho ale v klíčový moment vychytal.

56
    Dvě tutovky pro Prostějov. Lukáš Hapal měl přímo super šance. Nejprve nechal po tvrdé střele vyninkout Konoura a poté z dorážky orazítkoval břevno brněnské brány.
    56. Prostějov orazítkoval břevno.

57
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Frimmel, přichází Minařík.

58
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Petrovič, přichází Píchal.

60
    Po hodině hry oba trenéři zasáhli do svých sestav, v první části druhého poločasu je lepší Prostějov.

60
    Po dvou velkých šancích Líšně to ale už neplatí. Nejprve Vintr centroval na hlavičku Falla, ten těsně minul, avšak akce pokračovala a Minarčík z puntíku těsně přestřelil poloprázdnou hanáckou svatyni.
    60. Minarčík minul branku.

61
    Roh pro Líšeň, v pořadí už šestý. Protivník má jen tři.

62
    Z akce se žádný mráček neurodil, respektive deštík. Stále se hraje za slunečného počasí, více jak 300 diváků se rozhodně má na co dívat.

64
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Čampa, přichází Malík.

66
    Prostějov je dál v útočné fázi lepší, parádní roh zahrával Fládr, míč se snášel až do brankoviště, kde musel reagovat Kotnour. Poté ještě střílel z dobré pozice Zapletal a těsně minul branku.

68
    Žlutou kartu dostává Zezula (SK Líšeň).

70
    Přízemní centr vyslal z levé strany střídající Píchal a Sus se snažil střílet efektně patičkou, nezadařlo se.

72
    Ovšem Lukáš Hapal měl další gólovou šancí svého týmu. Z pravé strany střílel na vzdálenější tyč, kterou jen o pár čísel minul. Prostějov má ve druhém poločase rozhodně větší šance na skórování.

72
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Zapletal, přichází Sečkář.

75
    Na opačné straně se do šance málem dostala Líšeň, ale přetažený centr Kršky nedokázal Pašek uklidit do správných míst.

77
    Žlutou kartu dostává Minařík (SK Líšeň).

79
    Žlutou kartu dostává Pančochář (1. SK Prostějov).

80
    Fall o něm věděl, viděl rozběhnutého Kršku na pravé straně hřiště, na kterého posílal křižnou přihrávku. Jenže líšeňský fotbalista není Bolt, aby tohle stihl doběhnout.

81
    Největší šance zápasu a v ní Lukáš Hapal, ten už dnes mimochodem trefil i břevno. Teď však byl v další jasné gólovce. Z malého vápna střílel do prázdné brány, kde však zakročil za Kotnoura domácí fotbalista Hanuš a zachránil Brno od inkasované branky.

82
    Žlutou kartu dostává Pašek (SK Líšeň).

85
    Opět v akci prostějovský útok. Hanuš zazmatkoval v rozehrávce, míče se chopil Fládr, který pelášil sám na bránu, jenže Kotnour chytil další stoprocentní šanci soupeře.

87
    Závěr je hodně hektický, nervózní a je jasné, že Prostějovu bod nestačí. Chce víc.

88
    Kroupova střela z voleje nevyšla, míč končí vedle. Kanonýr Prostějova se zatím moc neukázal, domácího obrana si ho dnes bedlivě střežila.

89
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Krška, přichází Ovsepjan.

90
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Fládr, přichází Petržela.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90+2

Je dobojováno. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, trochu více ze hry měla domácí sestava, která šla do vedení. Jenže záhy Prostějov vyrovnal a začal zlobit. Hlavně ve druhém poločase byli Hanáci jasně lepším týmem a chybělo jen maličko, aby získali tři body. Byli k nim blízko, jenže Kotnour předvedl výborný výkon a navíc jeho spoluhráči statečně bojovali.

Bod má pro Líšeň cenu zlata, naopak pro Prostějjov se dá říct, že dva body budou v boji o postup chybět. Takový je fotbal, duel končí remízou 1:1 a diváci i tak odcházejí spokojení, viděli kvalitní kopanou v krásném podzimním počasí.

Tolik tedy z Brna a někdy u fotbalu zase na počtenou.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:4. (16:50:00)