Barys – Kunlun 4:3 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Admiral Vladivostok
Sobota 14.10.2017, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Hostující celek po výborném taktickém výkonu ve třetí třetině vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Domácí Jugra sice dokázala snížit, ale v 51. minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení Damir Žafjarov. (16:22:52)

Československá stopa v zápase
    Ondřej Vitásek (JUG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:29

59:15
    V poklidném tempu se dohrává poslední minuta, Vladivostok kontroluje hru, puk má Robert Sabolič.

58:30
    Igor Bobkov kryje pokus od modré čáry, rychle vyklepal kotouč, hra pokračuje.

58:10
    Admiral drží hru daleko od své branky.

57:45
    Sledujeme klidnou hru, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení, hraje se ve středním pásmu. Hosté míří za výhrou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:35
    Jugra se dostala před branku Bobkova, ale vypálit nedokázala, následně se puku zmocnil hostující hráč a dostal hru daleko od své branky.

56:17
    Domácí celek se pokouší s výsledkem něco udělat, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma.

56:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, jednu z mála měl nyní domácí Sergej Pereťagin, jehož pokus snadno kryje hostující Igor Bobkov.

55:30
    Hostující celek vede o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

55:01
    Dmitrij Makarov má kotouč za svou brankou, pokouší se něco vymyslet, rychle dostal hru do útočného pásma, ale nikdo z jeho kolegů nezakončil.

53:48

53:45
    Hosté se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu, domácí celek hraje v početní nevýhodě velmi dobře.

53:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, přesilovka se Admiralu vůbec nedaří.

53:15
    Domácí celek se brání velmi dobře, navíc se pokouší o vytvoření tlaku při vlastním oslabení. Pavel Šen dostal puk do útočného pásma.

53:00
    Přesilovou hru hrají hosté, kteří již vedou o dva góly.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Šen (Akmaldinov) – 20. Kazakov, 28. Alexandrov (Tkačov, Sabolič), 51. Žafjarov

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Šaryčenkov) – Pereťagin, Lekomcev, Vitásek, Valentěnko, Šulakov, Pogorišnyj, Několenko, Meljakov – Šipov, Varfolomejev, Savinainen – Pestuško, Kurjanov, Koroljov – Skačkov, D. Makarov, K. Majorov – Akmaldinov, Šen, D. Iljin.
    Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Bartulis, Blum, Mnacjan, Zemčonok, Morrisonn, Kurašov, Gavrilenko – Tkačov, Wright, Alexandrov – Kazakov, Makarenko, Žafjarov – V. Butuzov, J. Grigorenko, Sergejenko – Gičibekov, Sabolič, Machanovskij – Manukjan.