Barys – Kunlun 4:3 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Admiral Vladivostok
Sobota 14.10.2017, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Hostující celek po výborném taktickém výkonu ve třetí třetině vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Domácí Jugra sice dokázala snížit, ale v 51. minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení Damir Žafjarov. (16:22:52)

Československá stopa v zápase
    Ondřej Vitásek (JUG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:29

59:15
    V poklidném tempu se dohrává poslední minuta, Vladivostok kontroluje hru, puk má Robert Sabolič.

58:30
    Igor Bobkov kryje pokus od modré čáry, rychle vyklepal kotouč, hra pokračuje.

58:10
    Admiral drží hru daleko od své branky.

57:45
    Sledujeme klidnou hru, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení, hraje se ve středním pásmu. Hosté míří za výhrou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:35
    Jugra se dostala před branku Bobkova, ale vypálit nedokázala, následně se puku zmocnil hostující hráč a dostal hru daleko od své branky.

56:17
    Domácí celek se pokouší s výsledkem něco udělat, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma.

56:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, jednu z mála měl nyní domácí Sergej Pereťagin, jehož pokus snadno kryje hostující Igor Bobkov.

55:30
    Hostující celek vede o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

55:01
    Dmitrij Makarov má kotouč za svou brankou, pokouší se něco vymyslet, rychle dostal hru do útočného pásma, ale nikdo z jeho kolegů nezakončil.

53:48

53:45
    Hosté se vůbec nemohou usadit v útočném pásmu, domácí celek hraje v početní nevýhodě velmi dobře.

53:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, přesilovka se Admiralu vůbec nedaří.

53:15
    Domácí celek se brání velmi dobře, navíc se pokouší o vytvoření tlaku při vlastním oslabení. Pavel Šen dostal puk do útočného pásma.

53:00
    Přesilovou hru hrají hosté, kteří již vedou o dva góly.

51:48
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Varfolomejev – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
    50:01 Damir ŽAFJAROV - 1:3

50:01
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se pokoušeli o vyrovnání, místo toho ale inkasují. Do zakončení při brejkové situaci se dostal DAMIR ŽAFJAROV, který poslal kotouč pod horní tyčku do protipohybu brankáře.

49:25
    Daniil Kurašov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

48:19
    Ilja Proskurjakov musel zasahovat proti střele hostujícího hráče, Robert Sabolič schoval svou střelu za obránce.

47:35
    Hostující celek kontroluje hru, následně ale špatně rozehrál, je z toho icing.

47:10
    Hosté rozehrávají od své branky, jenže se do výraznější šance nedostali. Naopak do protiakce vyrazil Ondřej Vitásek. Jeho rána končí mimo branku.

46:23
    Sergej Pereťagin se málem dostal do střelecké pozice, na poslední chvíli ho o puk připravil hostující obránce.

45:58
    Oleg Pogorišnyj se propracoval do útočného pásma, jeho rána končí vysoko nad.

44:30
    Ilja Proskurjakov nyní kryje střelecký pokus Tigrana Manukjana, který se probojoval až do zakončení. Gólman s jeho ránou příliš problémů neměl.
    43:45 Pavel ŠEN - 1:2

43:45
    Jugra právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté právě dávají kontaktní branku. PAVEL ŠEN se propracoval do zakončení, první střelu brankář vyrazil jen vedle sebe, kam si Šen dojel a neměl problém se zakončením. Obránci Vladivostoku se museli jen červenat, protože tento gól jde na jejich vrub. Asistence: Alexandr Akmaldinov.

42:50
    Ondřej Vitásek rozehrával za svého obranného pásma, ale jeho pas na spoluhráče postrádal přesnost.

42:35
    Ani jeden celek se momentálně nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

42:05
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:58

41:26
    Jevgenij Skačkov se znovu dostal do útoku, ale ani tentokrát nedokázal přesněji vypálit. Hostují celek se snadno brání.

40:10
    Domácí celek hraje přesilovou hru, dostal se do útočného pásma, a tak musel zasahovat brankář. Veli-Matti Savinainen dobře vypálil.

40:01

Hostující celek ve druhé třetině navýšil své vedení a značnou část druhé periody odehrál výborně takticky, držel hru daleko od své branky. Domácí celek se zatím nemůže prosadit, nedokáže najít recept na obranu soupeře.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

39:25
    Hostující celek šikovně vyhodil kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

39:00
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hráči mají více ze hry, ale nemohou se důrazněji prosadit před brankou soupeře.

37:30
    Anton Koroljov to zkoušel z předbrankového prostoru, ale jeho ránu zablokoval jeden z obránců.

37:01
    Tři minuty hry zbývají ze druhé třetiny a domácí celek se nyní usadit v útočném pásmu. Ondřej Vitásek dobře vypálil od modré, ale jeho rána se neujala.

36:19
    Vitalij Šulakov vypálil, jeho ránu kryje gólman Admiralu. Igor Bobkov byl pozorný a zastavuje hru.

36:00
    Mnoho času už do konce druhé třetiny nezbývá, domácí celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

35:25
    Oskars Bartulis se probojoval do útočného pásma, hledal před brankou postaveného spoluhráče, ale obránce dokázal kotouč odehrát rychleji.

34:50
    Arťom Zemčonok se dostal ke kotouči, nahodil jej do útočné třetiny a šel střídat.

34:30
    Dmitrij Makarov se dostal do útočného pásma, hostující brankář ale zasahovat nemusel, jeho pokus byl zablokovaný.

34:01
    Takticky hrají hosté na výbornou, ve druhé třetině navýšili své vedení, a tak nyní drží hru daleko od své branky. Naopak domácí Jugra se musí bránit.

33:20
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek si nedokáže vypracovat výraznější šance.

32:35
    Komerční přestávka, kotouč vypadl z hrací plochy. Hostující celek má optickou převahu, mnoho jeho střel je ale nepřesných.

31:50
    Ondřej Vitásek byl připravený na modré čáře na zakončení, ale kotouč se k němu nedostal.

31:35
    Vladimir Butuzov to zkoušel zpoza branky, nahazoval kotouč před branku, ale jeho pokus byl zablokovaný obránci.

31:19
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útoku, kde by byl stabilně.

30:25
    Daniil Iljin to zkoušel z kruhu, ale jeho zakončení postrádalo přesnost i důraz.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápasu, Vladivostok vede o dva góly.

29:46
    Damir Žafjarov se sice s pukem dostal do útočného pásma, ale přes dva obránce nezakončil.

29:29
    Admiral má kotouč za svou brankou, nemůže se propracovat do výraznější šance, obrana Jugry hraje momentálně zodpovědně.

29:10
    Pavel Makarenko dostal přihrávku ve svém obranném pásmu, rychle se pokoušet založit protiakci, ale nepodařilo se mu to.

28:30
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve střední třetině.

28:15
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

28:02
    27:25 Viktor ALEXANDROV - 0:2

27:25
    Hosté využívají přesilovku pět na tři a dostávají se do vedení o dva góly. Z velkého úhlu dokázal kotouč trefit ke vzdálenější tyčce VIKTOR ALEXANDROV. Asistence: Vladimir Tkačov a Robert Sabolič.

27:02
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Valentěnko – 2 min., vysoká hůl).

27:00
    Vladivostok se nemůže dostat do výraznější šance, sledujeme nepříliš povedenou přesilovku.

26:37
    Ilja Proskurjakov kryje ránu od modré čáry, kterou vyslala Jonathon Blum.

26:15
    Domácí hokejisté se ale velmi dobře brání, navíc se snadno dostali z obranného do útočného pásma, kde šetří cenné sekundy.

25:50
    Hosté hrají přesilovou hru, mají možnost své vedení navýšit.

25:44
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Akmaldinov – trest ve hře, příliš mnoho hráčů).

24:29
    Ivan Lekomcev se propracoval do zakončení, ale jeho pokus byl nepřesný. Domácí celek proti první třetině zjednodušil hru, což byl dobrý úmysl.

24:00
    Pavel Valentěnko výborně vystřelil, jeho pokus přes brankou možná ještě někdo tečoval, ale kotouč končí malý kousek mimo.

23:45
    Pavel Varfolomejev dostal puk do útočného pásma, ale sám zakončit nedokázal a připraven pro střelu ani nebyl nikdo z jeho kolegů.

23:10
    Akce pokračovalal dál, Igor Bobkov musel zasahovat, zakončoval totiž Jevgenij Skačkov od modré čáry.

22:50

22:35
    Oleg Pogorišnyj to zkoušel od modré, dva jeho pokusy zablokoval obětavě hostující hráč, který se sotva dostává na střídačku.

22:01
    Arťom Zemčonok vyhodil přes všechny čáry, a tak musí Jugra zakládat útočnou akci od své branky.

21:30
    Domácí hokejisté hrají sice přesilovou hru, ale vůbec se nemohou propracovat do útočného pásma, mnoho šancí si tak nevytváří.

20:50
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Tkačov – 2 min., sekání).

20:25
    Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit.

20:01

Hostující celek vede po první třetiny díky úspěšné přesilové hře o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:53 Maxim KAZAKOV - 0:1

19:53
    Hostující celek využívá těsně před koncem první třetiny přesilovku a dostává se do vedení. Tvrdou ránou ze kruhu se prosazuje MAXIM KAZAKOV. Bez asistence.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, Jugra vyhazuje přes všechny čáry.

18:45
    Hosté sice hrají přesilovou hru, ale nemohou se probojovat stabilně do útočného pásma. Elitní přesilovková formace se nemůže usadit.

18:16
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Majorov – 2 min., držení protihráče).

18:14
    Nepříjemně domácí hráč atakoval soupeře za svou brankou. Zdá se, že se bude vylučovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:30
    Pavel Machanovskij se pokoušel dostat hru z obranného pásma, což se mu nepodařilo, protože Vitalij Šulakov zachytil na modré čáře.

17:00
    Ivan Gavrilenko dobře zablokoval střelecký pokus domácího hráče, ten tak bránu neohrozil.

16:45
    Domácí Jugra se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nemůže.

16:07
    Georgij Sergejenko byl připravený na zakončení, ale přihrávka se k němu nedostala.

15:49
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, hosté svou početní výhodu neproměnili.

15:26

13:54
    Pavel Šen dokázal kotouč vyhodit přes všechny čáry, domácí se tak osvobozují.

13:33
    Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

13:26
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Valentěnko – 2 min., hákování).

12:13
    Robert Sabolič se sice propracoval po složité kombinaci do útočného pásma, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole.

11:47
    Veli-Matti Savinainen dostal hru do útočného pásma, tam byl ale také hostující Ivan Gavrilenko, který jej do střelecké pozice nepustil. Mnoho šancí k vidění není.

09:46
    Igor Bobkov musel rozehrávat od své branky, urychlil tak přechod z obranného do středního pásma.

08:30
    Damir Žafjarov rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet, ale dlouhý pas na spoluhráče se nepovedl.

08:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

06:33
    Komerční přestávka.

05:47
    Robert Sabolič jen protečoval kotouč do útočného pásma, a šel střídat. Hosté posílají na led odpočinuté hráče.

04:21
    Gólmani mnoho práce nemají, útočníci se nemohou propracovat do střeleckých pozic, sledujeme klidnější pasáž hry.

03:20
    Arťom Zemčonok má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

03:00
    Maxim Pestuško se nabízel před brankou pro přihrávku, ale nedostal si. Domácí celek následně přišel o útočné pásmo.

02:21
    Hra je momentálně přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu, navíc Oskars Bartulis zavinil postavení mimo hru.

01:40
    Jugra se až teď dostala do útočného pásma, ale k přesnějšímu zakončení se nikdo z hráčů Chanty-Mansijsku nedostal.

01:25
    V úvodu zápasu hraje aktivněji hostující celek, domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře.

00:53
    Hosté se usadili v útočném pásmu, hra je ale přerušena, protože domácí brankář má problémy s maskou.

00:22
    Jonathon Blum se probojoval do útočného pásma, pokoušel se kotouč nahodit na branku, ale jeho pokus byl nepřesný.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Šaryčenkov) – Pereťagin, Lekomcev, Vitásek, Valentěnko, Šulakov, Pogorišnyj, Několenko, Meljakov – Šipov, Varfolomejev, Savinainen – Pestuško, Kurjanov, Koroljov – Skačkov, D. Makarov, K. Majorov – Akmaldinov, Šen, D. Iljin.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Bartulis, Blum, Mnacjan, Zemčonok, Morrisonn, Kurašov, Gavrilenko – Tkačov, Wright, Alexandrov – Kazakov, Makarenko, Žafjarov – V. Butuzov, J. Grigorenko, Sergejenko – Gičibekov, Sabolič, Machanovskij – Manukjan..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vladivostok vyhrál poslední tři vzájemné zápasy, bude se Admiral radovat i nyní?

Admiral Vladivostok odehrál v aktuálním ročníku dvacet zápasů s bilancí 4-2-4-10. Skóre 42:58 a dvacet bodů. V tabulce je na dvanáctém místě ve Východní konferenci. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. V prodloužení porazil Čeljabinsk 3:2 a Novosibirsk 4:2. Nestačil na Jekatěrinburg 2:4, Ladu 0:2 a Magnitogorsk 1:3.

Jugra Chanty-Mansijsk odehrála dvacet zápasů, má bilanci 2-5-2-11, získala osmnáct bodů a patří na třinácté místo Východní konference. Skóre je 38:69, výrazně záporné. Jugra z posledních pěti zápasů vyhrála tři. V nájezdech porazila Ufu 2:1, v prodloužení Nižněkamsk 5:4 a v základní hrací době Kunlun 2:1. Tým nestačil na Kazaň 1:3 a 2:5 na Astanu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jugra Chanty-MansijskAdmiral Vladivostok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Šen (Akmaldinov) – 20. Kazakov, 28. Alexandrov (Tkačov, Sabolič), 51. Žafjarov