New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Columbus – NY Rangers 3:1 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 0:6 (kon.) | Vegas – Detroit 3:6 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:6 (0:1, 3:1, 0:4)
Detroit Red Wings
Sobota 14.10.2017, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:18:28)

Trestné minuty: 9:13

Je dobojováno a body míří do Detroitu! Ten ve třetí třetině předvedl parádní obrat a čtyřmi góly zničil domácím myšlenku na prodloužení vítězné série. Obrat zahájil Anthony Mantha a na jeho vyrovnávací trefu poté navázali Frans Nielsen, Gustav Nyquist a Luke Glendening. Detroit tak pokračuje v dobrém startu do sezóny a připisuje si čtvrtou výhru z pěti zápasů. Pro Vegas to naopak byla vůbec první porážka v ligové historii klubu.

59:52
    Hosté mají puk v držení, fanoušci Detroitu aplaudují svému týmu.

59:17
    Kombinace mezi Eakinem a Nealem skončila v rohu, finální přihrávka na druhého jmenovaného postrádala více přesnosti.

58:25
    Mrázek si připisuje zákrok proti bekhendové střele, puk je nyní za jeho brankou.

57:43
    Hosté už hlídají svůj náskok a snaží se držet puk co nejdál od vlastní branky.

56:54
    Engelland se chystal k tvrdé střele od modré čáry, puk mu však poskočil a bylo z toho pouze nahození. Hra je přerušená, vhazuje se po Mrázkově levici.

55:50
    Detroit je navíc opět v náporu, hostům se třetí třetina zatím daří na jedničku.
    54:56 Luke GLENDENING - 3:6

54:56
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tohle už pro domácí vypadá hodně špatně... Po ztrátě puku ve středním pásmu si zprava najel LUKE GLENDENING a i když byl bráněný, tak svůj prudký švih poslal za Fleuryho záda. Asistence: Justin Abdelkader, Dylan Larkin.

54:35
    Zakázané uvolnění Detroitu, hra míří před Mrázka.

53:37
    Nyní je ale čas na tresty a jak Erik Haula, tak i Tomáš Tatar dostali pětiminutové tresty za bitku.

53:37
    Vše odstartoval Tatarův bodyček a útočník Detroitu se pak činil i v bitce. Z této šarvátky vyšel jako jasný vítěz.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Marchessault (R. Smith), 36. Neal (Perron, Eakin), 37. Haula (Sbisa, Leipsic) – 2. Nyquist (Zetterberg, Daley), 35. Zetterberg (Helm, Jensen), 45. Mantha (Zetterberg, Nyquist), 48. Nielsen (Zetterberg, Mantha), 51. Nyquist (Mantha), 55. Glendening (Abdelkader, D. Larkin)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Engelland, McNabb, Garrison (A), C. Miller, Schmidt, Sbisa – O. Lindberg, Marchessault, R. Smith (A) – Neal (A), Eakin, Perron – Leipsic, Haula, W. Karlsson – Carrier, Bellemare, Nosek.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Daley, Ericsson, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet – Nyquist, Zetterberg (C), Tatar – Abdelkader (A), D. Larkin, Mantha – Helm, Nielsen, Frk – Booth, Sheahan, Glendening.

Rozhodčí: Brenk, Rooney – Heyer, Murchison

Diváci: 17 645