Kladno – Třemošná 8:2 (kon.) | Chomutov – Slavia 3:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:0 (kon.)
Vítkovice – HK MD Šumperk 4:3 (kon.) | Letňany – Č. Budějovice 2:8 (kon.) | PZ Kladno – Sparta 3:6 (kon.)
Poruba – Třinec 0:6 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 1:7 (kon.) | Warriors Brno – Zlín 2:6 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 6:9 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 14.10.2017, 13:00 • ŠKOENERGO Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

V sobotu po poledni se setkají dva týmy, kterým se aktuálně daří. Jihlava vyhrála dva zápasy v řadě, zatímco Mladá Boleslav dokonce tři. Bruslařský klub a Dukla jsou tabulkovými sousedy. Domácí jsou se 17 body na třetím místě, zatímco čtvrtá Jihlava jich má 12. Jeden tým v sobotu prohraje. Který to bude, se ale dozvíme až kolem patnácté hodiny odpolední.

BK Mladá Boleslav: Krinwald (Kmec) – Sommer, Přenosil, Táborský, Rajgl, Holoubek (A), Kulvejt, Pokorný – Závora (C), Zajíček, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Kapal, Haas, Moc, Šíma, Kos, Simon (A)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pavlas) – Mikeš, Kratochvíl, Sapík, Brož (C), Moravec, Winkler, Chvátal, Mihulka, Chlubna (A), Augusta (A), Menšík, Havel, Kochrda, Polodna, Kravec

Rozhodčí: Bejček – Zháňal, S. Hradil.

Rozbruslení před utkáním už začalo, bezprostředně po jeho skončení začne samotný zápas.

00:01

01:02
    David Mihulka si najel mezi kruhy, odkud vystřelil, puk ale Roman Krinwald bez problémů chytil.

02:14
    Puk je za brankou Jihlavy, ale Dukla se prozatím nedostala před brankáře Mladé Boleslavi.

04:10
    Dobré střídání Michala Simona, který ale ve finále branku přehodil.

06:09
    Matouš Menšík vystřelil z pravého kruhu, puk přímo na branku nemířil.

06:28
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Tomáš Rajgl (MBL) dostal menší trest za sekání a Marian Havel (JIH) dvě minuty za hrubost. Jihlavě se vyloučení za hrubost nelíbilo a trenér rázně protestoval u hlavního rozhodčího.

07:03
    David Polodna se snažil dostat před bránu, jenže nakonec jej jeden z domácích hráčů obral o puk.

07:28
    Za faul kolenem byl vyloučen na dvě minuty David Mihulka (JIH). Domácí budou hrát minutu čtyři na tři.

07:47
    Jakub Zajíček mohl jet sám na branku, byl ale v ofsajdu.

08:28
    Domácí hrají pět na čtyři.

09:28

09:39
    Rajglova střela od modré čáry byla tečována do ochranné sítě.

09:39
    Na časomíře svítilo omylem skóre 0:2, dlouho si toho nikdo nevšiml, až po chvíli přijel hlavní rozhodčí a skóre reklamoval.

10:21
    Utkání sleduje 81 diváků.

11:05
    Jihlavští hráči se pohledně drali do zakončení, situaci ale Roman Krinwald zvládl. Nechybělo mnoho a mohla Jihlava vést.

11:35
    Blízko k první brance duelu byli i boleslavští hokejisté. Jakub Zajíček dorážel před gólmanem, jenže puk za něj nedostal.

13:57
    Mladá Boleslav je v útočném pásmu, ale do větších šancí se už nedostává.

14:16
    Z mezikruží vystřelil Tomáš Chlubna, Roman Krinwald si s pukem poradil na poslední chvíli díky svým betonům.

15:05
    Mladá Boleslav hrála v šesti. Menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tomáš Kos (MBL).

16:03
    Domácí několikrát vyhodili puk, Dukle se nedaří vytvořit si tlak v pásmu.

16:39
    Přesilová hra je ze strany Jihlavy velice slabá. Hokejisté z Vysočiny zatím nic nepřevedli.

17:05

17:32
    Zakázané uvolnění domácích.

18:56
    Těžko uvěřit tomu, co Jakub Zajíček neproměnil. Boleslavský útočník byl přímo před brankářem sám, avšak puk do horní části branky nedostal.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:46.

První třetina nenabídla příliš pohledný hokej. Několik šancí k vidění bylo, ale brankáři své týmy podrželi.

20:01

22:30
    Domácí Mladá Boleslav je v útočném pásmu, po jedné ze střel přerušil Filip Maláč hru a bude se znovu pokračovat.

23:27
    Holoubkovu střelu i s problémy brankář Jihlavy pokryl.

24:13
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí diváci se radují z prvního gólu. Po vyhraném buly se prosadil přesnou střelou PETR ŠÍMA. Asistence: Michal Simon, Jakub Zajíček.

24:28
    Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.

25:13
    Domácí jsou častěji na puku než jejich soupeř, často se však bojuje ve středním pásmu.

26:57
    Dukla se chvíli zdržela v útočném pásmu, ke střele na branku ale nedošlo. Domácí několik střeleckých pokusů zblokovali.

27:33
    Marian Havel se cpal do branky tak usilovně, až v ní místo kotouče skončil on sám. Hra nebyla přerušena a plyne dál.

28:11
    Domácí hráli poměrně dlouhou dobu v šesti, což se jim stalo podruhé v zápase. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tomáš Rajgl (MBL).

28:31
    Mladá Boleslav bude hrát minutu a 39 sekund ve třech. Dvouminutový trest za podražení dostal Michal Simon (MBL).

28:31
    Oddechový čas pro hosty.

28:43
    Ondřej Winkler vystřelil z mezikruží, ale pod letící puk si obětavě lehl jeden z boleslavských hráčů.

29:04
    Hokejisté Jihlavy jsou sice nastěhovaní v útočném pásmu, ale moc šancí jsme neviděli.

29:13
    Dvojnásobná přesilovka Jihlavy je pryč. Za sekání byl vykázán na dvě minuty Matouš Menšík (JIH).

29:40
    Dukla dohrává klasickou přesilovku. Hosté jsou v útočném pásmu, jenže málo střílejí. Zatím si pořád jen přihrávají.

30:11
    Domácí ve čtyřech.

30:31

31:01
    Mladá Boleslav je v útočném pásmu, hosté však prozatím drží Bruslaře za brankou.

31:13

33:34
    Jindřich Plíšek vyjel ze střídačky, zachytil puk a jel sám na branku. Svůj nájezd však k úspěšnému konci nedotáhl. Puk skončil před betony Filipa Maláče.

35:59
    Stále sledujeme hokej bez větších šancí. V posledních sekundách se dvakrát v krátkém časovém úseku přerušila hra před jihlavským brankářem.

36:43
    Oskar Haas byl v ofsajdu, znovu se tedy bude pokračovat až po vhazování.

38:00
    David Mihulka se možná až příliš aktivně dral do zakončení, a tak se do něj po odpískání domácí hráči pustili. Nevýraznou strkanici sudí rozehnali.

39:05
    Lukáš Kapal vystřelil z pravého kruhu, přičemž Filip Maláč přerušil hru.

39:15
    Po aktivitě boleslavských hráčů znovu přerušil rozhodčí hru. Druhá třetina se značně vleče.

39:21
    Bruslaři měli v posledních minutách značný tlak, který vyústil ve druhý gól Středočechů. Po odražené střele se k puku dostal znovu OSKAR HAAS a navýšil vedení svého týmu. Asistence: Šimon Táborský.

39:43
    Matouš Menšík ujížděl sám na branku, ale moc toho nevymyslel. Puk zůstal před Krinwaldovým betonem.

39:43
    Hra byla znovu přerušena, ale zdá se, že už se skutečně dočkáme konce druhé třetiny.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:38.

Ve druhé třetině se taktéž nehrál nikterak pohledný hokej. Mladá Boleslav vstřelila Dukle gól do šatny, což mohl být zlomový moment utkání. Zda tomu tak ale skutečně bylo, se dozvíme až za několik desítek minut.

40:01

40:54
    Lukáš Kapal chtěl dostat puk do levého horního rohu, jenže se mu to nepovedlo. Skóre je stále 2:0 pro tým ze středních Čech.

42:23
    Mladá Boleslav má i nadále více ze hry a drží se v útočném pásmu.

42:45
    Za hákování dostal menší trest David Kredl (MBL).

42:47
    Jihlava má jedinečnou příležitost, aby se dostala do utkání. Zatím jí však přesilová hra nejde. Domácí po několika sekundách poslali puk přes celé hřiště.

43:27
    Domácí se málem prosadili v oslabení. Aktivní Michal Simon vystřelil z mezikruží a nechybělo mnoho, aby kotouč kolem brankářova betonu zamířil mezi tři tyče.

43:48
    Přesilové hry Dukly působí opravdu otřesně. To se snad ani nedá nazývat přesilovkami. Mladá Boleslav bez problémů kontroluje hru.

44:17
    Po velké skrumáži před Filipem Maláčem se domácí z gólu neradovali. Jednalo se však o slušnou příležitost.

44:45

45:00
    Filip Maláč přerušil hru, bude se vhazovat po gólmanově levé ruce.

46:26
    Středočeši se drží v útočném pásmu.

47:20
    V mezikruží se napřáhl ke střele kapitán Jihlavy Petr Brož, jenže puk mířil nad Krinwaldovu branku.

49:55
    Nepříjemnou střelu od levého mantinelu, jejíž autorem byl Matouš Menšík, nakonec Roman Krinwald zvládl a puk chytil do lapačky, přičemž následně přerušil hru.

50:41
    Domácí jeli dva na dva, z pravého kruhu vystřelil Lukáš Kapal, ale Filip Maláč jej vychytal.

52:26
    Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Marek Chvátal (JIH).

52:52
    Holoubkovu střelu z levého kruhu brankář vychytal.

54:26

56:05
    I necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby se hraje před jihlavskou bránou.

57:24
    Dvouminutový trest za vražení na hrazení dostal Marek Chvátal (JIH).

57:24
    Dukla se tak definitivně připravila o možnost snížit nebo vyrovnat, Boleslavští hru víceméně kontrolují, tak jako po většinu utkání.

58:19
    Domácí využili přesilovou hru. Mezi kruhy se napřáhl LUKÁŠ KAPAL a rozvlnil síť za Filipem Maláčem. Stvrdil tak vítězství Mladé Boleslavi. Asistence: Adam Přenosil.

59:32
    Středočeši jsou ještě před jihlavskou brankou, stále aktivní a snaží se ještě jednou prosadit.

Mladá Boleslav porazila Jihlavu poměrně hladce. Celek z Vysočiny nekladl téměř žádný odpor. Domácí tak na třetím místě extraligové tabulky soupeři odskočili a upevnili si svou pozici.

Z města automobilů je to vše. Na počtenou se těším znovu zítra u Tipsport extraligy. Dobré odpoledne. (15:10:01)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 25. Šíma (Simon, Zajíček), 40. Haas (Táborský), 59. Kapal (Přenosil)

Rozhodčí: Bejček – Zháňal, S. Hradil