Michalovce – Trnava 0:3 (kon.) | Trenčín – Senica 4:1 (kon.) | Podbrezová – Dunajská Streda 0:2 (kon.)
Slovan Bratislava – Prešov 3:2 (kon.) | Ružomberok – Zlaté Moravce 1:1 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (1:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Sobota 14.10.2017, 18:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po reprezentačnej prestávke vstupuje Fortuna liga do druhej polovice základnej časti. V 12. kole budeme v centre dolného Liptova sledovať zápas medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcimi Zlatými Moravcami.

Hostia zo Zlatých Moraviec sa v uplynulom kole predstavili v Trenčíne. V 20. minúte otvoril skóre Rangelo Janga, ten istý hráč sa gólovo presadil aj v 75. minúte, po troch minútach pridal Giorgi Beridze tretí presný zásah tímu spod hradu Matúša Čáka a ViOn prehral 0:3.

Zlaté Moravce získali v prvej polovici základnej časti 15 bodov, majú pasívne skóre 13:14 a nachádzajú sa na priebežnom ôsmom mieste. Rovnaký bodový zisk ako ViOn má aj 7. Trenčín. Na svojho aktuálneho súpera, 6. Ružomberok, a aj na 5. Žilinu strácajú tri body. Naopak, pred 9. Michalovcami a 10. Podbrezovou majú päťbodový náskok.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0

Domáci Ružomberok privítal v minulom kole na svojom trávniku Prešov. V 17. minúte otvoril skóre Nermin Haskić, no po dvadsiatich minútach vyrovnal Roland Černák a začínalo sa od znova. Na začiatku druhého dejstva Tatran nevyužil sľubnú šancu na obrat skóre, čo ho mohlo mrzieť najmä v závere, kedy Liptáci pritlačili svojho súpera. V 78. minúte vrátil Ružu do vedenia Nermin Haskić a tri minúty pred koncom premenil pokutový kop Dominik Kružliak, vďaka čomu tím spod Čebraťa vyhral 3:1.

Ružomberok doteraz získal 18 bodov, má aktívne skóre 19:13 a momentálne sa nachádza na šiestej priečke. Liptáci majú rovnaký bodový zisk ako 5. Žilina a jedno víťazstvo ich delí od 4. Dunajskej Stredy aj 3. Nitry. Naopak, pred 7. Trenčínom a 8. Zlatými Moravcami majú trojbodový náskok.

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:1

Obidva tímy sa v prebiehajúcej sezóne stretli v prvom kole, kedy mohli byť spokojnejšie Zlaté Moravce, ktoré na svojom trávniku zvíťazili 2:1.

Dopadne aj druhý tohtosezónny vzájomný súboj v prospech Zlatých Moraviec alebo získa tri body domáci Ružomberok? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu!

-25
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčirík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak (C), Kupec – Takáč, Qose, Kochan – Daniel, Haskič, Gal Andrezly.

Náhradníci: Hajdúch – Már. Almaský, Kunca, Jonec, Čurma, Kostadinov, Menich.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Szymonowicz, Nikolić, Dobrotka (C), Chren – Karlík – Záhumenský, Gešnábel, De Oliveira Silva, Paixao da Silva – Urgela.

Náhradníci: Novota – Horník, Nascimento, Bariš, Renan Renan, Sládek, Baggio da Costa.

Rozhodca: Hrčka – Slyško, Kováč.

-2
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop majú hostia, no vpredu sa dopúšťajú útočného faulu a prichádzajú o loptu.

3
    Prvú šancu si na svoje konto pripisujú hostia, keď Gešnábel napriahol spoza šestnástky, ale jeho krížny pokus namieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde.
    3. Gešnábelova strela

5
    Gal Andrezly sa snažil kolmou prihrávkou vysunúť Haskića, no k lopte má bližšie Nikolić.

6
    ViOn potiahol útok po pravej strane, kde si však hráč hostí počína nedovolene.

7
    Daniel posiela dlhý center z pravej strany cez celú šestnástku, no nenachádza svojich spoluhráčov.

8
    Takáč to vyskúšal spoza šestnástky, ale jeho pokus nesmeruje medzi tri žrde.

9
    Ružomberok zahrával priamy kop, lenže Takáčov center jeho spoluhráči neusmernili.

10
    Na druhej strane sa do dobrej pozície dostával Chren, lenže jeho strela je zblokovaná na roh.

11
    Po rohovom kope sa hosťom nepodarilo ohroziť bránu.

12
    Žltú kartu dostáva Martin Dobrotka (FC ViOn Zlaté Moravce).

13
    Haskić si nabehol na center pred bránu hostí a hlavičkuje tesne vedľa.

14
    Na druhej strane to vyskúšal Záhumenský a jeho strelu chytá Krajčírik.

17
    Daniel vystrelil spoza veľkého vápna, no tomuto pokusu chýba viac presnosti. Nasleduje Kováčov odkop.

18
    Na druhej strane predviedol ukážkové sólo Chren, keď vyzvŕtal domácu obranu, prihral dozadu na Ewertona a ten loptu prenechal Záhumenskému, ktorý minul bránu.

18
    Daniel vyslal strelu na bránu hostí, ale Kováč si dal pozor.

21
    Liptáci si počínali nedovolene v strede ihriska, hostia rýchlo rozohrali a našli dlhou loptou Gešnábela, ktorý poslal z pravého krídla prihrávku Záhumenskému, ten je však bránený.

23
    Haskić vysunul Gal Andrezlyho, ktorý vošiel do šestnástky a vystrelil. Jeho tvrdá strela je zblokovaná obrancom.

23
    Haskić sa snažil prejsť s loptou do šestnástky, no ešte pred ňou ho pripravil o loptu Nikolić.

24
    Domácu akciu zastavuje ofsajdový verdikt.

26
    Hostia vyslali dopredu dlhú strieľanú prihrávku, ktorá končí až v Krajčírikovom náručí.

27
    Po zaváhaní ružomberského gólmana sa dostal Urgela do veľkej šance, lenže spoza pokutového územia míňa odkrytú bránu.

28
    Ružomberok získal priamy kop.

28
    Kupcov center zachytáva hlavou Chren a posiela loptu na istotu svojmu brankárovi.

29
    Ružomberok dal gól!
    Dalibor Takáč vysunul po pravom krídle ERIKA DANIELA, ktorý vystrelil z ťažkého uhla a lopta zapadla presne k vzdialenejšej žrdi!
    29. Erik DANIEL - 1:0

30
    Hostia odpovedajú veľkou šancou a len tak tak netrafili bránu.

32
    Zlaté Moravce získali rohový kop.

33
    Zlaté Moravce dali gól!
    Po rohovom kope hostia triafajú konštrukciu brány a následne sa lopta odráža pred RÓBERTA GEŠNÁBELA a ten vyrovnáva na 1:1.
    33. Róbert GEŠNÁBEL - 1:1

36
    Liptáci získavajú rohový kop, lenže ani prvý, ani druhý center Takáča neslávi úspech.

39
    Kupec potiahol útok po ľavej strane a odcentroval pred bránu, ale lopta končí v Kováčovom náručí.

42
    Liptáci zovreli svojho súpera, ten sa pozorne bráni.

42
    Z veľkého tlaku Ruža vybojovala rohový kop.

43
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Martin Dobrotka (FC ViOn Zlaté Moravce).

44
    Po tom, čo videl druhú žltú kartu Martin Dobrotka, budú hostia dohrávať desiati. Pri Takáčovom rohu sa ubránili.

45
    Zlaté Moravce získali priamy kop.

45
    Hostia našli centerom z priameho kopu svojho hráča, lenže všetká ich snaha končí na oranžovo-čiernej hradbe.

45+1
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

45+1
    Hostia sa v závere polčasu pozorne bránia.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

V 29. minúte otvoril skóre Erik Daniel, no už po štyroch minútach vyrovnal Róbert Gešnábel na 1:1. Tento stav je stále v platnosti, ale hostia budú dohrávať bez kapitána Martina Dobrotku, ktorý v závere polčasu inkasoval druhú žltú kartu.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Liptáci začali náporom. Prvé center hostia odvrátili, následne Kupec našiel na vzdialenejšej žrdi Qoseho, ktorého nie veľmi razantnú hlavičku kryje Kováč.

49
    Center Gal Andrezlyho odvrátil Kováč, Liptáci zostávajú pri lopte.

50
    Daniel sa predieral k strele. Vošiel do šestnsátky, no tam je odstavený od lopty.

51
    Na druhej strane sa Gešnábel pekne preštrikoval k strele, ktorú vyrazil Krajčírik.
    51. Sporná situácia v pokutovom území domácich

52
    Po faule v strede ihriska bude mať loptu ViOn.

54
    Gal Andrezly si vymenil loptu s Kochanom a vystrelil z uhla. Tento pokus však nenarobil Kováčovi problémy a v pohode chytá.

55
    Na druhej strane si na center nabehol Chren, lenže domáca obrana ho nepustila do šestnástky.

56
    Ružomberok získal rohový kop, ktorý Takáč rozohral nakrátko a následne prišiel na rad center zatočený vedľa vzdialenejšej žrde.

57
    Aktívny Gešnábel sa znova dostáva k strele z vnútra šestnástky a Krajčírik chytá.

58
    Gal Andrezly poslal prihrávku dozadu na hranicu šestnástky, odkiaľ vystrelil Takáč, jeho center je zblokovaný na roh.

59
    Takáčov center na bližšiu žrď zachytávajú hostia.

60
    Dnešné stretnutie sleduje 1442 divákov.

61
    Záhumenský centruje z pravej strany, lenže jeho center letí poza bránu a loptu budú mať Ružomberčania.

62
    Haskić potiahol útok po pravom krídle, vnikol do šestnástky a prihrával dozadu na Daniela, no loptu zachytáva obranca.

63
    Na druhej strane sa aktívny Gešnábel rútil do veľkej šance, no Krajčírik výborne prečítal hru, vyšiel von zo šestnástky a ukážkovo poslal loptu do bezpečia.

63
    Žltú kartu dostáva Ľubomír Urgela (FC ViOn Zlaté Moravce).

64
    Daniel prihral za hranicu veľkého vápna, odkiaľ vystrelil tesne nad brvno Kochan.
    64. Danielov pokus

64
    Gešnábel bol v ďalšom úniku a vybojoval nebezpečný priamy kop. Za faul vidí žltú kartu Šimon Kupec

65
    Gešnábel sa rozhodol pochopiteľne pre priamu strelu. Pekne vystrelil ponad múr, lenže Krajčírik bol pripravený a chytil ju.
    65. Krajčiríkov zákrok

66
    Na druhej strane sa dostával k nebezpečnej hlavičke Haskić, tá však zapadá mimo priestoru medzi tromi žrďami.

66
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Šimon Kupec, prichádza Dominik Kunca.

67
    Hostia zahrávali priamy kop z väčšej vzdialenosti. Záhumenský našiel centrom Karlíka a jeho hlavičku výborným zákrokom vyráža na roh Krajčírik.
    67. Krajčiríkov famózny zákrok

67
    Center z rohového kopu odvrátil Ján Maslo.

68
    Zlaté Moravce získali ďalší roh.

69
    Karlíkov center smerujúci na bližšiu žrď odvracia Kružliak.

71
    Daniel poslal do šestnástky dva centre, ktoré zblokovala obrana a lopta sa mu následne vrátila na nohu. Ružomberský stredopoliar tak zvolil priamu strelu z ťažkého uhla, no tá míňa bránu.

72
    Gal Andrezly prebral loptu na hranici šestnástky, spravil si priestor a vystrelil, lenže jeho pokus je zblokovaný.

72
    Na druhej strane Gešnábel dal loptu ako na podnose na hranicu šestnástky Urgelovi, ktorého strelu blokuje obrana.

73
    Gal Andrezly poslal center z pravého krídla pred bránu Zlatých Moraviec, kde vo vzduchu kraľuje Kováč.

74
    Aktívny Gešnábel opäť vypálil spoza šestnástky a mieri tesne vedľa brány.

74
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Tihomir Kostadinov.

76
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Róbert Gešnábel, prichádza Cleber Silva Nascimento.

77
    Gal Andrezly poslal center pred bránu hostí, kam si nabehol Kunca, no vo veľkej šanci hlavičkuje nepresne.

81
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu hostia.

84
    Daniel poslal peknú prihrávku z pravého krídla na Kostadinova, ktorý okamžite páli k žrdi, ale Kováč chytá jeho strelu.
    84. Kováčov výborný zákrok

86
    Po chvíli Daniel opäť naservíroval loptu Kostadinovi, no ten namieril nad bránu.

86
    Žltú kartu dostáva Dawid Szymonowicz (FC ViOn Zlaté Moravce).

87
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Ewerton Paixao da Silva, prichádza Damián Bariš.

90
    Domáci zatlačili svojho súpera. Po sérii prihrávok prichádza center do šestnástky a hlavičku Jána Masla z vnútra veľkého vápna chytá Kováč.

90+1
    Nadstavovať sa budú 3 minúty.

90+2
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Mateus De Oliveira Silva, prichádza Peter Sládek.

90+3
    Gal Andrezly centruje pred bránu, odkiaľ loptu hostia odvracajú do bezpečia.

90+3
    Gal Andrezly ešte vybojoval roh, no ten sa už zahrávať nebude, pretože hlavný rozhodca dvakrát fúkol do píšťalky a ukončil zápas.

90+3

V druhom polčase sme videli viaceré šance na oboch stranách, no ďalší gól už neprišiel a oba tímy si podelili po bode. Ešte sa pozrieme na to, či budú s bodom spokojní tréneri obidvoch mužstiev.

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Bod sa nám máli. Naším cieľom bolo víťazstvo. Zápas sme dobre rozbehli, dostali sme sa do vedenia, potom prišlo vyrovnanie. V druhom polčase sme boli málo dôrazní v súperovej šestnástke. Keď sme sa aj dostali do gólových šancí, tak dôraz bol slabý a tým pádom sme nemohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Aj kvôli tomu sa zápas skončil remízou. Zlaté Moravce sa prezentovali ako nepríjemný, behavý a loptu dobre ovládajúci súper.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Tešili sme sa do Ružomberka. Máme tu kamarátov. Ružomberok má výborné mužstvo, výborných trénerov, takže čakali sme ťažký duel, čo sa aj potvrdilo. Myslím si, že chalani boli, ako vždy, veľmi dobre pripravení na súpera a hlavne, že to zvládli na ihrisku. Vedeli čo majú hrať, čo chceme hrať, boli absolútne uvoľnení. Pribrzdilo nás Dobrotkove vylúčenie, ale aj v desiatich sme boli nebezpeční smerom dopredu. Čo bolo veľmi dôležité, nestrácali sme ľahké lopty, pri tej kvalite Ružomberka. Samozrejme párkrát sme mali šťastie a podržal nás raz aj Pali Kováč. S bodom sme naozaj spokojní a určite nám pomôže do ďalších zápasov.“

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (20:30:12)