Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 2:3 (kon.) | Montreal – Toronto 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 8:2 (kon.) | Tampa – St. Louis 2:1 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – Boston 2:6 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:6 (kon.)
San Jose – NY Islanders 1:3 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 4:2 (kon.)
New York Rangers
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
New Jersey Devils
Neděle 15.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Ondřej Pavelec se stejně jako Keith Kinkaid během letošní sezóny NHL představil v bráně poprvé a na historický milník těsně nedosáhl, když předvedl 16 zákroků a pouhé dva ho nyní dělí od hranice 10000 zákroků. Jediným českým brankářem, který tohoto milníku v zámoří dosáhl, je legendární Dominik Hašek. (03:58:47)

3. Rick Nash (NYR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 31-19; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 57%-43%; Hity: 34-28; Přesilové hry: 0/3-1/5; Tresné minuty: 12-8.

New Jersey se vrátilo zpět na vítěznou dráhu, přestože na začátku druhé třetiny prohrávalo po brance Ricka Nashe. Devils ještě do přestávky dokázali utkání otočit a zásluhou Adama Henriquea a Milese Wooda vstupovali do závěrečné části s jednobrankovým vedením, které v přesilové hře minutu po zahájení třetí části navýšil Drew Stafford, a nakonec zaznamenal vítězný gól. V dresu Rangers dokázal 57 sekund před koncem skórovat při hře bez brankáře Kevin Shattenkirk, vyrovnání se ale fanoušci v Madison Square Garden nedočkali. Konečný výsledek. New York Rangers 2 New Jersey Devils 3.

59:03
    Rangers vyžádali oddechový čas. Ondřej Pavelec zpět v bráně.
    59:03 Kevin SHATTENKIRK - 2:3

59:03
    Rangers právě vstřelili branku!
    KEVIN SHATTENKIRK po zpětné přihrávce J.T. Millera podél hrazení napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke střele zápěstím, která nad lapačkou Keitha Kinkaida zamířila do předního pravého horního rohu brány! Avizovaná naděje je tu, Rangers prohrávají těsně před koncem zápasu s Devils o gól. Asistence: J. T. Miller.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:00
    Damon Severson zablokoval střelu Rangers a poté mířil přes celou ledovou plochu do prázdné brány, kterou o vlásek minul! Puk zamířil těsně vedle levé tyče a minutu před koncem se pískalo zakázané uvolnění. Vykřesají Rangers naději?.

58:18
    Adam Henrique mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže ji ze středního pásma těsně minul!

56:56
    Keith Kinkaid ukryl nahození Rangers v lapačce, zatímco Ondřej Pavelec zamířil na střídačku!

Keith Kinkaid zatím chytá skvěle, když během dnešního utkání předvedl 27 zákroků a pouze jedna z 28 střel skončila za jeho zády.

56:08
    Další střela Rangers, tentokrát od modré čáry, kterou Keith Kinkaid ukryl bez problému v náručí. Následuje krátká komerční přestávka a samotný závěr utkání.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Rick Nash (Desharnais), 60. Shattenkirk (J. T. Miller) – 31. Henrique (Gibbons), 37. Wood (Lovejoy, Butcher), 41. Stafford (Butcher, Hischier)

New York Rangers: Pavelec (H. Lundqvist) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Br. Smith, M. Staal (A), Shattenkirk, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash (A), K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Santini, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Zacha, Palmieri (A) – Ma. Johansson, Hischier, Stafford – Bratt (A), Henrique, J. Hayes – Wood, Coleman, Gibbons. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Eric Furlatt. Čároví rozhodčí: Brian Murphy, Matt MacPherson

Diváci: 18006