Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 2:3 (kon.) | Montreal – Toronto 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 8:2 (kon.) | Tampa – St. Louis 2:1 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – Boston 2:6 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:6 (kon.)
San Jose – NY Islanders 1:3 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 4:2 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Colorado Avalanche
Neděle 15.10.2017, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám vás u on-line přenosu z dalšího utkání NHL, ve kterém se konkrétně podíváme na divizní souboj, protože se proti sobě postaví Dallas Stars a Colorado Avalanche. Dá se tak čekat velká bitva, protože Colorado do tohoto ročníku vstoupilo tou správnou nohou. Utkání startuje ve 02:00.

(4-1-0)

Colorado zatím v úvodu ročníku překvapuje nejednoho odborníka, jelikož si vedou nadmíru dobře, když z pěti zápasů hned čtyři vyhráli a jsou na špici NHL. Nutno dodat, že tohle nikdo do Lavin neočekával a bude jen zajímavé sledovat, jak dlouho jim taková forma vydrží.

Avalanche nyní za sebou mají dvě utkání, které odehráli před svými fanoušky v Pepsi Centre a především ihned v tom prvním doslova rozstříleli Boston, jenž z Colorada odjížděl s šestkou na kontě. V posledním utkání Avs přivítali Anaheim a ani Ducks nedokázali proti Lavinám uspět, když nakonec prohráli 1:3.

Poslední zápasy:

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:1
    Colorado Avalanche – Boston Bruins 6:3
    Boston Bruins – Colorado Avalance 0:4

(1-3-0)

Oproti tomu Dallas se zatím v úvodu soutěže hledá, když se mu ze čtyř utkání podařilo vyhrát jediné. Nutno však dodat, že Stars před sezónou vyměnili trenéra a je vidět, že tým si zatím na nový styl zvyká. Nic to ovšem nemění na tom, že co se týče ofenzívy, tak v ní mají Hvězdy velké problémy, když jsou sice druhým týmem v NHL, který pošle nejvíc střel na bránu soupeře, ale bohužel právě kvalitní koncovka dělá hráčům z Texasu velké problémy, protože jejich úspěšnost střelby patří k nejhorším.

Dallas se ve svém posledním utkání představil na ledě Nashvillu, kde se Stars podařil vstup do utkání, když hosté využili přesilovou hru. V následných dvou dvacetiminutovkách však Preds dokázali otočit vývoj utkání na svou stranu a i v rozhodujících momentech zápasu Dallasu příliš mnoho nedovolili a nakonec nad ním i zvítězili 4:1.

Nashville Predators – Dallas Stars 4:1
    Dallas Stars – Detroit Red Wings 4:2
    St. Louis Blues – Dallas Stars 4:2

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Methot, Honka, Lindell, Hamhuis, Johns – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Elie, Hanzal, D. Shore – Janmark, Spezza, B. Ritchie – Roussel, Faksa, Pitlick.

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, E. Johnson, Nemeth, Barrie, Barberio, Bigras – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Kerfoot, Duchene, Jakupov – Landeskog (C), Compher, C. Wilson – Söderberg, Nieto, Comeau.

Rozhodčí: L´Ecuyer, Dwyer – Racicot, Shewchyk.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:09
    Úvodní vhazování vyhráli hosté z Colorada, jenže Avs následně nevyšel přechod přes útočnou modrou, kde je jim odpískán ofsajd,

00:41
    Rantanen nahrával zpoza klece před Bishopa, ale jeho pas projel jen útočným pásmem.

00:59
    Elie se dostal, jako první, do zakončení ze středu útočného pásma a jeho pokus Varlamov vyrazil do rohu kluziště.

02:09
    Hamhuis se odhodlal ke střele od modré čáry a střela domácího obránce skončila hned na prvním bránícím hráči Colorada.

02:27
    Avs nyní pouze vyhodili puk přes celé kluziště, takže je hostujícím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.

02:54
    Jamie Benn vyslal směrem na bránu Colorada svou navštívenku, jenž však neměla potřebnou razanci, takže si Varlamov připisuje velmi jednoduchý zákrok.

03:38
    Domácí jen protečovali puk do útočného pásma, kam si pro něj za svou bránu dojel Varlamov, který ihned rozehrává na své obránce.

04:44
    Roussel hledal svou dlouhou přihrávkou najíždějícího Radulova, na kterého však byl jeho pas příliš dlouhý.

05:06
    Esa Lindell (DAL) je prvním hráčem v utkání, který je vyloučen, když dostává dvě minuty za držen protihráče, takže si Colorado zahraje první přesilovou hru.

05:32
    Hanzalovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma.

05:59
    MacKinnon se odhodlal ke střele z levé strany, která jen proletěla kolem brány Dallasu.

06:33
    Stars se podařilo získat puk a domácí jej rychle vyhazují přes celé kluziště.

07:03
    V závěru oslabení se do útoku prodral Jamie Benn, jehož střela letěla mimo bránu Varlamova.

07:33
    Varlamov měl nyní za svou bránou trochu štěstí, když zde příliš dlouho držel puk, čehož málem využila první lajna domácích, když chtěl Seguin nahrát Bennovi, ale jeho pas přes obranou Avs neprošel.

08:16
    Janmark vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec i z pravého kruhu vystřelil a kotouč skončil přesně v lapačce Varlamova.

08:44
    Compher se odhodlal ke střele z levé strany, která skončila přesně v lapačce Bishopa, jenž následně raději přerušuje hru.

09:06
    Dallasu nevyšel přechod do útočného pásma, když se domácí dostali do ofsajdového postavení.

09:21
    Před hostující bránou se z čista jasna dostal do velké šance Faksa, avšak českému útočníkovi se nepodařilo najít skulinu ve výstroji ruského brankáře.

10:01
    Faksa vyslal směrem na bránu Colorada další střelu, jenže tento pokus byl spíš jen takový propagační, a tak si Varlamov připisuje další lehký zákrok.

10:10
    Hanzal vyhrál vhazování přímo na Lindella, který se následně snažil najít skulinu v bráně Colorada, avšak ani jeho pokus si cestu do brány Avs nenašel.

11:28
    Johnson jen nahodil puk směrem na bránu Dallasu, kde Bishop jeho pokus vyrazil svými betony před sebe a kotouč si následně sebrali domácí.

12:06
    Domácí poslali zpoza klece puk na Varlamova, který se ho snažil dostat do své lapačky, ale to se mu nepovedlo, když domácí hráči puk získali.

12:06
    Dallas si zahraje svou první přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hrubost vyloučen Nikita Zadorov (COL).

12:31
    MacKinnon vyvezl puk až do útočného pásma Colorada, odkud jej vrátil na své obránce, jenž získávají další cenné vteřiny.

13:28
    Lindellovo nahození od modré čáry zblokoval hned jeden z bránících hráčů Colorada a hosté následně vyhodili puk.

13:55
    Varlamov byl nyní už překonán, když Seguinovu střelu srazil Barberio přesně mezi kruhy, kde byl Shore, jenž se svou okamžitou střelou trefil břevno hostující klece!

14:24
    Klingberg nyní zcela hodně zbytečně poslal puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Bishopem.

14:42
    Hamhuisova dlouhá přihrávka nenašla svého adresáta, takže je tu další zakázané uvolnění domácích hokejistů.

15:47
    Hra je nyní plná nepřesností, když se puk přelévá ve středním pásmu z jedné strany na druhou.

16:29
    Spezza poslal puk před bránu Colorada, kde Varlamovovi vypadl z lapačky a domácí se následně snažili dorážet, ale kotouč se nakonec ocitl za bránou Colorada.

16:59
    Avs se nakonec z velkého tlaku domácích osvobozují vyhozením kotoučč přes celé kluziště.

17:09
    Radulov vyslal další střelu směrem na bránu Colorada a Varlamov tentokrát raději udržel puk ve své lapačce, čímž tak dovolí svým spoluhráčům vystřídat.

18:07
    Roussel hledal svým pasem na středu útočného pásma najíždějícího Pitlicka, ale zde byla ještě trojice hráčů v bílem.

18:49
    Hostující obrana byla opět ve velkých problémech a Varlamov měl co dělat, aby neinkasoval první branku v utkání, ale naštěstí pro Avs vše zvládl.

19:25
    Elie nahrával Hanzalovi, který ovšem přihrávku nezachytil, takže je domácím odpískán icing.

19:34
    Compher dostal nabita na střed útočného pásma, avšak se svou střelou trefil jen dobře postaveného Hanzala.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina mezi Coloradem a Dallasem, po které je stav stále bezbrankový, ikdyž hosté mohou být za tento stav hodně rádi, protože Stars byli po většinu první dvacetiminutovky lepším celkem, ale domácím se nepodařilo svou převahu přetavit v nějakou branku.

20:01

20:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí se ihned na začátku druhé třetiny dostali do úniku dvou na jednoho, kde nakonec JAMIE BENN raději zvolil střelu na vzdálenější tyč, jenž skončila v síti Colorada! Asistence: Tyler Seguin.
    20:24 Jamie BENN - 1:0

20:40
    Akce Colorada je zastavena ve středním pásmu, kde byl kotouč sražen na jejich střídačku.

21:24
    Nemeth nyní obral o puk Shora a následně se snažil rychle rozehrát, ale jeho pas nesebral ani jeden z hráčů Colorada.

22:04
    Avs se znova ocitli pod menším tlakem domácích hokejistů, když Varlamov musel znova předvést dva těžší zákroky.

22:24
    Dallas si zahraje další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Kerfoot (COL).

22:58
    Colorado jde do tří! Blake Comeau (COL) dostává dvě minuty za sekání, což znamená velmi dlouhou dvojnásobnou přesilovku pro Dallas.

23:17
    Seguinovu střelu od modré zblokoval Landeskog, který následně i vyhodil puk z obranného pásma Colorada.

24:18
    Další Seguinova střela znova vletěla do jednoho z bránících hráčů Colorada a hosté následně vyhodili puk.

24:22
    Bishop málem vyslal Radulova do samostatného úniku, jenže Spezza se zapomněl v útočném pásmu, takže je Dallasu odpískán ofsajd.

24:49
    Colorado znova vyhazuje puk přes celé kluziště a hosté už budou za malý okamžik kompletní.

25:31
    Rantanen vyslal střelu směrem na bránu Dallasu a Bishop si po delší době připisuje úspěšný zákrok.

25:41
    Nietova střela z levého kruhu byla přizvednuta Johnsem do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před Bishopem.

26:12
    Varlamov se musel mít znova na pozoru, když na něj svou střelu vyslal Roussel a hostující brankář jeho pokus vyrazil za svou klec.

26:51
    Nikita Zadorov (COL) vrazil Roussela na hrazení, za což dostává dvě minuty a Dallas si zahraje další přesilovou hru.

27:17
    Landeskog vyvezl puk až do útočného pásma, kde ho následně i nahodil na Bishopa.

27:45
    Seguinova bomba od modré skončila přímo v lapačce Varlamova.

28:17
    Honkovu střelu z levé strany zblokoval Johnson, který následně i vyhodil puk mimo obranné pásmo Colorada.

28:53
    Ani další přesilovka Dallasu není využita, a tak se stále pokračuje za těsného vedení domácího celku.

29:28
    Roussel zavezl puk za bránu Colorada, odkud ihned nahrával před Varlamova Faksovi, jenže ani tentokrát se českému útočníkovu nepodařilo dostat puk do brány Avs.

30:15
    Duchene vystřelil z pravého kruhu a Bishop puk jen vyrazil před sebe, kde se následně domácí nedomluvili a k dorážce se málem dostali hosté.

31:21
    Ritchie chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže jej místo toho poslal přímo na svou střídačku, takže se bude vhazovat ve středovém kruhu.

31:47
    Na střídačce Dallasu skončil další puk, když jej zde tentokrát poslal hostující obránce Barberio, který zde vyhodil puk ze svého obranného pásma.

32:14
    Hostujícím se podařilo dostat puk do hlediště, když zde byl kotouč tečován.

32:34
    Compher měl na své holi vyrovnání, když se k němu odrazil puk a jel sám na Bishopa, jenže na domácího brankáře si se svou kličkou do bekhendu nepřišel.

32:57
    Mattias Janmark (DAL) dostává dvě minuty za sekání, takže si přesilovou hru zahraje i Colorado.

33:14
    Hanzalovi se podařilo dostat puk až za bránu Colorada.

33:35
    Benn získal puk ve svém obranném pásmu a následně jej poslal alespoň do středního pásma.

33:49
    Další ofenzivní akce Colorada končí hvizdem čárového rozhodčího, který viděl ofsajd Avs.

34:12
    Rousselovo vyhození končí až u Varlamova, který musí zahájit další ofenzivní akci Avalanche.

34:44
    Hostům tato přesilová hra absolutně nevychází, když se Colorado nemůže ani usadit ve svém útočném pásmu.

36:46
    Colorado si zahraje další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za podražení vyloučen Radek Faksa (DAL)-

38:11
    Stars získali puk za svou bránou a domácí jej ihned odpalují přes celé kluziště.

38:56
    Roussel ujížděl po levé straně sám na Varlamova, který byl před Varlamovem přidržen a Dallas dostane další přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Sven Andrihetto (COL).

39:12
    Po neúspěšné střele Shora se Coloradu podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

39:59
    Stars využívají přesilovou hru! Shore nahrál do levého kruhu TYLERU SEGUINOVI, jenž se svou pohotovou střelou překonal Varlamova! Nutno dodat, do konce třetiny zbývalo jen 0,9 vteřiny, když puk překročil čáru. Asistence: Alexander Radulov, Jamie Benn.
    39:59 Tyler SEGUIN - 2:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dallasu se ve druhé třetině podařilo konečně vstřelit nějaké branky, když se domácí hokejisté prosadili v první a poslední minutě druhé periody. Nejdříve totiž poslal domácí do vedení Jamie Benn, jenž v úniku dvou na jednoho zvolil střelu na vzdálenější tyč.

Stars poté hráli dlouhou přesilovou pěti proti třem, ale tu domácí nedokázali využít. Nicméně jejich druhá branka i tak padla při přesilové hře, když se pouhých 0,9 vteřiny před koncem trefil Seguin, jenž tak navýšil vedení Dallasu.

40:01

40:40
    Seguin jen nahodil puk do útočného pásma, ale zde za pukem nejel žádný hráč v zeleném, protože první lajna jela střídat.

41:26
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avs se dostávají na rozdíl jedné branky, když Barrie posunul puk do levého kruhu na volného MATTA DUCHENA, jenž se svou rychlou střelou překonal Bishopa na jeho bližší tyči. Asistence: Tyson Barrie, Cody Wilson.
    41:26 Matt DUCHENE - 2:1

42:20
    Methot chtěl dostat puk z obranného pásma, ale do jeho pasu vložil svou hůl jeden z hostujících a kotouč následně skončil v hledišti.

43:07
    Roussel jen odevzdal puk za bránu Colorada a domácí hokejisté odcházejí střídat.

43:22
    Kotouč je opět na lavičce Dallasu, takže se bude vhazovat před Bishopovou bránou.

43:52
    Radulov parádně přihrál na modrou Lindellovi, který ihned vystřelil a Varlamov jeho střelu vyrazil před sebe.

43:59
    Ještě nedávno to byli spoluhráči, ale to nyní na ledě nebylo absolutně poznat, když se do sebe pustii Patrick Nemeth (COL) a Tyler Seguin (DAL). Oba dostávají pět minut za bitku. Navíc zde byl faul Nikity Zadarova, jenž dostává dvě minuty za hrubost.

44:38
    Spezza střílel z levé strany, ale jeho pokus byl hodně nepřesný, když kotouč letěl hodně mimo bránu Colorada.

44:46
    Coloradu se podařilo dostat puk alespoň na svou střídačku, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:42
    Klingbergova střela z levé strany skončila na Johnsonovi a Coloradu se následně podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

46:09
    Po další neúspěšné přesilovce Dallasu se Varlamovovi podařilo vykotvit svou branku, takže se po komerční přestávce bude vhazovat před ruským brankářem.

46:46
    Antoine Roussel (DAL) dostává dvě minuty za podražení, takže si Colorado zahraje přesilovou hru.

46:51
    Rantanen vystřelil z pravého kruhu a Bishop jeho střelu vyrazil mimo svou klec.

47:05
    Shore jel v oslabení zcela sám na Varlamova, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, ale ruský brankář tento prostor stihl zavřít.

47:50
    Faksa parádně zblokoval křižnou přihrávku na Duchena a kotouč se následně dostal z obranné třetiny Dallasu.

48:20
    Coloradu následně nevyšel přechod do útočného pásma, když se Laviny dostali do ofsajdového postavení.

48:34
    MacKinnon nahrál křižně puk do pravého kruhu Rantanenovi, který ihned vystřelil, ale Bishop se stihl přesunout a střelu finského mladíka zastavil svým betonem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:23
    Hra se nám začíná více přiostřovat, když je k vidění stále více dohrávání soubojů a větší množství hitů.

49:54
    Lindellova střela od modré čáry jen proletěla kolem brány Colorada a následně puk putuje až do středního pásma.

50:29
    Celkem nenápadnou střelu nyní vyslal Comeau a Bishop to vůbec nečekal, protože zákrok snad udělal na poslední chvíli.

51:01
    Colorado nyní poslalo puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

51:12
    Střela Duchenea jen proletěla těsně vedle brány Bishopa a k puku se následně dostávají domácí hokejisté.

52:11
    Barberio se odhodlal ke střele od modré čáry a jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů Dallasu.

52:28
    To Landeskog si o pár chvil později už vedl o něco lépe, když dostal puk až na Bishopa, a ten jeho pokus chytá svou lapačkou.

52:48
    Radulov chtěl přihrát puk před bránu Colorada, ale obránci Avs si málem srazili kotouč do vlastní sítě.

53:30
    Barrie se dostal přihrávku na modrou čáru, odkud i vystřelil, ale jeho pokus skončil na Bennovi.

54:20
    Shore jen ze středního pásma nahodil puk na Varlamova, který jej chytá svou lapačkou a následně předává svým obráncům.

54:50
    Honka chtěl poslat puk z obranného pásma po mantinelu, jenže ho na pravé straně sebral Comeau, který vyslal směrem na bránu Dallasu hodně nepříjemnou střelu, kterou Bishop nakonec udržel ve své výstroji.

55:09
    Shore jen protečoval puk do středního pásma, kde si ho ihned sbírají hostující hokejisté.

55:46
    Hosté nyní chtěli příliš urychlit svou rozehrávku, ale místo toho puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se přesune před Varlamova.

56:07
    Janmark se snažil zpoza brány překonat Varlamova, ale jeho pokus jen proletěl přes brankoviště Colorada.

57:03
    Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, když jej Faksa zavezl až za bránu Colorada.

57:44
    Další Barrieho střela byla opět zblokována hned prvním bránícím hráčem Dallasu a kotouč se následně dostal do středního pásma.

58:32
    Dallasu se zatím daří držet Colorado mimo své obranné pásmo.

58:45
    Varlamov míří na svou střídačku!

59:05
    Dallas držel puk ve svém útočném pásmu, ale domácí se zde ani nepokoušeli trefit odkrytou klec.

59:21
    Tak nakonec opuštěnou klec trefuje ze středového kruhu ESA LINDELL. Asistence: Devin Shore, Stephen Johns.
    59:21 Esa LINDELL - 3:1

59:31
    Varlamov je znovu na své střídačce!

59:52
    Colorado poslalo puk směrem na Bishopovu bránu, ale domácí odtud kotouč dokázali odklidit do rohu, kde u ho zašlápl Klingberg.

Coloradu se ihned na začátku třetí třetiny podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, když Duchene prostřelil Bishopa a z utkání opět bylo drama. Nicméně Dallas i tak svému soupeři už poté moc nedovolil a nakonec se o závěrečnou tečku postaral Lindell, který trefil v závěru trefil opuštěnou klec Avalanche, čímž tak potvrdil vítěství Dallasu.

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1, 4 střely, čas na ledě 12:48

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:50:53)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 21. Ja. Benn (Seguin), 40. Seguin (D. Shore, Ja. Benn), 60. Lindell (D. Shore, Johns) – 42. Duchene (Barrie, C. Wilson)

Rozhodčí: L´Ecuyer, Dwyer – Racicot, Shewchyk