Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 2:3 (kon.) | Montreal – Toronto 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 8:2 (kon.) | Tampa – St. Louis 2:1 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – Boston 2:6 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:6 (kon.)
San Jose – NY Islanders 1:3 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Calgary Flames
Neděle 15.10.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Domácí hokejisté se po zápase shodli, že inkasovat pět branek je příliš, navíc jim vůbec nevyšli přesilové hry, neproměnili ani jednu ze sedmi. (07:02:20)
    Jaromír Jágr si z dnešního duelu odnese památku.

1. Mark Giordano (CGY) 1+0
    2. Dougie Hamilton (CGY) 2+0
    3. Mike Smith (CGY) 23 zák., 2 góly, 93,1%
    První kanadský bod v Calgary pro Jágra, dnes zaznamenal asistenci.

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (CGY) 0+1, 0 střel, čas na ledě 11:57
    Michael Frolík (CGY) 0+1,0 střel, čas na ledě 15:51

Domácí hokejisté byli sice střelecky aktivnější, ale nedokázali proměnit ani jednu ze sedmi přesilových her. Calgary proměnilo jednu početní výhodu. A právě u tohoto gólu na 4:1 byl Jaromír Jágr, který zaznamenal asistenci. Získal tak první kanadský bod v dresu Flames. Ve třetí třetině padly tři rychlé góly. První branku zápasu zaznamenal Mark Giordano, pro kterého to byl stý zásah v NHL.

59:50
    Už se nic nestane, zápas končí.

59:36
    Markus Granlund promáchl před brankou, kotouč mu sjel z hole, a tak nezakončil.

59:26
    Jedna z mála posledních střel. Markus Granlund z kruhu vyslal tvrdou střelu zápěstím, brankář Flames byl pozorný a dokázal si poradit.

58:59
    Brock Boeser vypálil od modré čáry, ale jeho rána postrádala přesnost. To už probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:41
    Sven Bärtschi se propracoval do zakončení, jeho rána byla zablokovaná obráncem.

58:18

57:50
    Vancouver se zatím dokáže bez problémů bránit aktivní hře soupeře.

57:14
    Hosté se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, což je zas až tak nemusí mrzet. Vedou totiž o tři góly.

56:56
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Flames tak musí začínat od své brány.

56:43
    Johnny Gaudreau se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu ale kryje Jacob Markström.

56:20
    Calgary vyhrálo vhazování v útočném pásmu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Dorsett (Burmistrov, Del Zotto), 51. Boeser (Bärtschi, D. Pouliot) – 12. Giordano (D. Hamilton, Brouwer), 31. Hamonic (Frolík, Monahan), 38. D. Hamilton, 51. J. Gaudreau (Jágr, Brodie), 52. D. Hamilton (Tkachuk)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Vanek – Gagner, Burmistrov, Eriksson – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.
    Calgary Flames: M. Smith (Läck) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Bartkowski, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Lazar – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Jágr – T. Glass, F. Hamilton, Brouwer.

Rozhodčí: Hanson, Walsh – Gibbons, Rody

Diváci: 17 074