Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC VERVA Litvínov
4:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 13. kolo

Kometa dnes na ledě Litvínova předvedla strhující závěr! Dokázala vyrovnat tříbrankový náskok domácích. V samostatných nájezdech však neuspěl ani jeden exekutor hostujícího celku. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Válek, prosadil se také Martin Hanzl. Litvínov tak nakonec vítězí v dnešním utkání. (20:26:52)

Nejlepší hráči utkání
    František Lukeš (LIT)
    Hynek Zohorna (KOM)

Lukáš VÁLEK - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    Rozhodující nájezd proměnil LUKÁŠ VÁLEK, který prostřelil Čiliaka střelou nad vyrážečku.

4. série
    2:0
    Hanzl proměňuje nájezd bekhendovým blafákem.

4. série
    1:0
    Svoboda netrefuje Petráskovu branku.

3. série
    1:0
    Gula se rozhodl vystřelit, kotouč mu sjel z hole.

3. série
    1:0
    Petrásek likviduje střelu Zaťoviče na jeho betony.

2. série
    1:0
    Válek po širokém nájezdu zakončuje k pravé tyčce.

Štencel zkouší střelu mezi betony.

Jako první pojedou hosté, do branky se postaví Petrásek.

64:08
    Lukeš teď musel zatáhnout za záchrannou brdu. Hákováním zastavil protihráče.

61:31
    Nejzchleb sám před Čiliakem, ten jeho zakončení přečetl a vyráží ramenem.

60:01

Tak tohle byla výborná ukázka bojovnosti! Brněnský klub zvládl v závěru třetí třetiny vyrovnat skóre a zápas bude pokračovat prodloužením.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:37 Leoš ČERMÁK - 3:3

59:37
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! 23 vteřin před koncem Kometa vyrovnává! Po chaosu před brankou zakončuje LEOŠ ČERMÁK! Asistence: Martin Erat, Martin Zaťovič.

59:10
    Kometa přechází do útočného pásma, Čiliak na střídačce.

59:06
    Vhazování před Čiliakem

Brno má k dispozici ještě 58 vteřin z trestu Lukeše.

Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Petrásek teď vyhazoval kotouč na prázdnou bránu, do nahození se položil brněnský hráč.

58:04
    Vyloučen domácí hráč František Lukeš, za vyhození puku mimo hrací plochu.
    57:22 Tomáš VINCOUR - 3:2

57:22
    Po přihrávce Krejčíka se do samostatného úniku dostal TOMÁŠ VINCOUR, který nekompromisně zakončuje. Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Asistence: Jakub Krejčík.

56:45
    Kometa bojuje o puk v útočném pásmu

56:06
    Vhazování opět ovládli hosté

55:35
    Přečíslení Litvínova 2 na 1 teď překombinoval Trávníček, který měl slibnou pozici ale rozhodl se ještě přihrát. Čiliak tak nemusel zasahovat.

55:10
    Brno má kotouč pod kontrolou. Zahajuje akci z obranného pásma.

55:06
    Vhazuje se před Čiliakem

54:48
    Kubát prověřuje Čiliakovu pozornost střelou na lapačku. Ten s přehledem kotouč chytá.

53:50
    Veliký tlak Brna končí vyhozením domácích

53:39
    Nebezpečnou střelu hostů kryje Petrásek lapačkou.

53:31
    Kometa opět úspěšnější na vhazování.

53:30
    Posunutá branka domácího týmu.

53:30
    Kometu vstřelený gól nabudil, hosté se tlačí do útočného pásma!
    53:02 Tomáš BARTEJS - 3:1

53:02
    Po rychlém přechodu do útočného pásma zakončuje TOMÁŠ BARTEJS krásnou střelou, která se od brankové konstrukce odráží za Petráskova záda. Hosté snižují na 3:1! Asistence: Marcel Haščák, Tomáš malec

Litvínov právě vstřelil branku!
    Po předchozí střele domácích se Čiliak přesouval k pravé tyčce, odražený kotouč vypálil mezi jeho betony RICHARD NEJEZCHLEB, který prostřelil hostujícího golmana.

49:56
    Litvínov hledá optimální pozici pro střelu.

49:09
    Michal Gulaši dostává 2 minuty za zásah Doležala zdviženou holí.

49:09
    Doležal zůstává ležet na ledové ploše. Drží se za obličej.

48:54
    Litvínov bojuje v útočném pásmu o kotouč.
    47:38 Daniel SÖRVIK - 2:0

47:38
    Litvínov bleskově využívá přesilovou hru! Po rychlé souhře zakončuje DANIEL SÖRVIK! Asistence: František Lukeš.

47:29
    Špatné střídání Komety! Trest za přílš mnoho hráčů na ledě odsedí Svoboda.

47:05
    Trávníček projel mezi dvěma obránci a chystal se ke střele, jeden z hostujících beků ho stihl dobruslit a včas Trávníčkově střele zabránil.

46:47
    Komerční přestávka

46:28
    Zaťovič teď mohl ve výhodné pozici dorážet, kotouč mu přeskočil čepel hole.

46:06
    Mallet protečoval puk do útočného pásma. Oba týmy střídají.

45:27
    Na vhazování úspěšnější Kometa, Gulaši ihned pálí.

44:03
    Po střele Dietze teď kotouč nebezpečně proskákal předbrankovým prostorem, všichni litvínovští hráči však měli zablokované hokejky od skvěle bránícíhch hostujících hráčů.

42:44
    Teď se poprvé výrazněji ozývá zaplněný sektor hostí, který hlasitým povzbuzováním Komety zdatně konkuruje domácímu kotli.

41:15
    Svoboda mohl zakončovat do odkryté klece, minul kotouč.

40:36
    Svoboda zaváží puk do útočného pásma.

40:05
    Kometa rozehrává za svou brankou.

40:01

Brno si přenese do třetí třetiny minutu a 40 vteřin přesilové hry. Litvínov tak zahájí poslední část zápasu v oslabení.

Další třetina začne přibližně v 19:21

V druhé třetině Kometa výrazně zlepšila svůj herní projev. Hosté byli v této třetině aktivnější a bojovnější než domácí celek. Brněnští v zádech se skvěle chytajícím Čiliakem ale nedokázali využít ani jednu z přesilovek a stav po druhé třetině zůstává stejný – 1:0 pro Litvínov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Kometa se opět dostává do útočného tempa, celou akci nedovoleně ukončuje Baránek. Brno opět hraje přesilovou hru!

39:10
    Hosté měli hodně blízko ke gólu, Michal Petrásek si myslel, že má kotouš pod lapačkou, ten však byl stále ve hře. Lépe se zorientoval litvínovský hráč, který vyhazuje kotouč.

38:48
    Vhazování vyhrává Brno.

38:47
    Zakázané uvolnění Komety.

38:31

37:54
    Brno vyhazuje, Litvínov se však obratem vrací do útočného pásma.

37:09
    Nejezchleb se snažil prokličkovat ke střele, brněnská obrana je dobře zorganizovaná a litvínovský hráč přes ní nedokázal projít.

36:38
    Po souboji v rohu kluziště podráží Hruška za brankou litvínovského útočníka a odsedí 2 minuty.

36:10
    Kometa se drží v útočném pásmu.

35:33
    Mallet se prokličkoval až do útočného pásma, jeho přihrávka nenachází žádného spoluhráče.

35:06
    Ofsajd hostů.

33:58
    Svoboda zaváží kotouč do rohu kluziště, kde se na něj sesypali domácí hráči.

33:29
    Hosté opět předváděli pohlednou kombinaci v útočném pásmu. Ve chvíli kdy na jednoho z hostujících útočníků mířila přihrávka, zastavil podražením souhru Jakub Černý, který odsedí 2 minuty.

33:22
    Opět se vhazuje v útočném pásmu Brna.

33:04
    Ihned po vhazování se kotouče ujímá Bartejs. Jeho střela je sražena bruslí spoluhráče do rohu kluziště.

32:58

32:26
    Litvínovští jsou sice v útočném pásmu, ale důrazní beci komety je zatím nepustili ke střele.

31:39
    Kometa teď předvádí svou silnou ofenzivu.

31:10
    Litvínov kombinuje v útočném pásmu.

30:44
    Jurčík teď krásnou přihrávkou hledal Doležala, který byl sám těsně před modrou čárou, ten však nedokázal jeho přihrávku zpracovat a kotouč míří do rohu kluziště.

30:16
    Kometa spěchá do útoku.

30:16
    Čiliak vytahuje další ze svých skvělých zákroků.

29:30
    Krejčík vysílá tvrdou střelu! Petrásek se však šikovně přesunul a střelu vykryl svou hrudí.

28:48
    Němec měl dobrou palebnou pozici, kotouč mu sjel z čepele hole.

27:58
    Lukeš vyslal křižnou přihrávku brankovištěm, nikdo z jeho spoluhráčů jeho nabídku nevyužil.

27:41
    Leoš Čermák měl být vyloučen, Dietz však přiznává že hostující hráč jeho pád nezavinil a rozhodčí odvolávají vyloučení.

27:27
    Přesto, že se již hraje 5 na 5, se Kometa stále drží v útočném pásmu.

26:40
    Pohledná souhra brněnských končí střelou Hrušky mezi betony, Petrásek zasahuje včas a domácí vyhazují.

26:07
    Dmácí vyhazují. Kometa musí začít akci od vlastní branky.

25:15
    Kometa po šanci domácích přecházela do protiútoku. Výborně rozjetého brněnského forwarda zastavuje nedovoleným zákrokem Jiří Gula, Brno si zahraje přesilovou hru!

24:52
    Ofsajd domácích.

24:30
    KOmeta opět v útočném pásmu. Hosté hledají optimální palebnou pozici.

24:14
    Hosté teď nedovoleně přecházejí modrou čáru, odpískán ofsajd.

23:59
    KOmeta si vytváří slibný tlak před domácí brankou.

23:33
    Kometa bojuje v útočném pásmu.

23:18
    Sklenička vybojoval kotouč ve středním pásmu a chtěl nahodit, hostující hráč tečuje jeho nahození mimo kluziště.

22:42
    Rozjetý Dočekal nahrával Zohornovi, jeho střelu likviduje Petrásek.

22:14
    Kometa výborně napadá rozehrávku domácích ve středním pásmu.

21:50
    Litvínov se ujímá kotouče a přechází do protiútoku, Čiliak přikrývá kotouč.

21:46
    Kometa nahazuje do útočného pásma.

21:07
    Dočekal míří na horní roh Petráskovy klece, minul.

20:58
    Hra je ve středním pásmu

20:47
    Vhazování před Čiliakem.

20:11
    Litvínov přechází do útoku, jeho snažení končí ofsajdem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Jako bychom nekoukali na litvínovsaký tým! Po letošních výsledcích dnes domácí předvádějí opravdu bojovný výkon! Stále ale trvá jejich problém s produktivitou – v první třetině si dokázali vypracovat spoustu velice slibných šancí, proměnit dokázali jen jednu z nich. Zásluhu na tom má výborně chytající Marek ČILIAK. Několik pěkných šancí měli i hosté, neproměnili však žádnou z nich a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:55
    Litvínovští opět zasypávají Čiliaka střelami! Nikdo z domácích zatím nedokázal dorazit kotouč za jeho záda, chemici byli velmi blízko!

18:45
    A máme tu první bitku! Matoušek se pustil do brněnských obránců. Rozhodčí nechávají potyčku bez vyloučení.

18:23
    Kometa útočí v oslabení! Nebezpečnou střelu likviduje Petrásek, který přikrývá kotouč lapačkou.

18:04
    Domácí kapitán Michal Trávníček zůstává ležet v rohu kluziště po tvrdém hitu Tomáše Bartejse. Ke kapitánovi se sjíždějí spoluhráči, ten nakonec odchází na střídačku bez pomoci. Bartejs odsedí 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, k tomu dostává osobní trest.

17:20
    Litvínov měl teď několik výborných střeleckých pozic, hráči však dali přednost další přihrávce a kotouč končí na hokejkách Komety, bez jediné litvínovské střely.

16:07
    Litvínov mohl navýšit své vedení, Čiliak vytahuje výborný zákrok lapačkou a likviduje šanci domácích!

15:47
    Němec podrazil útočícího hráče za brankou a oslabí svůj tým na 2 minuty.

15:28
    Válek objíždí branku a snaží se zakončit z otočky, minul.

14:28
    Dietz si špatně zpracoval puk a litvínovští musí opustit útočné pásmo.

13:58
    Litvínov rozehrává za svojí brankou.

12:54

12:29
    Nejezchleb byl teď výborně rozjetý a prokličkoval si cestu až na okraj útočného pásma, Malec mu však zabránil projít nedovoleným způsobem a Litvínov má další přesilovku!

11:54
    Litvínov opět vyvíjí obrovský tlak, který vyvrcholil několika dorážkami, při kterých byl Čiliak opět na zádech, svou klec však ubránil.

11:28
    Jurčík tvrdě pálí, Čiliak vyráží!
    10:40 František LUKEŠ - 1:0

10:40
    Po obrovském tlaku domácích konečně přichází vytoužená branka. Kzbátův pokus do branky tečuje FRANTIŠEK LUKEŠ! Asistence: Karel Kubát, Daniel Sörvik.

09:52
    Litvínov opět nebezpečně přecházel do útočného pásma, Haščák musel zatáhnout za záchrannou brzdu a odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

09:37
    Na vhazování úspěšnější verva.

09:37

08:17
    Mallet hned po naskočení na hrací plochu dostává kotouš a prověřuje Petráska. Ten vyráží betony.

08:01
    Problém vyřešen, bude se vhazovat.

08:01
    Na hrací plochu přichází ledaři upravit prostor pro brankovou tyč.

08:01
    Litvínovští fanoušci ženou svůj tým mohutně dopředu, domácí se zdají být na ledě aktivnější.

07:50
    Litvínovští přecházejí do útočného pásma. Jejich snažení končí pouze posunutou bránou hostí.

07:37
    Brno vyhazuje.

07:23
    Na Čiliaka se teď sesypala sprška střel, před jeho klecí byli dva dorážející hráči. Už se zdálo, že domácí vstřelili branku, ale Čiliak na poslední chvíli zalehl kotouč.

07:09
    Litvínov se usazuje v útočném pásmu.

06:05
    Litvínov přecházel v oslabení do ofenzivy, litvínovský bek nahodil vysoký kotouč, který Mallet sevřel v rukavici. Litvínov má k dispozici první přesilovou hru.

05:51
    Kometa si zatím v přesilovce nevypravovala slibnější šanci a Litvínov se opět osvobozuje.

05:44
    Vhazuje se před Petráskem

04:17
    Michal Trávníček odsedí 2 minuty za přeseknutí Vincourovy hole.

03:27
    Hosté zakládají akci ve středním pásmu, Litvínov dobře napadá.

02:43
    Po přečíslení brněnských 3 na 1 vytahuje Petrásek výborný zákrok betonem a likviduje téměř tutovou šanci Brna!

02:10
    Gula se nedokázal natáhnout pro přihrávku a rozhodčí pískají zakázané uvolnění domácího celku.

01:33
    Hosté poprvé pálí a hned je z toho potyčka před domácí brankou. Domácím se nelíbí dojíždění Komety na Petráska a tak u branky probíhá výměna názorů.

01:03
    Dietz se ujímá kotouče ve středním pásmu a střelou od modré zkouší Čiliakovu pozornost.

00:55
    Další zakázané uvolnění brněnských.

00:48
    Vhazuje se po Čiliakově pravici.

00:48
    KOmeta se osvobozuje zakázaným uvolněním.

00:38
    Litvínov nahazuje do útočného pásma.

00:32
    Ofsajd Brna.

00:05
    Na úvodním vhazování byli úspěšnější hosté.

00:01

V Litvínově je vše připraveno, utkání co nevidět začne.

Do dnešního duelu opět nezasáhne zraněná litvínovská opora Viktor Hübl. Mimo sestavu je například také Peter Jánský.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tribuny Zimního stadionu Ivana Hlinky se pozvolna zaplňují. Oba týmy jsou na ledě, probíhá rozbruslení.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, Baránek, Dietz – F. Lukeš, M. Hanzl, Nejezchleb – J. Černý (A), Gerhát, Matoušek – Trávníček (C), Válek, Jurčík – J. Doležal, Jícha, M. Hořava.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil..