Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC VERVA Litvínov
4:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 13. kolo

64:08
    Lukeš teď musel zatáhnout za záchrannou brdu. Hákováním zastavil protihráče.

58:04
    Vyloučen domácí hráč František Lukeš, za vyhození puku mimo hrací plochu.

49:09
    Michal Gulaši dostává 2 minuty za zásah Doležala zdviženou holí.

47:29
    Špatné střídání Komety! Trest za přílš mnoho hráčů na ledě odsedí Svoboda.

39:40
    Kometa se opět dostává do útočného tempa, celou akci nedovoleně ukončuje Baránek. Brno opět hraje přesilovou hru!

36:38
    Po souboji v rohu kluziště podráží Hruška za brankou litvínovského útočníka a odsedí 2 minuty.

33:29
    Hosté opět předváděli pohlednou kombinaci v útočném pásmu. Ve chvíli kdy na jednoho z hostujících útočníků mířila přihrávka, zastavil podražením souhru Jakub Černý, který odsedí 2 minuty.

25:15
    Kometa po šanci domácích přecházela do protiútoku. Výborně rozjetého brněnského forwarda zastavuje nedovoleným zákrokem Jiří Gula, Brno si zahraje přesilovou hru!

18:04
    Domácí kapitán Michal Trávníček zůstává ležet v rohu kluziště po tvrdém hitu Tomáše Bartejse. Ke kapitánovi se sjíždějí spoluhráči, ten nakonec odchází na střídačku bez pomoci. Bartejs odsedí 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku, k tomu dostává osobní trest.

15:47
    Němec podrazil útočícího hráče za brankou a oslabí svůj tým na 2 minuty.

12:29
    Nejezchleb byl teď výborně rozjetý a prokličkoval si cestu až na okraj útočného pásma, Malec mu však zabránil projít nedovoleným způsobem a Litvínov má další přesilovku!

09:52
    Litvínov opět nebezpečně přecházel do útočného pásma, Haščák musel zatáhnout za záchrannou brzdu a odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

06:05
    Litvínov přecházel v oslabení do ofenzivy, litvínovský bek nahodil vysoký kotouč, který Mallet sevřel v rukavici. Litvínov má k dispozici první přesilovou hru.

04:17
    Michal Trávníček odsedí 2 minuty za přeseknutí Vincourovy hole.

Sára Allertová

Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozh. náj. Válek – 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (J. Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat)