Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Berani Zlín
4:5 (1:1, 1:3, 2:0 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 15.10.2017, 17:00Tipsport extraliga • 13. kolo

Dramatický duel do posledních vteřin dospěl až do samostatných nájezdů, kde si vítěznou trefu připsal plzeňský Tomáš Mertl. Škodovka si tedy domů odváží dvoubodový zisk. (19:56:34)

65:00 Tomáš MERTL - 4:5

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    TOMÁŠ MERTL si připsal vítězný nájezd, když střelou nad ledem prostřelil brankáře Kašíka.

Samostatné nájezdy začínají.

Zazněla třetí siréna a po menší úpravě ledové plochy nás čekají samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, kdo si dnes z utkání odnese dvoubodový zisk.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Kubalík se dvakrát dostal ke kotouči, ale v obou případech o něj přišel.

64:05
    Plzeň si bere oddechový čas na poradu.

63:34
    Gulaš opět v šanci, ale tentokrát jeho nahrávku na Mertla zblokoval vracející se Žižka.

62:36
    Na opačné straně střílel nepřesně Gulaš.

61:51
    Aktivní Roberts Bukarts zaměstnal brankáře Svobodu hned dvěma ostrými pokusy.

61:10
    Ferenc pálil od modré, Svoboda jeho pokus vyrazil a poradil si také s dorážkou Davida Šťastného.

60:35
    Milan Gulaš (PLZ) minuty nedovolené bránění.

60:01

Zlínští předvedli parádní finiš, když druhou třetinu vyhráli 2:0 a v power-play se jim povedlo vyrovnat stav zápasu na 4:4. Čeká nás tedy pětiminutové prodloužení 3na3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:29 ŠŤASTNÝ - 4:4

59:29
    Zlín právě vstřelil branku!
    Beranům se to opravdu povedlo a minimálně bod si z dnešního utkání připíší! Důraz na brankovišti předvedl DAVID ŠŤASTNÝ, který dorazil kotouč za záda ležícího Svobody. Asistence: Roberts Bukarts.

59:02
    Kašík je venku z branky, Zlín hraje power-play.

58:45
    Domácí střídačka cítí, že je šance vyrovnat a bere si oddechový čas.

58:08
    Tvrdý pokus Skleničky brankář Beranů vyrazil. Berani se vydávají do útoku.

57:42
    Po delší době si puk osahal Kašík, buly u jeho svatyně.

56:46
    Popelka tečoval do Svobody nahození Žižky. Zlín si opět přebírá kotouč a jde do útoku.

56:20
    Zlínští momentálně na ledě dominují a na srovnání mají necelé čtyři minutky.

55:15
    Zlínským vlila třetí trefa krev do žil a Svoboda se měl teď opravdu co ohánět.
    54:20 Štěpán FRYŠARA - 3:4

54:20
    ŠTĚPÁN FRYŠARA dostal kotouč z levé strany před brankoviště Svobody a přesnou trefou vymetl horní růžek plzeňské klece. Asistence: Pavel Kubiš.

52:38
    Rihards Bukarts napálil z levého kruhu horní tyčku Svobodovy branky.

52:16
    Sklenička poslal Šťastného ze zadu k ledu a bude za to pykat. Budou to dvě minuty za krosček.

51:49
    Petranovu dobrou střelu ještě tečoval Kubiš, ale to brankáře hostí nerozhodilo.

51:40
    Sklenička opustil trestnou lavici a hosté jsou v pěti.

51:36
    Okál žabkou našel Rihardse Bukartse, tomu se ovšem kotouč postavil na hranu a vysoko přestřelil.

50:49
    Freibergsovu ránu na lapačku dokázal Svoboda pouze vyrazit, Plzni se povedlo poprvé v oslabení vyhodit kotouč do bezpečí.

49:23
    David Sklenička (PLZ) nabízí domácím přesilovou hru, protože je potrestán na dvě minuty za hru vysokou holí.

49:10
    Gulaš vyslal nepříjemnou střelu. Kašík vyrazil vyrážečkou.

48:29
    Berani střílí z prava i z leva, ale Svoboda tlaku domácích odolává.

47:36
    Ondráčkovo nahození zacinkalo na pravou tyčku plzeňské klece.

46:56
    Straka si obhodil Valentu, ale vzápětí byl odpískán ofsajd.

46:35
    Honejskova střela tahem končí Svobodou vyražena v ochranné síti. Vhazuje se po pravé ruce plzeňského brankáře.

45:16
    Straka tečoval kotouč do dobře postaveného Kašíka.

44:12
    Zlínští se stále snaží ještě dostat do zápasu a obstřelují Svobodu z každé pozice.

43:46
    Mertl poslal k ledu zlínského Petrane, trestat se ovšem nebude.

43:16
    Freibergs tvrdě dohrál dorážejícího Schleisse u Kašíka a hra je přerušena, protože byla posunuta i branka.

42:10
    Petran je na ledě, Berani jsou kompletní.

41:36
    Zlínský brankář výborně vykryl jedovku Kubalíka i Mertla.

41:10
    Straka šikovně tečoval pokus Mertla, Kašík dokázal včas reagovat.

40:29
    Veliká šance Robertse Bukartse, brankář Svoboda ovšem výborně zasáhl v mini souboj těchto dvou hráčů.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Jakub Ferenc (ZLN) se pošťuchoval s jedním z plzeňských, ale potrestán je pouze obránce Zlína.
    39:32 Ondřej VESELÝ - 2:4

39:32
    Zlínští jsou zpátky ve hře! Matějíček našel osamoceného ONDŘEJE VESELÉHO, který dnes podruhé rozjásal zlínské publikum a do kolonky gólů si připisuje trefu číslo dvě. Asistence: Martin Matějíček.

38:47
    Lukáš Pulpán (PLZ) 2 minuty nedovolené bránění.

38:12
    Petran je na ledě, Zlín je kompletní.

36:49
    Hosté obléhají branku Kašíka, který musel hned třikrát po sobě zasahovat.

36:08
    Marcel Petran (ZLN) minuty zdržování hry.
    35:56 Tomáš MERTL - 1:4

35:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! Tentokrát se k hostům přiklonilo i štěstíčko. Odražený puk přistál na hokejku TOMÁŠE MERTLA, který trefil do horní části odkrytou branku Zlína. Pro Plzeňského útočníka je to již druhá trefa v utkání. Bez asistence

35:16
    Roberts Bukarts našel výbornou nahrávkou zpoza branky mezi kruhy Honejska. Jeho pokus končí přímo ve výstroji Svobody.

34:39
    Fryšara zkoušel ze vzduchu dorazit puk za Svobodu, ale ten byl pozorný.
    34:11 Dominik KUBALÍK - 1:3

34:11
    Plzeň dostala kotouč do útočného pásma, kde se ocitl ve stoprocentní šanci Preisinger, ale toho Kašík vychytal. Poté se kotouč kutálel někde za brankářem Zlína, čehož si obránci ani brankář Zlína nevšimli a puk do sítě zametl DOMINIK KUBALÍK. Asistence: Miroslav Preisinger.

33:15
    Tempo hry nám malinko opadlo, ale oba celky se přesto snaží hodně kombinovat.

32:54
    Je tu další komerční pauza.

32:31
    Gago nepřebruslil vracejícího se Skleničku a píská se icing.

32:10
    Žižka s Valentou zakládají akci zpoza vlastní branky.

31:41
    Popelka dostal parádní nahrávku od Okála před branku, kde si přibrzdil a chtěl Svobodu přelstít zakončením do protipohybu, ale to brankář Plzně přečetl a vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

31:09
    Svoboda kryje Honejskovu střelu z levého kruhu a hra je přerušena.

30:29
    Za brankou Svobody byl podražen v držení kotouče Ferenc, ale rozhodčí hru ponechali. Poté našel Šťastný osamoceného Robertse Bukartse, který mohl pálit z ideální pozice, ale v tom zůstal za brankou hostí ležet Kadlec a rozhodčí hru přerušili.

29:36
    Zlínský tlak se stupňoval a Svoboda měl co dělat, aby všechny pokusy pokryl.

28:08
    Rihards Bukarts kotouč za sebe přiťukl Okálovi, jehož jedovku Svoboda vytěsnil špičkou betonu.
    27:31 Ryan HOLLWEG - 1:2

27:31
    Hosté opět udeřili z ničeho nic a jsou zpět ve vedení. Střelu Preisingera úspěšně dopravil za Kašíkova záda před brankou zaparkovaný RYAN HOLLWEG. Asistence: Miroslav Preisinger, Jan Schleiss.

27:10
    Ferenc hledal ještě v lepší pozici najetého Honejska, kterému ale kotouč přeskočil čepel a dopředu mohou hosté.

26:52
    Icing Škodovky, buly před Miroslavem Svobodou.

26:21
    Sklenička u hrazení dohrál rozjetého Robertse Bukartse a ten o kotouč přišel.

26:10
    Plzeň se dlouho drží v pásmu před Kašíkem. Ten si s pár pokusy hostí v pohodě poradil.

24:28
    Roberts Bukarts si přibrzdil před útočnou modrou, počkal až jeho spoluhráč vyjede z ofsajdu a vydal se sám na Svobodu, i přesto mu byl odpískán ofsajd.

23:29
    Zlínští se protlačili do útočného pásma a kombinují.

21:26
    Roberts Bukarts našel osamoceného Šťastného, který z první trefil pouze brankáře Svobodu.

20:40
    Další zakázané uvolnění domácích hráčů.

20:31
    Ferencova dlouhá nahrávka nemohla být nikým zpracována a končí icingem.

20:01

Třetina číslo jedna je již za námi a viděli jsme slušný hokej a po jedné trefě na každé straně. Do vedení se dostala zásluhou Mertla Plzeň, která dokázala z minima vytěžit maximum. Zlínští měli k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu využít nedokázali. Srovnat se jim přesto povedlo v poslední minutě, kdy se po pasu Okála přesně trefil kapitán Veselý. Zlín si poté vytvořil drtivý tlak, který hráči Plzně se štěstím ustáli. Druhá třetina začne v 16:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Zlínští rozjeli kolotoč přihrávek a plzeňští chvíli nevěděli, kde jim nohy stojí. Nakonec drtivý závěrečný tlak Beranů s notnou dávkou štěstíčka přečkali.
    19:19 Ondřej VESELÝ - 1:1

19:19
    Zlínu se povedlo necelou minutu před odchodem do šaten srovnat stav zápasu na 1:1! Pohlednou kombinaci dvou hráčů dokončil přesným zásahem nad Svobodovo rameno kapitán Beranů ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Zdeněk Okál.

18:51
    Moravčík vyslal do samostatného nájezdu Milana Gulaše, kterého Libor Kašík vychyta v souboji tváří v tvář.

18:26
    Kadlec zpětně přihrál nepřesně a Zlínu se podařilo dostat kotouč do středního pásma. Gago je na ledě, Zlín v pěti.

17:37
    Kubiš obral Pulpána o kotouč a podél hrazení vyhodil puk na střídačku Zlína.

16:34
    Plzeň kombinuje v útočném pásmu.

16:10
    Michal Gago (ZLN) 2 minuty za hákování.

15:54
    Gago nedokázal vyhodit kotouč, nabídl tim šanci soupeři a hned z toho bude přesilovka pro Plzeň.

14:49
    Lehčí nahození Pulpána a poté dorážka Kracíka, kterou Kašík schoval do lapačky.

14:39
    Sklenička dobrusloval nahozený kotouč a zcela zbytečně ohodil ledovou sprchou Kašíka. Tohle se nelíbilo Freibergsovi a ihned dal plzeňskému hráči menší varování, že takhle to nepůjde.

14:10
    Škodovka je v plném počtu.

13:37
    Okál a vzápětí ani Rihards Bukarts nedokázali prostřelit přesouvajícího se Svobodu.

13:16
    Matějíček nepříjemně upadl v souboji s Hollwegem, který do toho šel opět silou a s obráncem domácích to moc dobře po nárazu do mantinelu nevypadá.

12:26
    Parádní průnik předvedl Roberts Bukarts, Svoboda byl proti jeho střele nad rameno úspěšný.

12:06
    Zbytečné vyloučení na straně hostí. Kodýtek srazil u hrazení Popelku a bude za to pykat. Pro domácí je to už druhá početní výhoda v první třetině.

11:19
    Rychlá a nebezpečná střela Kubalíka končí vyražena Kašíkem v ochranné síti. Vhazuje se u branky Beranů.
    10:38 Tomáš MERTL - 0:1

10:38
    Škodovka se usadila na chvíli v útočné třetině a hned je z toho vedoucí trefa utkání. Nejlépe se před brankovištěm zorientoval TOMÁŠ MERTL a poslal kotouč za záda Kašíka. Asistence: Milan Gulaš.

10:19
    Kotouč zůstal ležet pod sedícím Moravčíkem a hra musí být přerušena.

9:36
    Stach svoji střelu schoval za obránce Žižku, Kašík i tentokrát úspěšný.

9:19
    Kracík to zkoušel zpoza branky jemným nahozením, ale Kašík byl pozorný.

8:38
    Šťastný to zkoušel podél hrazení na rozjetého Freibergse, ale bránící Moravčík byl proti.

8:19
    Žižka s kotoučem ve vlastním pásmu upadl, ale napadající Gulaš mu i přesto nedokázal kotouč sebrat.

7:22
    Milan Gulaš zpracovával kotouč již v ofsajdovém postavení. Hra je přerušena a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

6:19
    Hollweg si u hrazení počkal na Řezníčka a posléze i na Ondráčka. Oba hity se zdály být čisté.

5:39
    Lotyšská spolupráce ve spojení Freibergs, Rihards Bukarts nabídla divákům parádní souhru. Na jejím konci střílel lotyšský útočník do šibenice, odkud Svoboda kotouč vytěsnil do bezpečí.

5:19
    Hraje se vyrovnaná partie, oba celky bojují o každý kotouč a hraje se ve vysokém tempu.

4:34
    Nahozený kotouč od Nicholase Jonese končí v lapačce pozorného Libora Kašíka.

4:10
    Zlín si v přesilovce vytvořil několik šancí, ale branku se mu vstřelit nepovedlo. Moravčík je zpátky ve hře, Plzeň je kompletní.

3:51
    Honejsek našel žabičkou před brankou Davida Šťastného, ten ale kotouč nedokázal z výšky trefit.

3:36
    Zlín se usadil v obranném pásmu Plzně a dlouho kombinuje.

2:35
    Ferenc to zkusil z první, ale Svoboda byl připraven.

2:07
    Zlínští budou mít výhodu přesilové hry pět na čtyři. Potrestán je Michal Moravčík (PLZ) dvě minuty za držení protihráče.

1:29
    Hra je přerušena, buly u branky Beranů.

0:58
    Zlínští nic nevymysleli a na druhé straně orazítkoval horní tyčku Dominik Kubalík.

0:21
    Zpoza branky se do zakončení tlačil plzeňský Tomáš Mertl. Jeho zakončení ovšem Kašík vyrazil a do útoku jdou domácí.

00:01

Každý gólman zvládá oslavy po svém... ???????????? #CCMgoalie #MadeOfHockey #CCMhockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Matějíček, Freibergs, Ferenc, Valenta, Petran, Žižka – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Popelka, Okál – Gago, Fryšara, Rihards Bukarts.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Kracík, Indrák – Kodýtek, Preisinger, Hollweg..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká nejvyšší hokejová soutěž uzavře v neděli 15. října úvodní čtvrtinu základní části. Tipsport extraliga nabídne kompletní program sedmi zápasů 13. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly na domácím ledě s týmem HC Škoda Plzeň. Západočeši budí na začátku letošní sezony velký respekt, ze všech extraligových týmů nastříleli nejvíce branek a mají i druhou nejlepší defenzivu v lize. Plzeňští měli velmi dobrou sérii šesti výher, kterou překazila až porážka s Kometou v prodloužení. Škodovka se momentálně nachází na druhé pozici a na Brno ztrácí pouhé dva body. Domácí borci jsou na deváté příčce a v případě výhry nad silným celkem se mohou vyhoupnout zase o něco výše. Velmi pikantní duel mezi Zlínem a Plzní je na programu od 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček), 55. Fryšara (Kubiš), 60. Šťastný (Roberts Bukarts) – 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozh. náj. Mertl