Novosibirsk – Kunlun 0:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pondělí 16.10.2017, 16:00 • Uralec Arena • KHL

Hodně vyrovnaný zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Ale dojít na něj nemuselo, kdyby se domácímu týmu nepodařilo dvě minuty před koncem vyrovnat. V prodloužení už pak měl Jekatěrinburg navrch a po zásluze se radoval z bonusového bodu, který mu vystřelil Garejev. (18:30:12)

62:06
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Avtomobilst byl v prodloužení lepším týmem a po zásluze nakonec vstřelil i vítězný gól. Hrdinou domácích fanoušků se stal ARŤOM GAREJEV, který dokázal propálit Šaryčenkova. Asistence: Nikolaj Timašov.

61:49
    Z pravé strany vypálil Nikolaj Timašov, ale branku minul.

61:25
    Domácí si vyměňují pozice v útočném pásmu a motají hlavy trojice Jugry na ledě.

60:32
    Hosté si nerozuměli a málem se jim to vymstilo. Kvůli špatné přihrávce přišli o puk a pak je musel zákrokem zachraňovat Alexandr Šaryčenkov.

60:01

Tři třetiny o vítězství nikoho nerozhodly, domácí dokázali těsně před koncem zásluhou Parého vyrovnat. Na řadu přijde prodloužení hrané tři na tři.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:19
    Je vyrovnáno! Domácí se konečně dočkali a srovnali s Jugrou krok. První střelu ještě Alexandr Šaryčenkov chytil, ale na dorážku FRANCISE PARÉHO už nedosáhl. Asistence: Nikita Trjamkin.

56:52
    Ani další akce domácím nevyšla, pevné ve svém postoji v bráně byl opět Alexandr Šaryčenkov.

55:55
    Alexej Simakov dlouho držel kotouč, ale bylo to nakonec zbytečné, protože nevystřelil ani nikomu nepřihrál.

55:05

53:59
    Nikita Trjamkin vypálil tvrdě od modré, ale jeho střela byla zablokovaná.

53:05
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Ivan Lekomcev – 2 min., sekání).

52:33
    Hosté tráví celou přesilovku v útočném pásmu, ale chybí jim střelba.

51:53
    Hráči Jugry se usadili v útočném pásmu a kombinují s pukem.

51:16
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Simakov – 2 min., podražení).

50:44
    Střela domácího týmu z mezikruží proletěla těsně vedle.

49:14
    Před brankou hostů nebezpečně dorážel Jegor Milovzorov, ale nedokázal procpat puk za brankovou čáru.

48:15
    Denis Kuljaš vypálil od modré, brankář hostů Alexandr Šaryčenkov kotouč chytil do lapačky.

47:40
    Jegor Milovzorov se prezentoval hezkou tvrdou střelou, ale ta gólovou radost nepřinesla.

46:06
    Domácí mají více ze hry, logicky se tlačí více dopředu, protože potřebují vyrovnat.

43:36
    Po nepřesné akci domácího týmu se bude opět vhazovat.

41:30
    Brankář Jakub Kovář si připisuje zákrok a bude se vhazovat v obrannémpásmu domácího celku.

Jugra se hned v úvodu zápasu dostala do útočné třetiny a vymyšlí kombinaci, která by ohrozila branku soupeře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:10
    Domácí hráči si vyvíjejí tlak na soupeře a snaží se najít ideální místo k zakončení.

35:30
    Lekomtsev vyslal rybičkou puk na spoluhráče, ten ovšem přihrávku vůbec nečekal a bude se vhazovat v obranném pásmu domácího celku.
    33:27 MIHHEJEV - 1:2

33:27
    Jugra právě vstřelila branku!
    Brankář Jakub Kovář dneska vážně nemá svůj den a podruhé v zápase inkasuje, čisté svědomí mít rozhodně nemůže. Korolyov se dostal do útočné třetiny a míč nabil na střelu ARTYOMOVI MIKHEJEVOVI, který napřáhl ke střele a jeho rána skončila po odrazu od výzbroje brankáře v bráně.

32:18

31:35
    Hostující hráči puk dostali ze své třetiny a mohou po tlaku vystřídat.

30:18
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Šin – 2 min.).

29:30
    Hráči Jugry se po dlohé době dostali do slibné šance. V poslední chvíli ale dokázal jeden z obránců zakročit a vybíchl puk soupeři.

27:10
    Hráči podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy.

25:00
    Zakázané uvolnění hostujících hráčů. Bude se vhazovat před brankou Šaryčenkova.
    23:20 CHESALIN - 1:1

23:20
    Domácí tým se přecejen dostal do vedení. JEVGENI CHESALIN se dostal k dorážce před brankářem. Do puku se trefil až na podruhé, ale i to stačilo, aby brankáře překonal.

23:00
    Jugra se dostala do útočné třetiny. Hráči kombinují a snaží se prosadit.

22:00
    Bude se vhazovat u branky českého gólmana.

20:40
    Bude se vhazovat u branky Jakub Kováře. Následna střela ale končí v ochranné síťi a bude se opět vhazovat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50.

Po první třetině překvapivě vede hostující celek z Manijska. Po pěti minutách hry se hráči Jugry dostali do útočného pásma a po vytrvalé kombinaci zvolil Anton Korylyov střelu pár centimetrů od branky Kováře. Brankář na střelu neviděl a nemohl nic dělat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:08

18:30
    Hosté už se v poslední minutě nikam nehrhnou a puk drží u své branky.

17:08
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Pestunov – 2 min.).

17:00
    Avtomobilist se snaží o závěrečný tlak, ale nedaří se jim najít ideální místo ke střele.

14:47

13:54
    Brankář Šaryčenkov se předvedl několika skvělými zákroky a drží šance svého týmu na vyrovnání.

12:47
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Šipov – 2 min.).

12:10
    Hráči podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy. Rozhodčí boj přerušil a bude se vylučovat.

10:28

10:00
    Po tlaku se bude vhazovat před brankou Jakuba Kováře. Domácí vyhrali vhazování a přecházejí do útoku.

08:28
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Timašov – 2 min.).

06:10
    Domácí se přes první inkasovaný gól vytváří tlak na soupeře a snaží se vyrovnat. Bude se vhazovat před brankou Kováře.
    04:37 KOROLYOV - 0:1

04:37
    Hostující tým se ujímá vedení. Jugra se velice rychle dostala do útočného pásma a hráči si důkladně připravili akci. ANTON KORYLYOV si zpracoval puk a vyslal ho na branku Kováře. Český brankář si nedokázal poradit a inkasuje. Asistence: Mičejev, Pestuško.

03:00
    Střela jednoho z útočníku doletěla pouze mimo tři tyče a domácí hráči mají šanci vytvořit další šanci.

01:10
    Hosté se dostali do kombinace, ale v útočné třetině ao pul příchazejí.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Ljamin, Kuljaš, Timašov, Jegoršev, Mišarin – Milovzorov, Paré, Česalin – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Simakov, Pestunov, King – Rasseikin, Mingalejev, Obidin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Proskurjakov) – Pereťagin, Lekomcev, Ugolnikov, Vitásek, Šulakov, Pogorišnyj, Několenko, Valentěnko – Savinainen, Šipov, Varfolomejev – Pestuško, Šen, Panov – K. Majorov, D. Iljin, Kupcov – Beljajev, Koroljov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Posledních pět vzájemných utkání:

Jugra 3:4 Jekatěrinburg
    Jekatěrinburg 0:2 Jugra
    Jugra 0:1 Jekatěrinburg
    Jekatěrinburg 2:3 Jugra
    Jugra 1:5 Jekatěrinburg

Jugra se v tabulce Východní konference nachazí na předposledním místě. Tým si pouze dvakrát připsal plný počet bodů, pět výher v prodloužení a dvanáct porážek. V posledním zápase hráči doma uvítali Vladivostok. Jugra v zápase vstřelila pouze jedinou branku a to k vítězství stačit nemohlo. Soupeři podlehli 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Pavel Varfolomeyev, který sedmkrát skóroval a připsal si tři asistence.

Poslední tři zápasy týmu:

Jugra 1:3 Vladivostok
    Jugra 2:5 Barys Astana
    Jugra 2:1 Kunlun

Domácí se v tabulce nachází na čtvrté pozici. Tým si připsal jedenáctkrát čisté vítězství, jednu výhru v prodloužení a osm porážek. V posledním zápase tým doma uvítal CSKA Moskva. I přesto že se domácí dvakrát dostali do vedení, tak Moskvě podlehli 2:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ilya Krikunov který má dva přesné zásahy a k tomu hned čtrnáct asistencí.

Jekatěrinburg 2:3 CSKA Moskva
    Jekatěrinburg 6:3 Slovan Bratislava
    Jekatěrinburg 5:3 Podolsk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petr Sumbal

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 24. Chesalin, 59. Paré (Trjamkin), 63. A. Garejev (Timašov) – 5. Korolyov (Mičejev, Pestuško), 34. Mihhejev