Novosibirsk – Kunlun 0:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pondělí 16.10.2017, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

57:49
    Síly na ledě se srovnají. Osala inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a už také sedí na trestné lavici.

56:40
    Další trest pro hosty. Ebert sekl protihráče, který unikal do blízkosti hostující branky a dostává za to další dvě minuty. Už sedí na trestné lavici a domácí budou mít další přesilovou hru.

54:35
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Marek Viedenský – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:27
    Další trest pro hosty. Hrnka podrazil soupeře a dostává za to dvě minuty. Tato nedisciplinovanost stojí Slovan nejen hodně sil, ale také branky ve vlastní síti. Domácí jsou v přesilovkách hodně nebezpeční, tři už dnes využili.

47:27
    Dvě minuty pro hráčskou lavici domácích. Ti inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a za malý okamžik si přesilovku zahrají také hosté. Trest odsedí Šenfeld.

45:37
    Slovan jde do tří. Hlinka zasáhl vysokou holí do obličeje Kosova a domácí si zahrají přesilovku pět na tři.

44:11
    Další vyloučení hostů. Štastný inkasuje dvě minuty za sekání a Metallurg má další přesilovou hru.
    40:44 Nikita PIVCAKIN - 4:1

40:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A domácí využívají další přesilovou hru a tentokráte si už tříbrankový náskok berou. NIKITA PIVCAKIN se napřáhl od modré čáry, nakonec ale puk netrefil jak by chtěl, a ten doskákal až do branky za záda Štěpánka – 4:1. Asistence: Jan Kovář.

39:24
    Ale na na dlouho. Viedenský dostává dvě minuty za krosček a už sedí na trestné lavici. Další početní výhoda pro domácí celek.

38:41
    Tak ani domácím sudí neuznává branku. Slovan si vzal možnost videa a to potvrdilo, že před vstřelenou brankou se kotouč dotkl ochranné sítě a předtím tak měla být hra přerušena. Gól tedy nemohl platit.

38:41
    Ale i tuto situaci posuzuje ještě videorozhodčí.
    38:41 Neuznaná branka Osaly.

38:41
    OSKAR OSALA dostal nabito přímo na svoji čepel a poté svou prudkou ránou vymetl pavučiny v pravém horním rohu Štěpánkovy svatyně. Jenže bratislavská lavička si bere coach challenge.
    38:05 Kovářovu střelu chytil jeho krajan Štěpánek.

38:05
    Na Štěpánka střílel z levého kruhu Jan Kovář, ale brankář Slovanu střelu svého krajana chytil do své hrudi a neinkasoval. Hru poté raději přerušil.

37:13
    Boychuk dostává dvě minuty za sekání a další přesilovku si zahraje domácí Metallurg Magnitogorsk.
    34:13 Kaletnikovo kopnutí kotouče do branky Slovanu.

34:13
    Kaletnik dopravil kotouč do hostující sítě ale tohle platit nemůže. Doslova fotbalově do branky kotouč kopl a sudí okamžitě rozpažil.

31:18
    Hosté jdou do čtyř. Després dostává dvě minuty za sekání a přesilovku si nyní zahrají zase domácí hráči.
    25:49 Colby GENOWAY - 3:1

25:49
    Slovan právě vstřelil branku!
    A přeci jen se hosté prosazují a možná se i vrací do hry. Boychuk pálil na Košečkina a ten svým betonem vyrazil puk před sebe. Na levé straně si ho sebral COLBY GENOWAY, jenž v pádu bekhendovou střelou uklidil kotouč za jeho záda – 3:1. Asistence: Cam Barker a Zach Boychuk.

24:30
    Osala dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Slovan má k dispozici další přesilovou hru.

23:35
    A branka skutečně neplatí. Video potvrdilo špatné střídání hostů a hlavní sudí poté rozpažil.

23:35
    Sudí stále volá s videorozhodčím a čeká se na konečný verdikt.

23:35
    Domácí lavička si ale bere coach challenge. Domnívá se totiž, že hosté hráli v šesti hráčích. Uvidíme, jak videorozhodčí rozhodnou.
    23:35 Skalického neuznaná branka.

23:35
    Ale když už byli domácí kompletní a přesilovka hostů skončila, udeřili přeci jenom hosté. Hlinka našel z levé strany na pravém kruhu volného PAVOLA SKALICKÉHO, který puk uklidil do domácí odkryté branky. Bude se ale zkoumat video.

20:47
    A pozor. Slovan bude hrát pět na tři. Schaus dostává dvě minuty za hrubost a zbytečně tak oslabil svůj tým, který se bude bránit dvojnásobné přesile Slovanu.

20:37
    První přesilovku si zahraje také Slovan. Dronov dostává dvě minuty za podražení a hosté mají šanci snížit.
    13:57 Igor GRIGORENKO - 3:0

13:57
    Jenomže i Jakub Štěpánek hned po tom, co nastoupil do branky, musí sbírat kotouč ze své sítě. IGOR GRIGORENKO dostal přihrávku od Kazionova a svou prudkou střelou z levého kruhu prostřelil Stěpánka a domácí vedou už o tři branky – 3:0. To je pro hostující Slovan opravdu pořádná sprcha. Asistence: Denis Kazionov

12:56
    Střídání v týmu HC Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Marek Mazanec, přichází Jakub Štěpánek.
    12:56 Nikita PIVCAKIN - 2:0

12:56
    No a také druhou přesilovku domácí hráči využívají. NIKITA PIVCAKIN se dostal ke střele od modré čáry a dělovkou pak propálil v hostující brance vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Asistence: Sergej Mozjakin.

11:42
    Další vyloučení na straně Slovanu. Šťastný dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další početní výhodu.
    11:15 Sergej MOZJAKIN - 1:0

11:15
    Domácí hokejisté svou přesilovou hru využívají. SERGEJ MOZJAKIN dostal nabito do prostoru nad vrchol obou kruhů a svou ránou poté překonává Marka Mazance. Metallurg tak jde do vedení – 1:0. Asistence: Jaroslav Kosov a Nikita Pivcakin.

10:11
    Máme tu první vyloučení tohoto utkání. Na trestnou lavici putuje hostující Zach Boychuk, který inkasuje trest na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro domácí tým.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 12. Mozjakin (Kosov, Pivcakin), 13. Pivcakin (Mozjakin), 14. I. Grigorenko (De. Kazionov), 41. Pivcakin (Jan Kovář) – 26. Co. Genoway (Barker, Boychuk)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, J. Birjukov (A), Schaus, Dronov, Chabarov, S. Těreščenko, Bobrjašov – Kosov, Ellison, Mozjakin (C) – Šenfeld, Jan Kovář, Osala – De. Kazionov, Kaletnik, I. Grigorenko – Švyrjov, Berestennikov, Timkin – Platonov (A).
    HC Slovan Bratislava: Mazanec (13. Štěpánek) – Després, Ebert, Bačík, Barker, Švarný (A), T. Voráček, Kozák – Boychuk, Sádecký, Co. Genoway – Smoleňák (C), Hrnka, J. Mikúš – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – M. Hlinka, A. Šťastný, Skalický.

Rozhodčí: Odinš, Sojn – Zacharov, Sjusujev

Diváci: 6 888