Vegas – Boston 3:1 (kon.) | Anaheim – Buffalo 1:3 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
New York Islanders
Pondělí 16.10.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Anže Kopitar (LAK): Myslím si, že to byl dobrý zápas, dostali jsme se do vedení o dva góly. Pak soupeř snížil a bylo to zajímavé. My jsme rádi za výhru. Všechny formace hrály dobře a i mladí hráči se předvedli v dobrém světle. (07:15:40)

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 24 zákroků, 3 góly, 88,9%

1. Drew Doughty (LAK) 1+1
    2. Anže Kopitar (LAK) 1+1
    3. Mathew Barzal (NYI) 0+1

Díky výbornému taktickému výkonu ve třetí třetině dokázal domácí celek vyhrát tento zápas 3:2. Vítězný gól vstřelil Drew Doughty po skvěle přihrávce Kopitara při vlastním oslabení. Kings mají výborný vstup do soutěže – prvních pět zápasů a bilance 4-0-1, devět kanadských bodů. Nejlepší vstup do sezóny v klubové historii.

59:40
    John Tavares mohl zakončovat do odkryté brány, ale minul.

59:30
    Hosté jsou nastěhovaní před bránou Kings.

59:28
    Anders Lee se propracoval do střelecké pozice, kotouč vyrazil domácí gólman.

58:54
    Hosté získali kotouč, Jaroslav Halák míří na střídačku, Islanders hrají v šesti.

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Hostující brankář pokukuje po střídačce, ale zatím se nemůže vydat na střídačku, neboť domácí celek drží hru ve svém útočném pásmu.

58:14
    Johnny Boychuk vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář Darcy Kuemper.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Jordan Eberle sice za končil, ale byl v postavení mimo hru.

57:39
    Hosté mají jednoznačně více ze hry, domácí celek se tak tak brání.

56:13
    Hostující celek diktuje tempo hry a je výrazně aktivnější.

55:47
    Mathew Barzal ani Andrew Ladd nedokázali překonat domácího brankáře. Darcy Kuemper nyní své spoluhráče výrazně podržel.

55:10
    Závěr zápasu bude ještě dramatický, Islanders prohrávají jen o gól a všechny síly vrhnou do útoku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Kopitar (Doughty, D. Brown), 32. Muzzin (Fantenberg, Toffoli), 46. Doughty (Kopitar) – 29. Jo. Bailey (Barzal, Ladd), 55. Cizikas (Clutterbuck, Hickey)

Los Angeles Kings: Kuemper (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Martinez, Muzzin, Fantenberg, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Toffoli – Kempe, Dowd, Brodzinski – Andreoff, N. Shore, Lewis.
    New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Hickey, Mayfield – Lee, Tavares, Eberle – Ladd, Jo. Bailey, Barzal – Chimera, B. Nelson, Ho-Sang – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Lee, Watson – Sericolo, Driscoll

Diváci: 18 230