Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:1 (kon.)
Zlín – Vítkovice 3:7 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 17.10.2017, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 14. kolo

Ode mě je to v tuto chvíli již vše Přeji příjemný zbytek pracovního týdne a u dalších hokejových on-line přenosů se těším na počtenou! (20:34:12)

Šestou výhru v řadě zahájili hradečtí už v první třetině, kdy se dostali do vedení díky nejčastěji skórujícímu hradeckému hráči Bedřichu Köhlerovi. Jeho spoluhráči poté přidali v každé další třetině po jednom gólu a i když v závěru inkasovali a museli urputně bránit, na výhře 3:1 už se nic nezměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 6 (23)
    Liberec – 13 (24)

Je to tak, Hradec vítězí 3:1! Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Ladislav Šmíd (Liberec) a Patrik Rybár (Hradec Králové). Východočeský gólman sice dnes přišel o svou neprůstřelnost a sérii nul, i tak si ale jeho výkon z posledních dní zaslouží obdiv! Rybár totiž neinkasoval přesně 245 minut a 27 vteřin, což znamená, že v tabulce neprůstřelnosti se posunul na 2. místo v historii jak české, tak československé extraligy! 1. příčka zůstane ještě nějaký čas v držení Vladimíra Hudáčka (262:51, Zlín, sezóna 1999/00).

59:50
    Tohle hradecké vyhození už na zakázané uvolnění nedoletělo, vypadá to, že na skóre zápasu se už nic nezmění!

59:40
    Další zákrok hradeckého gólmana protečoval kotouč do ochranné sítě, znovu tedy vhazování před jeho osobou.

59:31
    Michal Bulíř si zpracoval puk bruslí a zkoušel vystřelit, mimo jiné Rybárův levý beton mu zabránil v úmyslech a puk skončil vedle tyče!

59:22
    Východočeskými icingy se to jen hemží, nyní přišel na řadu další.

59:00
    A to se také děje, Liberečtí opět v power-play!

58:54
    Stezka jde spět do brány, spíše ale tak, aby se neřeklo. Je totiž připraven kdykoliv vystartovat. na střídačku.

58:54
    Teď se kotouč na chvilku dostal do střední třetiny a zpět, rozhodčí pískají ofsajd.

58:49
    Hosté opět na puku, Lvi musí znovu bránit!

58:33
    Bedřich Köhler nezamířil přesně na bránu a poslal touš opět jen na zakázané uvolnění.

58:16
    Další vyhození za cenu icingu, buly po pravici Rybára!

57:50
    Tečovaný pokus Michala Bulíře proskákal kolem levé tyče, následně se Hradec osvobodil.

57:28
    Hradec krátce po buly vybojoval puk a poslal ho na zakázané uvolnění.

57:06
    Liberec bez gólmana, podaří se mu snížit či vyrovnat?

56:25
    Liberečtí se i nadále snaží útočit a zápas ještě nevzdávají, nepříjemné ráně od modré teď musel čelit domácí gólman.
    55:11 Tyler REDENBACH - 3:1

55:11
    Liberec právě vstřelil branku!
    TYLER REDENBACH se právě nyní stal hráčem, který po více než 245 minutách překonal famózního Patrika Rybára! Cibulskis nestačil bránit unikajícího hostujícího forvarda, jenž svižnou střelou zápěstím rozvlnil hradeckou síť – 3:1. Asistence: Martin Bakoš, Lukáš Derner.

54:35
    Teď měli domácí i porci štěstí! Po závaru před Rybárovou bránou se totiž puk odrazil směrem do brány, odklouzal ale nakonec těsně vedle tyče!

53:37
    Většina fanoušků v hradecké Aréně se zlobí, rozhodčí jsou ale se svým posouzením domácího icingu neoblomní.

53:03
    Tyler Redenbach napodruhé vypálil z mezikruží, jeho oblouček se snesl přes horní tyč za domácí svatyni.

52:24
    Opět v akci hradecký obranný val působící na modré čáře. Zlikvidoval hned několik severočeských pokusů o průnik do pásma.

52:03
    Nyní ale nechybělo moc k tomu, aby Lvi přidali čtvrtý zásah! Křižnou nahrávkou našel Berger Jarůška, toho ale výtečným přesunutím a zákrokem lapačkou vychytal Aleš Stezka!

51:40
    Hra na ledě se změnila spíše v taktickou bitvu ze strany Hradeckých, kteří pozorně brání liberecké pokusy.

50:42
    Dobrou práci odvedl před modrou čárou Lukáš Cingel, jenž svým dotíráním donutil libereckého beka k ústupu do střední třetiny.

50:10
    Dragoun ve spolupráci s Látalem zavezl touš až na opačný konec kluziště a jejich spoluhráči tak mohli konečně vystřídat.

Dnešnímu mači přihlíží v ČPP Aréně 4410 diváků.

50:01
    Východočeši byli dlouho pod libereckými kombinacemi a vyhodili jen na icing. Hradečtí trenéři na tuto situaci reagují oddechovým časem.

49:17
    Z jejich útoku ale zatím nic nevzniklo, už hezkou chvíli se o puk svádí boj v rohu hradeckého pásma.

48:42
    Jan Berger si zpracovával kotouč v rohu útočného pásma, odskočil mu ale mimo dosah hole. K černé pryži se tak dostali hosté.

47:39
    Severočeši nemají co ztratit, a tak se snaží průnikovými nahrávkami dostat do šance. Oproti tomu Lvi zaujali defenzívní postoj a jsou v obranném pásmu pozorní.

46:28
    Michal Bulíř byl blízko snížení! Po nepřehledné situaci v mezikruží pálil liberecký útočník z otočky, trefil ale jen Rybára v univerzálním rozkleku.

46:16
    Vysoký oblouček v podání Petra Jelínka se snesl do nastavené lapačky, následuje komerční přestávka.

45:36
    Liberečtí mohli upalovat v úniku dvou na jednoho, finální nahrávka mířící do brankoviště ale ztroskotala na hradeckých bruslích!

45:12
    Aleš Stezka utěsnil místo u své levé tyčky a připsal si úspěšný zákrok.

44:35
    Köhler se Šmídem vystřelili své hokejky do souboje o puk, z nějž se černá pryž odrazila na domácí střídačku.

44:03
    Hradecké třetí vstřelená branka uklidnila, vypadá to, že už se nikam zbytečně nepoženou a budou se soustředit především na obranu.

43:31
    Patrik Rybár musel být teď dvakrát za sebou ve střehu. Nejprve zlikvidoval svižnou ránu zprava, chvíli nato si poradil i se švihovkou Jana Ordoše.
    42:53 Jiří ŠIMÁNEK - 3:0

42:53
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tahle přesilovka už využití našla, Lvi odskakují na třígólový rozdíl! Cingel vypálil z pravé strany a na dorážku číhal na hraně brankoviště JIŘÍ ŠIMÁNEK. Hradecký útočník se zorientoval nejlépe, jak mohl, a svou první brankou v sezóně zvyšuje na 3:0! Asistence: Lukáš Cingel, Filip Pavlík.

42:24
    Bartovič na chvíli obral o puk své protihráče, a to za východočeskou bránou, proti přesile ale neměl nárok.

41:43
    Bednář vyslal střílenou nahrávku na Köhlera, ten ale z těsné blízkosti nedokázal tečovat puk do sítě!

41:15
    Ale pět na pět dlouho nevydržela. Petr Jelínek se totiž u mantinelu ve středním pásmu dopustil podražení a Hradec má další přesilovku.

40:47
    Severočeši v plném počtu.

40:36
    Nyní se jim to už povedlo, Liberečtí ovšem ihned otočili hru a kotouč putuje opět k Rybárovi.

40:18
    Hradečtí hrají sice v přesilovce, zatím ale nepřešli útočnou modrou lajnu.

40:01

Na kluzišti jsou stále kaluže vody, a tak se rozhodčí rozhodli, že třetí třetina začne o chvilku později.

Stejně jako úvodní třetina, také druhá přinesla jednu branku. A stejně jako tehdy, i tentokrát na hradecké straně. V čem však je rozdíl, to je počet střel. Zatímco Liberečtí jejich počet navýšili přibližně o stejný počet, Hradečtí jich přidali více než dvojnásobek. Jediný gól druhé periody má na svědomí Rudolf Červený, který po nádherné akci zakončoval do prázdné brány. Do poslední periody se tak půjde za stavu 2:0 pro domácí.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (17)
    Liberec – 6 (11)

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:45.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Mohlo se stát! Filip Pavlík totiž vyslal bombu od modré lajny a mířil mezi betony, ty ale liberecký brankář stihl scvaknout včas.

39:44
    Vysoká hůl znamená vhazování před Rybárem. Stane se do konce druhé periody ještě něco zajímavého?

39:22
    Východočeši sice vystřelili, Stezka ale stá připraven v dráze puku. Následně Liberečtí vyhazují.

38:46
    K Jaškovi se nyní přidává ještě Lukáš Derner, který si odpyká dvě minuty za podražení a Hradec bude hrát přesilovku.

38:11
    Liberecká přesilovka končí, na trestnou lavici ale míří Lukáš Jašek. Vyfasoval 10 minut za nesportovní chování.

37:44
    Další část početní výhody se Severočechům zatím nedaří. Na rozdíl od té první poloviny se totiž nyní vůbec nemohou usadit v pásmu.

37:08
    Minutu byli Hradečtí v pásmu pod tlakem, nyní se jim ale povedlo vyhodit až na druhou stranu hřiště a upalují střídat.

36:40
    Hosté drží svého soka v pásmu, zatím ale stříleli jenom vedle brány.

36:16
    Richard Jarůšek se provinil hákováním, což znamená jediné – dvouminutovou přesilovku pro Liberec.

36:07
    Martin Bakoš se akrobatickým kouskem natahoval po letícím puku, v mezikruží ale na teč nedosáhl.

35:10
    Jarůškova rána zprava našla jenom připravenou vyrážečku Aleše Stezky. Liberecký gólman se dostal k zákroku po delší době.

34:29
    V posledních minutách se na koně dostali hosté, kteří nyní tráví v útočné třetině více času než jejich soupeř. Dočkáme se snížení?

34:07
    Aktivním napadáním zahnali Hradečtí Tygry až k jejich gólmanovi.

33:54
    Poté co se kotouč dotkl ochranné sítě nad hlavou domácího brankáře, přichází na řadu komerční přestávka.

33:31
    Libereckých bylo, alespoň opticky, na ledě příliš mnoho, vše ale zřejmě podle pravidel. Rozhodčí totiž zůstali v klidu.

32:56
    Tomáš Havlín se dostal do palebné pozice na pravé straně modré čáry, napálil ale jen připraveného Patrika Rybára.

31:54
    Jiří Šimánek z trochu krkolomné pozice doťukával puk mezi betony a ke třetímu hradeckému gólu teď opravdu příliš nechybělo!

31:28
    Hra se v tuto chvíli přestěhuje z hradeckého obranného pásma do toho libereckého. Na vině je zakázané uvolnění.

30:54
    Libereckému bekovi přeskočil kousek před modrou kotouč hokejku a byl tak nucen zacouvat až do střední třetiny hřiště.

30:33
    A hradecký brankář do třetice! Úplně sám na bránu jel Tyler Redenbach, jeho rána na delší tyč ale skončila jen spektakulárním semaforem Rybára!

30:20
    Další nebezpečná situace v hradeckém brankovišti ztroskotala na Patriku Rybárovi.

29:34
    Nelehký zákrok proti ráně z levé strany v podání Tylera Redenbacha musel čelit Rybár, i nadále si ale hradecký gólman drží svou neprůstřelnost!

29:23
    Gregorc před sebe nepustil Bakoše a měl k puku blíže. I z toho důvodu je hostům odpískán icing.

29:15
    Filip Pavlík si už podruhé v zápase vylámal zuby na Stezkově lapačce, z pravého kruhu znovu mířil jen do rukavice. Následuje komerční pauza.

29:02
    Michal Dragoun spíše nahrával než střílel z úrovně brankové čáry, jeho pokus ale nakonec musel Aleš Stezka vyrazit vyrážečkou.

28:19
    Jsou to Liberečtí, kteří zkusili Rybára překonat střelou z otočky, domácí strážce tří tyčí se ale nedal. Chvíli nato Lvi vyhodili.

27:45
    O touš se dlouho bojuje v obranném rohu Hradeckých. Kdo bude vítězem minisouboje?

27:19
    Martin Látal se sice snažil, přesto byl u puku až jako druhý. Východočechům je tak odpískáno zakázané uvolnění.

26:49
    Vopelka vybojoval u mantinelu puk a poslal ho za hostující bránu, tam ale nebyl nikdo v černém, kdo by v jeho akci pokračoval.

25:26
    Na druhé straně zase slibnou příležitost hostů odvrátil Köhler. Hokejisté se zřejmě rozhodli, že rozjedou střeleckou soutěž.

24:27
    Jan Berger mířil do úplně prázdné brány, když Stezka vyjel daleko z brankoviště, od modré ale přestřelil!
    23:51 Rudolf ČERVENÝ - 2:0

23:51
    Tak tahle akce by si zasloužila nominaci do Zlaté helmy! Gregorc nejprve nahrál Koukalovi, jenž obratem vrátil puk hradeckému bekovi. Ten kotouč rychle přiťukl k pravé tyči RUDOLFU ČERVENÉMU, který nastavil hůl a překonal vyšachovaného Stezku – 2:0. Asistence: Blaž Gregorc, Petr Koukal.

23:33
    Hradec je nyní jasně lepším týmem, na soupeřovu bránu sype jednu střelu za druhou. Filip Pavlík teď zkoušel ránu z pravého kruhu na bližší tyč, bleskurychle se ale vzduchem mihla Stezkova lapačka!

23:04
    Lukáš Vopelka napálil svůj první pokus do bruslí bránícího hráče, druhá šance mu utekla k mantinelu.

22:21
    Šance jako hrom v podání Martina Látala! Jeho první střela zprava skončila na Stezkově levém betonu, dorážka z úhlu mířila taktéž jen do výstroje!

21:54
    Šimánek lehce protečoval na najíždějícího si Pavlíka, tomu šel ale puk příliš na nohy a nedovedl vystřelit.

21:20
    Liberec vyhodil kotouč až na druhou stranu kluziště a Východočeši tak začínají od nuly.

20:56
    Koukal zvolil místo střely neúspěšnou nahrávku brankovištěm, Gregorc zase neuspěl od modré. Chvíli nato ještě zleva pálil Bednář, jedovatou ránu ale ukryl Stezka v náručí!

20:24
    Rudolf Červený už mohl sám v mezikruží zakončovat, ještě ale posunul kotouč na Gregorce.

20:01

Divoká přestřelka? Ta v úvodní části dnešního mače rozhodně k vidění nebyla. Za celou periodu vystřelily oba týmy dohromady pouze desetkrát, i to ale na několik slibných příležitostí a jednu branku stačilo. Krátce po vypršení liberecké přesilovky vystihl bravurně liknavou rozehrávku Bedřich Köhler, jenž stanul osamocen v prostoru mezi kruhy. Nad ničím dlouho nepřemýšlel a ránou mezi betony poslal Východočechy do vedení. Za stavu 1:0 také začne další třetina, do níž Hradečtí naskočí v početní převaze.

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 5
    Liberec – 5

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:53.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

20:00
    Už to vypadalo že ne, spolu se sirénou se ale zbytečného faulu dopustil Jan Ordoš. Tomu začne po příchodu z kabin běžet dvouminutový trest za hrubost.

19:40
    Dvacet vteřin do konce, kotouč za hradeckou bránou v držení Východočechů. Stane se ještě něco?

18:49
    Liberečtí nyní dlouho kombinovali v útoku a výsledkem byla rána zprava v podání Jana Stránského. Tu svým rychlým poklekem zablokoval Gregorc!

17:58
    Postrkování z jednoho pásma do druhého a posléze do třetího pokračuje. Branka na tempu zápasu zatím příliš nepřidala.

17:10
    Michal Dragoun obdržel na středovém kruhu puk a zvládl s ním otočku, přechod modré čáry už ale ne. Kotouč si za svou bránu odvezli Tygři.

16:41
    Petr Koukal sice přidal na plyn, ne však dostatečně na to, aby dobruslil puk dříve než protihráč. Z nabízející se akce dva na dva tak sešlo.

16:20
    Rozehrávka Richarda Jarůška skončila jenom na východočeské střídačce a rozhodčí tím pádem odpískali přerušení.
    14:50 Bedřich KÖHLER - 1:0

14:50
    Neproduktivnější hradecký střelec si právě vzal slovo a otevřel skóre zápasu! BEDŘICH KÖHLER vystihl nerozvážnou hostující rozehrávku a stanul v mezikruží tváří v tvář Stezkovi. Domácí útočník zamířil naprosto přesně a trefil místo mezi betony – 1:0. Bez asistence.

14:36
    Po Bulířově střele se k dorážce zblízka dostal Jelínek, z otočky ale poslal puk o beton jenom těsně vedle brány!

14:12
    Tyler Redenbach nemířil od modré vůbec špatně, rána na delší tyč ale skončila jenom v rohu.

13:25
    Bedřich Köhler ukázal nejprve svou obětavost, když bez ostychu padl do rány od modré, a poté také svou dlouhou hůl. Tou lehce stáhl puk a poslal ho až ke Stezkovi.

12:56
    Poprvé nezačala početní výhoda vyhozeným pukem, Severočeši se ihned po buly usadili v pásmu.

12:48
    Krátce poté, co Liberec naskočil do plného počtu, se mu otevírá možnost přesilovky. Jiří Šimánek jde totiž pykat za podražení.

12:14
    Teď už se ale domácí usadili v pásmu a v roli střelců se postupně ukázali Cibulskis, Šimánek a Jarůšek, ve všech případech ale zasáhl buď Stezka nebo hostující obrana!

11:37
    Černá pryž míří opět až k hradeckému brankáři, Libereckým se dobře daří bránit modrou lajnu.

11:09
    Jaroslav Bednář svižně vystřelil z pravého kruhu a jeho ránu Stezka vyrazil jen vedle sebe. Před odkrytou bránou stál ale pouze liberecký hráč, jenž logicky nezamířil do sítě ale přesně na opačnou stranu.

10:46
    Tygrům se ihned povedlo vyhodit a přesilovkovou akci tak domácí musí začít od Rybára.

10:39
    Liberecká střídačka nezvládla ideálně střídání a dopustila se hry v šesti. Hosté tak obdrželi dvě trestné minuty a početní výhodu mají k dispozici Lvi.

10:18
    Před vlastním brankovištěm dobře zapracoval Filip Pavlík, jenž zadržel nahrávku, několikrát s toušem zamíchal a poté s klidnou hlavou rozehrál.

09:59
    Nakonec vůbec nic. Ke kotouči se totiž dostal Jan Stránský a střelou z uctivé vzdálenosti prověřil Rybára. Ten puk ztlumil a poté rozehrál na hole svých spoluhráčů.

09:31
    Cingel ve spolupráci s Kukumbergem zavezl kotouč do útočné třetiny. Co z akce bude?

08:44
    Milan Bartovič udržel proti přesile kotouč a jeho počínání nakonec skončilo obráncovou střelou od modré. Tu kontroloval Rybár do rohu.

07:55
    Chvíli Hradec bojoval za libereckou svatyní o puk a vybojování příležitosti, vše ale skončilo posunutím hracího předmětu do střední třetiny.

07:28
    Liberec nemůže vystřídat a bude čelit vhazování v obranném pásmu, dopustil se icingu.

06:59
    Richard Jarůšek dobře vystihl hostující rozehrávku a vysílal dopředu Jana Bergera, ten ale na dlouhý kotouč nedosáhl.

06:43
    Na řadu nyní přichází pauza určená pro komerční účely, rychlého úklidu ledu se ujali mladší dorostenci Hradce Králové.

06:43
    Technického přestupku se tentokrát dopustili Hradečtí, jimž rozhodčí odpískali ofsajdové postavení.

06:12
    Aleš Stezka vyjel až za svou bránou a pomohl spoluhráčům v rozehrávce, o podobný počin se o chvíli později zasloužil také Rybár.

05:55
    Bílí Tygři nahodili do pásma a hnali se za rozjetím útočné kombinace, zastavil je ale ofsajd.

05:32
    Východočeši jsou kompletní, Michal Dragoun už opustil trestnou lavici a zapojil se do hry.

04:51
    Zpoza brány nahazoval do brankoviště Lakatoš, kde se nahrávky chtěl ujmout Lukáš Jašek, liberecký forvard byl ale zablokován domácím bekem.

04:17
    Bedřich Köhler měl našlápnuto do úniku v oslabení, u kotouče byl ale přeci jen dřív hostující Jašek.

04:10
    Blaž Gregorc zbrzdil nahrávku mířící na osu hřiště a zadržel prodírajícího se útočníka, o kluzající puk se postaral Rybár.

03:57
    Zatím se Tygrům ale vůbec nepovedlo přejít do pásma, po vysoké holi se navíc bude vhazovat přes severočeským brankářem.

03:34
    Krátce po vhazování vyhodili Východočeši kotouč až ke Stezkovi a Liberec tak musí začít od vlastního gólmana.

03:27
    Michal Dragoun je prvním vyloučeným hráčem zápasu a Liberec si zahraje přesilovou hru. Hradecký forvard pyká za podražení.

03:08
    Nahození z velké dálky sice mířili mimo bránu, Patrik Rybár ho ale přesto raději uzmul do své moci.

02:48
    Vůbec se nedá říci, že bychom byli svědky svižného hokeje. Oba celky se zatím spíše oťukávají. Po zrušeném icingu proběhne buly ve středovém kruhu.

02:06
    Červenému se nepovedlo prohodit puk do útočného pásma, jeho pokus však ještě zachytil Koukal. Ani on ale nebyl s průnikem úspěšný.

01:38
    Kotouč proskákal od modré čáry až k Rybárovi, jenž se rozhodl černou pryž pro jistotu ukrýt v lapačce. Rozhodčí tak poprvé přerušili hru a vhazovat se bude po levici hradeckého brankáře.

00:44
    Na ledě už jsou druhé útočné pětky a té hradecké nechybělo mnoho ke skórování, Kukumberg ale po obtočení se kolem brány našel jen soupeřovu hokejku.

00:10
    Jako první se do držení puku sice dostali domácí, byli ale nuceni zacouvat za vlastní branku a kotouč jen odevzdali soupeři do středního pásma.

00:01

Obě mužstva se již pozdravila poklepáním hokejek, zápas co nevidět začne!

Změny v sestavě se oproti minulému zápasu udály pouze na liberecké straně. Místo Jana Jeníka zaujal pozici v útočných řadách Milan Bartovič, došlo také k lehkému proházení jednotlivých útočných řad. Výrazná změna je na postu severočeského strážce svatyně. Poprvé se mezi tři tyče postaví od začátku Aleš Stezka, jenž doposud odchytal v extralize pouhých 40 minut, když v rámci 8. kola střídal v zápase se Spartou Romana Willa.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal (A), Červený – Jarůšek, Berger, Látal.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Will) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner – Bulíř, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Zavřel.

Poslední vzájemný zápas – 8.9.2017

Dnešní soupeři se spolu utkali jednou, a to v samém začátku extraligového ročníku. Na severu Čech se tehdy jednalo o jasné vítězství Libereckých, kteří nedovolili svému soupeři ani branku a duel ovládli 3:0. Jak dopadne souboj Lvů s Tygry tentokrát?

Liberec vs. Hradec Králové 3:0
    Branky a nahrávky: 5. Pyrochta (Jašek, Jánošík), 38. Jánošík (Pyrochta, Ordoš), 42. Ordoš (Bakoš, Bulíř).

Pohled do brankoviště

Úvod sezóny sice hradecká jednička vlivem zranění zmeškala, koncem září se ale vrátila ve velkém stylu. Patrik Rybár zatím odchytal šest duelů s výtečnou úspěšností 96,67 % a průměrem obdržených branek pouze 0,66. Bez povšimnutí nelze nechat ani fakt, že poslední tři zápasy Rybár neinkasoval a jeho neprůstřelnost trvá už více než 190 minut!

Na opačné straně barikády dostává prostor v brankovišti Roman Will. Ten odchytal přesně dvojnásobný počet utkání co jeh protějšek, a to s úspěšností 90,24 %. Průměrně tento gólman obdrží 2,85 branky za klání.

Kdo sbírá nejvíc bodů?

Jak Hradec, tak Liberec nemají hráče, který by bodově výrazně vyčníval nad ostatními. Zato mají více hráčů, kteří dokáží pravidelně bodovat.

Jako správný kapitán má v hradeckém mužstvu nejvíce bodů Jaroslav Bednář, a to 10 (3+7). Zkušený matador v minulém duelu oslavil 700. extraligový start a oslavil ho náramně – dvěma góly. Nejúspěšnějším východočeským střelcem je v tuto chvíli Bedřich Köhler, jenž letos stihl nasbírat hattrick a další čtyři branky navrch. Celkově má vytáhlý útočník na kontě 5 bodů (7+1). 8 kanadských bodů má na kontě taktéž Petr Koukal (2+6), nejčastěji bodujícím bekem je Filip Pavlík (0+7).

Třetím nejvytíženějším severočeským mužem a zároveň jedním z hráčů vedoucí liberecké bodování je Michal Bulíř. Ten zatím posbíral 7 bodů za 3 góly a 4 asistence. Stejný bodový zisk jako Bulíř má také Martin Ševc, který coby obránce vstřelil 1 gól a přidal 6 nahrávek. O bod méně než tato dvojice má Martin Bakoš s vyrovnanou bilancí tří branek a stejného počtu asistencí.

Bílí Tygři Liberec – 11. místo, 15 bodů, skóre 22:38

Zpočátku Tygři pravidelně střídali výhry s porážkami, postupem času ale prohrané duely začaly převládat. Aktuálně mají Liberečtí na kontě 7 proher a 5 vítězství, loňský stříbrný medailista nemůže být plně spokojen ani se svým postavením v tabulce. Bílým Tygrům totiž aktuálně patří až 11. pozice. Nutno však dodat, že hokejisté z Podještědí mají oproti svým soupeřům utkání k dobru.

Co se posledních zápasů týká, Liberec ze tří příležitostí nestačil na soupeře dvakrát. Kometě a Plzni podlehl poměrně vysokým rozdílem (2:7 a 1:5), naopak přetahovanou s Vítkovicemi dovedl do vítězného konce. Napínavý nedělní souboj přinesl rozuzlení až v 58. minutě, kdy se do černého trefil Michal Bulíř a rozhodl o výhře Liberce 2:1.

Liberec vs. Vítkovice 2:1
    Branky a nahrávky: 17. Bakoš (Ševc, L. Krenželok), 58. Bulíř (Ševc) – 41. Lev (O. Roman).

Mountfield HK – 4. místo, 24 bodů, skóre 30:23

Vstup do nového ročníku se Hradeckým nepovedl podle představ, po čtvrtině základní části je ale všechno jinak. Lvi se zvedli jak herně, tak výsledkově, a tabulkou vystoupali ze spodních vod až na 4. příčku. Na kontě mají Východočeši aktuálně sérii pěti vítězných zápasů, přičemž poslední tři zvládli bez inkasované branky. Po týmech Vítkovic a Jihlavy, které porazili shodně 2:0, si v neděli vyšlápli na rivala největšího – pardubické Dynamo.

Východočeské derby se už od samého začátku vyvíjelo lépe pro Hradec, jenž se také již v první části ujal vedení a ve zbývajících dvou třetinách přidal dalších pět zásahů. Mountfield porazil Pardubice drtivě 6:0.

Hradec Králové vs. Pardubice 6:0
    Branky a nahrávky:
    18. Gregorc (Koukal, Bednář), 22. Bednář (Cingel, F. Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, F. Pavlík), 30. Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek).

Příjemný úterní den z Hradce Králové! Tipsport extraliga se právě překlápí do své druh čtvrtiny, na programu je dnes její 14. kolo. Podruhé v sezóně se spolu utkají Mountfield HK a Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 15. Köhler, 24. Červený (Gregorc, Koukal), 43. Šimánek (Cingel, F. Pavlík) – 56. Redenbach (Bakoš, Derner)

Rozhodčí: Hodek, Kika – Kajínek, Zavřel