Barys – Vladivostok 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:7 (kon.)
Toljatti – HC Slovan 5:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Admiral Vladivostok
Středa 18.10.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

Dnešní zápas nabídl vyrovnanou partii, která klidně mohla skončit prodloužením. V první třetině týmy předváděli opravdovou vyrovnanou bitvu. Domácí se ujali vedení, ale hned na to se Vladivostoku povedlo v početní převaze vyrovnat. Druhá třetina se stala tou rozdílovou. Astana se i díky využitým přesilovkám dostala do několika brankového vedení. Dokázala vstřelit tři branky a to se stalo klíčovým faktorem utkání. Hosté se v závěrečné třetině dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. To ale bylo bohužel vše, vyrovnat se nepovedlo. (17:54:24)

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Uvídíme, jestli se dočkáme vyrovnání.

58:47
    Oddechový čas pro hosty. Bude se vhazovat před brankou Karlssona.
    56:47 Robert SABOLIČ - 4:3

56:47
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    A zápas bude nejspíš ještě hodně zajimavý. Hostům se povedlo snížit na rozdíl jediné branky. James Wright našel volného ROBERTASABOLIČE a ten dostal prostor ke střele a to obránci domácích neměli připustit. Svou střelu umístil přesně mezi betony brankáře a zápas začíná být zajímavý. Uvidíme, jestli se dočkáme i vyrovnání. Asistence: Wright.

54:01
    Vladivostoku se nedaří přejít do útoku, ale pokus ztrozkotal.

52:34
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min.).

51:59
    Vladivostok se dostal do útočného pásma a snaží se zakončit. Střela Tkacheva končí mimo tři tyče.

51:00
    Vhazování před brankou Karlssona.

49:10
    Hráči podstupují souboje uprostřed hrací plochy.

47:10
    Domácí hráči se i přes početní výhodu nedokázali dostat do útočného pásma a zatím nevyprodukovali jedinou střelu.

46:33

44:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., vražení na hrazení).
    44:23 Jonathon BLUM - 4:2

44:23
    HOsté se přecejen dočkali. JONATHONOVI BLUMOVI sice první střela nevyšla, ale teď si zpravil chuť. Po přihrávce Pavla Makravenka Blum napřáhl k dělové ráně od modré čáry. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asitence: Pavel Makarenko.

44:10
    Blum se dokázal uvolnit a dostal se do zakončení. Jeho následná rána končí v betonech brankáře.

44:05
    Vhazování před brankou hostujícího týmu. Na hráčích hostů lze poznat, že už nemají sílu na nějaké zdramatizování zápasu.

42:10
    Vladivostok se dostal do úttočného pásma, ale hráčům zatím chybí finální přihrávka.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 7. Dawes (Frattin, Dallman), 32. M. Semjonov, 35. Žajlauov (Frattin, Vey), 39. Dawes (Dallman, Vey) – 8. Wright (Sabolič, Tkačov), 45. Blum (Makarenko), 57. Sabolič (Wright)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Southorn, Polochov, Lipin, Orechov, Makljukov – Dawes, Vey, Frattin – R. Starčenko, Gurkov, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Michajlis – Markelov, Sagadajev, Akolzin.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Kurašov, Morrisonn, Zemčonok, Mnacjan, Miščenko, Gavrilenko – Alexandrov, Tkačov, Wright – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – V. Butuzov, Sabolič, Manukjan – Machanovskij, J. Grigorenko, K. Voronin.