Barys – Vladivostok 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:7 (kon.)
Toljatti – HC Slovan 5:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Admiral Vladivostok
Středa 18.10.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

Dnešní zápas nabídl vyrovnanou partii, která klidně mohla skončit prodloužením. V první třetině týmy předváděli opravdovou vyrovnanou bitvu. Domácí se ujali vedení, ale hned na to se Vladivostoku povedlo v početní převaze vyrovnat. Druhá třetina se stala tou rozdílovou. Astana se i díky využitým přesilovkám dostala do několika brankového vedení. Dokázala vstřelit tři branky a to se stalo klíčovým faktorem utkání. Hosté se v závěrečné třetině dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. To ale bylo bohužel vše, vyrovnat se nepovedlo. (17:54:24)

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby. Uvídíme, jestli se dočkáme vyrovnání.

58:47
    Oddechový čas pro hosty. Bude se vhazovat před brankou Karlssona.
    56:47 Robert SABOLIČ - 4:3

56:47
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    A zápas bude nejspíš ještě hodně zajimavý. Hostům se povedlo snížit na rozdíl jediné branky. James Wright našel volného ROBERTASABOLIČE a ten dostal prostor ke střele a to obránci domácích neměli připustit. Svou střelu umístil přesně mezi betony brankáře a zápas začíná být zajímavý. Uvidíme, jestli se dočkáme i vyrovnání. Asistence: Wright.

54:01
    Vladivostoku se nedaří přejít do útoku, ale pokus ztrozkotal.

52:34
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min.).

51:59
    Vladivostok se dostal do útočného pásma a snaží se zakončit. Střela Tkacheva končí mimo tři tyče.

51:00
    Vhazování před brankou Karlssona.

49:10
    Hráči podstupují souboje uprostřed hrací plochy.

47:10
    Domácí hráči se i přes početní výhodu nedokázali dostat do útočného pásma a zatím nevyprodukovali jedinou střelu.

46:33

44:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., vražení na hrazení).
    44:23 Jonathon BLUM - 4:2

44:23
    HOsté se přecejen dočkali. JONATHONOVI BLUMOVI sice první střela nevyšla, ale teď si zpravil chuť. Po přihrávce Pavla Makravenka Blum napřáhl k dělové ráně od modré čáry. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asitence: Pavel Makarenko.

44:10
    Blum se dokázal uvolnit a dostal se do zakončení. Jeho následná rána končí v betonech brankáře.

44:05
    Vhazování před brankou hostujícího týmu. Na hráčích hostů lze poznat, že už nemají sílu na nějaké zdramatizování zápasu.

42:10
    Vladivostok se dostal do úttočného pásma, ale hráčům zatím chybí finální přihrávka.

41:00
    Jeden z útočníků vyslal ránu na branku a brankář Zemčonok se blýskl skvělým zákrokem. Bude se vhazovat v obranném pásmu Vladivostoku.

40:10
    Domácí tým vyhrál vhazování a rychle se přemístil do utočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:13.

Durhá třetina už potvrdila předzápasové očekávaní. I díky hromadě přesilovek se domácí hráči dostali tři brankového vedení. V závěru třetiny Astana využila dvojnásobnou přesilovku a nejspíše už zápas dotáhne do vítězného konce.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    38:56 Nigel DAWES - 4:1

38:56
    Astana právě vstřelila branku!
    A už je to o tři branky. Domácí tým dokázal využít dvojnásobnou přesilovku. Hráči se trpělivě dostávali do kombinace a nechtěli střelu uspěchat. Kevin Dallman se uvolnil a přesnou přihrvkou našel hokejku NIGELE DAWESE, který už si dokázal poradit tváři v tvář brankáři. Asistence: Dallman, Vey.

38:00
    Běží poslední dvě minuty druhé třetiny. Dá se očekávat tlak domácího týmu, nýbrž hrajou přesilovku pět na tři.

37:28
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Damir Žafjarov – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., držení protihráče).

37:04

35:50
    Jeden z útočníku Vladivostoku se dostal ke střele pár metrů od brankáře, ale Karlsson se nenechal nachytat a puk končí v jeho lapačce. Bude se vhazovat.

35:04
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Kevin Dallman – 2 min., hákování).
    34:13 Talgat ŽAJLAUOV - 3:1

34:13
    A už to máme o dvě branky. Matt Frattin našel skvělou přihrávkou TALGATA ŽAJLAUOVA, který se octil naprosto osamocen před brankářem. Žajlauov se přitáhl puk k sobě a zápěstím vyslal střelu na branku. Ta doletěla až do pravého horního rohu. Asistence: Frattin, Vey.

33:05
    Rozhodčí přerušuje hru a bude se opět vhazovat před brankou Artoma Zemčonoka.
    31:47 Maxim SEMJONOV - 2:1

31:47
    Domácí tým se ujímá vedení. Hráči se rychle dostali do útočného pásma. MAXIM SEMJONOV nahodil puk od modré čáry. Ani jeden z hráčů nedokázal puk tečovat a s tím brankář Zemčonok nepočítal. Puk přes všechny hráče prošel až do zádá brankáře. Bez asistence.

30:30
    Vhazování před brankářem Zemčonokem.

28:30
    Hosté velice rychle dostali do útočné třetiny. Alexandrov se snažil překvapit brankáře střelou bekhendem, ta skončila ve výstroji Zemčonoka.

26:15
    Poslední minuty zápasu budí víceméně nudným dojmem. Ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit nebezpečnou situaci a fanoušci se zřejmě moc nebaví.

24:40
    AStana kombinuje u své branky a snaží se přejít do rychlého protiútoku.

23:08

22:10
    Hostující hráči se dostali do rychlého protiútoku a trpělivě vyčkávají na chybu soupeře.

21:08

Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:18.

První třetina nabídla vyrovnanou partii. I přesto, že domácí hráči jsou favorité, tak si zatím nedokázali vytvořit územní převahu. Domácím se sice povedlo vstřelit první gól, o který se postaral Nigel Dawesen střelou do odkryté branky. Hned v zápěti na to se hostům povedlo vyrovnat v přesilové hře. James Wright svou střelu umístil doprostřed branky a brankář Karlsson se nedokázal včas přemístit.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20

18:53

17:06
    Hosté mají výhodu přesilové hry dvě minuty před koncem první třetiny. Domácím hráčům se ovšem povedlo puk vyhodit z obranného pásma a VLadisvostok bude muset znova zakládat akci.

16:53
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů).

15:35
    Vladivostok se dostal do rychlého útoku a následná střela jednoho z útočníku končí v lapačce Zemčonoka.

14:15
    Ani jeden z týmu se v posledních minutách nedokáže udržet v útočné třetině. Hráči podstupují souboje o puk u střídaček.

13:47

12:45
    Domácí tým kombinuje v útočné třetině a snaží se využit početní převahu.

11:47
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., podražení).

11:45
    Astana vytváří tlak na soupeře, ale jeho snahu přerušuje rozhodčí a bude se vylučovat.

10:20
    Dawes se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti branky, následná střela letěla mezi betony brankáře. Zemčonok ale dokázal včas zareagovat a střelu likviduje.

09:28
    Hostující tým kombinuje u své branky a vyčkává na chybu soupeře.
    07:29 James WRIGHT - 1:1

07:29
    Domácí tým se velice rychle postaral o vyrovnání. Tým se v početní výhodě velice rychle dostal do ideálního rozestavení. Hráči si vyměnili několik přihrávek. Naposled se k puku dostal JAMES WRIGHT a potvrdil svou střeleckou formu. Svou ránu umístil doprostřed branky, brankář se nedokázal včas přemístit. Asistence: Sabolič, Tkačov.

06:46
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadajev – 2 min., podražení).
    06:38 Nigel DAWES - 1:0

06:38
    Domácí tým se ujímvá vedení. Gurkov nahodil puk od modré čáry a ten se několikrát poodrazil od hráčů. Nakonec skončil s velkou dávkou štěstí před úplně osamoceným NIGELEM DAWESEM, který ho trefil do odkryté branky. Asistence: Frattin, Dallman.

05:55
    Blum ztratil puk v útočné třetině a domácí hráči se rychle dostali do protiútoku. Pokus ohrozit branku ovšem ztroskotal na nepřesné přihrávce.

04:15
    Dmitrij Gurkov si našel místo ke střele a ta končí v lapačce brankáře. Bude se vhazovat.

03:20
    Zakázané uvolnění hostující celku. Bude se vhazovat před brankou Karlssona.

02:10
    Domácí hřáči kombinují v útočnou pásmu a snaží se najít ideální střeleckou pozici.

00:45
    Talgat Žajlauov hned v úvodu zápasu založil útočnou akci a bude se vhazovat před brankou Karlssona.

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Southorn, Polochov, Lipin, Orechov, Makljukov – Dawes, Vey, Frattin – R. Starčenko, Gurkov, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Michajlis – Markelov, Sagadajev, Akolzin.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Kurašov, Morrisonn, Zemčonok, Mnacjan, Miščenko, Gavrilenko – Alexandrov, Tkačov, Wright – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – V. Butuzov, Sabolič, Manukjan – Machanovskij, J. Grigorenko, K. Voronin..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Posledních pět vzájemných utkání:

Barys Astana 0:3 Vladivostok
    Vladivostok 1:4 Barys Astana
    Barys Astana 1:4 Vladivostok
    Barys Astana 4:2 Vladivostok
    Vladivostok 6:3 Barys Astana

Hosté na tom jsou v tabulce o poznání hůře. Nachází se na před předposledním místě a do osmého místa, které zaručuje postup do play-off, má pořádně daleko. Tým si připsal pět výher, dvakrát dokázal porazit soupeře v prodloužení a jedenáctkrát soupeři podlehl. V posledním zápase Vladivostok odcestoval do Omsku, kde se utkal s tamním mužstvem. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii, ale v závěru zápasu dokázal Omsk urvat tři body díky brance Kosheleva. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Valdimir Tkachev.

Posední tři zápasy týmu:

Omsk 3:2 Vladivostok
    Jugra 1:3 Vladivostok
    Novosibirsk 2:4 Vladivostok

Barys Astana
    Astana se v tabulce Východní konference nachází na pátém místě, které zaručuje postup do vyřazovací části. Tým si připsal jedenáct výher, jednu výhru v prodloužení a osm porážek. V poslední zápase hráči doma uvítali Chabarovsk. V zápase padly pouze tři branky. Chabarovsk se ujal tři brankového vedení. Domácí dokázali pouze snížit tři minuty před koncem a soupeři podlehli 1:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Linden Vey, který si připsal skvělých pětadvacet bodů, vstřelil pět branek a připsal si dvacet asistencí.

Poslední tři zápasy týmu:

Barys Astana 1:3 Chabarovsk
    Barys Astana 4:3 pp Kunlun
    Jugra 2:5 Barys Astana

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 7. Dawes (Frattin, Dallman), 32. M. Semjonov, 35. Žajlauov (Frattin, Vey), 39. Dawes (Dallman, Vey) – 8. Wright (Sabolič, Tkačov), 45. Blum (Makarenko), 57. Sabolič (Wright)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Southorn, Polochov, Lipin, Orechov, Makljukov – Dawes, Vey, Frattin – R. Starčenko, Gurkov, Žajlauov – Puškarjov, Ševčenko, Michajlis – Markelov, Sagadajev, Akolzin.