NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Washington – Toronto 0:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 5:1 (kon.)
New Jersey – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Vancouver 0:3 (kon.) | Nashville – Colorado 4:1 (kon.)
Winnipeg – Columbus 2:5 (kon.) | Dallas – Arizona 3:1 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – Buffalo 5:4 (po pr.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Florida Panthers
Středa 18.10.2017, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské hokejové ligy, dnes se společně podíváme na zápas mezi Philadelphia Flyers a Florida Panthers. V dresu domácího týmu se můžeme těšit na výkony českého útočníka Jakuba Voráčka, obránce Radka Gudase a brankáře Michala Neuvirtha. V dresu hostů by se měl představit Radim Vrbata, dnešní utkání tak bude pro české diváky velmi zajímavé.

Florida nezačala sezónu v nelepším stylu, v prvním zápase podlehla Tampě, pak si sice připsala dvě výhry, jednu právě proti Tampě a druhou proti St. Louis. V minulém přišla znovu porážka. Panthers podlehli loňskému vítězi Pittsburghu 4:3. V tabulce Východní konference najdeme Floridu na 11. místě se ziskem 4 bodů.
    Nejproduktivnější hráči
    Huberdeau – 3 + 2
    Dadonov – 1 + 4
    Bjugstad – 2 + 2

Philadephia začala sezónu o trochu lépe, v 5ti utkáních 2x prohrála, nejprve s Los Angeles a ve 4. zápase s Nashvillem. V letošní sezóně si domácí tým připsal naopak skalp San Jose, Anaheimu a v minulém zápase Flyers rozstříleli Washington v poměru 8:2. V minulém zápase na sebe upozornil Jakub Voráček, který si při vysoké výhře připsal 3 asistence! V tabulce Východní konference najdeme domácí na 9. místě s 6ti body.
    Voráček – 0+9
    Gostisbehere – 0+8
    Giroux – 3 + 4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým, ale za brankou Lounga si kotouč bere Ekblad.

01:12
    Petrovicovo nahození skončilo v rohu kluziště a k puku se znovu dostává domácí tým.

01:58
    McGinn vystihl rozehrávku domácích a vypálil od pravého mantinelu, puk prosvištěl kolem levé tyčky branky Neuvirtha.

02:34
    Luongo podržel nahození kotouče ze středního pásma a máme tu první přerušení dnešního zápasu.

03:10
    Manningova tečovaná střela prosvištěla kolem levé tyčky branky, teď měl hostující brankář štěstí.

03:30
    Huberdeau hledal zadovkou před brankou najíždějícího Barkova, ale puk se k ruskému hráči nedostal.

04:01
    Florida zamkla Flyers ve třetině a pálí ze všech pozic.

05:10
    Hosté jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem, na střely vedou hosté 6:1!

05:55
    Haley našel krásnou nahrávkou na druhé tyči postaveného Brickleyho, který minul kotouč!

06:10
    Slibně rozjetou akci Floridy zastavuje čárový rozhodčí – offside.

07:20
    Weal prokličkoval středním pásmem, objel obránce a vypálil, bohužel pro domácí jeho střela minula levý horní roh.

08:10
    Další střela Weala skončila mimo branku Luonga.

08:19
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Nick Bjugstad – 2 min., podražení).

08:30
    Simmonds dostal puk před Luonga a snažil se ho překonat z otočky, hostující brankář vykopl puk betonem.

09:40
    Couturier hledal zadovkou na druhé tyčce postaveného Weala, ale ten skákavý puk minul!

10:20
    Puk se po zákroku od Luonga odrazil k Wealovi, který netrefil prázdnou branku!

10:58
    Neuvirth si připisuje zákrok proti střele obránce od modré čáry.

11:40
    Bjugstad nahrál v útočné třetině Trocheckovi, ale tomu střela nesedla a puk skončil v rohu kluziště.

12:41
    Nepřesná rozehrávka Floridy skončila icingem.

13:10
    Gostisbehereho střela z kruhu pro vhazování skončila nad brankou soupeře.

13:10
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hákování).

13:20
    Tvrdá střela Voráčka od modré minula branku.

14:01
    Voráček našel krásnou krosovou nahrávkou volného Girouxe, který vypálil z jedničky, Luongo se skvěle přesunul a lapačkou zasáhl!
    14:01

14:20
    Floridě se podařilo vyhodit kotouč a unavená čtveřice hráčů může konečně vystřídat.

14:40
    Wealova střela minula branku a vyvezla se po mantinelu do středního pásma.

15:50
    MacDonaldova střela byla hodně nepřesná a skončila v rohu kluziště.

16:20
    Trocheck vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Neuvirth jeho střelu vyrazil nad sebe.

17:05
    Nepřesná rozehrávka hostů končí icingem, Flyers tak mají šanci pokračovat v tlaku, který si vytvořili.

17:50
    Voráček hledal žabkou pře brankou postaveného Couturiera, ale tomu puk hokejku přeskočil.

18:26
    Střela Patricka od levého mantinelu skončila v lapačce hostujícího brankáře.

18:31
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., sekání).

18:57
    Tečovaná střela Trochecka doskákala mimo odkrytou branku!

19:25
    Huberdeau tečoval střelu těsně před Neuvirthem, český gólman měl štěstí, že kotouč zamířil mimo klec.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou svižnou první třetinu, ve které jsme moc šancí neviděli. Do zápasu vstoupil hostující tým aktivněji, ale jejich tlak přerušily 2 oslabení, po kterých začal být domácí tým lepší. Luongo musel předvést pár skvělých zákroků, aby udržel čisté konto. V závěru třetiny dostala i Florida výhodu přesilové hry, ale nepodařilo se ji využít, nicméně část početní výhody si hostující tým přenáší do druhé třetiny.

Střely po 1. třetině: Domácí – 11, Hosté – 15.

20:01

20:01
    Úvodní buly prostřední třetiny pro domácí tým.

20:20
    Huberdeauovi se nepodařilo zavést kotouč do třetiny a Flyers se znovu osvobozují.

20:50
    Gostisbehere si sjel kousek pod modrou čáru a tvrdě vypálil, Luongo si na střelu počkal a zakročil lapačkou.

21:05
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A máme tu první branku utkání! Giroux hledal na středu postaveného Voráčka, těsně před tím puk tečoval jeden z hráčů Floridy, Voráček nezazmatkoval a rybičkou poslal puk před branku, kde stál osamocený SEAN COUTURIER, který Luonga vymíchal a poslal puk do prázdné branky! Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
    21:05 Sean COUTURIER - 1:0

22:10
    Weise vystihl rozehrávku soupeře,ale jeho postup zastavuje offside.

22:40
    Trocheck se dostal do přečíslení 2 na 1, to se rozhodl vyřešit střelou, ale ta nebyla přesná a minula branku.

23:07
    Puk se po střele jednoho z hráčů Floridy odrazil k volnému Bjugstadovi, který se pokusil puk zasunout do odkryté klece, Neuvirth si připsal skvělý zákrok!
    23:07

23:59
    Couturier obkroužil s pukem branku soupeře, ale střela mu nesedla a puk skončil v rohu kluziště.

24:30
    Nepřesná rozehrávka Trochecka a puk mají Flyers.

25:01
    Luongo si připsal skvělý zákrok vyrážečkou!

25:20
    Neuvirth vyrazil pravým betonem střelu Ekblada od modré.

25:40
    Nepřesná rozehrávka hostů – icing.

26:30
    Nyní je hra hodně nepřesná, oba dva týmy ztrácejí puky ve středním pásmu.

27:07
    Huberdeau s Vrbatou se dostali do přečíslení 2 na 1, Huberdeau nahrál českému útočníkovi, který střílel z první, Neuvirth předvedl fantastický zákrok, když se stihl přesunout a dokázal zavřít svou branku!
    27:07

27:35
    Nedáš dostaneš, tak by se dal charakterizovat průběh zápasu! Simmonds měl puk na pravém mantinelu, precizní nahrávkou našel rozjetého SHAYNEA GOSTISBEHERA, který krásnou střelou zápěstím poslal puk do vinglu! Asistence: Wayne Simmonds, Robert Hägg.
    27:35 Shayne GOSTISBEHERE - 2:0

27:50
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., sekání).

28:10
    Provorov vyhazuje kotouč.

28:32
    Trocheck se dostal k zakončení backhandem ze středu hřiště, Neuvirth si připsal skvělý zákrok ramenem!
    28:32

28:45
    Další vyhození kotouče, hostům se přesilovka zatím moc nedaří.

29:30
    Ekbladova nahrávka byla nepřesná, kotouč mají znovu domácí.

29:54
    Útok Flyers zastavil offside.

30:10
    Flyers vysunuli svůj forčeking a Florida má obrovské problémy s rozehrávkou.

31:10
    Gudas zblokoval střelu Ekblada od modré a vyvezl kotouč.

31:40
    Neuvirth podržel nahození ze středního pásma a máme tu komerční přestávku.

32:01
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Micheal Haley – 2 min., sekání).

32:20
    Luongo si poradil se střelou Gostisbehera i s následující dorážkou Voráčka.

33:22
    Jeden z hráčů Floridy vyvezl kotouč do třetiny soupeře, celá obranná čtveřice se vytáhla a zapomněla na CLAUDA GIROUXE, kterému poslal okamžitě nahrávku Valteri Filppula a vyslal svého kapitána do samostatného úniku, domácí hráč zakončil akci střelou mezi betony a zvyšuje náskok svého týmu! Asistence: Valteri Filppula.
    33:22 Claude GIROUX - 3:0

34:12
    Flyers jsou mnohem aktivnější a střílí ze všech pozic, Luongo se teď v brance opravdu nenudí.

35:10
    Florida vysunula napadání a domácí mají problémy s rozehrávkou.

36:16
    A máme tu další gól! Konecny využil svoji rychlost přesprintoval obránce a jel sám na Luonga, hostující brankář kotouč vykopl před sebe, kam dojel Patrick, který místo zakončení zvolil krásnou zadovku na dojíždějícího DALEA WEISE, který neměl problém přehodit ležícího Luonga! Hokejová paráda od mladíčka Patricka. Asistece: Nolan Patrick, Travis Konecny.
    36:16 Dale WEISE - 4:0

37:10
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Micheal Haley – 5 min., bitka).

37:10
    Simmonds vyhrál bitku na plné čáře!

37:50
    Luongo zasahuje proti střele MacDonalda od modré.

38:10
    Tečovaná střela Ekblada skončila v rohu kluziště.

38:43
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brandon Manning – 2 min., nedovolené bránění).

38:55
    Barkovova tvrdá střela minula branku.

39:10
    Weise vyhazuje kotouč.

39:30
    Florida s pukem za vlastní brankou, tato přesilovka se moc nedaří.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se dočkali 4 gólů! Puk z branky lovil 4x hostující brankář Luongo. Nejprve se ve 22. minutě prosadil po chytré nahrávce od Voráčka Couturier. V 28. minutě si krásnou nahrávkou Simmonds našel rozejtého Gostisbeherea, který krásnou střelou překonal Luonga. O 6 minut později využili domácí přesilovku, když zvyšoval už na 3:0 Giroux. To ale nebylo vše, 3 minuty před koncem třetiny si připsal gól domácí Weise, který zužitkoval skvělou nahrávku nováčka Patricka. Do šaten se jde tak za stavu 4:0 pro domácí.

Střely po 2. třetině: Domácí – 26, Hosté – 27.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:20
    Simmonds zblokoval nahrávku a vyhodil kotouč přes všechny čáry, z přesilové hry Floridy moc času už nezbývá.

41:20
    Ekbladova střela skončila na brusli jednoho z domácích hráčů.

41:50
    Konecny se prorval s pukem do třetiny, ale jeho následná nahrávka na střed nebyla přesná a puk mají hráči Floridy.

42:30
    Nahrávka Provorova nepobrala příliš přesnosti a puk mají hosté.

43:15
    Weal zavezl kotouč do třetiny soupeře, ale jeho střela byla zblokována.

44:00
    Giroux našel střílenou nahrávkou před brankou volného Couturiera,ale tomu se nepodařilo usměrnit nahrávku do branky.

44:30
    Ekblad se snažil prokličkovat s pukem do třetiny, ale Gudas si na něj počkal a odzbrojil ho.

45:10
    Ekbladova střela skončila v rohu kluziště.

45:30
    Provorov vypálil od levého mantinelu, Luongo si kotouč našel lapačkou.

46:09
    Nepřesná nahrávka Yandlea skončila icingem.

46:35
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radim Vrbata – 2 min., podražení).

47:00
    Trocheck a MacKenzie se dostali do přečíslení 2 na 1, ale druhý jmenovaný nedokázal zakončit.

47:40
    Další akce Panthers v oslabení skončila offsidem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:02
    Provorovovu střelu vyrazil Luongo ramenem.

48:40
    Hosté vyhazují kotouč a tohle oslabení už zvládnou.

49:10
    Puk za brankou Neuvirtha, Flyers musí začít od vlastní branky.

49:37
    Simmonds se dostal k puku před brankou,ale nedokázal překonat hostujícího brankáře, který zakročil betonem.

50:20
    Gostisbehere se dnes připsal již 6. střelu, ale Luongo na ní viděl a kotouč vykopl betonem.

50:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Dale Weise – 2 min.).

51:10
    Neuvirth dnes chytá opravdu skvěle, nyní vykopl střelu Ekblada od modré.

51:45
    Simmonds si počkal na puk a vyváží ho do třetiny soupeře.

52:11
    Další zákrok českého brankáře, připsal si již 33. úspěšný zákrok!

52:30
    MacDonald znovu vyhazuje kotouč, opravdu nepovedená přesilovka hostů.

53:01
    Provorov zblokoval střelu Vrbaty a odpálil kotouč.

53:35
    Pekný zákrok betonem od Luonga proti střele Voráčka od modré.

53:49
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., sekání).

54:01
    Neuvirth vyrazil kotouč po střele Barkova do ochranné sítě.

54:35
    MacDonald si počkal na Vrbatu, odebral mu kotouč a vyhodil ho pryč.

55:04
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., sekání).

56:10
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida využívá přesilovku a poprvé překonává českého brankáře! Vrbata měl puk na pravém mantinelu a milimetrovou nahrávkou našel rozejtého JAMIEHO McGINNA, který u druhé tyče uklidil žabku do prázdné branky! Asistence: Radim Vrbata, Nick Bjugstad,
    56:10 Jamie MCGINN - 4:1

56:51
    Panthers to zkouší se 6ti hráči v poli.

57:20
    Leier odpálil kotouč do středního pásma.

58:23
    Flyers přidávají další gól, tentokrát do odkryté klece! VALTERI FILPPULA vyhrál buly dopředu ve středním pásmu, a kotouč přes půlku hřiště zamířil do prázdné branky! Opravdu kuriózní gól! Bez asistence.
    58:23 Valtteri FILPPULA - 5:1

59:20
    Neuvirth si připsal pěkný zákrok lapačkou proti střele Trochecka!

Ve třetí třetině jsme se dočkali 2 gólů. V 57. minutě připravil McGinn o čisté konto Neuvirtha, když využil milimetrovou přihrávku od Radima Vrbaty. Minutu před koncem jsme mohli vidět kuriózní gól, když puk zamířil po buly ve středním pásmu do odkryté klece Floridy. Domácí si tak připsali hladkou výhru když, díky skvělé druhé třetině porazili Panthers poměrem 5:1. 2 body tak zůstavají ve Philadelphiii, pod tímto vítězstvím se podepsal skvělým výkonem Neuvirth,který dnes předváděl skvělé zákroky!

Střely po 3. třetině: Domácí – 39, Hosté – 41.

Československá stopa
    Michael Neuvirth (PHI) – 97,6% úspěšnost zákroků.
    Jakub Voráček (PHI) – 0+1, střely na branku: 2 trestné minuty: 0, +/- : 1, čas na ledě: 18:24.
    Radim Vrbata (FLA) – 0 + 1, střely na branku: 2 trestné minuty: 2, +/- : -1, čas na ledě: 14:58.

Tři hvězdy utkání
    1. Neuvirth (PHI) – 96,7 % úspěšnost zákroků.
    2. Gostisbehere (PHI) – 1 + 1
    3. Giroux (PHI) – 1 + 1 (04:00:43)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 22. Couturier (Voráček, Giroux), 28. Gostisbehere (Simmonds, Hägg), 34. Giroux (Filppula), 37. Weise (Patrick, Konecny), 59. Filppula – 57. J. McGinn (Vrbata, Bjugstad)

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Elliott) – Provorov, MacDonald, Gostisbehere, Hägg, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Voráček – Weal, Filppula, Simmonds – Weise, Patrick, Konecny – Leier, Laughton, M. Raffl.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Dadonov, Trocheck, Bjugstad – J. McGinn, McCann, Tippett – Haley, MacKenzie, Brickley – Huberdeau, Barkov, Vrbata.

Rozhodčí: Charron, Nicholson – Gibbs, MacPherson