NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Washington – Toronto 0:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 5:1 (kon.)
New Jersey – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Vancouver 0:3 (kon.) | Nashville – Colorado 4:1 (kon.)
Winnipeg – Columbus 2:5 (kon.) | Dallas – Arizona 3:1 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – Buffalo 5:4 (po pr.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
5:4 (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Buffalo Sabres
Středa 18.10.2017, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Dobré ráno přeje Petr Sumbal. (07:10:10)

Ztráty puku: 6:5

Byl to hodně dramatický zápas a na jeho konci se radují hokejisté a fanoušci Golden Knights. Lepší vstup do zápasu měli hosté z Buffala, kteří v první třetině otevřeli skóre, ale pak to byli oni, kdo museli dotahovat. Vegas totiž čtyřmi góly otočilo stav a vypadalo to, že směřuje jasně za vítěstvím. Jenže pak se začaly dít věci. Buffalo potvrdilo, že přesilovky umí mistrovsky. Využili přesilovku pět na tři a pak i šest na čtyři už při odvolaném Johnsonovi. Vyrovnání Kanea pak přišlo 9 sekund před koncem, když byl znovu Johnson odvolán. Prodloužení už ale Buffalu nevyšlo, rozhodující gól vstřelil David Perron. Výborný vstup Vegas do sezony má tak své další pokračování.

63:52 David PERRON - 5:4

63:52
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je hotovo! DAVID PERRON svým druhým gólem v zápase i v této sezoně rozhodl o výhře Vegas.V klidu si s pukem zamíchal, připravil si ho na střelu a pak neomylně trefil levý horní růžek branky Chada Johnsona. Dva body tak zůstávají v Las Vegas. Asistence: Luca Sbisa, James Neal.

63:39
    Neal pálil z pravého kruhu, betonem proti němu zasáhl Johnson.

63:22
    Puk doklouzal až k Chadu Johnsonovi a ten pro jistotu kotouč před dojíždějícími hráči Vegas přikryl.

62:50
    Na druhé straně pak měl už druhou šanci v prodloužení Šipačov. Ale ani napodruhé nepřekonal Johnsona.

62:35
    Eichel nebezpečně zakončoval bekhendem, ale na Subbana nevyzrál.

61:47
    Vadim Šipačov naskočil ze střídačky a hned vypálil. Nechal však jen vyniknout lapačku Johnsona.

61:25
    O'Reilly se ke střele nedostal a nemohl zaútočit na hattrick.

61:04
    Vegas se svou střelou na bránu neuspěli a nyní mají puk hosté.

60:45
    Domácí drží kotouč a chystají se projet do pásma.

60:01

Z Buffalem už to vypadalo hodně špatně. Vegas ve třetí třetině zvýšili svůj náskok na 4:1 a zdálo se, že kráčí k dalšímu vítězství. Jenže Buffalo se nevzdalo a dokázalo ještě vyrovnat. Proměnilo dvě přesilovky a pak i závěrečné power play. Čeká nás tak prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. O. Lindberg (R. Smith, W. Karlsson), 27. Tuch (Engelland, Leipsic), 39. R. Smith (Hunt, C. Miller), 44. Perron (Neal, Eakin), 64. Perron (Sbisa, Neal) – 7. R. O'Reilly (Beaulieu, E. Kane), 50. R. O'Reilly (E. Kane, Eichel), 59. S. Reinhart (Ristolainen, Pominville), 60. E. Kane (Eichel, Pominville)

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Sbisa, Schmidt (A), Hunt, C. Miller, Merrill, Engelland – Neal (A), Eakin, Perron (A) – Tuch, Šipačov, Leipsic – R. Smith, W. Karlsson, O. Lindberg – Nosek, Bellemare, Carrier.
    Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Ristolainen, Scandella, Tennyson, Beaulieu, McCabe, Gorges – Pominville, Eichel (A), E. Kane (A) – Okposo, R. O'Reilly (A), S. Reinhart – Ju. Bailey, Jo. Larsson, B. Pouliot – Nolan, Girgensons, Moulson.