K. Vary – Vsetín 3:0 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 2:3 (po pr.) | Přerov – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:2 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 18.10.2017, 18:00 • Gascontrol Aréna • Chance liga • 15. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů. (20:28:35)

Třetí třetina už branku nepřinesla. Domácí se soustředili více na obranu, hosté toho moc dopředu taky nepředvedli.
    Z pohledu celého zápasu je výhra Havířova zasloužená. Byl aktivnějším týmem a měl mnohem více brankových příležitostí. Nebýt mladého, ale skvěle chytajícího, Kořenáře v brance Benátek, mohlo být utkání rozhdnuto mnohem dříve a výhra AZetu výraznější.

59:49
    Puk zalehnut v rohu domácí třetiny, vhazovat se nakonec bude ve středním pásmu pro přihrávku rukou ze strany hostí. Tohle už asi domácí ubrání.

59:34
    Matai vlastním tělem zblokoval střelu Pyrochty a pak ještě posunul puk do středního pásma.

59:05
    Havel vyhazuje přes všechny čáry.

58:58
    Pyrochtova střela sražena do ochranné sítě.

58:47
    Hosté v plném počtu a se šesti bruslaři.

58:38
    Jergl se dostal v obranném pásmu k puku a obloučkem se snažil trefit prázdnou branku. Je z toho ale icing.

58:04
    Hosté to zkoušejí bez brankáře.

57:57
    Přesilovka domácích končí. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Daniel Kurovský – 2 min., faul loktem).

57:48
    Hosté se osvobozují.

57:20
    Kotalova nabídka Kurovskému před odkrytou branku jen těsně domácím nevyšla.

56:46
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., sekání).

56:30
    Hosté v plném počtu, v samém závěru přesilovky jsme viděli nebezpečnou střelu Gřeše od modré.

56:00
    Další kombinaci havířovských končí nepovedený pokus nahození na teč v podání Beránka. Puk v ochranné síti.

55:15
    Rácova střela z pravé strany míří mimo, následně se hosté osvobozují.

54:40
    Domácí se sami vytlačili z pásma, ale už jsou zpět v něm.

54:30
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ladislav Bittner – 2 min., podražení).

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 24. Pořízek (Kurovský, Krisl), 29. M. Kalus (Jergl, R. Havel), 30. Kotala (Pořízek, Kurovský) – 15. Hrabík (Jeník, Z. Král), 19. Pyrochta (Z. Král, Bittner)

AZ Havířov: Bláha (Matoušek) – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek (A), Matai, Sikora (A) – Jergl, Rác, Gřeš – Fronk, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský.
    HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Žajdlík) – Husa, Kunst, Pyrochta, Turský, Maier (A), Jandejsek – A. Dlouhý (A), Chrtek, Hrníčko – Průžek, Bittner (C), Psota – Jeník, Z. Král, Hrabík – Wiencek, Kuťák, Bělohorský.

Rozhodčí: Fiala, Zbořil – Reich, Měkýš

Diváci: 1.440