K. Vary – Vsetín 3:0 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 2:3 (po pr.) | Přerov – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:2 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 18.10.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karlovarští hokejisté přivítají na domácím ledě Vsetín. Energetici si drží neporazitelnost v KV Aréně, kterou budou chtít za každou cenu udržet. Navíc po prohře s Frýdkem Místkem si Karlovy Vary budou chtít napravit chuť. Veškeré tabulky mluví ve prospěch domácích. Nejen celková tabulka, ale také tabulka domácích zápasů, produktivity, přesilových her i oslabení. Karlovarským hráčům se v této sezoně daří téměř vše, mimo venkovní duely. Tabulku střelců vede karlovarský Ondřej Beránek, produktivita patří Matici Podlipnikovi, který má 17 bodů na svém účtě. Vzadu mají energetici velkou oporu v podobě Filipa Novotného, jenž je druhým nejlepším brankářem celé ligy. Domácí celek se navíc bude chtít předvést před vlastním publikem, už jen kvůli tomu, že na zápas do Kadaně, přijelo přes 700 karlovarských fanoušků. Na oplátku dokázali hokejisté z Karlových Varů odvézt z nedaleké Kadaně tři body.

Tým, kterému patří v tabulce třinácté místo, má jistě také co nabídnout. To předvedl již ve druhém ligovém zápase, když karlovarskou Energie porazil v prodloužení. Posledními dvě soupeři před Karlovými Vary, se pro Vsetín stala Třebíč. Valaši však podlehli soupeři výsledkem 1:3 pro Třebíč. Ovšem chuť si Vsetín napravil, čekalo na něj Ústí nad Labem. Na domácím ledě valaši excelovali a rovnou sedmkrát rozvlnili síť za ústeckým brankářem. Na venkovních stadionech se přesto Vsetínu nedaří a patří mu 13. místo. Luboš Hořička jakožto gólman vsetínských hráčů je 23. v tabulce brankářů celé ligy. David Březina posbíral 14 bodů, Jaroslav Markovič se zasloužil o 11 bodů a Ondřej Slováček má také 11 bodů na kontě. Hokejisté ze Vsetína jsou jistě nabuzení z předešlé výhry, a tak budou chtít vyhrát i v KV Aréně. Dokáži valaši jako první uspět v karlovarské pevnosti nebo odjedou s prázdnou?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, Šafář – T. Rohan, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Dundáček, Teper, Ostrčil, Frolo (A), D. Krenželok, Šenkeřík – Podešva, Kucharczyk (A), Slováček – Březina, Vrána, Markovič – Pokorný, Hruška (C), Jonák – Půček, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Toman, Coubal.

00:01

00:02
    Energetici se ujímají kotouče a přesouvají se před Horčičku.

00:18
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří zpět před brankáře Vsetína.

00:20
    Valaši se dostávají do útočné třetiny, kde se snaží překonat Tomáše Závorku.

00:48
    Energie zakládá nový útok za svou brankou.

01:11
    Hosté dobře napadají karlovarské rozehrávky.

01:50
    Šafář proplul s kotoučem až do obranné třetiny hostů, nakonec byl zastaven vsetínskou obranou.

02:40
    Valaši si dostali energetiky pod tlak, ale překonat domácího brankáře se jim nepodařilo.

02:56
    Do nebezpečné šance dostali na druhé straně také domácí, kteří minuli prázdnou branku Horčičky.

03:40
    Hosté se pokouší projít přes střední pásmo.

03:56
    Vsetín se při přechodu do útočné třetiny dopustil ofsajdu.

04:20
    Radim Ostřil vypálil od modré čáry, ale střela nebyla přesná.

04:41
    Sebastian Gorčík vystřelil, Horčička střelu vyrazil betonem.

05:00
    Karlovarští berou kotouč na vlastní hokejky a dostávají se do útočné třetiny.

05:33
    Osmík tečoval střelu od modré čáry, přesto kotouč do branky nemířil.

06:03
    Hosté se osvobodili z karlovarského sevření.

06:34
    Jakub Teper (VSE) se provinil hrou vysokou holí, když se jeho hokejka objevila v obličeji Dávida Grígera. Teper tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici za svůj přestupek.

06:40
    Ihned po vhazování se Vsetín osvobozuje.

07:05
    Energetici přesto bojují o útočnou třetinu. Hosté však všechny nebezpečné možnosti vyhazují do bezpečné vzdálenosti.

07:34
    Karlovarští si prozatím nepřipsali jedinou střelu na brankáře v přesilové hře.

07:48
    Hosté dobře brání a nepouští energetiky do své třetiny.

08:04
    Karlovy Vary mají velký problém s usazením se v útočné třetině.

08:24
    Hosté hrají v plném počtu.

08:41
    Domácí Energie se nedostala do jediné nebezpečné šance.

09:50
    Když si Energie dostala hosty pod dostatečný tlak, nakonec se stejně hostům podařilo osvobodit.

10:58
    Karlovy Vary mají v dnešním zápase velké problémy. Dostali se do nadějné šance, kterou ovšem nedokázaly proměnit.

11:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nakonec se podařilo karlovarským hokejistům vstřelit úvodní branku zápasu. Autorem gólu se stává MATIC PODLIPNIK, který střelou od modré čáry překonal Horčičku. Asistence: Martin Kohout.

12:20
    Hosté se ujímají kotouče, ovšem po chybě v obranné třetině, se do šance dostal kapitán Václav Skuhravý, který svou střelou z mezikruží nepřekonal Horčičku.

12:32
    Komerční přestávka.

12:32
    Václav Skuhravý (KVA) se dopustil krosčeku, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

14:11
    Krenželok prověřil pozornost Závorky, ale domácí brankář zakročil včas.

14:35
    Domácí hrají v plném počtu.

14:58
    Ondřej Šafář (KVA) se dopustil držení. Vít Jonák (VSE) odchází za hrubost.

15:25
    Petr Stloukal se pokusil překonat Horčičku z kruhů, ale hostující gólman zakročil včas.

16:00
    Jakub Flek našel volného Matice Podlipnika, zadovkou poslal kotouč na Podlipnika, který nezakončil správně.

16:45
    Další pokus karlovarských hráčů. Konkrétně Vladimír Sičák se pokusil o branku, když vystřelil od modré, ale Horčička zakročil v pravý okamžik.

17:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

17:15
    Osmík zachytil vsetínskou rozehrávku.

17:50
    Energetici se motají kolem vsetínské svatyně a hledají vhodnou pozici ke střele.

18:02
    Nakonec se odhodlal střílet Ondřej Šafář, který mířil pouze na hostujícího brankáře.

18:20
    Karlovarští uklidňují hru.

18:55
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:33
    Martin Rohan vystřelil od modré čáry, Horčička zasáhl.

19:38
    Další střela beka Rohana, která tentokrát mířila mimo branku Vsetína.

19:44
    Hosté vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, hra zůstává v útočné třetině energetiků.

19:49
    David Vítek v posledních vteřinách prověřil Závorku střelou od modré, ale domácí brankář se nenechal střelou nijak zaskočit.

20:00

Oba týmy naskočily do utkání velmi opatrně. Přesto se podařilo energetikům vstřelit úvodní branku zápasu, autorem gólu se stal Matic Podlipnik. Na další branky si musíme počkat do druhé periody, která začne v 18:17.

20:01

20:18
    Hosté se ihned pouští do akce, ovšem důsledná obrana karlovarských hokejistů si s návštěvou valachů poradila.

20:37
    Energetici vyhodili na zakázané uvolnění, hra míří před Tomáše Závorku.

20:40
    Martin Podevša prověřil pozornost Závorky, který kotouč vyrazil ramenem.

21:38
    Karlovarští se drží na kotouči, po chybě se zmocnil puku Vsetín, který se do žádné akce nepustil.

22:04
    Michal Vachovec spolu se Sebastianem Gorčíkem se postarali o šanci, která zvedla ne jednoho fanouška ze sedačky. Gorčík prvně pálil, odražený puk se dostal k Vachovcovi, který sice vyslal dělovku, ta ovšem mířila mimo Horčičkovu branku.

24:44
    Horčička si připisuje další zákrok.

25:20
    Vladimír Sičák se drží na kotouči a posouvá svůj tým přes střední pásmo.

25:36
    Jakub Flek se postaral o další šanci domácích, Horčička opět zasáhl včas.

25:55
    Fanoušci se také probrali a zuřivě podporují své oblíbence.

26:28

26:38
    Za Závorkovo brankou probíhá souboj o kotouč, ze kterého odchází vítězně Vsetín.

27:16
    Sebastian Gorčík se pokusil o navýšení skore, ale hostující gólman nenechá žádnou střelu projít za svá záda.

27:45
    I hosté si dostávají energetiky pod tlak.

27:56
    Kucharczyk netrefil úplně prázdnou bránu domácí Energie. Právě propásl největší a nejjasnější šanci dnešního duelu.

28:33
    Tomáš Vávra vypálil, Závorka je střelu vyrazil ramenem až do ochranné sítě.

28:45
    Kohout nahrál PETRU STLOUKALOVI, který tváří v tvář prostřelil Horčičku jednoduchou střelou. Asistence: Martin Kohout, Jaromír Kverka.

29:20
    Skuhravý objel oba beky, dostal se i do zakončení, které Horčička vychytal.

29:33
    Milan Davídek skvěle napadal vsetínskou rozehrávku.

30:15
    Valaši se dostávají ke kotouči, jejich rozehrávku zachytil jeden z karlovarských hráčů.

30:27
    Polovina druhé periody je za námi a oba týmy hrají v duchu fair-play. Prozatím nebylo žádné vyloučení.

31:05
    Karlovarští se zabydleli v útočné třetině a hledají recept na Horčičku.

31:20
    Tomáš Rohan se pokusil o třetí gól energetiků, ale střela nebyla přesná.

32:15
    Karlovarští se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před Tomáše Závorku.

32:48
    Vsetín se dopustil ofsajdu, následuje komerční přestávka.

32:55
    David Brežina trefil tyčku Závorkovy svatyně.

33:43
    David Březina (VSE) se provinil podražením a odchází tak na dvě minuty zpytovat svědomí na trestnou lavici.

34:21
    Karlovarským se v přesilové hře nedaří udržet v útočné třetině.

35:13
    Krejčí nastřelil brusli jednoho z hostujících hráčů.

35:30
    Energetici si dostávají valachy pod velký tlak a slušně topí pod kotlem.

35:48

35:54
    Po přesilové hře se dostala Energie několikrát do dobré šance, kterou nedokázala proměnit.

36:30
    Oba týmy hrají hodně do těla, dohrávají osobní souboje a do všech jdou naplno.

36:41
    Poskakující kotouč zastavil Horčička.

37:25
    Jaromír Kverka nahodil do útočné třetiny, kde probíhá také souboj o kotouč.

37:37
    Valaši zakládají útok, který je zastaven v obranné třetině energetiků.

37:57
    Hosté se nedostali k žádné vyložené šanci, mimo netrefené prázdné brány. Viditelnějším týmem jsou Karlovy Vary, kteří jsou akčnější, špatná je jen koncovka.

38:44
    Na druhou stranu Horčička podržel svůj tým, když byl opravdu v úzkých.

39:08
    Do konce druhé části zbývá jedna minuta.

39:15
    Hra míří před Horčičku, díky zakázanému uvolnění hostů.

39:25
    Vsetín se dopustil ofsajdu při přechodu do pásma Karlových Varů.

39:46
    Na ledě se objevila krev, kterou právě odstraňuje jeden z ledařů.

39:51
    V posledních vteřinách se hosté ještě dostali do šance, o kterou se postaral Tomáš Závorka.

40:00

Ve druhé periodě si domácí připsali další branku. O druhý gól Karlových Varů se postaral Petr Stloukal. Hra začala být akčnější, více zajímavá. Hosté se nedostali do žádné velké šance. Mimo té, kdy David Březina minul zcela prázdnou branku domácích. Třetí část zápasu začne v 19:10.

40:01

40:14
    Vladimír Sičák (KVA) se dopustil držení a odchází tak na trestnou lavici.

40:45
    Hosté se zatím ani koutkem oka nepodívali do útočné třetiny.

41:07
    Vsetín se snaží proniknout přes střední pásmo, ale důslední hráči Energie napadají každou rozehrávku hostů.

41:50
    Přesilová hra hostů se blíží ke konci.

42:16
    Energie hraje v plném počtu.

43:00
    Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před Závorku.

43:13
    Energetici nahodili do útočné třetiny. Nahození raději pokryl Horčička.

43:30
    Martin Kohout vystřelil z kruhů, označkoval jen plexisklo za Horčičkou.

44:50
    Karlovarští hokejisté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

45:55
    Domácí se drží ve vlastní třetině a pokouší se dostat do útoku.

46:16
    Václav Skuhravý dorážel volně ležící kotouč, ale zasadit ho do volného místa za Horčičkou, se mu nepodařilo.

46:35

46:35
    Tomáš Frolo (VSE) dostal osobní trest za nesportovní chování.

46:49
    Střelu Martina Kohouta ukryl Horčička do své lapačky.

48:00
    Jakub Flek se dostal do samostatného úniku, ale k jeho smůle gólmana nepřekonal.

48:23
    Hosté se na okamžik zdrželi v útočné třetině, ale recept na bezchybného Závorku nenašli.

48:50
    Vsetín zakládá nový útok, který zastavuje domácí brankář.

49:20
    Jaroslav Markovič (VSE) se dopustil faulu na Daniela Krejčího, kterému hokejkou zajel do obličeje. Opouští tak ledovou plochu na dvě minuty za vysokou hůl.

49:46
    Karlovarští hokejisté se dostávají do útočné třetiny. O střelu se postaral Jaromír Kverka, Horčička jeho střelu vyrazil betonem.

50:10
    Poté se podařilo hostům osvobodit, ovšem zelená lavina se valí zpět do útočné třetiny.

50:36
    Energetici proplouvají ledovou plochou a jejich snažení končí až v Horčičky. Krejčí poslal dělovou ránu od modré rány, která označkovala mantinel za hostujícím brankářem.

51:13
    Vsetín začal hrát velmi do těla.

51:23
    Jakub Flek měl v dnešním zápase další velkou šanci. Nedokázal na poslední chvíli zvednout puk, a tak se skore nemění.

51:40
    Valaši se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před brankáře Vsetína.

51:45
    Martin Rohan se už chystal ke střele, když v tu se bude znovu vhazovat.

52:20
    V této třetině dominuje domácí tým, který se postaral o několik skvělých šancí.

52:48
    Petr Stloukal se prvně pokusil o navýšení skóre, ale střela mířila jen do mantinelu. O další střelu se postaral Martin Kohout, jehož rána byla zastavena Horčičkou. Přichází komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 2159 diváků.

53:00
    Další pokus Martina Kohouta byl opět neúspěšný díky Horčičkovi.

53:05
    Krejčí nastřelil brusli Víta Jonáka.

53:28
    Stloukalova formace se postarala o závan před brankou Horčičky, který odolal všem střelám karlovarských hokejistů.

53:45
    Vsetín se drží před Závorkou, ale nedokázal ho nijak ohrozit ani překvapit.

54:20
    Nepřesné přihrávky, které Vsetín má, je dnes mohou stát bodový zisk.

54:49
    Markovič se pokoušel o menší potyčku před brankou Závorky, ale rychle si to rozmyslel.

54:58
    Zakázané uvolnění, které sudí odpískal, se fanouškům evidentně vůbec nelíbí.

55:09
    Hosté se stále motají kolem branky domácích hokejistů.

55:16
    Daniel Vítek (VSE) opouští svůj tým na dvě minuty. Odpykává si trest za podražení.

55:20
    Energetici ihned po buly přicházejí o útočnou třetinu.

55:37
    Další vyloučení na straně Vsetína. Dávid Gríger byl zasažen do oblasti hlavy krku, za což si Vít Jonák vysloužil 2 minuty + 10 minutový osobní trest.

56:18
    Matic Podlipnik vystřelil, ovšem střela nedoputovala až za brankovou čáru. U šance se objevil JAROMÍR KVERKA, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Matic Podlipnik

57:34
    Jakub Flek se pokusil o gól, ale konečná střela nebyla dobrá.

58:14
    Valaši si konečně také sahají na kotouč, dostali se i do útočné třetiny, kde ovšem na Závorku nevyzráli.

59:40
    Karlovarští si přebírají kotouč, ale k šanci se již nedostanou.

59:55
    Hosté zdržují hru.

V odvetě se podařilo karlovarským hokejistům urvat cenné tři body a drží si tak domácí neporazitelnost. O třetí branku se postaral Jaromír Kverka, čímž potvrdil výhru Karlových Varů.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, na počtenou se loučí Kamila Ströerová. (19:50:02)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 12. Podlipnik (Kohout), 29. Stloukal (Kohout, Kverka), 57. Kverka (Podlipnik)

Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Toman, Coubal