K. Vary – Vsetín 3:0 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 2:3 (po pr.) | Přerov – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:2 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 18.10.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 15. kolo

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej a týmy skórovali po jedné brance. V druhé třetině byl aktivnější Slovan a dokázal odskočit Třebíči o gól. Ve třetí třetině už jen Slovan bránil a to se mu podařilo. Po napjatém konci, kdy Třebíč tlačila co to šlo. Nakonec Slovan vyhrává 3:2. (20:13:34)

59:43
    Soukupovi teď po střele Třebíče vypadl kotouč z lapačky. Stihl ho však ještě skákající před jeho bránou chytit.

58:45
    Smolka teď od modré čáry netrefil prázdnou bránu. Slovan se vrací do obranného pásma, kde musí ubránit šest třebíčských hráčů.

57:45
    Třebíč odvolává brankáře a bude zkoušet vyrovnat v šesti.

57:45
    Třebíč si bere oddechový čas.

55:54
    Soukup teď vytahuje jeden zákrok za druhým a svůj tým tak drží nad vodou.

54:40
    Třebíč se teď hodně tlačí do útočného pásma a snaží se vyrovnat. Všechny pokusy o srovnání skóre však kryje Kuba Soukup.

Dnešní utkání sleduje 1021 diváků.

52:54
    Skóre se teď mohlo vyrovnat, když stál sám před Soukupem Tadeáš Král. Ten však vystřelil jen na hruď ústeckého gólmana a stav utkání se tedy nemění.

50:26
    Tak a je tady další nevyužitá přesilovka. Týmům se dnes v početní výhodě nedaří a víc jim vyhovuje klasická hra pět na pět.

48:26
    A je tady již devátá přesilová hra v tomto utkání. Dokáže Slovan překonat kletbu nevyužitých přesilovek a dostane se do vedení o dva góly?

48:25
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Havránek – 2 min., sekání).

48:05
    Slovan dokázal ubránit přesilovou hru Třebíče a na nevyužité přesilovky je to již 4:4.

46:05
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matěj Hes – 2 min., vysoká hůl).

45:55
    Třebíč je již v plném počtu. Dnes už je to tedy sedmá nevyužitá přesilová hra.

45:08
    Slovan si sice drží celou přesilovku útočné pásmo, ke střele se však dostat nedokáže.

43:49
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Dolníček – 2 min., podražení).

41:18
    Třebíč teď nepříjemně tlačí. Vyslala teď několik střel za sebou na Soukupovu branku. Ten však všechny vychytal.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 19. Smolka (Bernad, Melka), 31. Melka (Bernad, Severa), 32. M. Vágner (Vrdlovec) – 8. Paták (Malec), 35. Paták (Malec)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), P. Kousal – Gengel, Najman, Severa – Navarra, L. Volf, Sladkovský.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Jekel) – L. Vágner, Nedbal, Čejka (A), Hort, Půža, Spurný, Jiří Wasserbauer – Dolníček (C), R. Erat (A), R. Zohorna – T. Havránek, Kratochvíl, Vodný – Kusko, Kristl, Malec – Tadeáš Král, Paták.

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda Daniel Jechoutek – Petr Bosák Petr Maštalíř