Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 7:1 (kon.)

Michal Jordán (CHA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:00
    Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:37 (17:00:46)

Dramatický zápas vyhrává domácí celek poměrem 3:2. O své výhře rozhodl ve třetí třetině, ve které vstřelil rozhodující branku Stěpan Sannikov. Sibir tak vydřel body.

59:39
    Juha Metsola se vrací do hry, hosté získali pak, a tak míří na střídačku.

59:10
    Amur je v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet, zatím ale marně. Následně se hosté dostali do ofsajdu.

58:57
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:39
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., hrubost).

57:35
    Ivan Vereščagin odchází z hrací plochy do kabiny, zápas pro něj vinou zranění skončil.

57:35
    Alexej Krasikov kryje výbornou šanci hostujícího týmu, následuje velká bitka.

57:06
    Vjačeslav Osnovin mohl potvrdit domácí výhru, ale vyloženou střeleckou pozici nevyužil. Kotouč poslal mimo branku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:17
    Novosibirsk drží hru v útočném pásmu, hosté se vůbec nemohou dostat ze svého obranného pásma, čas se rychle blíží ke konci.

55:14
    Sibir pokračuje v aktivní hře a pokouší se své vedení navýšit, ale do další výrazné šance se propracovat nemohou.
    54:53 Andrej SIGARJOV - 3:2

54:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí celek přetavil svůj velký tlak ve vedoucí branku, před bránou zůstal zcela volný ANDREJ SIGARJOV, který neměl problém se zakončením. Asistence: Patrik Zackrisson.

54:26
    Alexej Byvalcev rozehrávat od své branky, následně jeho kolegové o kotouč přišli, a tak mohou hrát domácí.

52:59
    Alexej Krasikov si dokázal poradit se střelou od modré čáry.

52:10
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

50:58
    Alexej Byvalcev se z ničeho nic dostal do velké šance, Alexej Krasikov kryje.

50:42
    Ivan Vereščagin od modré čáry zkoušel nahodit kotouč, gólman Juha Metsola kryje.

50:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Optickou převahu mají domácí hokejisté, ti se ale nemohou prosadit. Musí myslet také na obranu.

49:23
    Juha Metsola kryje střelecký pokus Kirilla Vorobjova. Sibir hraje výrazně lépe a dlouhé minuty se musí Amur bránit.

48:52
    Nikolaj Demidov výborně vypálil od modré čáry, hostující brankář nemohl nic vidět, ale i tak dokázal kotouč vyrazit.

48:23
    Komerční přestávka.

48:06
    Alexander Bergström to zkoušel z předbrankového prostoru, jeho pokus ale končí mimo branku.

47:32
    Novosibirsk vypálil od modré čáry, střelecký pokus byl zablokovaný hostujícím hráčem.

47:04
    Jonas Enlund čekal před brankou na přihrávku, nikdo ze spoluhráčů mu ale nedokázal přihrát.

45:47
    Vladislav Naumov rozehrává od své branky, zakončoval Gleb Zyrjanov. Jeho ránu kryje brankář Juha Metsola.

45:20
    Domácí celek je podporován z hlediště, fanoušci se pokouší dovést své oblíbence ke vstřelení vedoucí branky, zatím ale marně.

44:49
    Sledujeme velkou taktickou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Sibiru.

43:15
    Vjačeslav Ušenin se propracoval do zakončení, jeho pohotovou ránu kryje brankář domácího týmu.

42:32
    Simon Önerud vypálil od modré čáry, jeho pokus končí jen malý kousek mimo branku.

42:07
    Hraje se o hodně, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho vyložených šancí k vidění není, hraje se hodně takticky.

41:10
    Alexandr Gorškov se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus z bezprostřední blízkosti kryje brankář Alexej Krasikov.

40:30
    Domácí celek vstoupil do třetí aktivně, hostující celek se musí bránit.

40:01

Domácí celek ve druhé třetině dvakrát inkasoval, a tak po čtyřiceti vteřinách platí vyrovnaný stav.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:25
    Juha Metsola si dobře vybruslil proti kotouči, a tak kryje šanci soupeře.

38:35
    V poklidném tempu se třetina dohrává, hraje se o střední pásmu, právě zde probíhají souboje o kotouč.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, kotouč drží hosté.

37:45
    Sledujeme klidnou pasáž hry, mnoho střeleckých pokusů k vidění není.

36:50
    Vladimir Pervušin se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus končí výrazně mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

35:40
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Gólmani mnoho práce nemají.

35:16

35:10
    Vjačeslav Osnovin nedokázal přesněji vypálit od modré čáry.

34:24
    Andrej Sigarjov připravil výbornou šanci pro spoluhráče, ale Stěpan Sannikov nepřekonal rychle přesunujícího se brankáře.

34:16
    Polovina přesilové hry je pryč, domácí se do výraznější šance nedostali.

33:47
    Alexandr Frolov se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a dokázal kotouč vyhodit přes všechny čáry.

33:30
    Sibir hraje početní výhodu, a tak se může dostat do tlaku a získat vedení zpět na svou stranu.

33:16
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., podražení).

32:26
    Domácí celek se pokouší získat vedení zpět na svou stranu, ale Sibir se nemůže stabilněji prosadit.

32:09
    Vladislav Naumov vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář. Komerční přestávka.

31:53
    Michal Jordán zakončoval z velkého úhlu, jeho pokus kryje brankář domácích.

31:12
    Kirill Rasskazov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:32
    Simon Önerud byl připravený na zakončení mezi kruhy, jeho pokus byl zablokovaný.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, Stav zápasu je vyrovnaný.

29:41
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají momentálně hokejisté Sibiru. Juha Metsola kryje další střelecké pokus.

28:35
    Pavel Tkačenko se propracoval do zakončení, jeho pokus zastavil gólman Juha Metsola.

28:01
    Fanoušci ženou domácí hokejisty vpřed, ale Sibir si nemůže vypracovat šance jako v první třetině. Hosté zlepšili hru, což se se projevilo rychlým vyrovnáním.

27:23
    Komerční přestávka, pak se bude vhazovat před brankou Amuru.

27:00
    Sedm minut hry je minulostí, sledujeme momentálně rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

26:46
    Jan Kolář výborně vypálil, jeho pokus kryje brankář Alexej Krasikov.

26:24
    Bleskově dokázal hostující celek vyrovnat, a tak je stav momentálně nerozhodný.
    26:16 Vitalij AŤUŠOV - 2:2

26:16
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Gól v přesilovce a je vyorvnáno. Na tohle už byl brankář nedosáhl. Ušenin výborně přihrál a VITALIJ AŤUŠOV. zakončoval do odkryté branky. Asistence: Vladislav Ušenin a Alexandr Gorškov.

25:46
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., hrubost + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost).

25:36
    Tomáš Zohorna výborně vypálil, jeho krásnou ránu kryje brankář Alexej Krasikov.
    24:34 Alexandr FROLOV - 2:1

24:34
    Domácí celek nyní inkasuje branku. Alexandr Gorškov našel ALEXANDRA FROLOVA, jehož střelecký pokus propadl domácímu brankáři mezi rukou a tyčkou za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Gorškov.

24:05
    Andrej Sigarjov se protlačil po rychlé přihrávce do střelecké pozice, jeho rána nebyla úspěšná.

23:35
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu Amuru.

23:02
    Vladimir Pervušin výborně vypálil, jeho tvrdou ránu kryje hostující Juha Metsola.

22:39
    Dmitrij Klopov to zkoušel z pravé strany, domácí Alexej Krasikov je pozorný a puk vyrazil mimo branku.

22:02
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek má více ze hry, pokouší se vstřelit třetí gól, ale Juha Metsola je zatím pozorný.

21:43
    Vjačeslav Ušenin drží kotouč za svou brankou, čeká na vhodný moment pro zakončení.

21:18
    Maxim Ignatovič byl připravený na zakončení, ale kotouč se k němu nedostal.

20:54
    Zápas, ve kterém vedou domácí o dva góly, pokračuje druhou třetinou.

20:01
    Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Alexej Krasikov.

20:01

Domácí tým díky výborné taktické hře vede o dva góly.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:27 Nikolaj DEMIDOV - 2:0

19:27
    Domácí celek přidává druhou branku po krásné kombinací. Kotouč do odkryté brány poslal zcela volný NIKOLAJ DEMIDOV. Asistence: Stěpan Sannikov a Vladislav Naumov.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:36

18:15
    Mark Jančevskij to zkoušel od modré, jeho pokus byl zablokovaný, pak neuspěl ani Jan Kolář.

18:01
    Vjačeslav Ušenin ještě jednou zakončoval od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje český brankář do rukavice.

17:50
    Vjačeslav Ušenin vypálil od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost.

17:23
    Amur se stabilně nastěhoval do útočného pásma, Vitalij Aťušov dobře vypálil, výborně zasáhl Alexander Salák.

16:45
    Alexandr Frolov dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Alexander Salák

16:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

16:08
    Stěpan Sannikov si vypracoval velkou šanci, hned dvakrát se dostal do zakončení z předbrankového prostoru, ale ani jednou nepřekonal brankáře Amuru.

15:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku českého brankáře ve službách Sibiru.

15:29
    Simon Önerud výborně vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus ale končí mimo branku, gólman ani zasahovat nemusel.

15:05
    Amur se pokouší se usadit v útočném pásmu, ale nemůže se dostat přes modrou čáru.

14:35
    Maxim Ignatovič obkroužil branku a pokusil se zakončit. Jeho rána na bližší tyč postrádala přesnost.

14:13
    Gleb Zyrjanov vypálil od modré čáry, jeho pokus viděl a snadno zastavil brankář Chabarovsku.

14:07
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího brankáře. Amur se tak může snadno dostat do zakončení.

13:43
    Alexander Bergström vypálil z velké dálky, branku vůbec netrefil, Juha Metsola jen pohledem kontroloval situaci.

13:13
    Chabarovsk se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, ale nyní Alexander Salák raději kryje kotouč. Před bránou byl volný Jurij Nazarov. Následuje komerční přestávka.

12:50
    Maxim Ignatovič si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho rána ale končí mimo. Gólman zasahovat nemusel.

12:33
    Juha Metsola příliš mnoho neviděli, ale i tak dokázal zasáhnout.

12:11
    Sergej Koňkov si nabruslil do předbrankového prostoru, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

11:45
    Hra se momentálně ve střední třetině, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit před brankou soupeře. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:06
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek se propracoval do útočného pásma, Ivan Vereščagin vypálil a Juha Metsola je pozorný.

10:31

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

09:28
    Amur má kotouč pod kontrolou, Dmitrij Klopov výborně vypálil, jeho pokus kryje brankář Salák. Na druhé straně vychytal Juha Metsola Krasikova.

08:50
    Fanoušci ženou domácí celek za druhým střeleckým úspěchem. Jan Kolář ale vybojoval puk, a tak zastavil domácí akci.

08:16
    Hostující celek přežil oslaben, a tak se pokouší něco vymyslet řped brankou Saláka, zatím ale marně.

08:00

07:55
    Andrej Sigarjov hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, jeho pas ale postrádal přesnost.

07:50
    Juha Metsola kryje další střelecký pokus domácího celku. Alexander Bergström vypálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář.

06:24
    Maxim Ignatovič výborně vypálil, následně kotouč kryje po střele Šarova hostující brankář. Juha Metsola je zatím pozorný.

06:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., hákování).

05:40
    Stěpan Sannikov se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem Chabarovsku.

05:14
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek má více ze hry a snaží se za velké podpory z hlediště přidat další branku.

05:09
    Patrik Zackrisson znovu velmi dobře vypálil, jeho pokus srazil hostující brankář do ochranné sítě.

05:09

04:49
    Patrik Zackrisson vypálil, hostující brankář byl pozorný.

04:21
    Vjačeslav Litovčenko vyhodil kotouč přes všechny čáry, a tak musí domácí zakládat akci od své branky.

03:51
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, pokouší se navýšit své vedení. Patrik Zackrisson je volný pro střelu, ale kotouč se k němu nedostal.

03:09
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., podražení).

02:23
    Juha Metsola musel za svou branku, aby mohl s rozehrávkou, následně se jeho spoluhráči dostávají do útočného pásma.

01:23
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, Chabarovsk se musí bránit tlaku soupeře.
    00:18 Andrej SIGARJOV - 1:0

00:18
    Tak to je začátek první šance a domácí vedou. Nikolaj Demidov vypálil od modré, brankář puk neukryl,a tak se dostal až k volnému ANDREJI SIGARJOVI, který snadno překonal brankáře Amuru. Asistence: Nikolaj Demidov a Patrik Zackrisson.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Poslední vzájemný zápas vyhrál Chabarovsk 3:1, kdo se bude radovat dnes?

HK Sibir Novosibirsk odehrál 21 zápasů, má bilanci 7-2-1-11. Vybojoval dvacet šest bodů. V tabulce Východní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. V prodloužení přehrál Soči 4:3. Nestačil na Petrohrad 2:3, Ufu 0:3, Vladivostok 2:4 a Kunlun 0:3.

Amur Chabarovsk odehrál 23 zápasů (6-3-5-9); vybojoval 29 bodů a v tabulce Východní konference je na desátém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Ladou 4:1, v prodloužení s Magnitogorskem 5:4, Omskem 1:0 v základní hrací době a Astanou 3:1. Nestačil na Jugru v nájezdech 2:3.

Oba týmy hrají Černyševovu divizi. Papírovým favoritem je Amur, který vybojoval devětadvacet bodů. Sibir získal o tři body méně.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Sibir Novosibirsk a Amur Chabarivsk

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Sigarjov (Demidov, Zackrisson), 20. Demidov (Sannikov, Naumov), 55. Sigarjov (Zackrisson) – 25. Frolov (Gorškov), 27. Aťušov (Vl. Ušenin, Gorškov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (21. Krasikov) – Demidov, Jermakov, K. Vorobjov, Vereščagin, Ignatovič, Naumov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Osnovin, Enlund, Önerud – Sannikov, Pervušin, Koňkov – Tkačenko, Zyrjanov, Šarov.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kondratěv, Kuzmin, Aťušov, Averin, J. Kolář, Jordán, Jančevskij – Byvalcev, T. Zohorna, O. Li – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Rasskazov, Frolov, Litovčenko – Klopov, Nazarov, Dědunov.

Rozhodčí: Sidorenko, Gašilov – Goljak Dědjulja