NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Calgary Flames
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 20.10.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemné páteční ráno. (05:43:40)

Ztráty: 13:4

Carolina nakonec své vítězství uhájila a podruhé po sobě vítězí na ledě Calgary. Povedlo se jí to už v minulé sezoně. Po bezbrankové první třetině se Carolina dostala jako prví do vedení ve 25. minutě. Na začátku třetí periody pak svůj náskok zvýšila. Pak mohla jít i dovedení 3:0, ale Smith předvedl skvělý zákrok a dal tím ještě šanci svého týmu zabojovat o body. Snížit se povedenou střelou povedlo Monahanovi, ale na vyrovnání už pak Calgary síly nenašlo. Jaromír Jágr dnes nastupoval v první formaci. Měl několik šancí a připsal si asistenci na jediný gól Flames.

59:53
    Oddechový čas skončil, posledních 7,1 sekundy mají domácí na vyrovnání.

59:53
    Hektický úsek hry se nakonec Darlingovi podařilo stopnout, poté, co chytil střelu Monahana.

59:33
    Domácí dál svírají Carolinu v kleštích. Jedna střela za druhou.

59:16
    Giordanova střela přes mnoho těl před Darlingem na branku neprošla.

58:30
    Domácí už to zkouší bez brankáře. Smith je na střídačce.

58:27
    Smith podržel svůj tým a dal mu naději na vyrovnání kdy chytil dělovku Slavina.

57:55
    Calgary se opět nastěhovalo do útočného s jediným cílem – vyrovnat.
    56:32 Sean MONAHAN - 1:2

56:32
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary se přeci jen dočkalo snížení na 1:2 Gaudreaovi možná spíše utekl puk, než že by se jednalo o přihrávku. Každopádně se ke kotouči dostal na levém kruhu SEAN MONAHAN a prudkou střelou propálil Darlinga. Asistence: Johnny Gaudreau, Jaromír Jágr.

56:05
    Johnny Gaudreau se rozhodl vylepšit situaci ještě přihrávkou na Jágra. Ten byl ale obsazený.

55:49
    Zakázané uvolnění Calgary vrací hru před Mika Smitha.

55:26
    Giordanova střela z levé strany od modré čáry minula branku Scotta Darlinga.

54:40
    Calgary v posledních minutích trochu přidalo na tempu a snaží se co nejrychleji přidat kontaktní gól.

52:48
    Od modré čáry vystřelil Giordano, ale ani jemu se nepovedlo připravit Darlinga o čisté konto.

52:31
    Kotouč se odrazil ven ze hřiště, skončil na střídačce Calgary.

51:24
    Smith se dnes v brance rozhodně nenudí. Pořád musí být v permanenci. Nyní předvedl další úspěšný zákrok lapačkou.

51:01
    Jágr hledal před brankou přihrávkou Gaudreaua. Ten na puk těsně nedosáhl.

50:39
    Slavin čeká za brankou, až jeho spoluhráči dostřídají. Času má dost, protože jeho tým vede.

49:52
    Smith předvedl další zákrok. Betonem vychytal Nordströma. Pak se jeho branka posunula z předepsané pozice.

49:20
    Teuvo Teräväinen střílel, ale jeho rána přes obětavou obranu Calgary na branku neprošla.

48:08
    Hanifinova střela mířila vedle a zároveň vyhnala Carolinu z útočného pásma.

47:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., krosček).

47:50
    Jágr se v tomto střídání dostal do ještě jedné šance, ale ani tentokrát nedokázal Darlinga překonat. Střílel z blízka.

47:34
    Jágr si se svými spoluhráči začíná rozumět. Po pohledné kombinaci zakončoval nebezpečně bekhendem.

45:40
    Jaromír Jágr objel s pukem na hokejce branku Darlinga a poté zakončil. Darling dokázal puk vyrazit.

45:06
    Teď už měl přeci jen Scott Darling také nějakou práci. Ve svém brankovišti se ale dobře zorientoval a snížení skóre nepřipustil.

44:19
    Carolina zatím ve třetí třetině nedává Calgary šanci myslet na útok, zatlačila ho do defenzivy.

43:07
    Z podstatně větší blízky střílel z levého kruhu Skinner a ani on si na Smitha nepřišel.

42:09
    Z levé strany vypálil Jordan Staal, ale střelou zápěstím tentokrát Smitha nepřekonal.
    41:09 Justin WILLIAMS - 0:2

41:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolině se povedl vstup po třetí třetiny a navyšuje své vedení. Tentokrát Mika Smithe překonal po pěkné kombinaci střelou z pravého kruhu do horní části branky JONATHAN WILLIAMS a zdvojnásobil vedení Hurricanes. Asistence: Jeff Skinner, Noah Hanifin.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 4:55.

Druhá třetina už přinesla změnu skóre. Na jejím konci ještě rozhodčí musí řešit strkanici, která se po odpískání semlela. Nicméně, do kabin se přeci jen nakonec odešlo, a to při vedení hostů 1:0. Tento průběžný stav určil ve 25. minutě přesnou a prudkou střelou do horního růžku branky Smitha Jeff Skinner. Domácí měli poté několik šancí, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Zároveň je také několika dobrými zákroky podržel Smith.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Konec druhé třetiny.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

39:59
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).

39:37
    Tentokráte byl Jágr adresátem přihrávky, ale Pesce na něj puk nepustil. Přizvedl ho a kotouč vypadl ze hřiště.

39:01
    Jágrovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu a musel rychle spěchat dozadu, aby se hosté nedostali do přečíslení.

38:30
    Střela Marca Giordana od modré čáry skončila v ochranné síti za brankou Caroliny.

38:19
    Po nepovedené rozehrávce Caroliny se píská zakázané uvolnění. Takže se bude vhazovat před Darlingem.

37:21
    Kris Versteeg převzal dlouho přihrávku na útočné modré čáře ale nepohlídal si přechod přes ní. Takže ofsajd.

36:30
    Calgary se už usadilo v útočném pásmu a poprvé v zápase si užívá přesilovku.

35:40
    Johnny Gaudreau se dostal do velké šance. Smith se musel hodně natahovat, aby kotouč dokázal vyrazit,

34:58
    Necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách,

34:57
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., krosček).

34:43
    Rask dostal přihrávku do těžké pozice. Toho hned využil Backlund a odeslal puk do středního pásma.

33:50
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hákování).

33:35
    Střela McGInna byla nepřesná a nakonec puk úplně opustil hrací plochu.

32:57
    Tentokrát už se Backlund vrátil do role útočníka. Střelou z levé strany ale branku Darlinga minul.

32:17
    Faulkovu střelu od modré, která byla pořádně tvrdá, obětavě zablokoval Mikael Backlund.

31:39
    Aho po pěkné kombinaci pálil z pravého kruhu. Smith se dokázal přesunout a vyrazil puk ramenem.

30:39
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., držení protihráče).

29:40
    Brock McGinn střílel z levého kruhu, ale ani on příliš Smitha nezaměstnal. Brankář Colorada vyrazil puk.

29:16
    Faulkovu střelu celkem v pohodě dokázal Smith chytit. Měl odkrytý výhled, takže na ni celou dobu dobře viděl.

28:39
    Teuvo Teräväinen připravil střeleckou pozici pro Staala, ale ten nedokázal Smitha překonat.

28:17
    Dobrá zpráva je, že na ledě je Kris Versteeg, který byl v první třetině nepříjemně zasažen pukem.

27:35
    Frolík protečoval kotouč do útočného pásma. Ale domácí ho pak nedokázali vybojovat zpět a přišli o pásmo.

26:25
    Jágr střílel a Darling si musel připsat zákrok, aby udržel vedení svého týmu.
    24:48 Jeff SKINNER - 0:1

24:48
    Skinner se dostal k puku a hned uplatnil své zabijácké instinkty. Z hranice levého kruhu se tvrdě opřel do puku a trefil přesný růžek branky Calgary. Smith nedokázal reagovat. Asistence: Brock McGinn, Derek Ryan.

24:07
    Ahova nepříjemná střela udělala starosti Smithovi. Ten ale i tentokrát zůstal bezchybný.

23:12
    Frolík nabil na střelu od modré Mikaelu Backlundovi. Ten střelou z první minul branku.

21:57

21:37
    Mike Smith předvedl dva skvělé zákroky. Teuvo Teräväinen střílel z pravé strany a pak ještě dorážel. Smith vše ustál.

21:03
    Backlund předvedl v obrně dobrou práci, povedlo se mu vyhodit puk,

20:42
    Hosté drží ve přesilovce puk v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 4:01.

V první třetině nepadla žádná branka. Oba brankáři se museli vypořádat s několika šancemi a všechny zvládli zneškodnit. O něco více ze hry měla asi hostující Carolina, která měla jako jediná k dispozici i přesilovku. Své šance si ale vytvořilo i Colorado. To půjde do druhé třetiny oslabeno o jednoho muže, protože Hamonic se tři sekundy před koncem první dvacetiminutovky dopustil faulu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., podražení).

19:31
    Jágr dopomohl svým spoluhráčům v tom, aby se puk dostal z pásma Calgary. Pak ale odjel střídat a útočení si v tomto střídání moc neužil.

18:49
    Z pravé strany vystřelil přes obránce Troy Brouwer. Darlinga nečekal jednoduchý zákrok, ale přesto ho zvládl.

17:50
    Carolina pobyla několik sekund v útočném pásmu, ale nedokázala svůj pobyt korunovat střelou na bránu.

16:29
    Střela Gaudreaua byla tečovaná a přesto ji dokázal Darling betonem vyrazit.

16:03
    Elias Lindholm přihrál bekhendem na Pesceho. Ten v tísni ale nedokázal dobře zakončit.

15:19

14:54
    Na opačné straně pak pálil tvrdě z pravého kruhu Justin Faulk a Smith puk chytil a nechal si u sebe.

14:34
    Mikael Backlund se dostal v oslabení do nebezpečnému úniku. Darling ale předvedl skvělý zákrok a útočníka Calgary dokázal vychytat.

14:08
    Dobrou práci předvedl Michael Frolík. Povedlo se mu vyvézt kotouč do středního pásma.

13:46
    Také rána Skinnera z levé strany byla nepřesná a Mike Smith nemusel zasahovat.

13:25
    Williamsova střela od modré čáry se mezi tři tyče branky Smithe nevešla.

13:19
    Dougie Hamilton je vyloučen za sekání. Carolina si zahraje první přesilovku v zápase.

12:13
    Po zakázaném uvolnění Caroliny se bude vhazovat v obranném pásmu Hurricanes.

11:45
    Tvrdou střelu Skinnera od modré schytal Kris Versteeg do hlavy. Nepříjemná situace. Snad bude Versteeg v pořádku. Spoluhráči ho dopravili na střídačku.

11:17
    Z pravé strany střílel Troy Brouwer. Darling puk vyrazil a bekhendem dorážel Tanner Glass. Dobrý blok předvedl Trevor van Riemsdyk.

10:30
    Přihrávka před branku na Jágra neprošla, český útočník si na další šanci musí počkat.

10:22
    Dougie Hamilton dostal puk do jízdy a po přejezdu modré čáry vypálil. Darling dokázal jeho střelu chytit.

09:30
    Faulk je zatím dnes hodně aktivní. Také další jeho střelu dokázal vyrazit Mike Smith.

08:54
    Ve skvělé šanci se ocitl Skinner. Ale tváří v tvář Smithe nedokázal uspět.

07:45
    Od modré čáry střílel Trevor van Riemsdyk, ale branku Calgary netrefil.

06:39
    Z pravé strany vystřelil Justin Faulk, ale branku o kousek netrefil.

05:50
    Jaromír Jágr se dostal do šance. Puk ale z předbrankového prostoru nedokázal usměrnit do sítě.

04:47
    Také Calgary o sobě dalo vepředu vědět. Ale dlouho v útočném pásmu nepobylo a brankáře Caroliny neohrozilo.

03:59
    Střela Caroliny skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:25
    Střelu Faulka tečoval Nordström, ale puk skončil vedle branky Colorada.

02:02
    Jeff Skinner vypálil po průjezdu modré čáry. Smith puk vyrazil a pak se musel popasovat i s dorážkou.

00:59
    Mladý Matthew Tkachuk se dostal k osamocenému puku. V dobré pozici se do něj opřel, ale minul branku Caroliny.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Bartkowski – Jágr, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, S. Bennett, Versteeg – Brouwer (A), Stajan, T. Glass.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Hanifin, Faulk (C), T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams, J. Staal (A), T. Teräväinen – E. Lindholm, V. Rask, Aho – B. McGinn, D. Ryan, Skinner – Jooris (A), Krüger, Nordström.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert – Mark Wheler, Trent Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí utkaly jen dvakrát a pokaždé se z vítězství radovalo hostující mužstvo. Pro Calgary to znamenalo, že doma s Carolinou prohrálo poprvé po sedmi zápasech a po čtyřech letech.

Poslední vzájemný zápas: Carolina – Calgary 1:3
    Poslední vzájemný zápas na ledě Flames: Calgary – Carolina 2:4

Carolina rozjela sezonu průměrně. Má na kontě jen čtyři odehrané zápasy, což je společně s Minnesotou nejméně ze všech. Z toho Carolina dvakrát vyhrála a dvakrát prohrála, jednou v prodloužení. V minulé sezoně Carolina na play-off nedosáhla, letos bude chtít tento neúspěch napravit. V draftu si Hurricanes vybrali v prvním kole českého mladíka Marina Nečase a zatím mu jednou dali šanci v sestavě, bylo tomu v minulém zápase. Venku má Carolina zatím po jedné výhře a porážce.

Poslední zápas: Edmonton – Carolina 3:5

Calgary začalo sezonu poměrně dobře, po šesti utkáních má osm bodů a nachází se na čtvrtém místě tabulky. První tři utkání vyhrálo. Pak přišel výpadek v podobě porážky 0:6 od Ottawy, ale následně se Flames zase srovnali a zvítězili nad Vancouverem. Už tři utkání odehrál za Calgary Jaromír Jágr, připsal si v nich jeden bod za asistenci. Na domácím ledě zatím hráli Flames dvakrát s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Poslední zápas: Vancouver – Calgary 2:5
    Poslední domácí zápas: Calgary – Ottawa 0:6

Zdravím a vítám všechny fanoušky NHL u sledování utkání mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 57. Monahan (J. Gaudreau, Jágr) – 25. Skinner (B. McGinn, D. Ryan), 42. Williams (Skinner, Hanifin)

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert – Mark Wheler, Trent Knorr