NY Rangers – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Nashville 0:1 (kon.) | Boston – Vancouver 6:3 (kon.)
Columbus – Tampa 0:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (po pr.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Calgary – Carolina 1:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 3:4 (kon.) | Arizona – Dallas 4:5 (kon.)
Calgary Flames
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 20.10.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím a vítám všechny fanoušky NHL u sledování utkání mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Calgary začalo sezonu poměrně dobře, po šesti utkáních má osm bodů a nachází se na čtvrtém místě tabulky. První tři utkání vyhrálo. Pak přišel výpadek v podobě porážky 0:6 od Ottawy, ale následně se Flames zase srovnali a zvítězili nad Vancouverem. Už tři utkání odehrál za Calgary Jaromír Jágr, připsal si v nich jeden bod za asistenci. Na domácím ledě zatím hráli Flames dvakrát s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Poslední zápas: Vancouver – Calgary 2:5
    Poslední domácí zápas: Calgary – Ottawa 0:6

Carolina rozjela sezonu průměrně. Má na kontě jen čtyři odehrané zápasy, což je společně s Minnesotou nejméně ze všech. Z toho Carolina dvakrát vyhrála a dvakrát prohrála, jednou v prodloužení. V minulé sezoně Carolina na play-off nedosáhla, letos bude chtít tento neúspěch napravit. V draftu si Hurricanes vybrali v prvním kole českého mladíka Marina Nečase a zatím mu jednou dali šanci v sestavě, bylo tomu v minulém zápase. Venku má Carolina zatím po jedné výhře a porážce.

Poslední zápas: Edmonton – Carolina 3:5

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí utkaly jen dvakrát a pokaždé se z vítězství radovalo hostující mužstvo. Pro Calgary to znamenalo, že doma s Carolinou prohrálo poprvé po sedmi zápasech a po čtyřech letech.

Lee Stempniak – záda

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames: M. Smith (Gillies) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Bartkowski – Jágr, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, S. Bennett, Versteeg – Brouwer (A), Stajan, T. Glass.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Hanifin, Faulk (C), T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams, J. Staal (A), T. Teräväinen – E. Lindholm, V. Rask, Aho – B. McGinn, D. Ryan, Skinner – Jooris (A), Krüger, Nordström.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert – Mark Wheler, Trent Knorr.

00:01

00:59
    Mladý Matthew Tkachuk se dostal k osamocenému puku. V dobré pozici se do něj opřel, ale minul branku Caroliny.

02:02
    Jeff Skinner vypálil po průjezdu modré čáry. Smith puk vyrazil a pak se musel popasovat i s dorážkou.

03:25
    Střelu Faulka tečoval Nordström, ale puk skončil vedle branky Colorada.

03:59
    Střela Caroliny skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:47
    Také Calgary o sobě dalo vepředu vědět. Ale dlouho v útočném pásmu nepobylo a brankáře Caroliny neohrozilo.

05:50
    Jaromír Jágr se dostal do šance. Puk ale z předbrankového prostoru nedokázal usměrnit do sítě.

06:39
    Z pravé strany vystřelil Justin Faulk, ale branku o kousek netrefil.

07:45
    Od modré čáry střílel Trevor van Riemsdyk, ale branku Calgary netrefil.

08:54
    Ve skvělé šanci se ocitl Skinner. Ale tváří v tvář Smithe nedokázal uspět.

09:30
    Faulk je zatím dnes hodně aktivní. Také další jeho střelu dokázal vyrazit Mike Smith.

10:22
    Dougie Hamilton dostal puk do jízdy a po přejezdu modré čáry vypálil. Darling dokázal jeho střelu chytit.

10:30
    Přihrávka před branku na Jágra neprošla, český útočník si na další šanci musí počkat.

11:17
    Z pravé strany střílel Troy Brouwer. Darling puk vyrazil a bekhendem dorážel Tanner Glass. Dobrý blok předvedl Trevor van Riemsdyk.

11:45
    Tvrdou střelu Skinnera od modré schytal Kris Versteeg do hlavy. Nepříjemná situace. Snad bude Versteeg v pořádku. Spoluhráči ho dopravili na střídačku.

12:13
    Po zakázaném uvolnění Caroliny se bude vhazovat v obranném pásmu Hurricanes.

13:19
    Dougie Hamilton je vyloučen za sekání. Carolina si zahraje první přesilovku v zápase.

13:25
    Williamsova střela od modré čáry se mezi tři tyče branky Smithe nevešla.

13:46
    Také rána Skinnera z levé strany byla nepřesná a Mike Smith nemusel zasahovat.

14:08
    Dobrou práci předvedl Michael Frolík. Povedlo se mu vyvézt kotouč do středního pásma.

14:34
    Mikael Backlund se dostal v oslabení do nebezpečnému úniku. Darling ale předvedl skvělý zákrok a útočníka Calgary dokázal vychytat.

14:54
    Na opačné straně pak pálil tvrdě z pravého kruhu Justin Faulk a Smith puk chytil a nechal si u sebe.

15:19

16:03
    Elias Lindholm přihrál bekhendem na Pesceho. Ten v tísni ale nedokázal dobře zakončit.

16:29
    Střela Gaudreaua byla tečovaná a přesto ji dokázal Darling betonem vyrazit.

17:50
    Carolina pobyla několik sekund v útočném pásmu, ale nedokázala svůj pobyt korunovat střelou na bránu.

18:49
    Z pravé strany vystřelil přes obránce Troy Brouwer. Darlinga nečekal jednoduchý zákrok, ale přesto ho zvládl.

19:31
    Jágr dopomohl svým spoluhráčům v tom, aby se puk dostal z pásma Calgary. Pak ale odjel střídat a útočení si v tomto střídání moc neužil.

19:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., podražení).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině nepadla žádná branka. Oba brankáři se museli vypořádat s několika šancemi a všechny zvládli zneškodnit. O něco více ze hry měla asi hostující Carolina, která měla jako jediná k dispozici i přesilovku. Své šance si ale vytvořilo i Colorado. To půjde do druhé třetiny oslabeno o jednoho muže, protože Hamonic se tři sekundy před koncem první dvacetiminutovky dopustil faulu.

Druhá třetina začne přibližně v 4:01.

20:01

20:42
    Hosté drží ve přesilovce puk v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

21:03
    Backlund předvedl v obrně dobrou práci, povedlo se mu vyhodit puk,

21:37
    Mike Smith předvedl dva skvělé zákroky. Teuvo Teräväinen střílel z pravé strany a pak ještě dorážel. Smith vše ustál.

21:57

23:12
    Frolík nabil na střelu od modré Mikaelu Backlundovi. Ten střelou z první minul branku.

24:07
    Ahova nepříjemná střela udělala starosti Smithovi. Ten ale i tentokrát zůstal bezchybný.

24:48
    Carolina právě vstřelila branku!
    Skinner se dostal k puku a hned uplatnil své zabijácké instinkty. Z hranice levého kruhu se tvrdě opřel do puku a trefil přesný růžek branky Calgary. Smith nedokázal reagovat. Asistence: Brock McGinn, Derek Ryan.
    24:48 Jeff SKINNER - 0:1

26:25
    Jágr střílel a Darling si musel připsat zákrok, aby udržel vedení svého týmu.

27:35
    Frolík protečoval kotouč do útočného pásma. Ale domácí ho pak nedokázali vybojovat zpět a přišli o pásmo.

28:17
    Dobrá zpráva je, že na ledě je Kris Versteeg, který byl v první třetině nepříjemně zasažen pukem.

28:39
    Teuvo Teräväinen připravil střeleckou pozici pro Staala, ale ten nedokázal Smitha překonat.

29:16
    Faulkovu střelu celkem v pohodě dokázal Smith chytit. Měl odkrytý výhled, takže na ni celou dobu dobře viděl.

29:40
    Brock McGinn střílel z levého kruhu, ale ani on příliš Smitha nezaměstnal. Brankář Colorada vyrazil puk.

30:39
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., držení protihráče).

31:39
    Aho po pěkné kombinaci pálil z pravého kruhu. Smith se dokázal přesunout a vyrazil puk ramenem.

32:17
    Faulkovu střelu od modré, která byla pořádně tvrdá, obětavě zablokoval Mikael Backlund.

32:57
    Tentokrát už se Backlund vrátil do role útočníka. Střelou z levé strany ale branku Darlinga minul.

33:35
    Střela McGInna byla nepřesná a nakonec puk úplně opustil hrací plochu.

33:50
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hákování).

34:43
    Rask dostal přihrávku do těžké pozice. Toho hned využil Backlund a odeslal puk do středního pásma.

34:57
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., krosček).

34:58
    Necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách,

35:40
    Johnny Gaudreau se dostal do velké šance. Smith se musel hodně natahovat, aby kotouč dokázal vyrazit,

36:30
    Calgary se už usadilo v útočném pásmu a poprvé v zápase si užívá přesilovku.

37:21
    Kris Versteeg převzal dlouho přihrávku na útočné modré čáře ale nepohlídal si přechod přes ní. Takže ofsajd.

38:19
    Po nepovedené rozehrávce Caroliny se píská zakázané uvolnění. Takže se bude vhazovat před Darlingem.

38:30
    Střela Marca Giordana od modré čáry skončila v ochranné síti za brankou Caroliny.

39:01
    Jágrovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu a musel rychle spěchat dozadu, aby se hosté nedostali do přečíslení.

39:37
    Tentokráte byl Jágr adresátem přihrávky, ale Pesce na něj puk nepustil. Přizvedl ho a kotouč vypadl ze hřiště.

39:59
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Konec druhé třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina už přinesla změnu skóre. Na jejím konci ještě rozhodčí musí řešit strkanici, která se po odpískání semlela. Nicméně, do kabin se přeci jen nakonec odešlo, a to při vedení hostů 1:0. Tento průběžný stav určil ve 25. minutě přesnou a prudkou střelou do horního růžku branky Smitha Jeff Skinner. Domácí měli poté několik šancí, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Zároveň je také několika dobrými zákroky podržel Smith.

Třetí třetina začne přibližně v 4:55.

40:01

41:09
    Carolině se povedl vstup po třetí třetiny a navyšuje své vedení. Tentokrát Mika Smithe překonal po pěkné kombinaci střelou z pravého kruhu do horní části branky JONATHAN WILLIAMS a zdvojnásobil vedení Hurricanes. Asistence: Jeff Skinner, Noah Hanifin.
    41:09 Justin WILLIAMS - 0:2

42:09
    Z levé strany vypálil Jordan Staal, ale střelou zápěstím tentokrát Smitha nepřekonal.

43:07
    Z podstatně větší blízky střílel z levého kruhu Skinner a ani on si na Smitha nepřišel.

44:19
    Carolina zatím ve třetí třetině nedává Calgary šanci myslet na útok, zatlačila ho do defenzivy.

45:06
    Teď už měl přeci jen Scott Darling také nějakou práci. Ve svém brankovišti se ale dobře zorientoval a snížení skóre nepřipustil.

45:40
    Jaromír Jágr objel s pukem na hokejce branku Darlinga a poté zakončil. Darling dokázal puk vyrazit.

47:34
    Jágr si se svými spoluhráči začíná rozumět. Po pohledné kombinaci zakončoval nebezpečně bekhendem.

47:50
    Jágr se v tomto střídání dostal do ještě jedné šance, ale ani tentokrát nedokázal Darlinga překonat. Střílel z blízka.

47:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., krosček).

48:08
    Hanifinova střela mířila vedle a zároveň vyhnala Carolinu z útočného pásma.

49:20
    Teuvo Teräväinen střílel, ale jeho rána přes obětavou obranu Calgary na branku neprošla.

49:52
    Smith předvedl další zákrok. Betonem vychytal Nordströma. Pak se jeho branka posunula z předepsané pozice.

50:39
    Slavin čeká za brankou, až jeho spoluhráči dostřídají. Času má dost, protože jeho tým vede.

51:01
    Jágr hledal před brankou přihrávkou Gaudreaua. Ten na puk těsně nedosáhl.

51:24
    Smith se dnes v brance rozhodně nenudí. Pořád musí být v permanenci. Nyní předvedl další úspěšný zákrok lapačkou.

52:31
    Kotouč se odrazil ven ze hřiště, skončil na střídačce Calgary.

52:48
    Od modré čáry vystřelil Giordano, ale ani jemu se nepovedlo připravit Darlinga o čisté konto.

54:40
    Calgary v posledních minutích trochu přidalo na tempu a snaží se co nejrychleji přidat kontaktní gól.

55:26
    Giordanova střela z levé strany od modré čáry minula branku Scotta Darlinga.

55:49
    Zakázané uvolnění Calgary vrací hru před Mika Smitha.

56:05
    Johnny Gaudreau se rozhodl vylepšit situaci ještě přihrávkou na Jágra. Ten byl ale obsazený.

56:32
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary se přeci jen dočkalo snížení na 1:2 Gaudreaovi možná spíše utekl puk, než že by se jednalo o přihrávku. Každopádně se ke kotouči dostal na levém kruhu SEAN MONAHAN a prudkou střelou propálil Darlinga. Asistence: Johnny Gaudreau, Jaromír Jágr.
    56:32 Sean MONAHAN - 1:2

57:55
    Calgary se opět nastěhovalo do útočného s jediným cílem – vyrovnat.

58:27
    Smith podržel svůj tým a dal mu naději na vyrovnání kdy chytil dělovku Slavina.

58:30
    Domácí už to zkouší bez brankáře. Smith je na střídačce.

59:16
    Giordanova střela přes mnoho těl před Darlingem na branku neprošla.

59:33
    Domácí dál svírají Carolinu v kleštích. Jedna střela za druhou.

59:53
    Hektický úsek hry se nakonec Darlingovi podařilo stopnout, poté, co chytil střelu Monahana.

59:53
    Oddechový čas skončil, posledních 7,1 sekundy mají domácí na vyrovnání.

Carolina nakonec své vítězství uhájila a podruhé po sobě vítězí na ledě Calgary. Povedlo se jí to už v minulé sezoně. Po bezbrankové první třetině se Carolina dostala jako prví do vedení ve 25. minutě. Na začátku třetí periody pak svůj náskok zvýšila. Pak mohla jít i dovedení 3:0, ale Smith předvedl skvělý zákrok a dal tím ještě šanci svého týmu zabojovat o body. Snížit se povedenou střelou povedlo Monahanovi, ale na vyrovnání už pak Calgary síly nenašlo. Jaromír Jágr dnes nastupoval v první formaci. Měl několik šancí a připsal si asistenci na jediný gól Flames.

Jaromír Jágr (CGY) 0+1, 4 střely, čas na ledě 14:57

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemné páteční ráno. (05:43:40)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 57. Monahan (J. Gaudreau, Jágr) – 25. Skinner (B. McGinn, D. Ryan), 42. Williams (Skinner, Hanifin)

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert – Mark Wheler, Trent Knorr