Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Pardubice – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Mountfield HK
Pátek 20.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 15. kolo

56:58
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Vopelka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Patrik Rybár – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., hrubost).

53:51
    Velké komplikace pro domácí. Tomáš Vincour (KOM) zasáhl Bednáře do obličeje a odjíždí na trestnou lavici. Dvojnásobná přesilová hra pro Mountfield.

53:14
    Přesilová hra pro Mountfield. Tomáš Malec (KOM) fauloval u mantinelu ve vlastním pásmu a odchází si odpykat dvě minuty za držení protihráče.

48:48
    Minutu dlouhá přesilová hra pěti proti třem nyní čeká domácí. Martin Pláněk (MHK) inkasuje dvě minuty za podražení, když nedovoleně zastavil pronikajícího Martina Erata.

47:49
    Trest odpyká Jaroslav Bednář (HKM), za kterým už se zavírají vrátka trestné lavice.

35:09
    Jan Štencel se dostával do šance a v obranném pásmu ho sekl Jiří Šimánek (HKM). Domácí si zahrají druhou přesilovou hru

24:46
    Tomáš Bartejs (KOM) fauloval v obranném pásmu a Hradec má k dispozici další přesilovou hru.

22:36
    Martin Zaťovič (KOM) chtěl skočit po kotouči, trefil ale Michala Dragouna a týmy tak hrají na sedmnáct sekund ve stejném počtu, pak začne hradecká přesilová hra.

20:53
    Ve výhodě předložil parádní pas Vincourovi Martin Erat, jeho rána ale skončila pouze na boční síti. Na trestnou lavici už usedl Bedřich Köhler (HKM) – hákování.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 51. M. Erat (J. Krejčík) – 24. Koukal (Jaroslav Bednář, Gregorc), 55. Jaroslav Bednář (Gregorc, Koukal)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Horký, L. Čermák (C), Vincour – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Plášek.
    Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Cingel, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Vopelka – Látal, Miškář, Jarůšek.

Rozhodčí: Hejduk, Novák (SVK) – Kis, Rampír