HC Litvínov – Sparta 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 5:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:1 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 19.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • DHL Extraliga juniorů • 11. kolo
Předzápasové kurzy: 1.5 5.2 3.97
Partner:
   
  Kometa Brno dnes zvládla bitvu se svým rivalem z Jihlavy. Můžeme konstatovat, že vítězství domácích Brňanů bylo zasloužené. Kometa se tak díky vítězství nad Jihlavou nadále drží na první místě DHL Extraligy juniorů. Ode mne je to pro dnešek vše, z brněnské DRFG Arény vám přeji příjemný zbytek večera. (20:11:39)
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  Ještě budeme svědky vhazování v obranném pásmu Komety, ale to už nic nezmění na tom, že Brňané si dnes připíší další tři body.
   
  59:12
  Brňané už pohodlně kontrolují závěr utkání, Jihlava se však přeci jen snaží ještě skóre vylepšit.
   
  58:38
  Pospíchal nyní protáhl Dostála, který musel vyrážečkou řešit jeho střelu z levého křídla.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:35
  Tresty na obou stranách, do potyčky se dostal jihlavský Čermák s brněnským Kučerou, oba hráče čeká dvouminutový oddych na trestné lavici. Bude se hrát 5 na 5.
   
  57:10
  Znovu v akci duo Střondala – Plášek, střelu Pláška Šťastný vyrazil, Střondala se dostal k dorážce, ale jihlavský brankář byl úspěšný i napodruhé.
   
  56:44
  Střondala nyní zpoza branky vyzval ke skórování Pláška, jeho tutovici však Šťastný vyrazil.
   
  55:29
  Na druhé straně možnost Jihlavy, Adam jel do přečíslení dva na jednoho s Peschoutem, prvně jmenovaný se však neukvapil, najel si do střelecké pozice mezi kruhy, odkud mohl pohodlně zavěsit, ale nakonec akci překombinoval, když s kotoučem zajel až za branku a teprve odtud adresoval Peschoutovi, jenže to už bylo před Dostálem husto a z této akce Jihlavy nakonec nic nebylo.
   
  54:24
  Znovu se rodila další pohledná akce Komety, Süss poslal kotouč s pomocí mantinelu na rozjetého Čejku, ten přihrál přes pásmo zcela volnému Ferdovi, jenž si s kotoučem najel až před Šťastného, ale zakončení do forhendu mu nevyšlo.
   
  53:50
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brňané však přichází s velmi rychlou odpovědí! Přečíslení dva na jednoho vedl Střondala, jenž vybídl ke skórování KARLA PLÁŠKA a ten zamířil přesně. Asistence: Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda.
   
  53:16
  Dukla právě vstřelila branku!
  Jihlava střílí branku naděje! Pospíchalovi se podařilo zachytit kotouč v útočném pásmu a okamžitě jej směřoval na branku, do jeho střely vložil hůl LUKÁŠ JINDRA, kotouč po prudké změně směru zamířil za záda Dostála. Asistence: Ladislav Pospíchal, Richard Peschout.
   
  52:55
  Po vhazování vypálil Mareš, Dostál opět ukryl puk ve své výstroji a spolehlivě drží brněnskou Kometu v klidném náskoku.
   
  52:51
  Dostál nyní raději pokryl kotouč po nahození Adama, Jihlava tak získala možnost vhazování v útočném pásmu.
   
  51:50
  V souboji o kotouč se nyní vyznamenal jihlavský Krtek, jenž ihned vypálil a Dostál se po jeho střele musel natáhnout a vyrazit ji svou hokejkou.
   
  50:56
  Kadleček nyní nabil na střelu Strnadovi, ten to zkusil z první, ale rána mu vůbec nesedla a Dostál mohl v poklidu kontrolovat.
   
  50:02
  Na ledě nyní zůstává otřesen hráč Peschout, jenž byl nepříjemně sestřelen pukem, za pomocí spoluhráčů se však zvedá a putuje na střídačku, doufejme, že bude jihlavský kapitán v pořádku.
   
  49:54
  Hostující Čermák nyní mohl jít do přečíslení se svým spoluhráčem Heinrichem, počkal si však na dojíždějícího Mejzlíka, jehož rána však byla sražena do ochranné sítě.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 3. Havlát (Kowalczyk, Furch), 25. Hasoň (Krejčí), 25. Svoboda (Plášek, Střondala), 49. Novák (Střondala), 54. Plášek (Střondala, Svoboda) – 34. Krtek (Adam), 54. Jindra (Pospíchal, Peschout)


  HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Suss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Krejčí, Plášek.
  HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Pospíchal, Mareš, Rašín, Krtek, Vála, Havelka – Kadleček, Jindra, Adam, Heinrich, Mejzlík, Strnad, Waller, Slabý, Peschout, Čermák.

  Rozhodčí: Vrba – Měkýš, Musil.