Chabarovsk – Ufa 2:2 (kon.) | Tosno – Rostov 1:1 (kon.) | Kazaň – Dynamo 0:0 (kon.)
Spartak – Perm 0:0 (kon.)
FK Spartak Moskva
0:0 (0:0)
FK Amkar Perm
Sobota 21.10.2017, 18:00 • Otkrytie Aréna, Moskva • Ruská Premier Liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 4. kole ruské Premier Ligy se proti sobě utkají FK Spartak Moskva a FK Amkar Perm. V minulé sezóně nejprve Spartak doma přivítal Amkar a po góle Glushakova v nastaveném čase zůstaly tři body doma. Ve druhém zápase, tentokrát na půdě Permu vyhrál opět Spartak 1:0 po góle Samedova. Dnes se bude hrát v Otkrytie Aréně v Moskvě. Hlavním rozhodčím bude Kukuyan Pavel Valerevich, jeho asistenti budou Stipidi Aleksey Grigorevich a Bochkov Vyacheslav Vyacheslavovich. Otkrytie Aréna nabídne kapacitu pro 45 000 diváků.

FK Spartak Moskva:

Spartak v minulé sezóně vyhrál ruskou Premier Ligu a kvalifikoval se do skupinové fáze Ligy Mistrů. V ní si prozatím vede skvěle, jelikož je na druhém místě s pěti body. V prvním zápase remizovali na hřišti Mariboru 1:1. Poté vydřeli na domácí půdě bod po remíze 1:1 s Liverpoolem. A v posledním zápase senzačně porazili doma debaklem 5:1 španělskou Sevillu. V lize jsou na tom o něco hůř a nacházejí se na pátém místě s dvaceti body. Poslední zápas zavítali na půdu Akhmatu. Ve 30. minutě hosté vedli po gólu Glushakova. V 70. minutě srovnal z penalty Rudolfo, ale po dvou minutách poslal vedení zpátky na stranu hostů Melgarejo. Nakonec tedy Spartak vyhrál 2:1. Nejlepším střelcem je se šesti přesnými zásahy Quincy Promes. Hlavním trenérem je Massimo Carrera.

FK Amkar Perm:

Amkar skončil minulou sezónu na desátém místě. Letos se jim zatím příliš nedaří, i když z posledních čtyř zápasů získali deset bodů. V posledním utkání přivítali na domácí půdě Tosno. Po vyrovnaném zápase skončil výsledek bezbrankově 0:0. Nejlepšími střelci jsou se dvěma góly Janusz Gol a Mikhail Gashchenkov. Hlavním trenérem je Gadzhi Gadzhiyev.

FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko, Tasci, Džikija, D. Kombarov – Melgarejo, Fernando, I. Popov, Glušakov, Promes – L. Adriano.
    Náhradníci: Maximenko – Bocchetti, Bakajev, Kutěpov, Davydov, Pašalić, Petković, Pedro Rocha, S. Samsonov, Ščerbakov.

FK Amkar Perm: Nigmatullin – Bělorukov, Conde, Sivakow, Miljković, Gol – Ezatolahi, Gaščenkov, Idowu, Balanovič – Prokofjev.
    Náhradníci: Chomič, Vambolt – Bodul, Kosťukov, Melnikov, Ogude, Salugin, Šavajev.

Rozhodčí: Kukuyan Pavel Valerevich – Stipidi Aleksey Grigorevich, Bochkov Vyacheslav Vyacheslavovich.

1

1
    Domácí se ujmuli míče na začátku zápasu a chvíli poté zkusil Prokofjev ohrozit bránu nůžkami, ale přestřelil jí.

2
    Kombarov zabránil Prokofjevovi jít po pravé straně a hosté mají autové vhazování.

3
    Prokofjev přistrčil v souboji Kombarova a píská se faul.

4
    Skvěle teď zabránila obrana Permu přihrávce do vápna, kde si na ní nabíhal domácí hráč.

5
    Následný centr přeletěl všechny ve vápně, ale tlak domácích pokračuje.

6
    Až nyní skončil, když Kombarov podkopl Prokofjeva.

7
    Ovšem Perm dlouho u míče nezůstane, jelikož se provinil útočným faulem Balanovič.

8
    Domácí drží míč na vlastní polovině a zkouší kudy projdou dál.

9
    Po centru z levé strany se do hlavičky ve vápně dostal Popov, ale zamířil vedle levé tyče.

10
    Spartak má hru naprosto pod kontrolou a zkouší to středem hřiště.

11
    Promes vystřelil k pravé tyči, ale Nigmatullin si s jeho střelou poradil.

12
    Rohový kop pro domácí Spartak.

13
    S rohovým kopem si hosté poradili, jelikož nebyl rozehrán nejlépe.

14
    Spartak je už u vápna, kde kombinuje. Amkar je hodně zatažený.

15
    Selikhov musel povyběhnout z brány, aby byl u míče dříve než útočník Permu.

16
    Po levé straně se dostal ke střele jeden z hráčů Amkaru, ale Selichov si sní poradil.

17
    Po úvodním tlaku Spartaku jde nyní dopředu Perm, ale nepřesná přihrávka jejich útok zbrzdila.

19
    Promes hrál příliš aktivně a je mu pískán faul.

21
    Domácí opět tlačí a přihrávají si kolem vápna Permu, ale následný centr všechny přeletěl a následuje aut pro hosty.

23
    Spartak rozjíždí novou akci od stoperů.

24
    Hosté to zkusili po pravé straně, ale nedostali míč do vápna a u balónu je opět domácí Spartak.

25
    Melgarejo to zkusil z dálky, ale jeho střela šla hodně vedle pravé tyče.

26
    Spartak je ve vápně na levé straně, následně přichází centr, ale ten si v poklidu chytá Nigmatullin.

28
    Spartak opět posílá centr, ale i tentokrát si sním obrana Permu poradila. Následuje rohový kop.

29
    S prvním rohem si hosté poradili, následuje další.

30
    I při druhém byli hosté úspěšní, ale u míče je opět Spartak.

31
    Po tlaku Spartaku následuje rohový kop.

32
    Nyní rozhodčí musí umírňovat hráče, jelikož je na hřišti menší strkanice.

34
    Fernando rozehrál přímý kop a trefil pouze břevno branky Nigmatullina!
    34.

37
    Promes se po skvělé přihrávce ocitl sám před brankářem, ale těsně minul pravou tyč!

40
    Faul domácího hráče a Perm bude mít přímý kop z pravé strany vápna.

41
    Centr z přímého kopu skončil pouze za bránou Selikhova.

42
    Spartak to zkouší po pravé straně.

43
    Djikia při zpracování míče zahrál rukou a balón bude mít Perm.

44
    Centr, který přiletěl do vápna z pravé strany domácí nevyužili a neohrozili bránu Nigmatullina.

45

První poločas nám toho moc nenabídl. Mohli jsme vidět marnou snahu Spartaku ohrozit bránu. V 34. minutě Fernando, když z přímého kopu trefil pouze břevno. Nejblíž byl ke gólu o tři minuty později Promes, když dostal fantastickou přihrávku, ale těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

47
    Hostí zkusili ohrozit bránu z velké dálky, ale střela šla hodně vedle.

48
    Z levé strany nacentroval domácí hráč do vápna na kolegu, ale ten bránu hodně přestřelil.

49
    Spartak opět drží míč kousek od vápna Permu.

50
    Djikia srazil zezadu Gola a píská se faul.

51
    Spartak vybojoval ztracený míč a následně vystřelil z pětadvaceti metrů Fernando, ale minul bránu.

52
    Promes ztratil lacině míč a Perm bude mít autové vhazování.

53
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Andrej Ješčenko, přichází Ilja Kutěpov.

54
    Nepovedená přihrávka Promese končí u obránce Permu.

55
    Rohový kop pro Spartak.

56
    Rozhodčí uklidňuje hráče před rohovým kopem.

57
    Ovšem rohový kop našel jenom obránce Permu, který předal míč svému brankářovi Nigmatullinovi.

58
    Hosté jsou zalezlí ve vápně a domácí Spartak neví kudy tam proklouznout.

59
    Domácí drží míč před vápnem Parmu a předávají si ho z jedné strany na druhou.

60
    Nyní přišel centr z levé strany, ale ten trefil prvního hráče hostů. Následuje autové vhazování Spartaku.

61
    Popov nacentroval do vápna, ale míč odvrátila obrana. Následně se ke střele dostal Djikia, ale nastřelil pouze Ezatolahio. Následuje rohový kop.

62
    Ten se Spartaku příliš nepovedl a přeletěl všechny hráče ve vápně.

63
    Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Pedro Rocha.

64
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Janusz Gol, přichází Michail Kosťukov.

65
    Gaščenkov zajel do domácího hráče a dostává po právu žlutou kartu.

66
    Fernando bude zahrávat přímý kop z pravé části.

67
    Ovšem po centru z přímého kopu zamířil Melgarejo vedle brány.

68
    Melgarejo se dostal ke střele ve vápně, ale ta šla přímo doprostřed, kde stál Nigmatullin.

69
    Spartak šel po zisku míče rychle dopředu, ale střela Melgareja byl zblokována a skončila v náručí Nigmatullina.

71
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Stanislav Prokofjev, přichází Darko Bodul.

72
    Pro Spartak je zatáhnutý Perm ve vápně jako nedobytná pevnost. Neví kudy a jak. Využívají jenom rychlých protiútoků. Nyní budou mít domácí rohový kop.

73
    Ovšem s ním si obrana Permu lehce poradila.

74
    Na nadarmo má Spartak 63% držení míče.

75
    I s dalším centrem si hosté snadno poradili.

76
    Hosté se teď snažili něco vymyslet s míčem, ale moc daleko nepochodili. U míče je totiž opět Spartak.

77
    Už se málem dostal přes posledního obránce domácí hráč, ale nakonec se mu to nepovedlo, následně to zkusil z velké dálky Gluščakov, ale jeho střela šla hodně mimo.

78
    A málem vedli hosté! Krásnou přihrávku dostal před bránu Idovu, ale míč z jedné trefil velmi špatně a jeho střela šla vedle brány!

79
    Hosté teď kombinují na půli Spartaku a drží míč.

80
    I hosté umí zaútočit, škoda pro ně, že teď neprošla přihrávka do vápna na osamoceného hráče hostů.

81
    Ofsajd zastavuje další útok Permu.

82
    Gluščakov se opět odhodlal ke střele, ale ta se stočila doprava vedle brány.

83
    Perm se poslední minuty snaží trochu víc vysunout a ohrozit bránu Spartaku, to by mohlo domácím pomoct dostat se víc do vápna a případně ohrozit bránu.

84
    Pro nepřesný centr si došel Nigmatullin a s malými problémy dostal míč pod kontrolou.

85
    Idowu se velmi rozčiluje, jelikož se ocitl sám před brankářem, který mu vletěl pod nohy, ale rozhodčí faul nepíská a Idowu dostává žlutou kartu.

86
    Po centru se do hlavičky dostal Melgarejo, ale zamířil vedle levé tyče.

87
    Další obrovská šance Permu a fantastický zákrok Selikhova! Nejprve krásně zlikvidoval střelu Bodula a poté rychle vyrazil míč do zámezí!

89
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Sjarhej Balanovič, přichází Fegor Ogude.

90
    Rocha vybojoval aut na levé straně a Spartak se snaží o závěrečný nátlak.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+2
    Pro centr si došel Nigmatullin.

90+2
    Hosté nyní mají míč v moci na půli Spartaku.

90+3
    Ale přišli o něj a domácí mají aut.

90+3
    Na centr z levé strany vyskočil Melgarejo, ale hlavou zamířil vedle levé tyče.

90+3

Je konec. Spartak Moskva nakonec nepřekonal nedobytnou pevnost Permu ve vápně a po bezbrankové remíze je to pro domácí určitě ztráta, zatím co pro hosty zasloužený bod. První poločas nám toho moc nenabídl. Mohli jsme vidět marnou snahu Spartaku ohrozit bránu. V 34. minutě Fernando, když z přímého kopu trefil pouze břevno. Nejblíž byl ke gólu o tři minuty později Promes, když dostal fantastickou přihrávku, ale těsně minul pravou tyč. Ve druhém poločase jsme toho viděli ještě méně. V 78. minutě dostal hostující Idowa krásnou přihrávku do vápna, ale trefil se vedle. A tři minuty před koncem se vytáhl domácí brankář Selikhov, když krásným zákrokem zlikvidoval střelu Bodula. Konec zápasu si Perm pohlídal.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:57:20)

Michal Raška

Branky:

Karty:   65. Gaščenkov (AMP), 85. Idowu (AMP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 12:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:14.
    FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko (53. Kutěpov), Tasci, Džikija, D. Kombarov – Melgarejo, Fernando, I. Popov (63. Pedro Rocha), Glušakov, Promes – L. Adriano.

FK Amkar Perm: Nigmatullin – Bělorukov, Conde, Sivakow, Miljković, Gol (64. Kosťukov) – Ezatolahi, Gaščenkov, Idowu, Balanovič (89. Ogude) – Prokofjev (71. Bodul).