Chelsea – Watford 4:2 (kon.) | Huddersfield Town – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 3:0 (kon.)
Newcastle – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Stoke – Bournemouth 1:2 (kon.) | Swansea – Leicester 1:2 (kon.)
Southampton – West Brom 1:0 (kon.)
Swansea City
1:2 (0:1)
Leicester City
Sobota 21.10.2017, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes budeme mít možnost společně sledovat utkání první anglické fotbalové ligy mezi domácí Swansea a Leicesterem.

Swansea z posledních pěti ligových utkání dokázala dotáhnout do vítězného konce pouze jediné a to v minulém kole proti Huddersfieldu. I proto jí momentálně patří 14. příčka v průběžném pořadí Premier League. Pokud by se ale dnešní zápas svěřencům Paula Clementa vydařil, mohli by se posunout na 10. pozici.

Hosté z Leicesteru za sebou také nemají moc povedený vstup do sezony. V posledních šesti zápasech se jim nepodařilo ani jednou vyhrát a obývají tedy 18., sestupovou pozici. V případě výhry by se ale mohli posunout dokonce až na 13. příčku.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ještě jednou dobrý den, hráči obou týmů už nastoupili na hřiště. Domácí budou dnes hrát v bílých dresech a hosté obléknou dresy černé.

1

1
    Hned ze začátku zápasu se pokusil Sanches poslat centr do vápna, tam však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

2
    Do centru Albrihgtona se ještě hlavou opřel Mahrez, ale Fabianski byl připraven.

5
    Hráči hostů nyní kombinují na půlce hřiště a snaží se najít nějakou skulinku v obraně Swansea.

6
    Míč po pravé straně zatáhl Naughton, ale protože ho nikdo z jeho spoluhráčů v útoku nepodpořil, o míč poměrně rychle přišel.

7
    Na půlce dostal nyní naloženo Okazaki, ale pro faulujícího Brittona z toho žádný postih nevzešel.

9
    Okasaki posílal další nabídku Jamiemu Vardymu, ale i když anglický útočník dělal co mohl, k míči se nedostal.

10
    Po outu Simpsona přihrál hlavou Okasaki míč Vardymu, který vyslal tvrdou ránu do levé šibenice, domácí brankář Fabianski ale vytáhl neskutečný zákrok.

12
    Po přihrávce Vardyho se do dobré příležitosti dostal Okazaki, vhodný moment pro střelu však prováhal a míč mu tak domácí bez větších problémů odebrali.

14
    Novou akci zahájí hosté od branky Kaspera Schmeichela.

16
    První žlutou kartu zápasu si od rozhodčího Olivera vykoledoval za faul na Narsingha Christian Fuchs.

17
    Spoustu práce měl opět Fabianski, když se ho ze vzdálenosti nějakých 30 metrů pokusil překonat dnes velmi aktivní Jamie Vardy. I tentokrát ale jejich souboj vyhrál domácí brankář.

19
    Odkop od branky domácích.

20
    Hosté nyní zkusili dlouhý nákop za obranu Swansea, domácí obránci si však tento pokus pohlídali.

21
    Rohový kop pro domácí. Zahrávat ho bude Carrol.

22
    Míč se po centru Carrola odrazil od domácího Morgana, Kasper Schmeichel byl ale v pozoru a zmatky v obraně Leicesteru rychle vyřešil.

25
    Leicester právě vstřelil branku!
    Swansea teď hru poměrně hodně otevřela a hned přišel trest. Mahrez jen tak tak zachránil přetažený centr Okasakiho a míč poslal do vápna, kde si ho ve snaze odhlavičkovat do zámezí srazil do vlastní branky FEDERICO FERNANDEZ.
    25. Federico FERNÁNDEZ - 0:1

28
    Po vstřelené brance se hosté uklidnili a tempo hry nyní začali diktovat oni.

30

31
    Swansea kombinuje na půlce hřiště a snaží se najít nějaký způsob, jak se dostat za obranu Leicesteru, ale zatím se jim to nedaří.

32
    Kasper Schmeichel poslal všechny své spoluhráče daleko za půlící čáru, kam následně poslal dlouhý výkop.

33
    Míč však hosté rychle ztratili, a proto teď kombinují domácí.

34
    Míč zpoza outové čáry do hry hodí Olsson.

35
    Olsson se teď pokusil překonat obranu soupeře sám, ale jediné, co vytěžil je outové vhazování.

37
    Domácí teď trochu přidali a hned to nese ovoce – dnes již třetí rohový kop pro Swansea.

38
    Fuchs se pokusil ocentrovat, jeho pokus mu však překazili obránci Swansea, kteří míč srazili za outovou čáru.

40
    Jamie Vardy zachytil na poslední chvíli míč na hrací ploše, poslal ho do vápna, tam se ale Okasaki k míči neprobojoval. U míče jsou proto domácí.

41
    Leicester se ke konci poločasu nikam nežene a vypadá to, že by nejraději dohrál první část zápasu s míčem na svých kopačkách.

43
    Iborra si teď se svými spoluhráči nerozuměl, a přihrávka na něj proto skončila v zámezí.

44
    Outové vhazování pro Swansea v přijatelné vzdálenosti od pokutového území Leicesteru.

45
    V poslední minutě budou mít ještě domácí jednu příležitost k ohrožení branky Kaspera Schmeichela a to v podobě rohového kopu.

45
    První poločas skončil. Brankář hostů si z centrem, který přilétl do vápna, bez problémů poradil a rozhodčí poté ukončil první část dnešního utkání.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase jsme měli šanci vidět pár zajímavých situací, mimo jiné i vlastní branku Federica Fernandeze. Uvidíme, jestli se Swansea ve druhém poločase zvedne a zápas ještě zdramatizuje. Druhá část zápasu začne přibližně v 17:05.

Hráči obou týmů se vrací zpět na hrací plochu.

46

46
    První střídání zápasu je na straně Swansea. Hrací plochu opouští Britton, na jeho místa přijde Ki Sung-Yong.

47
    Už už to vypadalo, že se do zajímavé příležitosti dostane Vardy, ale čárový rozhodčí pro ofsajd akci ukončil.

49
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Leicester podruhé. Krásný centr za obranu Swansea poslal Iborra, míč našel Mahreze, který z první sklepl míč na úplně volného SHINJI OKAZAKIHO, který v pohodě překonal bezmocného Fabianskiho.
    49. Šindži OKAZAKI - 0:2

51
    Povzbuzení druhým gólem se nyní do útoku ženou hosté.

53
    Outové vhazování na polovině soupeře pro Swansea.

54
    Narsingh se dostal ke střele z hranice pokutového území, míč však netrefil tak, jak by si přál. Odkop od branky hostů.

56
    Swansea právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu se míč dostal k ALFIE MAWSONOVI, který z otočky snížil na 1:2.
    56. Alfie MAWSON - 1:2

58
    Ze hřiště odchází Narsingh, kterého ve zbytku zápasu nahradí Dyer.

61
    Po krátkém přerušení z důvodu ošetření Abrahama hra opět pokračuje.

62
    Vhazování na polovině soupeře mají k dispozici hosté.

64
    Další příležitost pro Leicester, tentokrát v podobě rohového kopu.

65
    Alfie Mawson teď přerušil zmatky v obraně Swansea a míč raději poslal do zámezí, následuje další rohový kop.

66
    Do rychlého protiútoku se hnal Ayew, obrana domácích si však dokázala poradit.

67
    Naughton se snažil ohrozit branku Kaspera Schmeichela, zařízení však vůbec netrefil.

68
    První střídání i na straně Leicesteru. Hřiště opouští dnes velmi dobře hrající Okazaki, místo něj posílá trenér Michael Appleton na hřiště Andyho Kinga.

69
    Míč je nyní na kopačkách domácích, ti se však nemohou dostat do jakékoliv nebezpečnější situace.

71
    Před chvílí příchozí Andy King byl faulován na polovině hřiště. Volný přímý kop pro Leicester.

72
    Dlouhý nákop na Vardyho vyřešil Fabianski, který rychlým výběhem z branky zachránil hrozící nebezpečí.

73
    Kasper Schmeichel posílá centr daleko za půlící čáru.

74
    Hlavní rozhodčí teď vysvětluje hráčům, že nechce vídat jakékoliv nebezpečnější zákroky.

76
    Do velké šance se dostal Jamie Vardy, ale ani napotřetí dnes Fabianského nepřekonal. Polský brankář vytáhl opět fantastický zákrok.

78
    Poslední možnost střídání využil Paul Clement, když na hřiště místo Renata Sanchese poslal Wayna Rotutledge.

80
    Zápas teď nabírá na obrátkách, hráči hrají na 100% a diváci mají možnost vidět skvělou podívanou.

81
    Carrol poslal míč do vápna, ale hlavička Alfieho Mawsona Schmeichelovu branku neohrozila.

83
    Swansea už nemá na co čekat a všechny své síly vrhá do útoku. To byl také důvod, proč se nyní objevil Vardy před Fabianskim úplně osamocen. Naštěstí pro domácí viděl čárový rozhodčí těsný ofsajd a akci přerušil.

85
    Rohový kop pro Swansea zahrává Carrol.

86
    Střelou po zemi se snažil Schmeichela překvapit Ayew, dánský reprezentant však s jeho střelou neměl žádné velké problémy.

87
    Druhé střídání Leicesteru. Ze hřiště odchází dnes dvoubodový Mahrez, na jeho místo na posledních pár minut přijde Gray.

88
    Wayne Routledge vyslal tvrdou střelu, která jen těsně prolétla kolem levé tyčky Schmeichelovy branky.

90
    Míč je na kopačkách hostujících útočníků, kteří se logicky nikam neženou, hlavní rozhodčí však nastaví 4 minuty.

90+1
    Míč v rohu útočné poloviny držel Fuchs, to se ale hráčům Swansea nelíbilo a míč mu rychle odebrali.

90+3
    Odkop od branky Kaspera Schmeichela. Vypadá to, že už hosté příznivý stav udrží.

90+4
    Swansea se ještě snaží ohrozit branku soupeře, obrana Leicesteru je ale velmi zatažená a pro domácí je velmi těžké ji překonat.

90+5

Viděli jsme dnes velmi zajímavý zápas. V prvním poločase se Leicester dostal do vedení zásluhou vlastního gólu Fernandeze. Na začátku druhého poločasu zvýšil vedení hostujícího celku Okazaki a už to vypadalo, že bude Leicester zbytek zápasu dohrávat v klidu. V 56. minutě se ale k odraženému míči dostal Mawson, tvrdou ranou překonal Schmeichela, a postaral se tak o dramatický závěr utkání. Ten nakonec dopadl lépe pro hosty a ti si díky tomu odvážejí cenné 3 body za výhru 2:1.

Díky této výhře se Leicester posunul z 18. na 13. příčku, naopak Swansea se o jedno místo pohoršila.

To je pro dnešek ode mě vše a bude se těšit zase někdy u fotbalu na shledanou. (18:01:04)

Marek Jakšič

Branky: 56. Mawson (J. Ayew) – 25. F. Fernández (Mahrez) (vla.), 49. Okazaki (Mahrez)

Karty:   16. Fuchs (LEC)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:9.
    Swansea City: Fabiański – M. Olsson, Mawson, F. Fernández, Naughton – T. Carroll, Britton (C) (46. Ki Song-jung), Sanches (78. Routledge), J. Ayew – T. Abraham, L. Narsingh (58. Dyer).
    Náhradníci: Nordfeldt – Clucas, Dyer, Ki Song-jung, Rangel, Routledge, van der Hoorn.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Fuchs, Maguire – Albrighton, Ndidi, Mahrez (87. Gray), Iborra – Okazaki (68. A. King), Vardy.
    Náhradníci: Hamer – Amartey, Gray, Chilwell, Iheanacho, A. King, Slimani.