Kunlun – Vladivostok 1:2 (1:2 po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 2:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Barys 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Jokerit 4:3 (po pr.)
Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
CSKA Moskva
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 21.10.2017, 16:00 • CSKA Ice Palace • KHL

Sledovali jsme velmi zajímavý zápas, ve kterém jsme viděli také dva tresty do konce zápasu. Vedení se po brance Šalunova ujali domácí, v třetině druhé hosté zápas otočili zásluhou tref Polunina a Kadějkina. Domácí dokázali zareagovat a vyrovnali zásluhou Kaprizova. Na rozhodnutí si museli diváci počkat až do prodloužení, kdy se trefil Apalkov, díky kterému získávají hosté bod navíc. Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás příště. (18:39:51)

61:20 Daniil APALKOV - 2:3

61:20
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté rozhodli jako blesk z čistého nebe. DANIIL APALKOV si vzal kotouč v obranném pásmu, projel celým kluzištěm až před bránu Johanssona a zasunul kotouč mezi nohy domácího gólmana. Asistence: Nakládal.

60:24
    Nakládal rozehrál nepřesně a puku se zmocní domácí.

60:01

Už je jisté, že oba týmy si dnes rozdělí po bodu. Kdo získá ten bonusový se dozvíme buď v následném prodloužení 3 na 3 nebo až v případných samostatným nájezdech.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Hostům však nevyšla rozehrávka a 20 sekund před koncem třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Moskvy.

59:02
    Jaroslavl se drží v útočném pásmu, zatím ale nevystřelila.

58:21
    Nahození Marčenka Sudnicin rychle vytřepal z lapačky a rozehrál, útočit bude Lokomotiv.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:45
    V nepřehledné situaci vypálil z otočky Petrov, Sudnicin zasáhl svým betonem.

55:59
    Kontiola vystavil sám sebe do ofsajdu.

54:32
    Ani jeden z týmu momentálně nikam nespěchá. Vypadá to, že cíl zní, hlavně neinkasovat.

53:50
    Johansson nechtěl riskovat s rozehrávkou, tak radši přikryl puk pod lapačkou a přerušil hru.

52:39
    Nyní jsou více na puku domácí a snaží se hru kontrolovat.

51:51
    Velmi nepříjemně pro domácí vypálil z otočky Kadějkin. Johansson byl pozorný a situaci vyřešil.

51:44
    Další zakázané uvolnění CSKA Moskvy.

51:16
    Nepříjemnou přízemní střelu Šalunova zachytil Sudnicin do lapačky.

50:58
    Popov se málem zjevil ve výborné pozici, kotouč mu však na poslední chvíli utekl. Teď hrají hosté.

50:17
    Nahození Burdasova dokázal Sudnicin betonem vyrazit do rohu kluziště.

49:28
    Hra se dnes opravdu velmi kouskuje, máme tady další přerušení, kotouč je mimo hrací plochu.

49:15
    Nepřesná rozehrávka obránců CSKA zapříčinila zakázané uvolnění.

48:46
    Domácí mají momentálně více ze hry a častěji se dostávají do šancí.

48:15
    Kiselevičova dělovka minula Sudnicinovu branku.

47:10
    Šumakov tvrdě napřáhl a přibližně z oblasti mezikruží vypálil. Hostující brankář zasahovat nemusel.

46:40
    Kraskovskij se zjevil v ofsajdovém postavení, a proto je hra opět přerušena.

46:14
    Po zblokované střele Ničuškina se kotouč ocitl v ochranné síti.

45:47
    Zakázané uvolnění moskevských.

45:00
    Kaprizovovu nepřesnou rozehrávku zachytil Iljenko, najel si do útočného prostoru a vypálil. Branku však trefit nedokázal.

44:12

44:01
    Tahle přesilovka se Lokomotivu vůbec nepovedla.

43:22
    Výborně zabojoval o puk Tělegin a také jej dokázal vyhodit pryč.

42:50
    Puk skončil na střídačce Jaroslavle, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:40
    Hostům zbývá z přesilovky ještě minuta a půl. Nyní se jim však nepodařila rozehrávka a následovalo zakázané uvolnění.

42:04
    Popov dokázal CSKA osvobodit a jel vystřídat.

41:30
    Hosté se až teď dostali pořádně do útočného pásma. Zakončení Kartajeva si Johansson pohlídal.

40:51
    Makjejev dokázal vyhodit touš přes všechny čáry.

40:10
    Hosté budou mít přesilovku ještě 4 minuty.

40:01

Právě nám skončila druhá třetina, ve které hostující mužstvo velmi přidalo a na pár chvil dokonce dokázalo vývoj utkání obrátit. O vyrovnání se postaral Kaprizov, a proto jdou oba týmy do kabin za nerozhodného stavu. Třetí třetina začne přibližně v 17:57.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 5 min. + osobní trest do konce utkání).

39:12
    Koledov zůstal ležet na ledě velmi otřesený. Momentálně je v péči lékařů a vypadá to, že se jedná o krvavé zranění.

39:01
    Velmi nepřehledná akce vznikla před brankářem Johanssonem, domácí nakonec vše vyřešili.

38:42
    Johansson si připsal svůj osmnáctý zákrok v zápase.

38:30
    Hostující beci zalehli kotouč ve svém pásmu, ve hře se ale pokračuje.
    37:22 Kirill KAPRIZOV - 2:2

37:22
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí podobně jako hosté rychle využívají svou přesilovku. Kotouč se po ose Scott – Šumakov dostal až na modrou čáru, od které vypálil Nestěrov velmi tvrdě. Nestěrovovu dělovku ještě stačil do brány doklepnout KIRILL KAPRIZOV, který přidává svou třináctou branku v sezoně.

36:44
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., hákování).

36:22
    Krásnou stahovačku předvedl Šumakov, ke střele se ale nedostal.

35:58
    Hra se přerušila v útočném pásmu CSKA. Následuje komerční přestávka.

35:33
    Rychlou akci hostující druhé lajny dokázal Johansson pokrýt.

35:03
    CSKA vypadá velmi opařeně a hosté si vytvářejí jednu šanci za druhou.
    34:10 Alexandr KADĚJKIN - 1:2

34:10
    Přesilovka hostů byla využita přibližně po deseti vteřinách. Jaroslavl předvedla rychlou akci na jejichž konci se ocitl ALEXANDR KADĚJKIN. Asistence: Pavel Koledov.

33:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Burdasov – 2 min., hákování).

33:57
    Šalunovova střela bekhendem se taktéž neujala.

33:29
    Scott si najel do výborné pozice a vypálil, skvělý zákrok lapačkou si připsal Sudnicin.

32:54
    Hosté jsou po vstřelené brance namlsaní a snaží se přidat druhý gól. CSKA si teď nedokáže vytvořit šance.
    30:40 Alexandr POLUNIN - 1:1

30:40
    V ponechané výhodě se dostali hráči Lokomotivu do útočného, kde tvrdě vypáli Nakládal. Jeho střelu Johansson vyrazil před sebe a pohotový ALEXANDR POLUNIN usměrnil puk do sítě.

29:44
    Velkou chybu v rozehrávce CSKA nedokázal Kraskovskij potrestat. Johansson si připisuje důležitý zákrok.

28:43

28:15
    Jaroslavl se při zbytku přesilovky domácích dobře brání.

27:26

27:17
    Před bránou Johanssona se nádherně obtočil a vystřelil Ljubuškin. Nebezpečná akce hostů.

26:43
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., vysoká hůl).

26:20
    V první minutě se jim nepodařilo usednout pořádně v útočném pásmu. Naopak na opačné straně zahrozil nebezpečnou střelou Tělegin.

25:41
    Hosté rozehráli svou přesilovou hru.

25:26
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Koledov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Arťom Iljenko – 2 min., hrubost).

25:26
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., faul loktem).

25:26
    V pásmu moskevských vznikla velká mela. Rozhodčí budou muset zasáhnout.

24:24
    Další závar před bránou Sudnicina! Celá situace skončila tvrdou střelou Kiseleviče, kterou stačil brankář hostí zpacifikovat.

23:15
    Šalunov se snažil těsně před bránou hostů hledat své spoluhráče v ideální pozici. Přihrávka však neprošla.

22:40
    Ivanov byl v jednom souboji zasažen do obličeje, rozhodčí opět potvrzují svůj zvláštní metr v tomhle utkání a nevylučují.

22:03
    Útočná akce Lokomotivu skončila hned v jejím zárodku. Domácí jsou jasně aktivnějším týmem.

21:02
    CSKA mačká svého soupeře v pásmu, nahození Kiseleviče bylo velmi nebezpečné. Obrana hostů stačila situaci vyřešit.

20:21
    Hned po buly vypálil nebezpečně Tělegin. Sudnicin stačil zasáhnout včas.

20:15
    Zakázaným uvolněním se provinila Jaroslavl.

20:01

První třetina skončila výsledkem 1:0. Přestože hosté měli velmi povedený vstup do utkání, tak od vyloučení Korškova začali ztrácet a domácí se dostali do zaslouženého vedení.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:18
    Nahození Scotta skryl brankář hostů v lapačce. Vhazovat se bude v útočném pásmu Moskvy.

18:32
    Domácí jsou v posledních minutách třetiny velmi aktivní a vytváří si velký počet střeleckých pokusů.

17:55
    Střelu Grigorenka z mezikruží dokázal Sudnicin vyrazit.

17:01
    Šumakov se dostal ke střele, ale nedokázal trefit bránu. Hosté si pořádně oddechli.

16:26

16:22
    Kartajev se zjevil sám před bránou domácích. Na poslední chvíli ale ztratil rovnováhu a k zakončení se nedostal.

16:16

15:30
    Hra ve čtyřech více vyhovuje hostům, ale ke střele se nemůžou dostat.

14:26
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Roman Ljubimov – 2 min., držení protihráče).
    13:49 Maxim ŠALUNOV - 1:0

13:49
    Domácí po dlouhé kombinaci drželi hosty v pásmu tak, že Šumakov nabídnul kotouč MAXIMU ŠALUNOVOVI do mezikruží, který se nemýlil a vsítil branku. Asistence: Šumakov.

13:05
    Kaprizov nabízel puk před bránu velmi šikovně, jen štěstí pro domácí, že kotouč jeden z jeho spoluhráčů nedorazil do brány.

12:35
    Až teď CSKA rozjelo kolotoč v útočném pásmu, který skončil ránou Burdasova. Sudnicin neměl s touhle střelou větší problém.

11:58
    První minuta přesilovky se domácím moc nedaří, nemůžou se usadit v pásmu.

11:16
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

11:16
    Na ledě zůstal ležet Šumakov a vypadá to, že se bude poprvé vylučovat.

10:47
    CSKA začíná mít nad Jaroslavlí v posledních minutách mírnou převahu.

10:20
    Střelu Kiseleviče Sundicin také pokryl.

09:51
    Nahození Pašnina nezamířilo na bránu Sudnicina.

09:27
    Nakládal vypálil od modré čáry velmi tvrdě. Následnou dorážku Kontioly, stejně jako pokus Nakládala, Johansson vyrazil.

09:03
    Čerepanov si počínal v souboji velmi důrazně, rozhodčí ani tentokrát vylučovat nebudou.

08:11
    Do šance se dostal Ničuškin. Dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale v šanci přestřelil bránu.

07:34
    Petrov dokázal zavést puk do útočného pásma, ale také velmi rychle o něj obráncem Nakládalem přišel.

07:08
    Hosté se opět drží v útočném pásmu a kombinují.

06:32
    Hra je přerušená po dalším zákroku domácího gólmana.

05:27
    V první velké šanci zápasu se ocitl Kartajev. Dostal nádhernou přihrávku do pozice na levém kruhu, ale Johansson špičkou betonu dokázal vyrazit jeho následnou střelu.

05:00
    Hosté si momentálně přihrávají puk v obranném pásmu a snaží se vytvořit akci. Domácí ale dobře brání.

04:19
    Další provinění moskevských, tentokrát úmyslný ofsajd.

03:58
    Hra je po zakázaném uvolnění přerušena.

03:45
    Ljubimov byl za bránou zastaven Koledovem, podle rozhodčích povoleným způsobem.

02:46
    Jaroslavl teď přitlačila CSKA v útočném pásmu, puk ale mají zase domácí.

02:25
    Rafikov velmi ostře srazil u mantinelu jednoho z domácích hráčů.

01:42
    Na kotouč si po nahození Lugina poprvé sáhl brankář Johansson.

01:28
    Ofsajd CSKA.

01:11
    Šalunov se snažil natlačit před bránu hostí. Na poslední chvíli byl zablokován obráncem.

00:15
    Hned na začátku utkání se ocitl Andronov v nehokejové pozici s bolestmi na ledě. Hrací plochu opustil s pomocí lékářů.

00:01

Právě si diváci mají možnost poslechnout ruskou hymnu. Utkání začne přibližně za 3 minuty.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Pašnin, Makjejev, M. Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Blažijevskij, Naumenkov – Andronov, Tělegin, Scott – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Šalunov, Šumakov, Kaprizov – Grigorenko, Burdasov, Ljubimov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Kronwall, Nakládal, Koledov, Ljubuškin, Jelesin, Rafikov, Čerepanov – Mosaljov, Kontiola, Kozun – Kartajev, Apalkov, Averin – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Lugin, Kadějkin, Iljenko – Ivanov.

Rozhodčí: Bondar, Sidorenko – Dedyulya, Golyak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva

Je asi nejznámější hokejový klub v Rusku. Byl založen v roce 1946. Má celkem 32 ruských titulů, poslední se datuje do roku 1989. Bývalý armádní klub momentálně řídí jako prezident jeden z nejznámějších ruských hokejistů v historii Sergei Fedorov. CSKA patří již několik let mezi úzkou špičku KHL, v letošní sezoně jim patří druhé místo v Západní konferenci a momentálně drží sérii devíti vítězství v řadě. V posledním zápase CSKA vyhrálo na ledě Magnitogorsku vysoko 7:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kirill Kaprizov s bilancí 12 gólů a 10 asistencí. Také v CSKA hraje několik zajímavých jmen jako Alexander Popov, Sergei Andronov, Geoff Platt, Ivan Telegin nebo Nikita Nestěrov.

Je ruský hokejový klub, který byl založen v roce 1959. Celkem třikrát se Jaroslavl radovala z vítězství v ruské nejvyšší soutěži. Velkou zásluhu na prvenství v sezónách 2002 a 2003 měl uznávaný český trenér Vladimír Vůjtek starší. Historii Lokomotivu velmi poznamenala tragická letecká nehoda z roku 2011, při niž nepřežilo 43 osob. Jaroslavli patří v letošní sezoně páté místo v Západní konferenci. Ve 23 zápasech získal Lokomotiv 37 bodů. Hosté mají velmi dobrou formu, protože z posledních čtyř zápasů třikrát vyhráli. Poslední utkání s Nižněkamskem jim ale moc nevyšlo, prohráli 1:2. V kádru Jaroslavle je několik známých hokejistů jako Petri Kontiola, Maxime Talbot, Staffan Kronwall nebo český bek Jakub Nakládal.

Pěkné hokejové odpoledne při sledování online přenosu utkání KHL mezi mužstvy CSKA Moskva a Lokomotiv Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 14. Šalunov (Šumakov), 38. Kaprizov (Nestěrov, Šumakov) – 31. Polunin, 35. Kadějkin (Koledov), 62. Apalkov (Nakládal)

Rozhodčí: Bondar, Sidorenko – Dedyulya, Golyak

Diváci: 5 032