Kunlun – Vladivostok 1:2 (1:2 po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 2:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Barys 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Jokerit 4:3 (po pr.)
Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Dynamo Moskva
Sobota 21.10.2017, 16:00 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Viťaz: Saprykin (M. Birjukov, Todykov) – Burström, Gimajev, Golovkov, Katičev, P. Lukin, Mozík, Pautov, S. Romanov, A. Semjonov – Afinogenov, Vorošilo, Vyglazov – Kopejkin, Kulagin, Makejev – A. Nikulin, Pankov, Rissanen – D. Sjomin, Horák, Švec-Rogovoj.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – D. Višněvskij, Volkov, J. Zajcev, Korjagin, Kutějkin, I. Nikulin, Rylov, Solovjov, Hietanen – Alexejev, Anisin, Arťuchin – Boyd, Brjukvin, Varnakov – Zlobin, Ignatuškin, Igumnov – Dm. Kazionov, Karsums, Markovin – N. Komarov, Salminen.

Rozhodčí: Jeřábek, Hofman – Sadovnikov, Novikov.

00:01

00:35
    Na útočné polovině hřiště kombinují domácí k hokejisté, ale k nějakému zakončení se prozatím nemají.

01:16
    Až nyní si hostující gólman připisuje první zákrok.

02:30
    Hostující Varnakov si odsedí dvě minuty za podražení.

03:39
    Domácím se v přesilovce prozatím nedaří udržet pásmo.

04:30

05:56
    Hostující brankář si připisuje zákrok po střele od levého mantinelu.

06:53
    A další zákrok pro hostujícího gólmana, tentokrát po střele z mezikruží.

08:36
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Třebaže se hokejisté Dynama museli v počátku zápasu především bránit, jsou to právě hokejisté z hlavního města, kteří se zásluhou MICHAILA VARNAKOVA ujímají vedení. Asistence: Artjom Volkov, Sakari Salminen.
    08:36 Michail VARNAKOV - 0:1

09:12
    Barnakov zkusil své štěstí střelou z úhlu, ale na brankáře si nepřišel.

10:56
    Aktivitu domácího týmu zastavují sudí pro zakázané uvolnění.

12:14
    Golovkov dostal nabito, ale svou střelu poslal jen do bránícího hráče.

13:52
    Saprykin si připisuje důležitý zákrok lapačkou.

14:19
    A další zákrok pro Saprykina, který v posledních minutách drží domácí celek.

15:53
    Afinogenov střílel z kruhu, ale jeho rána nebyla přesná.

16:06
    Katičev si počíhal na najíždějícího protihráče a srazil jej čistě k zemi.

17:23
    Korjaginova střela se mezi tři tyče nevešla.

18:49
    Boyd si sice hezky vybruslil do střelecké pozice, ale ke střele se nakonec nedostal.

19:12
    Saprykin zasáhl proti střele od modré lapačkou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:43
    Hned v úvodní minutě druhé třetiny zaznamenávají Moskevští druhou branku zápasu a na svědomí ji má MICHAIL VARNAKOV, který i s trochou štěstí prostřelil Jermojenka. Asistence: Jakov Rylov, Sakari Salminen.
    20:43 Michail VARNAKOV - 0:2

21:12
    Katičev ranou od modré nedokázal ohrozit brankáře.

22:56
    Jermojenko si připisuje zákrok vyrážečkou.

23:15
    Hra je pozastavena pro zakázané uvolnění domácích.

24:15
    Hokejisté Viťazu se sice snaží, ale k nějakému většímu ohrožení hostující brány se dostat nemohou.

25:57
    Boyd ujížděl protihráčům, ale až ke střele se nedostal.

26:03
    K dorážce se však dostal Salminen, ale jeho pokus končí mimo.

27:18
    Romanov napřáhl z velké dálky, ale jeho pokus byl nepřesný.

28:42
    Jermojenko si připisuje zákrok po střele od mantinelu.

29:42
    Makajev si našel prostor pro získání puku ve středním pásmu.

30:41
    Hezká individuální akce domácího hráče až do zakončení nevedla.

31:17
    Horákova přízemní střela na bránu neprošla.

32:22
    Klobouky létají na led, MICHAIL VARNAKOV totiž zkompletoval čistý hattrick! Asistence: Dustin boyd.
    32:22 Michail VARNAKOV - 0:3

33:57
    Trest pro domácí lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:12
    Komarov ujížděl obránci, ale před brankáři vybruslit nedokázal.

35:24
    Zakázané uvolnění zastavuje akci Dynama.

36:13
    Za vyhození puku mimo hřiště je vyloučen hostující Alexejev.

37:18
    Domácím se přesilová hra sice daří a kombinují v pásmu, ale to je z jejich strany vše.

38:12
    Boyd to zkusil od modré, ale jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

39:08
    Za katr si půjdou sednout domácí Sjomin a hostující Zajcev, přičemž hostující Zajcev si na ní posedí o dvě minuty déle.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:19
    Střela Afinogenova postrádala přesnost.

41:08

42:49
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí vlétli do závěrečné periody jako uragán, jsou lepším týmem a zásluhou budiž jim snížení na rozdíl dvou branek z hole ALEKSANDRA NIKULINA. Asistence: Aleksej Makejev.
    42:49 Alexandr NIKULIN - 1:3

43:10
    Nikulin to zkusil, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře.

44:16
    Přihrávka domácího hráče nebyla přesná a stala se snadnou kořistí soupeře.

45:18
    Sjomin si najel mezi kruhy, kde však byl o kus černé gumy připraven.

46:18
    Pautov se zbavil elegantně protihráče a rozehrál.

47:41
    Za držení protihráče je vyloučen domácí Denežkin.

48:19
    Pankov ujížděl svému strážci, ale na poslední chvíli byl o puk obrán křižujícím obráncem.

49:41

50:02
    Saprykin neměl snadnou pozici, ale dokázal si nakonec najít puk a ukrýt jej do bezpečí své lapačky.

51:03
    Střela Mozíka byla sražena do ochranné sítě.

52:06
    Za neutuchající podpory fanoušků se domácí snaží ještě něco udělat s nepříznivým vývojem zápasu.

53:19
    Sjominu dělovku z prostoru mezi kruhy schytal jeden z clonících hráčů.

54:10
    Hokejisté Viťazu jsou v posledních minutách aktivnější a vrhají veškeré síly do útoku.

55:18
    Mozík to zkoušel znovu, ale tentokrát proti jeho střele zasáhl brankář.

56:03
    Igummov si najížděl do volného prostoru, ale nedostal hezkou přihrávku.

57:22
    Domácí to zkouší bez brankáře!

57:55
    Hosté pečetí své vítězství gólem do prázdné brány. Šťastným střelcem je VLADIMIR BRJUKVIN. Bez asistence.
    57:55 Vladimir BRJUKVIN - 1:4

58:16
    Za držení protihráče je na dvě minuty vyloučen Katičev.

59:33
    Tohle si snad ani domácí nezasloužili! A co že se jedná? Hokejisté Viťazu právě z hole ILJI NIKULINA inkasují pátý gól. Asistence: Dmitrij Markovin, Vladislav Jefremov.
    59:33 Ilja NIKULIN - 1:5

Je dobojováno a z výhry se radují hokejisté Dynama Moskva, kteří byli po většinu utkání lepším celkem, o čemž hovoří nejlépe rozdíl ve skóre. Třemi góly se navíc blýskl Varnakov!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů na počtenou. (18:16:38)

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 43. A. Nikulin (Makejev) – 9. Varnakov (Volkov, Salminen), 21. Varnakov (Rylov, Salminen), 33. Varnakov (Boyd), 58. Brjukvin, 60. I. Nikulin (Markovin, Jefremov)

HC Viťaz Moskevská oblast: M. Birjukov (Saprykin) – Burström, Golovkov, Katičev, Mozík, Pautov, A. Semjonov, Voronkov – Vyglazov, Kopejkin, Kulagin – Makejev, A. Nikulin, Pankov – Rissanen, D. Sjomin, Horák – Švec-Rogovoj, Denežkin, Moisejev.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Kuzněcov) – D. Višněvskij, Volkov, J. Zajcev, Kutějkin, I. Nikulin, Rylov, Solovjov – Alexejev, Arťuchin, Boyd – Brjukvin, Varnakov, Zlobin – Igumnov, Markovin, Salminen – A. Těreščenko, Jefremov, J. Jakovlev.

Rozhodčí: Jeřábek, Hofman – Sadovnikov, Novikov