Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – San Jose 0:3 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Detroit – Washington 3:4 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 4:3 (kon.) | Anaheim – Montreal 6:2 (kon.)
NY Rangers – Nashville 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 2:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Vancouver Canucks
Sobota 21.10.2017, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Československá stopa v zápase
    Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (03:57:03)

1. Derek Dorsett (VAN) 2+1
    2. Daniel Sedin (VAN) 1+0
    1. Chad Johnson (BUF) 37 zák., 3 góly, 92,5%

Hostující celek vyhrává tento zápas 4:2. Vancouver byl střelecky aktivnější, o své výhře rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 2:0. Autorem rozhodující branky je Derek Dorsett. Střely na branku 22:41. Dobrou práci odvedl domácí gólman Chad Johnson.

59:38 Derek DORSETT - 2:4

59:38
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté tento zápas vyhrají, kotouč posílá do prázdné domácí brány DEREK DORSETT. Asistence: Markus Granlund a Michael Del Zotto.

59:12
    Brána Buffala je prázdná.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu, puk získávají hosté.

58:30
    Buffalo se zatím marně pokouší propracovat do útočného pásma.

58:18
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:31
    Michael Del Zotto má kotouč pod kontrolou a pokouší se hrát co nejdál od své brány.

57:17
    Matt Tennyson vypálil od modré čáry, jeho střelu zápěstím snadno kryje gólman Vancouveru.

56:40
    Domácí hokejisté se pokouší o vyrovnání, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

56:15
    Vancouver špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Canucks. Sabres se tak mohou snadněji dostat do zakončení.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině. Mnoho času už domácí celek nemá.

55:26
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

55:08
    Troy Stecher vedl rychlou akci svého týmu, následně sám zakončoval. Jeho pokus ale kryje brankář.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostují tým stále vede o jednu branku.

54:33
    Bo Horvat to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které kryje Chad Johnson.

54:27
    Jack Eichel se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku Vancouveru, hostující brankář zasahovat nemusel.

53:41
    Marco Scandella dobře vypálil, brankáře ale prostřelit nedokázal.

53:28
    Jacob Markström nyní podržel své spoluhráče. Jake McCabe ani Benoit Pouliot nedokázali překonat brankáře soupeře. Výborně hostující gólman podržel své spoluhráče, beton udržel na ledě, což mu výrazně pomohlo zastavit puk.

52:50
    Takticky hraje hostující celek velmi dobře, drží hru daleko od své branky, Sabres se do vyložené střelecké pozice nemohou dostat.

51:52
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se tak bude před brankou Buffala.

51:46
    Domácí celek stále prohrává o jednu branku a pokouší se s nepříznivým stavem něco udělat.

51:31
    Komerční přestávka, kotouč kryje gólman, bude se vhazovat.

51:16

50:50
    Jacob Markström musel za svou branku, následně puk vybojovali jeho spoluhráči.

50:13
    Jack Eichel se nedokázal probojovat do útočného pásma, Vancouver hraje v početní nevýhodě výborně.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hosté vyhazují přes všechny čáry.

49:30
    Domácí celek sice hraje přesilovou hru, ale nemůže se stabilněji usadit před brankou soupeře.

49:16
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandr Burmistrov – 2 min., hákování).

48:48
    Thomas Vanek a Johan Larsson se střetli ve středním pásmu, oba jsou mírně otřesení, ale v zápase budou pokračovat.

48:00
    Osm minut hry je pryč ze třetí třetiny, domácí celek stále ztrácí jeden gól.

47:41
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

46:49
    Jack Eichel a Evander Kane se dostali do šance při vlastní přesilovce. Evander Kane ale po výborné přihrávce vypálil přesně nedokázal. Puk snadno kryje brankář.

46:31
    Sam Gagner tvrdě vypálil, střelu zastavil Ryan O'Reilly.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:04
    Thomas Vanek se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval jeden z obránců Buffala.

45:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Viktor Antipin – 2 min., nedovolené bránění).

45:09
    Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat před brankou Canucks.

44:44
    Seth Griffith má kotouč před svou brankou, hledal volného spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

43:32
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku, Buffalo se tak musí znovu bránit. Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry.

42:01
    Marco Scandella se jako správný obránce propracoval k zakončení od modré čáry, kotouč ale končí ve středu branky, kde byl pozorný. Jacob Markström.

41:30
    Rasmus Ristolainen kombinuje ve své třetině a čeká na vhodnější moment vypracovat si střeleckou pozici.

40:49
    Střelecky aktivnější hosté se pokouší své vedení navýšit. Od domácí obrany ale nedostávají mnoho prostoru.

40:37
    Jako první se ve třetí třetině ke střele dostal hostující celek, Sven Bärtschi to zkoušel z kruhu, jeho pokus kryje domácí brankář.

40:01

Druhá třetina vyšla výborně Vancouveru, dokázal se střelecky prosadit hne dvakrát, díky čemuž vede o gól a má lepší výchozí pozici pro třetí třetinu. 13:37, tak vypadá statistika střel na bránu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Brána Sabres vypadla ze svého postavení, hra je přerušena.

39:36
    Christopher Tanev vyzkoušel pozornost domácího maskovaného muže.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

37:45
    Hostující celek vyhodil kotouč přes všechny čáry, následovat tak bude buly před brankou Canucks.

37:30
    Jason Pominville se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Jacob Markström. Hra je přerušena, bude se vhazovat.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Více ze hry mají momentálně domácí hokejisté.

36:48
    Jason Pominville si vypracoval dobrou pozici, ale jeho pokus kryje Jacob Markström.

36:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

35:50
    Hostující obránce Michael Del Zotto vypálil od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný.

35:37
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Buffalo vypálilo jen deset ran, proti němu šlo ale 38. Domácí brankář Chad Johnson podává dobrý výkon.

34:32
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku, Buffalo se bude znovu bránit.

34:00
    Šest minut hry zbývá do konce druhé třetině, hosté vedou jen o jednu branku, byť jsou střelecky výrazně aktivnější.

33:48
    Markus Granlund se probojoval do výborné střelecké pozice, ale nedokázal brankáře překonat. Domácí maskovaný muž znovu kryje.

33:04
    Chad Johnson se rozhodně nenudí, už má 32 zákroků.

32:51

32:46
    Sven Bärtschi znovu zakončoval z bezprostřední blízkosti, Chad Johnson má na svém kontě další zákrok.

32:39
    Ben Hutton nedokázal na hranici brankoviště přetlačit soupeře, a tak se do zakončení nedostal.

32:00
    Bo Horvat zakončoval, jeho tvrdou ránu na poslední chvíli zablokoval domácí hráč.

31:31
    Sven Bärtschi tentokrát už kotouč trefil a ohrozil tak domácí branku, Chad Johnson byl pozorný.

31:00
    Sven Bärtschi byl zcela volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal. Nechybělo mnoho a hostující celek mohl navýšit své vedení.

30:51
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Justin Bailey – 2 min., vysoká hůl).

30:45
    Nathan Beaulieu dobře vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje Jacob Markström.

30:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek už hraje v plném počtu.

29:28
    Ryan O'Reilly vypálil, jeho ránu zablokoval soupeř.

28:55
    Michael Del Zotto to zkoušel od modré čáry, jeho rána ale mířila do míst, kde byl pozorný brankář.

28:10
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Seth Griffith – 2 min., zdržování hry). Tým neuspěl s výzvou, a tak dostává dvě trestné minuty.

28:10
    Domácí tým si vyžádal výzvu.
    28:10 Daniel SEDIN - 2:3

28:10
    Hostující celek se dostává do vedení. Po rychlé akci se probojoval do střelecké pozice DANIEL SEDIN. První jeho střelu ještě Chad Johnson vyrazil, na dorážku už byl krátký. Asistence: Henrik Sedin a Jake Virtanen.

27:40
    Přesilovka se Buffalu vůbec nepovedla, inkasovalo při početní výhodě.

27:34

26:44
    Jack Eichel se pokoušel získat pro svůj tým vedená, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
    25:52 Derek DORSETT - 2:2

25:52
    Gól v oslabení znamená, že je vyrovnáno. Domácí hráči propadli v útočném pásmu, čemuž využili hosté. Brandon Sutter vypálil, domácí brankář vyrazil kotouč před sebe, kde byl DEREK DORSETT. Ten už se zakončením vůbec neměl problém. Asistence: Brandon Sutter, Christopher Tanev.

25:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., podražení).

25:13
    Hra je nyní přerušena pro zásah vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se do výraznější střelecké pozice nemůže propracovat.

24:28
    Kyle Okposo vedl útočnou akci Buffala, dostal se do zakončení, jeho ránu kryje Jacob Markström.

23:59
    Hostující hokejisté jsou výrazně aktivnější, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

23:32
    Po delší době registrujeme střelu na branku. Z ostrého úhlu to zkoušel Michael Del Zotto. Neuspěl.

22:47

22:30
    Obránci Buffala zablokovali další dva střelecké pokusy hostujícího celku.

21:58
    Bo Horvat vypálil z předbrankového prostoru, i tentokrát byl domácí maskovaný muž pozorný.

21:34
    Sam Gagner se propracoval z kruhu ke střele, jeho pokus nebyl příliš důrazný, ale i tak musel Chad Johnson zasahovat.

20:54
    Od modré čáry to zkoušel Michael Del Zotto, jeho pokus kryje brankář Chad Johnson.

20:47
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Matt Tennyson – 2 min., hákování).

20:01

Po první třetině vede střelecky méně aktivní celek. Domácí mají na svém kontě pět střel a dva góly, hosté sedmnáct střel na branku a jen jeden gól. Dobrý výkon podává Chad Johnson. Zatím rozdílovou branku vstřelil po krásné samostatné akci Jack Eichel.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:08
    Evander Kane nedokázal důrazněji vypálit.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:27
    Domácí celek mohl navýšit své vedení, dobře to udělal Johan Larsson, ale poskakující kotouč nedokázal přesněji vypálit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
    17:20 Jack EICHEL - 2:1

17:20
    Sabres právě vstřelili branku!
    Po krásné individuální akci se prosazuje domácí hráč. Sólo přes celé kluziště s gólovou střelou na bližší tyč předvedl talentovaný mladík JACK EICHEL. Asistence: Rasmus Ristolainen a Marco Scandella.

16:52
    Chad Johnson si připisuje další zákrok, když zastavil přečíslení dva na jednoho.

16:29
    Rasmus Ristolainen dobře vypálil, jeho pokus byl zablokovaný Biegou.

15:50
    Domácí Kyle Okposo vypálil z dobré pozice, jeho pokus zápěstím kryje hostující brankář. Hra je přerušena.

15:30
    Daniel Sedin se propracoval do další zajímavé střelecké pozice, jeho pokus ale dokázal zastavit domácí brankář. 15:2, střelecky je výrazně aktivnější Vancouver.

15:16
    Chad Johnson kryje střelecký pokus od modré čáry, který vyslal Sven Bärtschi.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vancouver se pokouší získat vedení na svou stranu.

14:52
    Brandon Sutter dobře zakončoval, jeho pokus kryje brankář. Komerční přestávka.

14:21
    Sam Gagner se pokoušel dostat do zakončení, jeho rána z otočky od modré byla zablokovaná.

13:53
    Troy Stecher má kotouč za svou brankou, odkud rozehrává další akci. Domácí Buffala hraje hodně aktivně a nedává soupeři mnoho prostoru.

13:21
    Vancouver pokračuje v aktivní hře, a tak musí být domácí obrana pozorná, sledujeme rychlý hokej.

12:30
    Sam Reinhart se probojoval do dobré pozice, jeho rána ale byla zablokovaná obráncem, a tak měl gólman snadnější práci.
    11:56 Markus GRANLUND - 1:1

11:56
    Je vyrovnáno. Christopher Tanev vypálil od modré čáry, následně zakončoval Derek Dorsett. Jeho pokus domácí brankář jen vyrazil před sebe, kde byl MARKUS GRANLUND. Ten mohl celkem snadno zakončovat. Asistence: Derek Dorsett a Brandon Sutter.

11:29
    Další práce pro brankáře Sabres. Alexandr Burmistrov se s tím nepáral, napálil z otočky kotouč na branku, a tak Chad Johnson kryje.

11:25
    Ze středního pásma nahazoval Alex Biega kotouč na branku, domácí Chad Johnson raději přikryl kotouč. Vhazovat se bude v útočném pásmu Canucks.

11:06
    Střelecky je aktivnější Vancouver, v tomto ohledu vede 8:1, ovšem ta jediná domácí střela zapadla do brány.

11:06
    Chad Johnson kryje střelecký pokus, který vyslal Thomas Vanek. Hra je přerušena, bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.

10:05
    Vancouver se dostal do útočného pásma, vytvořil si tlak před domácí brankou. Výsledkem toho bylo zakončení Horvata, jenže jeho střela zápěstím byla snadnou prací pro brankáře.

09:28
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny první třetiny.

09:11
    Vancouver se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

08:56
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

08:24
    Virtanen dobře střílel, ale minul branku.

08:15
    Henrik Sedin stál na konci další kombinace, jeho ránu zablokoval soupeř.

07:59
    Bo Horvat napálil kotouč na branku, gólman Sabres byl připravený.

07:30
    Canucks se dostali do útočného pásma, zakončení se jim ale nepodařilo.

07:04
    Sven Bärtschi přijal přihrávku na útočné modré, ale byl zády k brance, a tak nemohl zakončit.

06:47
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

06:15
    Rasmus Ristolainen se dostal do výborné střelecké pozice, jeho tvrdou ránu na poslední chvíli před brankou zablokoval soupeř.

06:05

05:34
    Thomas Vanek vyhazuje přes všechny čáry, Vancouver se osvobozuje.

05:25
    Po minutě přesilové hry se dostal do zakončení Matt Moulson. Jeho rána z mezikruží postrádala přesnost.

05:13
    Domácí celek se dlouhou dobu nemohl propracovat do útočného pásma. Nyní se Vancouver dostal při oslabení do šance,a tak musel Chad Johnson zastavit střelecký pokus Bena Huttona.

04:05
    Přesilovku si za hraje Buffalo.

04:05
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

04:05
    Benoit Pouliot vypálil, jeho ránu od modré čáry kryje brankář.

03:20
    Vancouver se pokouší vyrovnat, další akci hostů vedl Henrik Sedin, ten se ale do zakončení neprobojoval.

03:06
    Bo Horvat se dostal do útočného pásma příliš rychle, píská se postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude v neutrálním pásmu.

02:44
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma.

02:17
    Alex Biega vypálil od modré čáry, střelu ale zablokoval domácí obránce Nathan Beaulieu.

01:53
    Nyní byl domácí brankář Chad Johnson pozorný, dokázal si poradit se střeleckým pokusem Jaka Virtanena.
    01:00 Justin BAILEY - 1:0

01:00
    Minuta hry je pryč a domácí celek se dostává do vedení. Ryan O'Reilly vymyslel výbornou přihrávku před branku, kde byl JUSTIN BAILEY. Ten si kotouč potáhl a zakončoval do horní části branky. Asistence: Ryan O'Reilly a Kyle Okposo.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté. Ti se také propracovali k první střele zápasu, Bo Horvat vypálil z mezikruží, jeho pokus kryje brankář Chad Johnson.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Lehner) – Scandella, Ristolainen, Beaulieu, Tennyson, McCabe, Antipin – E. Kane, Eichel, Pominville – Ju. Bailey, R. O'Reilly, Okposo – B. Pouliot, S. Reinhart, Griffith – Moulson, Jo. Larsson, Nolan.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Del Zotto, Biega, D. Pouliot, Ch. Tanev, B. Hutton, Stecher – D. Sedin, H. Sedin, M. Granlund – Gagner, Horvat, Vanek – Bärtschi, Burmistrov, Boeser – Dorsett, B. Sutter, Virtanen..
    Hokejisté Vancouveru přicestovali do Buffala.

Z posledních třech vzájemných zápasů se vždy radoval Vancouver.

Buffalo Sabres odehrálo sedm zápasů (1-0-2-4), získalo čtyři body, díky čemuž je na čtrnáctém místě Východní konference. Z posledních pěti zápasů tento tým vyhrál jen jeden. Anaheim Ducks porazil 3:1. Nestačil na New Jersey Devils 2:6, San Jose Sharks 2:3, Los Angeles Kings 2:4 a Vegas 4:5 v prodloužení.

Vancouver Canucks odehrál šest zápasů, má bilanci 2-0-1-3. Vybojoval pět bodů, a tak je na desáté pozici Západní konference. Skóre má 15:20. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jednou, poradil si s Ottawou Senators 3:0. Nestačil na Ottawu 2:3 v nájezdech. V základní hrací době pak podlehl Winnipegu Jets 2:4, Calgary Flames 2:5 a Bostonu Bruins 3:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Buffalo Sabres a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Ju. Bailey (R. O'Reilly, Okposo), 18. Eichel (Ristolainen, Scandella) – 12. M. Granlund (Dorsett, B. Sutter), 26. Dorsett (B. Sutter, Ch. Tanev), 29. D. Sedin (H. Sedin, Virtanen), 60. Dorsett (M. Granlund, Del Zotto)

Rozhodčí: L'Ecuyer, Brenk – Miller, Nagy

Diváci: 18 050