Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Liberec 5:4 (po pr.) | HC Plzeň – Třinec 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Vítkovice 4:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 2:3 (po pr.) | Pardubice – Zlín 5:3 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 21.10.2017, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Domácí Rytíři bodovali již v šesti zápasech v řadě. Naposledy zvítězili včera, když na své půdě porazili po nájezdech Mladou Boleslav 4:3. Pokud i dnes budou brát plný počet bodů, mohou v tabulce poskočit až na čtvrtou příčku. V minulém utkání dokázali vstřelit hned dvě branky v oslabení, kdy se náramně dařilo Tomáši Vildumetzovi. Uvidíme zda budou domácí bodovat již posedmé v řadě.

Liberec má za sebou dvě vítězná utkání. Přesto jsou se dvanácti body až na čtrnácté příčce v tabulce. Nejlépe bodujícím hráčem týmu je Tomáš Nezbeda, který již nastřádal sedm bodů v osmi zápasech, což není špatný výsledek. Liberec je sice outsider dnešního utkání, ale může se stát cokoliv. Vždyť z posledních zápasech inkasovali pouze dvakrát a nastříleli deset branek, což je velmi slušný výsledek.

Rytíři Kladno: Stahl (Blažek) – Kryll, Cibák, Klusáček, Kučera, Müller, Zelingr – Gnusin, Sokolov, Bláha, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Kezsi, Březina

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Mirochnikov, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Leško, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Žemba

Rozhodčí: Souček – Ondráček, Špůr.

Hráči jsou již na ledě a za malou chvíli se začne hrát.

00:01

00:01
    První jsou u puku hráči Kladna.

00:42
    Ofsajd Liberce. Buly ve středním pásmu.

01:05
    Nezbeda se pokoušel obtočit kolem brány, ale trefil pouze boční síť.

02:10
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Müller – 2 min., faul kolenem).

02:36
    Zakázané uvolnění Liberce. Buly před Žajdlíkem.

02:54
    První akci Liberce zastavil betonem Stahl.

03:40
    Liberec nemá problém s přechodem do útočného pásma, ale moc nestřílejí.

03:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    I přes málo střel v početní výhodě Liberec využívá přesilovou hru a jako první dnes jde do vedení. Autor branky je JAN ŽEMBA. Asistence: Tomáš Nezbeda.

05:07
    Kladnu se nepodařilo nahodit puk do útočného pásma a u puku jsou hráči Liberce.

05:26
    Zakázané uvolnění domácích. Buly před Stahlem.

06:20
    Další pokus Kladna o útok končí zakázaným uvolněním. Buly před Stahlem.

07:21
    Starosta chtěl ohrozit Stahla střelou ze středního pásma, ale bránu minul.

07:42
    Další zakázané uvolnění domácích. Buly opět před Stahlem.

09:28
    Liberec střílí další branku. JAN ŽEMBA dostal od Nezbedy puk mezi kruhy a poslal puk k levé tyčce Stahlovi brány, který se nestihl přesunout a Žemba tak střílí již svou druhou branku dnešního utkání. Asistence: Tomáš Nezbeda, Jan Kotyza.

11:00
    Ke kotouči se opět dostávají hosté a přesouvají se do útočného pásma.

12:26
    Domácí jen nahodili puk do útočného pásma a hosté se opět ujímají kotouče.

13:29
    Další branka Bílích Tygrů. Hned po buly vypálil na Stahla MICHAL TEPLÝ a ten střílí již třetí braku hostů v tomto utkání. Asistence: Ivan Korecký, Vojtěch Holenda.

15:00
    Gnusin střílel od modré čáry, ale Žajdlík vyrazil puk vyrážečkou nad bránu.

16:00
    Vildumetz bojoval s Mirochnikovem o puk, ale souboj prohrál a u puku jsou opět hosté.

17:21
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Skvělá práce od Jelínka. Vletěl do pásma po pravé straně a na té druhé našel volného ŠTĚPANA BLÁHU a ten puk uklidil za záda Žajdlíka. Asistence: Šimon Jelínek, Pavel Řepka.

18:29
    Kladno začalo stíhací jízdu. JAKUB CIBÁK vypálil od modré čáry, Žemba se pokusil puk zastavil, ale místo toho puk tečoval mezi betony Žajdlíka a Kladno opět snižuje. Asistence: Tomáš Vildumetz

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetinu začal aktivněji Liberec. Byl mnohem lepší a domácí k ničemu nepouštěl a i díky tomu dokázal nastřílet tři branky. Jenomže v posledních dvou minutách domácí hodně zabrali a i díky nešťastné teči Žemby dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Liberec tedy ztratil tří brankový náskok a nyní jsou domácí opět ve hře o vítězství.

20:01

20:20
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kryll – 2 min., hrubost).

20:40
    Kladnu se podařilo vyvézt puk.

21:00
    O rozehrávku hostů se postaral gólman Žajdlík, ale nalezl pouze Kučeru.

21:50
    Holenda zavezl puk do útočného pásma a Liberec se drží v pásmu.

22:20

22:27
    Burda helmou odrazil puk pryč z kluziště. Buly ve středním pásmu.

25:25
    U kotouče jsou hosté, ale mají problém s přechodem do útočného pásma.

25:47
    Žajdlík vyrazil puk mimo kluziště. Buly před brankářem hostů.

26:42
    Kotyza vypálil z pravého kruhu pro buly, ale branku Stahla netrefil.

27:56
    Liberec se snaží dostat do útočného pásma, ale kladenská obrana je nechce pustit.

28:35
    Bláha hledal Jelínka před bránou, ale pokus Jelínka byl zablokovaný.

29:37
    Mirochnikov složil Sokolova krásným bodyčekem bokem a hra byla přerušena.

29:37
    Hit nebyl označen jako faul a pokračuje se v plném počtu.

30:51
    Šír chtěl obloučkem nahazovat před bránu Stahla, ale tento pokus mu zarazil Jelínek a domácí se ženou do útoku.

31:40
    Žemba prahne po hattricku, ale nyní trefil jen pravou boční síť.

32:35
    Boj o puk za bránou Stahla vyhráli domácí a zakládají útočnou akci.

33:23
    Klusáčkova střela prošla až k bráně Žajdlíka, ale ten zasahovat nemusel, protože střela letěla jen vedle klece hostů.

34:06
    A Kladno srovnává. V první třetině prohrávali 0:3 a nyní je stav vyrovnaný. Autor branky je ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Jiří Kryll, Tomáš Vildumetz.

35:22
    Korecký pálil od modré čáry a Beran ho tečoval těsně před Stahlem, ten puk vyrazil do vzduchu. Beran si puk ze vzduchu hodil zpátky na hůl, ale i jeho druhý pokus dokázal Stahl vyrazit mimo bránu.

37:00
    Klusáček kombinoval s Cibákem, ale ani jeden nemohl nalézt volného útočníka.

37:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mirochnikov – 2 min., hákování).

38:17
    Zelingr vypálil od modré čáry, ale jeho pokus vyrazil Žajdlík do rohu kluziště.

38:45
    Stahl nyní pomohl s rozehrávkou a Kladno se opět přesouvá do útočného pásma.

39:35

40:00

Druhá třetina byla velice vyrovnaná. O jedinou branku se postaral Štěpán Bláha a Kladno vyrovnalo stav. Kladno i herně zabralo a druhá třetina se odehrávala často v obranném pásmu hostů, kterým rozehrávky nevycházeli tak jako v první části. Třetí třetina nám ukáže kdo má dnes na výhru.

40:01

40:54
    Neuvěřitelný obrat dokonán. TOMÁŠ VILDUMETZ utekl všem obráncům najel si zprava před Žajdlíka a poslal mu puk do protipohybu a brankář hostů již neměl šanci. Asistence:Štěpán Bláha, Pavel Řepka

43:52
    Stahl schoval do lapačky nahození. Buly před gólmanem domácích.

44:40
    Kladno ztrácí puk a Liberec postupuje na Stahlovu branku.

44:52
    Liberec se vrací. Burda vypálil na Stahla, ten vyrazil puk před sebe a jako první ho našel JIŘÍ BENÁK, který se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Václav Burda.

46:10
    Kladno se dostalo do útočného pásma, ale velice rychle ztratili puk a hosté se opět přesunují do útoku.

47:05
    Stahl zariskoval a vyjel za bránu pro puk, ale jeho rozehrávku zachytil Šír, který zkusil brankáře domácích překvapit okamžitou střelou. Stahl měl štěstí na své straně, protože Šír trefil jen tyč.

49:27
    Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.

50:07
    zakázané uvolnění Liberce. Buly před Žajdlíkem.

50:31
    Kezsi hledal spoluhráče před bránou, ale nenašel nikoho a Žajdlík kotouč přikryl lapačkou.

52:04
    U puku jsou hosté a přesunují se do útočného pásma.

52:27
    Hosté však pouze nahazují a střídají za čerstvé hráče.

53:00
    Hostům nevyšla rozehrávka a Kezsi letí dopředu.

53:25
    Sokolov byl velice blízko gólu. Obehrál obránce a šel sám na Žajdlík, ale jeho pokus do pravého růžku skončil na tyči.

55:20
    U puku jsou domácí, ale ani tentokrát se do útoku nedostanou. Liberec znovu překazil rozehrávku a kotouč je na hokejkách hostů.

56:45
    Souboj o puk za Stahlovou brankou nakonec vyhráli domácí a pokoušejí se dostat do útočného pásma.

58:00
    poslední dvě minuty třetí třetiny a stav je stále vyrovnaný.

58:54
    Liberec chce rozhodně vyhrát a pálí ze všech pozic. Gólman Stahl však stále drží naděje Kladna.

59:00
    Běží poslední minuta a Müller (Kladno) se žene do útoku.

60:00

Už po čtvrté za sebou Kladno nedokázalo rozhodnout zápas v základní hrací době. Za dvě minuty začíná prodloužení.

60:01

60:11
    Domácí jsou u puku, ale jsou rychle napadáni hráčmi hostů

61:02
    První pokus domácích už zaváněl gólem, ale Žajdlík udržel puk mezi betony ještě před brankovou čárou.

61:45
    Opět jsou u puku domácí, ale Müller se přes obranu nedostal.

62:30
    ILJA SOKOLOV rozhoduje utkání. Opět jako na konci třetí třetiny utekl obránců a opět zamířil do pravého horního rohu a tentokrát mířil velmi dobře a skóruje. Asistence: Pavel Řepka.

Konec zápasu. (14:01:43)

Marek Landa

Branky a nahrávky: 18. Bláha (Jelínek, Řepka), 19. Cibák (Vildumetz), 35. Bláha (Kryll, Vildumetz), 41. Vildumetz (Bláha, Řepka), 63. Sokolov (Řepka) – 4. Žemba (Nezbeda), 10. Žemba (Nezbeda, Kotyza), 14. Teplý (Korecký, Holenda), 45. Benák (Burda)

Rozhodčí: Souček – Ondráček, Špůr