Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Liberec 5:4 (po pr.) | HC Plzeň – Třinec 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Vítkovice 4:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 2:3 (po pr.) | Pardubice – Zlín 5:3 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
HC Sparta Praha
Sobota 21.10.2017, 12:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 12. kolo
Předzápasové kurzy: 2.15 4.3 2.42
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy u DHL extraligy juniorů napočtěnou. (14:41:48)
   
  Ve třetí třetině byli o něco šťastnější domácí, kteří vstřelili v početní výhodě rozhodující branku. O tu se postaral Tomáš Hajič, který dnes zaznamenal krásné čtyři body. Výhru potvrdil do prázdné branky Jaroslav Kulich, Piráti vítězí 5:3.
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Josef Bajer ještě připravoval jednu šanci pro Adama Nováka. Ten zakončoval od levého kruhu, bránící hráče před sebou ovšem nedokázal prostřelit.
   
  58:56
  Piráti právě vstřelili branku!
  Domácí vyhodili a následně v útočné třetině pokračovali. JAROSLAV KULICH se dostal k volnému kotouči, který bekhendem poslal do branky, je rozhodnuto. Asistence: Jakub Köver.
   
  58:31
  Domácí vyhodili a puk jen tak tak doklouzal za čáru. Vhazovat se bude po levici Dominika Pavláta, jeho kolega na druhé straně již není a Sparta hraje v šesti!
   
  57:37
  Hosté v plném počtu.
   
  57:24
  Z pravé strany to zkoušel Tom Polák, jenž nahazoval do brankoviště. Antonín Hofmann kotouč viděl a vyrazil jej před sebe, kde nikdo v bílém nebyl.
   
  56:47
  Piráti nejsou aktivní v útočné třetině, nyní jsou u puku za svou brankou. Ještě nějaké vteřiny ale domácím zbývají.
   
  56:03
  Piráti kombinovali a pokoušeli se něco vymyslet. Tomáši Hajičovi ovšem utekl kotouč, a tak k zakončení nedošlo. Pokračuje se ve střední třetině.
   
  55:37
  Krosček za krk nyní dostal Daniel Šilar a Sparta půjde na trestnou lavici. Hodně tvrdý zákrok, který je potrestán dvouminutovým trestem pro Tomáše Pšeničku.
   
  55:05
  Následovala menší strkanice před brankou Pavláta, která ovšem nebyla nijak trestána. Pět minut před koncem třetí dvacetiminutovky se bude vhazovat ve střední třetině.
   
  54:58
  V dobré střelecké pozici byl Lukáš Rousek, jenž již mohl zakončovat. Pod nohy mu ovšem padl obětavý bránící hráč, jenž mu znemožnil zakončení.
   
  53:58
  Aktivní domácí to zkoušeli od modré čáry, kde se otáčel Martin Hřebíček.Ten svou přízemní střelou ale nakonec trefil jen chrániče obránce.
   
  53:05
  Pokračovalo se snažím Petra Chlána, který se dostal mezi kruhy a plánoval zakončení. Do toho se ale díky obrannému zákroku Pražanů nedostal.
   
  52:16
  Na druhé straně zakončoval z pravého kruhu Jakub Köver, který mířil na vzdálenější tyčku. Branku svým pokusem ale nakonec nedokázal trefit.
   
  51:53
  Pohledná individuální akce Lukáše Rouska. Ten se dostal až před branku, kde zakončoval z mezikruží. Svým pokusem ale nakonec trefil jen betony Pavláta.
   
  51:03
  Piráti následně kombinovali a pokoušeli se dostat do útoku. Nakonec byl odpískán icing, a tak se bude pokračovat vhazováním po levici Dominika Pavláta.
   
  50:19
  Piráti právě vstřelili branku!
  Nakonec se ale domácím daří skórovat a jdou tak opět do vedení! Střelecký pokus od modré čáry propadl Hofmannovi za záda a skončil na tyčce. U té zadní byl TOMÁŠ HAJIČ, jenž pod víko přidal svůj čtvrtý bod v utkání! Asistence: Daniel Novák a Josef Bajer.

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 2. Köver (Bajer, Hajič), 19. Köver (Hajič, Procházka), 22. Chlán (Polák, Hajič), 51. Hajič (Novák D., Bajer), 59. Kulich (Köver) – 19. Kropáček (Bílek, Rousek), 22. Nacházel (Pejchal, Arnošt), 36. Arnošt (TS)


  Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Novák D., Novák A., Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek.
  HC Sparta Praha: Hofmann (Wolf) – Frič, Simotics, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.

  Rozhodčí: Pavlovič – Beneš, Kučera.