Opava – SHK Hodonín 3:5 (kon.) | Řisuty – Trutnov 1:0 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Kobra 4:6 (kon.)
Nový Jičín – Poruba 2011 0:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 3:2 (kon.) | Kolín – Klatovy 6:3 (kon.)
Žďár n/S – David Servis 3:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 3:5 (kon.)
Sokolov – Jablonec n/N 4:5 (kon.) | Tábor – Nymburk 2:3 (po pr.) | Letňany – Most 1:4 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 21.10.2017, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Draci Šumperk

Jako den a noc vypadalo posledních šest kol v podání šumperských Draků, kteří střídají výhry s porážkami jako ponožky. Nicméně do Valašského Meziříčí pojedou zajisté s cílem tuhle sérii prodloužit, neboť v posledním kole na ledě Opavy padli poměrem 3:2.

Opava – Šumperk 3:2

Valašské Meziříčí zatím stále hledá cestu k lepším výsledkům. naposled se Valachům podařilo zvítězit doma proti Kopřivnici v 11. kole. Byla to však první výhra po dlouhé sérii porážek. V posledním kole v Porubě ztratili velmi nadějné vedení 3:0 na ledě favorita soutěže Poruby a prohráli v poměru 4:3. Bude Šumperk soupeřem, který dovolí Bobrům odrazit se k lepším zítřkům?

Poruba – Valašské Meziříčí 4:3

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hladiš, Weintritt, Žák, Váňa, Hryciow, Mikel, Baroš, Mar. Varga – Mir. Varga, Studený (C), Kývala – Martiník (A), Daněk, Dalajka – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Pokorný, Hořanský, D. Varga

Trenér: Jiří Weintritt

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C) – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Vachutka, Fisher

Trenér: Pavel Hulva

Rozhodčí: Škrobák – Rožánek, Konvička.

Začátek utkání je posunut o pět minut kvůli závadě rolby.

Oba týmy již nachystány ledové ploše. Utkání Bobrů s Draky za malou chvíli vypukne.

00:01

00:27
    O první ostrý pokus se postaral Gewiese. Šurý jeho ránu pohotově vyráží.

01:08
    Na druhé straně to zkoušel střelou mezi betony Kývala. I jeho pokus ale končí vyražený v rohu kluziště.

02:05
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    DAVID VARGA s Adamem Hořanským ujížděli v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný se pokusil najít svého spoluhráče, nakonec se puk vrátil zpět právě k Vargovi, který jej dostal po dorážce za Lakosilova záda. Asistence: Adam Hořanský.

03:10
    Přemíru snahy Draků zastavuje ofsajdové postavení.

03:45
    Novosad ve velké šanci před Šurým. Ani nadvakrát ale nedokázal dostat kotouč za jeho záda.

04:27
    Dotek puku střídačkou hostů. Vhazuje se před Lakosilem.

04:56
    Pořického bomba skončila těsně nad horní tyčí. Draci ujíždějí ihned do protiútoku.

05:43
    Druhé zakázané uvolnění Valachů v krátkém časovém sledu.

06:26
    Draci nyní drželi svého soupeře v útočném pásmu. Bobrům se podařilo z tlaku dostat a vybojovat vhazování před Lakosilem.

07:32
    Hladišovo nahození si za brankou našli obránci Draků a rozehrávají svůj útok.

08:29
    Hra se v současných chvílích odehrává především ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu dostat do útočné třetiny.

09:30
    Miroslav Varga se pokusil překvapit Lakosila otočkou z prostoru za brankou. Gólman hostů byl však pozorný a kotouč vyráží.

10:23
    Puk mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:41
    Bobři sehráli pohledný útok, na jehož konci vyrážel kotouč před prázdnou brankou a před útočníkem Valachů jeden z obránců Šumperka!

11:56
    Valašské Meziříčí rozjelo další rychlý útok. Tentokrát zastaven ofsajdovým postavením.

12:28
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Studený – 2 min., podražení).

13:13
    Müller měl spoustu času na zakončení tváří v tvář Šurému. Snažil se ovšem ještě hledat svého spoluhráče, a tato přihrávka byla zblokována obránci Bobrů.

14:28

14:44
    Valaši řeší tlak Šumperka jen zakázaným uvolněním.

15:05
    Lakosil neskutečným roztažením nohou na druhou stranu brankoviště zabránil druhému gólu Valašského Meziříčí!

16:08
    Martiníkova pumelice od modré si našla místo v lapačce Lakosila.

16:50
    Zblokovaný kotouč končí až za trestnou lavicí. Vhazování ve středním pásmu.

18:09
    Vachutka jen těsně minul střelou po ledě Šurého brankovou konstrukci.

19:01
    Šumperští už se radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí však pískl do píšťalky ještě před překročením brankové čáry kvůli ležícímu hráči Valachů a gól tedy neuznává!

19:39
    Závěrečné momenty patří tlaku Draků z Šumperka. Vhazování před Šurým.

20:00

První perioda nabídla první gól hned po dvou minutách, když se po úniku dva na jednoho prosadil David Varga. Zbytek třetiny nabídl několik dobrých šancí na obou stranách. Draky může obzvlášť mrzet neuznaná branka minutu před koncem.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:17
    První útočné snažení Bobrů ve druhé třetině zastavuje ofsajd.

21:06
    Martiník zabojoval za brankou, kde získal kotouč. Vyvezl ho a poslal před branku, kde neúspěšné hledal spoluhráče.

22:17
    Novosad v dobré příležitosti po sólové akci. Střílel již ale z velkého úhlu a Šurý s jeho pokusem neměl problém.

22:48
    Bobři nenechávají Šumperk v klidu rozehrát. Nakonec se puku zmocnil Brunec a ocitl se před Lakosilem, kde ještě zkusil bekhendový blafák. Gólman hostů byl ale pozorný a chytá.

23:37
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Půhoný – 2 min., podražení).

23:53
    Draci právě vstřelili branku!
    Draci se hned v úvodu oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, na jehož konci poslal puk za bezmocného Šurého po pěkné přihrávce Cinka JAKUB LEHEČKA. Asistence: Vladimír Cink a Tomáš Sedlák.

24:40
    Bobrům se nedaří vytvořit souvislý tlak v útočném pásmu. Naopak do dalšího úniku ujížděl Vachutka, jeho pokus ale končí nad horní tyčkou.

25:37

26:10
    Ostrá střela Kývaly končí v Lakosilově náručí.

27:15
    Vachutkům únik zastavil až brankář Šurý, který kryje jeho pokus svou lapačkou!

27:33
    Dvořák byl nepříjemně dohrán za brankou Šurého. Po několika chvílích se za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku.

28:48
    Dalajka ujížděl podél mantinelu, jeho střela ale neměla potřebnou razanci a Lakosil si s ní poradil.

29:26
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Novosad – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:35
    Valaši si vypracoval dobré příležitosti. Šumperk se ale osvobozuje a střídá celou obranou formaci.

31:26

32:23
    Kovařík dostal dobrou přihrávku už ve středním pásmu, zavezl puk do útočné třetiny, kde ještě hledal před brankou spoluhráče. Šurý ale ukryl kotouč v lapačce.

32:59
    Hořanský už dorážel do prázdné branky. Na poslední chvíli byl jeho ale jeho pokus zblokován Řezáčem.

33:46
    Šumperk se dostal do dalšího úniku, který tentokrát proměňuje! Úspěšný bekhendový blafák zaznamenal JAKUB LEHEČKA a posílá tak Draky do jednobrankového vedení. Asistence: Ondřej Šťáva.

35:09
    Bobři aktivně napadají rozehrávku Šumperka, ti ale zakládají další útok.

36:16
    V přečíslení dva na jednoho trefuje Hořanský tyčku!

36:35
    Bobři využívají zmatku v obraně svého soupeře, když se po několika dorážkách prosazuje TOMÁŠ BRUNEC. Valašské Meziříčí tak srovnává stav utkání na 2:2. Asistence: Petr Dvořák.

37:27
    Ostrá pumelice Sedláka končí zkryta v Šurého objetí. Vhazování po levici domácího brankáře.

38:31
    Šťáva střílel vysoko nad. Na druhé straně z následného přečíslení jen těsně promáchnul Hořanský.

39:32
    Draci drží Valašské Meziříčí v posledních momentech druhé třetiny v útočném pásmu.

40:00

Druhá periody nabídla nejprve srovnání Šumperka v podání Jakuba Lehečky ve 24. minutě. Byl to právě Jakub Lehečka, kdo poslal Draky i do vedení, když překonal Šurého ve 34. minutě. Bobři stihli ještě před koncem třetiny srovnat stav utkání. Po dorážkách se prosadil Tomáš Brunec, a srovnal tak znovu stav utkání. Do konce druhé třetiny již žádný gól nepadl a oba týmy tak po druhé třetině odešli do šaten za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:28
    Lehečka si našel prostor pro střelu od mantinelu. Šurý jeho pokus viděl od samého počátku a neměl tak problém ho zneškodnit.

41:15
    Valaši nyní drželi Šumperk dlouho v jeho třetině. K žádné střele se ale nedostali a hosté vyváží kotouč pryč ze svého obraného pásma.

42:29
    Kovaříkův pokus z ostrého úhlu Šurý schoval ve své lapačce.

43:06
    Šumperská nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

43:47
    Shejbalovo vysoké nahození ze středního pásma si našli obránci Bobrů za brankou. Z následné protiakce vystřelil útočník domácích, jeho střela ale skončila zblokovaná mimo ledovou plochu.

44:36
    Draci sevřeli svého soupeře v v jeho pásmu. Bobři ale ujeli dva na jednoho. Pokorný se pokusil o střelu, kterou vyráží lapačkou Lakosil do rohu kluziště.

45:46
    Vysoký kotouč se snesl těsně před Šurým. Větší nebezpečí ale před brankářem Bobrům nevzniklo.

46:54
    David Varga se snažil dobruslit kotouč v útočném pásmu. Stihl ho až za brankou hostů, kde jej o něj připravili hráči Šumperka.

47:49
    Žák zastavil rozehrávku Draků v útočném pásmu, následně posunul kotouč na Pořického, jehož pokus končí mimo.

48:37
    Vachutkův pokus prolétl brankovištěm až za branku Šurého.

49:41
    Ďurkáč lehl obětavě do střely od modré v podání Hladiše a úspěšně jeho pokus zblokoval.

50:20
    Bobři jdou znovu do vedení! JAKUB POŘICKÝ dokázal dostat kotouč za Lakosilova záda po pěkné spolupráci se svou útočnou formací. Asistence: Tomáš Brunec a Petr Dvořák.

50:41
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min., podražení).

51:05
    Gewieseho tvrdá rána od modré končí zblokována mimo ledovou plochu.

51:38
    Valaši se osvobozují a střídají.

52:31
    Šumperk svírá svého soupeře v útočném pásmu, nedostává se ale do větší příležitosti.

52:41

52:58
    Martiník se vydal z trestné lavici na útočný výlet a vybojoval alespoň vhazování před Lakosilem.

53:54
    Draci se usadili na dlouhou dobu v útočném pásmu. David Varga na druhé straně těsně minul Lakosilovu svatyni!

55:19
    Poslední minuty nabízejí velmi tvrdý boj a každý centimetr kluziště. Draci se se vší vervou snaží vyrovnat, Bobři statečně odolávají a dostávají se v přečísleních do dobrých šancí.

55:50
    Kotouč je proskákal brankoviště Šurého, nakonec u něj byli rychleji obránci Valachů a odklízejí ho do bezpečí!

56:53
    Lakosil vůbec neviděl Žákův pokus a jen se ohlédl, když mu prolétl kolem levé tyče.

57:41
    Hráči drželi kotouč v rohu kluziště. Rozhodčí přerušuje a vhazuje se po Šurého levé ruce.

58:29
    Pořický zůstal ležet v útočném pásmu po Sedlákově tvrdém hitu. Rozhodčí přerušuje.

59:03
    Draci mají poslední minutu na srovnání stavu utkání.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:26
    Draci hrají s šesti hráči v poli!

59:57
    Šurý chytá puk po pokusu Gewiese od mantinelu.

Poslední část nabídla velmi tvrdý souboj o zisk bodů. Nakonec je to Valašské Meziříčí, kdo se raduje ze zisku všech tří bodů, když vítězství Bobrů trefil v 51. minutě Jakub Pořický. Valašské Meziříčí tak získává důležité body do tabulky, naopak Šumperk podruhé v řadě ztrácí.

Ode mne je z chladného valašského zimního stadionu vše. Budu se těšit příště na počtenou. (19:16:22)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 3. D. Varga (Hořanský), 37. Brunec (Dvořák), 51. Pořický (Brunec, Dvořák) – 24. Lehečka (Cink, Sedlák), 34. Lehečka (Šťáva)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C) – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Vachutka, Fisher

Rozhodčí: Škrobák – Rožánek, Konvička