Villarreal – Las Palmas 4:0 (kon.) | Celta Vigo – Atlético 0:1 (kon.) | Leganés – Ath. Bilbao 1:0 (kon.)
Real Madrid – Eibar 3:0 (kon.)
Real Madrid
3:0 (2:0)
SD Eibar
Neděle 22.10.2017, 20:45 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký nedělní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 9. kola Primera Division mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Eibarem. Domácí Los Blancos potřebují také dnes dohánět pětibodovou ztrátu na vedoucí Barcelonu, a tak půjdou samozřejmě do zápasu proti šestnáctému týmu tabulky s cílem získat tři body.

Real se pravděpodobně již oklepal z domácí prohry s Realem Betis z druhé poloviny září. Od té doby třikrát v lize zvítězil a z míry by ho neměla vyvést ani úterý remíza 1:1 v Lize mistrů s Tottenhamem. Přesto fanoušci i trenér Zinedine Zidane hlavně čekají, až se v ligové soutěži začne více prosazovat kanonýr Cristiano Ronaldo. Ten stihl v Lize mistrů nasázet ve třeach zápasech již pět branek, avšak v lize (i kvůli disciplinárnímu trestu) vstřelil ve čtyřech zápasech zatím jen jediný gól.

To dnes hostující Eibar není rozhodně v ideálním rozpoložení. Po reprezentační pauze sice remízoval doma s Deportivem 0:0, jenže tři předchozí zápasy prohrál a hrozivé bylo hlavně skóre, když Eibar v těchto třech zápasech pouze jednou skóroval a hned třináctkrát inkasoval. Paradoxně jediný gól vstřelil tým na Camp Nou proti Barceloně, právě tento zápas ale Eibar prohrál vysoko 1:6 a nedařilo se mu ani proti Celtě Vigo (0:4) a Villarrealu (0:3).
    Real čeká další ligový zápas

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Real Madrid CF: Casilla – Nacho Fernández, Varane, Ramos, Hernández – Modrić, Casemiro, D. Ceballos – Asensio, Isco, Ronaldo.
    Náhradníci: Ramos – Kroos, Benzema, Marcelo, L. Vázquez, M. Llorente, Hakimi.

SD Eibar: Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Jordán, Escalante, Rivera, Inuj – Charles.
    Náhradníci: Riesgo – Gálvez, Enrich, Bébé, Peña, Kike García, Juncà.

Rozhodčí: Álvarez – Barranco, Méndez.

1

2
    Do první šance v zápase se dostal Isco, jeho ránu z levé strany gólman Dmitrović vyrazil.

4
    Hosté se nyní snažili také zahrozit, jejich útočná akce skončila ale ofsajdem.

5
    Domácí gólman Casilla si připsal první ostrý zákrok, když musel zasahovat proti tvrdé střele Jordán. Casilla si ale dobře poradil a míč lapil do rukavic.

6
    Ceballos ještě na polovině soupeře prošlápl Escalanteho a je pískáno. Balon budou mít hosté.

8
    Domácí mají sice balon hodně pod kontrolou, jejich útočné akce jsou ale zatím značně lopotné a k ničemu nevedou.

9
    Isco chtěl dlouhým nákopem posílat balon na pravou stranu na rozběhnutého Nacha. Pas byl ale hodně nepřesný a Nacho neměl šanci na balon dosáhnout.

11
    Zatím sledujeme naprosto vyrovnané utkání. Domácí jsou sice hodně na balonu, jenže opticky se hraje prakticky po celé šíři hřiště a také hosté se dostávají snadno k vápnu Realu.

12
    Fotbalisté Eibaru hodně vysunuli presink, což jim zatím vychází. Poměrně lacino získávají třeba již na polovině hřiště od nepřesně kombinujících domácích.

13
    Rychlá kombinace Realu skončila ofsajdem Isca po přihrávce od Modriče.

15
    Na vlastní polovině byl faulovaný Casemiro a domácí rychle opět uvedli balon do pohybu a snaží se tlačit k vápně soupeře.

16
    Casemiro v tísni poslal balon jen do zámezí a bude tedy z toho aut pro hosty.

17
    Snad poprvé se k balonu dostal nyní Ronaldo, jeho zpoza vápna tečovaná střela končí v zámezí a je z toho roh.

18
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec kopali rohy dva. Druhý zkusili nakrátko a po následném centru Asensia si míč do vlastní brány při souboji s Ramosem srazil hlavou PAULO OLIVEIRA.
    18. Paulo OLIVEIRA - 1:0

20
    Domácím se teď bude určitě hrát lépe. Hosté jsou sice u míče, jenže zatím jen daleko od Casillovy brány.

22
    Na vlastní polovině fauloval Casemiro a bude z toho standardka pro hosty.

23
    Hosté nyní pokračovali, když ve vápně ležel domácí Ceballos. To se domácím nelíbilo a Nacho ostře fauloval u lajny. Pak se do sebe pustili Casemiro a Charles a oba dostávají žlutou kartu.

24
    Po následném přímém kopu došlo ve vápně Realu k velkému závaru, když Varane netrefil balon a zasahovat musel Casilla. Míč šťastně vyrazil a domácí se ubránili.

26
    Zápas je v posledních minutách plný emocí a hraje se pěkně od podlahy.

26
    Zpoza vápna vypálil svojí nebezpečnou levačkou Asensio. Míč padal těsně před Dmitrovićem a hostující gólman měl plné ruce práce, aby míč včas zastavil.

28
    Velké zaváhání hostujícího brankáře. Z levé strany centroval Isco a bez přípravy střílející MARCO ASENSIO svou střelou doprostřed brány překvapil gólmana Dmitroviće.
    28. Marco ASENSIO - 2:0

30
    Domácí hrají v posledních minutách ve velké pohodě. Spokojený zatím nebude asi jen Ronaldo, který se do hry moc nedostává.

31
    Na pas Modriče si za obranu nabíhal Ronaldo, balon ale netrefil a navíc byl v ofsajdu.

32
    Velmi slušné parametry měla dalekonosná střela Casemira. Křížný pokus na vzdálenější šiběnici prolétl kousek mimo.

34
    Fotbalisté Realu mají nyní velmi značnou územní převahu a hosté se jen brání.

36
    Domácí měli opět tlak, jenže pak na polovině soupeře fauloval Varane a balon tak velmi lacino získali hosté.

38
    Velmi zajímavě zpoza vápna vypálil José Ángel, jeho rána prolétla jen těsně vedle levé tyče Casillovy brány. Domácí gólman se jen ohlédl.
    38. José Ángel pálil těsně mimo

40
    Tempo v posledních minutách není tak vysoké. Nyní jsou u balonu hosté, kteří se snaží něco vymyslet.

42
    Theo Hernández zkoušel centrovat z plného běhu z levé strany, míč ale do rukavic v pohodě lapil Marko Dmitrović.

44
    Domácím se opět moc nedaří. Především Ronaldo hraje v prvním poločase bez zájmu a k balonu se dostává jen velmi sporadicky.

45
    Již se rozeběhla poslední minuta prvního poločasu, míč se pohybuje ve středu pole.

45
    Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.

45

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas zápasu mezi Realem a Eibraem. Sledujeme spíše průměrné utkání, ve kterém jdou domácí bez větších problémů za tříbodovým ziskem. K vítězství je paradoxně nasměroval hostující Oliveira, který si v 18. minutě vstřelil vlastní gól. O deset minut později se pohotově prosadil po pasu Isca Marco Asensio a zatím tak nic nenasvědčuje tomu, že bychom dnes sledovali nějaké velké drama.

46

47
    Dnešní utkání sleduje 66.189 diváků.

49
    Po rychlé akci domácích podobně jako v prvním poločase jako první zakončoval Isco, jeho ránu z pravé strany vyrazil Dmitrović na roh.

50
    Po rohovém kopu domácí již bránu soupeře neohrozili.

52
    Přímý kop ze zajímavé pozice zakončoval Ronaldo. Jen ale dokumentoval to, jak se mu dnes nedaří. Míč totiž poslal vysoko nad bránu.

55
    Po souboji s Casemirem padl k zemi Inuj a hosté chtěli penaltu. Ke kontaktu obou hráčů opravdu došlo, ale sudí Álvarez zůstal v klidu.

56
    Obraz hry druhého poločasu je hodně podobný tomu prvnímu. Domácí jsou u míče a jen poměrně složitě se dostávají k vápnu soupeře.

58
    Domácí fotbalisté opět vládnou v držení balonu. Soupeři toho moc nedovolují.

60
    Když už se hráči Eibaru dostanou k balonu, jsou rádi, když vůbec nějak překročí půlící čáru.

62
    Nyní ale centr do vápna Realu tak trochu dezorientovaně odvrátil na rohový kop Theo Hernández.

63
    Po rohovém kopu se Casilla pokoušel dlouhým výhozem založit brejk Realu, jenže míč mířící na Isca skončil v zámezí a je z toho aut pro Eibar.

63
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Kike García.

64
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Karim Benzema.

65
    Modrič si prohodil míč okolo soupeře a poté tvrdě vypálil zpoza vápna. Míč ale poslal asi dva metry mimo.

66
    Do velmi slušné šance se teď dostal Ronaldo, který se řítil sám na Dmitroviće. Ten ho ale vychytal a následně se neujala ani dorážka Benzemy, která mířila vysoko nad bránu.
    66. Ronaldo ani Benzema nedokázali skórovat

68
    Až příliš daleko za obranou byl nyní střídající Kike, který z úhlu zamířil do boční sítě a navíc byl v ofsajdu.

71
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.

71
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Marcelo.

72
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Rubén Peña.

74
    Ronaldo nyní patičkou posunul balon na Benzemu, jeho rána byla ale zblokovaná na roh.

75
    Po rohu se domácí již do šance nedostali, přesto zůstávají u balonu.

77
    Domácí hrají nadále velmi úsporně a rozhodně se nedá říci, že by se někam moc hnali.

79
    Marcelo nyní vnikl do vápna a skoro až od brankové čáry poslal míč na Ronalda. Ten byl ale ve velkém úhlu a míč poslal jen do boční sítě.

79
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Sergi Enrich.

80
    Na druhé straně to zkoušel Inuj, také jeho střela byla nepovedená a šla mimo.

82
    To byla fotbalová paráda! Theo poslal míč na MARCELA, ten ho patičkou předal Benzemovi, který mu ho okamžitě vrátil. MARCELO si pustil míč do vápna a pak parádní ranou lavečkou zvýšil na 3:0!
    82. MARCELO - 3:0

84
    Pro hosty je to již dnes neřešitelné. Domácí mají balon pod kontrolou a soupeři nic nedovolují.

86
    Benzemův pas z levé strany doputoval k Casemirovi, toho ale zradil první dotek s balonem.

88
    Los Blancos mají závěr zápasu pod kontrolou a žádné drama již dnes opravdu neuvidíme.

89
    Opět se k balonu dostal Ronaldo, znovu byla ale jeho střela jen zblokovaná.

90+1
    Dnešní zápas bude nastavený o dvě minuty.

90+1
    Přeci jen tu byla ještě jedna šance hostů. Do vápna vnikl Inuj, jehož ránu ale Casilla dobře vyrazil na roh.

90+2
    Po rohovém kopu se domácí bez problémů ubránili.

90+2

Domácí Real Madrid zvládl bez větších problémů roli favorita a po zásluze vyhrál nad Eibarem 3:0. Přesto jsme ale dnes sledovali jen velmi průměrné utkání, které nepřineslo nijak strhující podívanou. Pro Real jsou ale důležité tři body a také skutečnost, že se tým opět posunul na třetí místo za Barcelonu a Valencii. (22:35:59)

Petr Bílek

Branky: 18. P. Oliveira (Asensio) (vla.), 28. Asensio (Isco), 82. Marcelo (Benzema)

Karty:   23. Casemiro (REA) – 23. Charles (EIB)

Real Madrid: Casilla – Nacho Fernández, Varane, Ramos, Hernández – Modrić, Casemiro, D. Ceballos (71. Marcelo) – Asensio (64. Benzema), Isco (71. L. Vázquez), Ronaldo.

SD Eibar: Dmitrović – Capa (72. Peña), Arbilla, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Jordán, Escalante (79. Enrich), Rivera, Inuj – Charles (63. Kike García).

Rozhodčí: Álvarez – Barranco, Méndez

Diváci: 66.189