Tondela – Belenenses 2:0 (kon.) | Aves – Benfica 1:3 (kon.) | Sporting – Chaves 5:1 (kon.)
CD Tondela
2:0 (0:0)
CF OS Belenenses
Neděle 22.10.2017, 17:00 • Estádio João Cardoso, Tondela • Portugalská Primeira Liga • 9. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost. (19:01:31)

Nakonec to domácí Tondela zvládla a připisuje si tři body po výhře 2:0.
    Na začátku zápasu jsme viděli už v 5. minutě velkou šanci hostů, ale hlavičku hráče Belenenses chytil domácí brankář. O minutu později rovněž hlavičkoval, ale tentokrát domácí hráč António Manuel Tómané, ale minul bránu. Poté nastal velmi nudný fotbal, ale tři minuty před koncem měli domácí obrovskou šanci, ovšem střelu Murila zastavila tyč. Na konci poločasu dostal za velice nesportovní šlápnutí na protihráče červenou kartu Robert Ahman-Persson.
    Ve druhém poločase jsme viděli dva góly. V 70. minutě se ve vápně dostal ke střele Claude Goncalves, ale minul levou tyč. O dvě minuty později jsme konečně viděli gól, když se po centru od Cardosy opřel do hlavičky Hélder Tavares a poslal svůj tým do vedení. Čtyři minuty před koncem poslal Tavares nádherným pasem dopředu Murila, ten si poradil s obráncem a krásnou střelou k pravé tyči rozhodl zápas. Konec zápasu si domácí v klidu pohlídali a tři body zůstaly doma.

90+7

90+7
    Hosté poslali centr do vápna z pravé strany, ale hlavička hráče hostů skončila vedle.

90+6
    Rána Diogo Viany končí vedle brány.

90+6
    Ovšem ten našel jenom rukavice Cláudia Ramose.

90+6
    Hosté ještě mohou ohrozit bránu z přímého kopu.

90+5
    Ještě k tomu přichází faul Cleyltona.

90+4
    Hosté jsou bezradní a u míče jsou opět hráči Tondely.

90+3
    Nepřesná přihrávka domácích končí v autu.

90+2
    Hra pokračuje.

90+1
    Nyní je na hřišti ošetřován právě Hélder Tavares.

90+1
    Rozhodčí nastavuje šest minut navíc.

90
    Jasný faul Jesúse Hernándeze, když dojel Héldera Tavarese.

89
    A u míče jsou opět domácí. Tohle je pravděpodobně konečná pro Belenenses a tři body zůstanou na domácí půdě Tondely.

88
    A potvrzuje gól Murila.

87
    Rozhodčí nyní ještě zkoumá nějakou situaci na videu.
    86. MURILO - 2:0

86
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    MURILO dostal krásný pas od Tavarese na levou stranu hřiště, poradil si s Cleyltonem a následně skvělou ránou k pravé tyči zvyšuje náskok na 2:0! Asistence: Tavares.

Michal Raška

Branky: 72. H. Tavares, 86. Murilo

Karty:   23. Pedro Nuno (TND), 57. Ansell (TND), 77. H. Tavares (TND), 79. C. Ramos (TND) – 17. B. Dias (BLN), 49. Viana (BLN), 58. Tomás (BLN), 71. Saré (BLN)   45. Ahman-Persson (BLN)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:6. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:23.
    CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno (65. Boyd), Osorio, Ansell (70. Heliardo), Joãozinho – M. Cardoso, Goncalves, H. Tavares, Murilo – Tómané, Pedro Nuno (82. B. Monteiro).
    Náhradníci: Janota – Boyd, B. Monteiro, Moufi, Pité, Heliardo, Zachara.

CF OS Belenenses: Muriel – A. Geraldes, G. Silva, Tomás, Hanin – Ahman-Persson, Saré, Chaby (46. Cleylton) – A. Sousa (76. Hernández), Maurides, B. Dias (39. Viana).
    Náhradníci: Mendes – Caeiro, Cleylton, Hernández, Roni, Rosa, Viana.

Rozhodčí: Gonçalo Martins – Bruno Trindade, Ângelo Carneiro