Ufa – Toljatti 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (1:2 po s.n.)
Soči – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Lada Toljatti
Úterý 24.10.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Salavat Julajev Ufa a Lada Toljatti.

Tým Lada Toljatti odehrál 24 zápasů s bilancí (5-1-3-15, skóre má 39:58 a 20 bodů). Je na posledním místě tabulky. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Podolsk porazil 3:1 a Slovanu Bratislavu 5:1. Nestačil na Chabarovsk 1:4, Helsinky 0:4 a v prodloužení na Soči 1:2.

Celek Salavat Julajev Ufa odehrál dvacet pět zápasů, má bilanci 12-1-2-10; skóre 73:66 a 40 bodů. Ufa je na pátém místě tabulky. Z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Poradila si s Dynamem Moskva 3:2 a Jekatěrinburgem 5:3. Nestačila na Petrohrad 2:4, Helsinky 0:2 a v nájezdech na Čeljabinsk 3:4.

V této sezóně se týmy proti sobě již postavily. V prodloužení rozhodl o výhře Ufy 3:2 v přesilové hře Fjodorov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:16
    V poklidném tempu začíná zápas, ani jeden celek se nikam nežene.

00:45
    Linus Omark hledal přihrávkou před brankou spoluhráče, ten byl ale obsazený, akce tak končí.

01:39
    Alexej Kirillov dobře vypálil, jeho pokus z kruhu kryje domácí brankář. Ben Scrivens zastavuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

02:00
    Domácí celek má více ze hry, hraje aktivněji, ale nemůže se probojovat do útočného pásma.

02:10
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Grigorij Panin nahrál výborně z předbrankového prostoru do druhé vlny, kde byl TEEMU HARTIKAINEN. Jeho tvrdá rána zapadla přesně do brány. Asistence: Grigorij Panin a Jevgenij Korotkov.
    02:10 Teemu HARTIKAINEN - 1:0

03:36
    Enver Lisin dostal hru do útočného pásma, dvakrát vypálil a jeho pokus výborně zastavil hostující brankář., Anton Krasotkin podržel své spoluhráče nyní.

04:15
    Domácí rozehrávají od své branky, následně se dostali do útočného pásma, ale se zakončením měli hráči v zeleném problém.

05:00
    Pět minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté. Denis Kokarev vybojoval o kotouč za bránou soupeře, o puk přišel, a tak Lada vyhazuje.

05:51
    Nikita Filatov se propracoval do střelecké pozice, jeho rychlé zakončení kryje gólman.

06:50
    Charles Genoway se propracoval do útočného pásma, ale přes dobrou hru obránců zakončit nedokázal.

07:20
    Semjon Valujskij čekal na modré čáře pro přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal. Následně jde střídat.

08:20
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Mnoho vyložených šancí k vidění není.

08:45
    Maxim Majorov motal hlavy obráncům soupeře, ale vypálit nedokázal. Domácí celek má převahu a také vede o jednu branku.

09:14
    Komerční přestávka.

09:50
    Semjon Valujskij vypracoval pozici, kterou zakončoval Denis Ježov. Jeho rána od modré čáry končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

10:54
    Hostující celek se pokouší něco vymyslet ve středním pásmu, ale má velké problémy s přechodem do útočné třetiny.

11:20
    Jevgenij Bodrov přišel o kotouč, a pak se do šance dostal hostující Alexandr Něstěrov. Jeho rána z mezikruží byla snadnou prací pro brankáře Ufy.

11:51
    Domácí se propracovali do útočného pásma, zakončoval Maxim Osipov. Jeho rána od modré čáry byla zablokovaná.

-53:38
    Kirill Kapustin vedl rychlou akci svého týmu, jeho pokus kryje brankář.

13:32
    Alexej Kirillov drží kotouč pod kontrolou na obranné polovině, snaží se rychle rozehrát, ale všichni jeho spoluhráči jsou obsazení.

14:03
    Enver Lisin zavezl do útočného pásma, následně pálil obránce Zachar Arzamascev od modré čáry. Jeho tvrdá rána byla zablokovaná.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení.

15:50
    Domácí hráč se z předbrankokové pozice probojoval do zakončení, byl to Teemu Hartikainen. Jeho pokus ale brankovou čáru nepřešel.

17:37
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

18:00
    Lada právě vstřelila branku!
    Hosté rychle využívají přesilovou hru a vyrovnávají, kotouč za brankovou čáru poslal DENIS ZERNOV. Asistence: Georgij Bělousov a Stanislav Bočarov.
    18:00 Denis ZERNOV - 1:1

18:17
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., hákování).

18:31
    Lada chybovala v útočném pásmu, do brejku se dostal MAXIM MAJOROV. Počkal se zakončením, brankář udělal první pohyb a domácí hráč při vlastním oslabení skóroval. Asistence: Joonas Kemppainen.
    18:31 Maxim MAJOROV - 2:1

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:45
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede domácí celek o gól, rozdílovou branku vstřelil Maxim Majorov při vlastním oslabení.

20:01

20:24
    Ufa hraje v plném počtu.

20:40
    Stanislav Bočarov protlačil kotouč do útočného pásma, ale jeho pokus nedokázal nikdo zakončit.

21:17
    Igor Makarov se probojoval do útočného pásma, do předbrankového prostoru. Jeho pokus kryje gólman.

21:36
    Teemu Hartikainen se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:34
    Kotouč vypadl z hrací plochy, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji propracovat do útočného pásma.

22:47
    Ufa rozehrává od své branky, následně se Arťom Fjodorov probojoval do útočného pásma, ale hostující bek Denis Ježov získal puk, a tak se směr hry otáčí.

23:35
    Igor Skorochodov se rychle dostal do útočného pásma, brankář Ufy zasahovat nemusel, následně ale vypálil Jefim Gurkin od modré čáry. Vhazovat se bude před brankou Ufy.

24:53
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončení. Hraje se spíše ve středním pásmu.

25:01
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Rafael Achmetov – 2 min., vysoká hůl).

25:11
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:51
    Domácí celek hraje aktivně v přesilovce, dostal se do útočného pásma, Zachar Arzamascev neudržel útočné pásmo.

26:40
    Toljatti hraje při vlastním oslabení aktivně, brání se výborně.

27:01
    Oddechový čas pro hosty.

27:31
    Igor Makarov se dostal do útočného pásma, jeho akci zastavil soupeřům obránce.

28:32
    Ufa hraje přes svou brankou, čeká na vhodný moment pro založení útočné akce. Gleb Kuzmin nedokázal vypálit.

29:02
    Lada se dostala do postavení mimo hru, akce je tak přerušena.

29:05
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexandr Strelcov – 2 min., vysoká hůl).

29:40
    Výborně z mezikruží vypálil Alexandr Loginov, jeho dobrou ránu kryje gólman Anton Krasotkin.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Salavat hraje přesilovku, další ránu od modré gólman kryje.

31:08
    Přesilovkový tlak pokračoval dál, domácí se prosazují už při hře pět na pět. Kotouč za brankovou čáru po pěkné akci poslal nikým neatakovaný TEEMU HARTIKAINEN. Asistence: Alexandr Loginov a Philip Larsen.
    31:08 Teemu HARTIKAINEN - 3:1

31:26
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., podražení).

31:46
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, Charles Genoway dobře vypálil, jeho ránu kryje brankář. Následně Ufa vyhodila přes všechny čáry.

32:17
    Alexej Mastrjukov nedosáhl na přihrávku od spoluhráče, hosté tak musí o útočné pásmo znovu bojovat.

32:38
    Lada se usadila v útočném pásmu, ale zakončit se nepodařilo. Semjon Valujskij vypálil, trefil ovšem jen spoluhráče.

33:16

34:00
    Šest minut hry zbývá do konce druhé třetiny, hostující celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

34:17
    Grigorij Panin rozehrával od své branky, následně se do zakončení nikdo z Ufy neprobojoval.

34:40
    Domácí se dostali do útočného pásma, Igor Makarov dobře tečoval kotouč před brankou, ale kotouč se za brankovou čáru nedostal.

36:10
    Ben Scrivens kryje střelecký pokus soupeře. Hosté se propracovali do šance, Kirill Kapustin netrefil přesně.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    Jevgenij Bodrov vypálil od modré čáry, jeho spoluhráč se pokoušel před brankou ještě tečovat,ale minul.

38:00
    Denis Kokarev si výborně od mantinelu vybruslil před branku, položil si brankáře, a pak mohl vypálit. Jeho pokus ale trefil jen beton ležícího brankáře.

38:32
    Dmitrij Vorobjov od své branky založil akci, kterou Denis Zernov zakončoval bekhendovou střelou, branku ale netrefil.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, Alexej Kirillov vypálil od modré čáry, jeho ránu kryje domácí brankář.Lada má k dispozici buly v útočném pásmu.

39:40
    Maxim Majorov vypálil z mezikruží mimo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině přidal domácí celek jednu branku, a tak vede po čtyřiceti minutách 3:1 a má blíže k výhře v tomto zápase. Ladě nevychází zatím vůbec nic.

40:01

40:17
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o dva góly.

41:40
    Grigorij Panin má kotouč za svou brankou, pokouší se probojovat do zakončení. Následně ale hosté překazili domácí rozehrávku.

42:54
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnou pasáž hry.

43:26
    Philip Larsen se pokoušel probojovat do zakončení, jeho pokus ale kryje hostující obránce Denis Ježov.

44:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hákování).

44:53
    Charles Genoway vypálil od modré čáry, jeho pokus, který byl před brankou možná ještě tečovaný, kryje domácí gólman.

45:47
    Hostující celek se stabilně usadil v útočném pásmu, ale následně domácí bek dokázal vyhodit.

46:13
    Alexej Kirillov udržel útočné pásmu, ale do zakončení se neprobojoval.

47:02
    Domácí hokejisté přečkali oslabení, a tak se prosazují znovu. Odražený kotouč dokázal z předbrankového prostoru poslat přesně do sítě DENIS KOKAREV. Asistence: Philip Larsen a Teemu Hartikainen.
    47:02 Denis KOKAREV - 4:1

48:06
    Mnoho vyložených šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:27
    Ufa hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet v útočné třetině. Denis Kokarev dobře vypálil, brankář kryje.

49:41
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek kontroluje hru, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Enver Lisin ale nepřesně přihrával před branku.

51:35
    Domácí hokejisté rozehráli jen na zakázané uvolnění, Dmitrij Kostromitin byl u kotouče dřív, vhazovat se tak bude před bránou Ufy.

51:59
    Alexej Mastrjukov vypálil, jeho pokus kryje brankář Ben Scrivens. Vhazovat se bude před jeho brankou.

52:16
    Ufa se pokouší své vedení navýšit, domácí se ale nemohou probojovat do výraznějších šancí. Hosté výborně brání.

52:40
    Igor Makarov to zkoušel samostatně, ale jeho pokus postrádal přesnost. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

53:42
    Zachar Arzamascev rozehrává od své branky, ale jeho přihrávku ve středním pásmu zachytil soupeř.

54:40
    Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté prohrávají o tři branky a na zdramatizování zápasu zdá se nemají sílu.

54:47
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexej Kirillov – osobní trest do konce utkání + 5 min., zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Dmitrij Kostromitin – 2 min. + 2 min., hrubost).

56:09
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, ti se dostali do útočného pásma a Gleb Kuzmin tvrdě vypálil. Jeho pokus kryje gólman Lady.

56:43
    Denis Kokarev má puk v útočném pásmu, jeho rána končí zablokovaná.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    V poklidném tempu se dohrává zápas, domácí stále mají přesilovku.

57:56
    Philip Larsen vypálil od modré čáry, jeho ránu kryje hostující Anton Krasotkin.

58:31
    Philip Larsen to zkoušel od modré čáry, jeho pokus kryje brankář, následně puk do bezpečí dostali obránci.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, domácí mají kotouč v útočném pásmu.

59:29
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

Domácí celek vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně 4:1, díky čemuž získává Ufa další doby do tabulky. Střelecky byla Ufa aktivnější, na branku soupeře vyslala třicet šest střel. Domácí brankář zastavil dvacet čtyři z pětadvaceti ran. (18:21:41)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Hartikainen (Panin, Korotkov), 19. M. Majorov (Kemppainen), 32. Hartikainen (Loginov, Larsen), 48. Kokarev (Larsen, Hartikainen) – 18. Zernov (Bělousov, Bočarov)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Gončarov, Arzamascev, S. Garejev, M. Osipov, Panin, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Juňkov, Fjodorov – J. Bodrov, Kokarev, I. Makarov – M. Majorov, Kuzmin, Korotkov.
    Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Kostromitin, Gurkin, D. Ježov, Ďjakov, Kirillov – Filatov, Harper, Kapustin – Zernov, Bělousov, Skorochodov – Valujskij, Bočarov, Mastrjukov – Achmetov, Něstěrov, Babenko – Rachimullin, A. Strelcov.

Rozhodčí: Gusev, Sidorenko – Bitjukov, Semečkov