Ufa – Toljatti 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (1:2 po s.n.)
Soči – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 24.10.2017, 18:30 • TatNeft Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou. (21:12:34)

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:05
    Jakub Kovář (JEK) do utkání z pozice náhradního brankáře nezasáhl
    Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 0 střel, čas ne ledě 13:24

Je dobojováno! Po dvou třetinách, kdy se diváci v Kazani branky nedočkali, se šlo do periody třetí. V ní poslal svůj celek do vedení pěknou střelou Arťom Lukojanov. Hosté však kontrovali v 56. minutě, kdy Francis Paré potrestal vyloučení Tkačova a poslal tak duel do prodloužení. To sice nabídlo velmi svižný hokej, ale gól nikoliv, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty rozhodl až v 8. sérii Ilja Krikunov, který tak rozhodl o tom, že si jeho celek odveze 2 cenné body z kazaňského ledu.

65:00 Ilja KRIKUNOV - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
    Autorem vítězné branky je ILJA KRIKUNOV.

8. série
    1:2
    Ilja Krikunov však parádně vymetl horní roh brány a Jekatěrinburg vítězí v tomto duelu.

8. série
    1:1
    Jiří Sekáč Také trefuje forhendovou střelou Sochatskijho do výstroje.

7. série
    1:1
    Denis Kuljaš se s tím vůbec nepáral, ale jeho ránu příklepem dokázala Garipov vyrazit špičkou betonu.

7. série
    1:1
    Stanislav Galijev už překonal Sochatskije, ale puk namířil jen do břevna.

6. série
    1:1
    Ten však také neproměňuje. Garipov ukryl puk ve výstroji.

6. série
    1:1
    Nyní se pořadí otáčí. Malychin také neuspěl a na led už skáče Česalin.

5. série
    1:1
    Andrej Markov se pokusil zasunout bekhendem puk mezi betony, ale Sochatskij je včas sklapl.

5. série
    1:1
    Milovzorov přestřeluje bránu a na tahu je opět Kazaň.

4. série
    1:1
    Stejná situace i na druhé straně. Tentokrát si neúspěšně počínal Jazkov.

4. série
    1:1
    Timašovovu střelu výborně vyrazil Garipov vyrážečkou.

3. série
    1:1
    Vladimir Tkačov jel velice pomalu k bráně a poté se snažil překvapit Sochatskijho prudkou střelou do šibenice, Ta však skončila v lapačce hotujícího brankáře.

3. série
    1:1
    Také Ilja Krikunov se pokusil o forhendový blafák, ale puk před Garipovův beton neprotlačil za brankovou čáru.

2. série
    1:1
    Stanislav Galijel ukázal šikovné ruce a nádherně pověsil kotouč pod břevno po bekhendové kličce.

2. série
    0:1
    Francis Paré se pokusil zakonči svižnou střelou nad Garipovův beton, ale ten puk dokázal ještě vytěsnit.

1. série
    0:1
    Fjodro Malychin nedotáhl forhendový blafák do konce Na poslední chvíli mu totiž kotouč sjel z čepele.

1. série
    0:1
    Jevgeni Česalin naznačil bekhendový blafák, který úmyslně nedotáhl a nechal kotouč doklouzat mezi betony zaskočeného Garipova.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Paré si ovšem v poslední šanci zápasu na Garipova nepřišel a v Kazani se tak dočkáme samostatných nájezdů.

64:30
    Jarulinova bomba minula bránu hostů, kteří se úspěšně ubránili a uhánějí vpřed.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:36
    Ani Stanislav Galijev nedokázal ve své šanci Sochatskijho překonat. Zatím sledujeme hokej nahoru – dolů a čas prodloužení tak rychle ubíhá.

63:01
    Velmi svižnou střelou přes obránce se prezentoval domácí hráč. Puk však prosvištěl těsně vedle pravé tyče.

62:49
    Výborný zákrok Garipova zastavil další střelu hostů. Jeho spoluhráči se následně ujali puku a uhání s ním kupředu.

62:30
    Nyní jsou to hosté, kdo se snaží ohrozit bránu soupeře. Střela od modré čáry ji však minula, ale i přesto Avtomobilist zůstává v tlaku.

60:40
    Znovu to však byli domácí, kdo útočil. Sochatskij však jejich střelu lapil, a protože nechtěl, aby se vhazovalo v jeho třetině, tak puk rychle vytřepal z rukavice na hole spoluhráčů.

60:15
    Gluchov byl nekompromisně zastaven u mantinelu v postupu vpřed a ke kotouči se tak dostává Jekatěrinburg.

60:01

Třetí třetina je také za námi, ale ani po ní neznáme vítěze duelu. Přeci jen jsme se ale dočkali dvou branek. V 52. minutě nejprve poslal Kazaň do vedení Arťom Lukojanov po pěkné přihrávce zpoza brány v podání Fjodora Malychina. O pár minut později se však nechal vyloučit domácí Tkačov a hosté trestali. Střelu vyraženou Garipovem doklepl za brankovou čáru pohotovou dorážkou Francis Paré, který rozhodl, že tento duel poputuje do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Lander měl na holi tři body svého týmu. Od modré čáry mu puk k pravé tyči naservíroval jeden z domácích beků, ale forvard Kazaně trefil jen přesunujícího se Sochatskijho.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí periody.

58:42
    King se pěkně proháčkoval útočným pásmem, ale ani on nedokázal vstřelit druhý gól svého celku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Garipov nyní vyjel daleko z brány, aby rozehrál kotouč. To se mu však vyplatilo jeho spoluhráči mohou poté zaútočit.

57:02
    Markov skvěle vybízel svou přihrávkou k teči Landera zaparkovaného před bránou. Tomu se sice podařilo změnit směr dráhy puku, ale Sochatskij stačil reagovat a kotouč vyrazit.

56:33
    Kotouč se po souboji u mantinelu ocitl až na střídačce Kazaně. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
    55:25 Francis PARÉ - 1:1

55:25
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Avtomobilist dokonale trestá vyloučení Tkačova! Ránu z vrcholu pravého kruhu stačil ještě Garipov vyrazit do strany. Ke smůle domácích se však k puku dostal jako první FRANCIS PARÉ, který bez problémů trefuje bekhendem odkrytou bránu Kazaně. Asistence: Alexej Vasilevskij, Jegor Milovzorov.

54:50
    Jarulinovi se navíc nepovedlo vyhodit a Kazaň se tak musí stále bránit.

54:37
    Riskantní přihrávka napříč útočným pásmem se hostům nepovedla. DO ní totiž vložil svou hůl Lukojanov a puk se od ní odrazil až do hlediště.

54:12
    Vladimir Tkačov oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za podražení. Hosté tak mají velkou možnost vyrovnat.

53:42
    Nepřesná přihrávka hostů zpoza brány stojí Jekatěrinburg puk a také útočné pásmo.

53:01
    Útok Kazaně vedený Archipovem zastavuje postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.

52:49
    Nyní jsou na tahu hosté. Ti se pokoušejí překonat obranný val soupeře, ale jejich snahy prozatím končí u červené čáry.

52:15
    Nechybělo mnoho a mohlo to být o dvě branky! Vladimir Tkačov se chytrým přibrzděním zbavil svého strážce, ale následně z vyložené pozice mezi kruhy přestřelil hostující bránu.
    51:01 Arťom LUKOJANOV - 1:0

51:01
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak přeci jen se fanoušci v TatNeft Areně dočkávají gólu! Výbornou práci za bránou odvedl Nikita Jazkov, který obral u puk svého soupeře. Následně se kotouč dostal k Fjodoru Malychinovi, jenž jej poslal před branku na ARŤOMA LUKOJANOVA, který přesnou střelou do horní poloviny brány posílá svůj celek do vedení. Asistence: Fjodor Malychin.

50:31
    Nahození Timašova bez větších obtíží schoval Garipov ve své rukavici. V krátkém časovém úseku se tak podruhé bude vhazovat po jeho pravici.

49:58
    Teď moc nechybělo, aby se domácí dostali ke střele z mezikruží. Puk jim však na poslední chvíli přeskočil hokejku a za nadějné pozice tak sešlo.

49:20
    Tkačov šikovně zavezl kotouč do útočného pásma, ale jeho následnou přihrávku zastavila obrana hostů, která puk posílá ze své třetiny.

48:50
    Ohtamaa se totiž dostal do zajímavé pozice z druhé vlny. Ani on však síť nerozvlnil, protože trefil Sochatskijho přesně do výstroje.

48:29
    Nepřesná přihrávka Kinga do mezikruží stojí hosty útočné pásmo a Avtomobilist se tak musí hodně rychle vracet.

47:46
    Domácí sice dobře napadali, ale Jekatěriburg se i přesto dokázal dostat ze svého pásma. Kotouč ovšem vzápětí ztratil a na tahu je tak znovu Kazaň.

46:54
    Ak Bars se i nyní dokázal ubránit a hraje znovu v plném počtu.

46:35
    Vasilevskij další tvrdým projektilem vyzkoušel pozornost Garipova, jenž byl i tentokrát úspěšnější a hru přerušuje jistým zákrokem.

46:19
    Trjamkin ovšem svou ranou napálil jen padajícího Svitova, od kterého se kotouč odrazil pryč z obranného pásma.

45:55
    Teď se však Kazaň ve zdánlivě jednoduché pozici osvobodit nedokázala a bude se muset bránit tlaku soupeře.

45:22
    Garipov přistavil puk za svou bránou svému spoluhráči, který kotouč následně odpaluje přes všechny čáry.

44:54
    Rob Klinkhammer je dnes podruhé vyloučen. Tentokrát si odsedí menší trest za vysokou hůl.

44:05
    Rasseikin se snažil procpat až před bránu, ale poté raději vystřelil bekhendem. Jeho pokus ovšem kryje pozorný Garipov v bráně Kazaně.

43:20
    Čajkovský čeká za svou bránou na dostřídání svých spoluhráčů. Této situace využívá i Kazaň a posílá do hry také čerstvé síly.

42:22
    Lukojanov se pěkným manévrem za bránou zbavil svého strážce a poté naservíroval puk na modrou čáru, odkud však jeden z domácích beků bránu hostů minul.

41:09
    Na druhé straně čekal na přihrávku svého spoluhráče u pravé tyče jeden z domácích. Těžkou nabídku vzduchem však minul a kotouč prosvištěl do rohu kluziště.

40:55
    Další rána proti domácí bráně letí mimo a Garipov tak nyní nemusel vůbec zasahovat.

40:28
    Trjamkinovu střelu od modré čáry Garipov skryl ve své výstroji a hra je tedy přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Jekatěrinburgu.

40:01

I druhá dvacetiminutovka je za námi. Ta už nám nabídla o poznání zajímavější podívanou, byť jsme se v ní úvodní branky nedočkali. Domácí fanoušky tak může alespoň částečně těšit, že se jejich tým alespoň dostává do šancí. Kdyby však Tkačov, Lukojanov nebo Jarulin dokázali gól vstřelit, bylo by to pro ně jistě veselejší. Ani jednomu z nich se to však nepodařilo, a tak v ní budeme muset doufat v poslední části, která začne přibližně v 20:10.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Navíc Avtomobilist vyhodil dostal kotouč ze svého pásma a vypadá to, že se už nic v této části hry nestane.

39:29
    Domácí nedokázali svou početní výhodu využít a Michal Čajkovský se tak vrátil do hry.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Jekatěriburg už je ovšem o jednoho muže v poli posílen. Trjamkin naskočil z trestné lavice a spěchá do obranného pásma na pomoc.

38:29
    Kazaň hraje v plném počtu a má před sebou kratičkou přesilovku pět na tři.

38:01
    Domácí jsou usazeni v pásmu a jejich soupeř je pod velkým tlakem. Ránu z vrcholu levého kruhu v podání Jarulina zastavila až tyč hostující brány ve spolupráci s pravým betonem Sochatskijho.

37:29
    Michal Čajkovský už putuje na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.

37:05
    A bude se znovu vylučovat. Kazaň má zatím výhodu a hraje v přesile jednoho muže v poli navíc.

36:43
    Ta však netrvala dlouho. Nikita Trajmkin svým zákrokem srovnává počet hráčů na ledě. Dostává totiž menší trest za vražení na hrazení.

36:29
    Vasilij Tokranov je navíc potrestán dvěma minutami za hákování. Přesilová hra pro Jekatěrinburg.

36:15
    Česalin se tlačil z levé strany do středu, avšak svou ránu nenamířil mezi tři tyče. Hosté následně pokračují v útočení.

35:42
    Domácí fanoušci nyní ženou svůj tým za úvodním gólem. Ti však vzápětí ztrácejí útočné pásmo a budou se muset zase bránit.

34:35
    Na Glinkina zívala nyní odkrytá brána. Domácí útočník však měl k puku dál než jeho soupeř a nepodařilo se mu jej dostat za brankovou čáru ani povedenou rybičkou.

33:58
    Garipov byl na druhé straně úspěšný proti pokusu hostujících hráčů, a tak je skóre stále bezbrankové.

33:19
    Rob Klinkhammer se vytasil se svižnou střelou z levého kruhu. Ke smůle domácích ji však namířil jen do výstroje Sochatskijho.

33:01
    Rasseikin se mezi kruhy díky dobrému obrannému zákroku domácích ke střele nedostal a jsou to naopak kazaňští hokejisté, kdo upaluje vpřed.

32:40
    Tvrdá rána Sidorova od modré končí jen ve výstroji Sochatskijho. Po jeho úspěšném zákroku se bude vhazovat po jeho pravici.

31:45
    Až teď se hosté vymanili z tlaku a na chvíli si mohou odpočinout. Vyslali totiž střelu od červené čáry, kterou Garipov raději uschoval ve své rukavici.

31:29
    Po dalším icingu na navíc hra stěhuje zpět do jejich pásma. Sochatskij se tak musí mít na pozoru.

30:57
    A tentokrát se Avtomobilist ubránil jen za cenu vyhození do neutrální zóny. Teď se hostující tým nezmůže na nějakou kombinaci.

30:31
    Jekatěrinburg pouze posunul kotouč za modrou čáru a pro tuto chvíli se ubránil. Domácí však již znovu spěchají s kotoučem vpřed.

29:55
    V další velké šanci se ocitl Arťom Lukojanov. Ten pálil z podobné pozice jako v první třetině, ale stejně jako v předchozím případě trefil jen hostujícího brankáře.

29:26
    Bars teď tlačí svého soupeře. Musin se snažil najít své spoluhráče poté, co si Sochatskij připsal další dva zákroky, ale ani tentokrát se fanoušci branky nedočkali.

28:40
    Garipov si nyní povyjel z brány a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí brankář dnes působí zatím velmi jistě.

28:23
    Hostující brankář si navíc vzápětí připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát od modré čáry pálil jeden z kazaňských beků, jenž si opět vylámal zuby na Sochatskijm.

27:41
    Vladimir Tkačov mohl otevřít skóre zápasu! Domácí útočník se natlačil z pravé strany až před branku Sochatskijho, ale z vyložené pozici ji minul.

26:40
    Garipov nyní zlikvidoval střelu soupeře, se kterou neměl velké problémy. Přesto od diváků sklidil potlesk.

24:15
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu vrací hru zpátky před Sochatskijho.

23:48
    Hosté hrají v plném počtu.

23:25
    Tokranov udržel útočné pásmo a jeho celek tak se tak konečně usadil v pásmu. Z jejich početní výhody však již mnoho času nezbývá.

22:39
    A znovu se hostům daří vyhodit a jejich hráči bleskově prchají na střídačku, odkud do hry naskakují čerstvé síly.

22:12
    Avtomobilist vyhazuje puk do středního pásma a Bars musí vyklidit útočné pozice.

21:48
    První přesilovku si vyzkouší i domácí. Hostující Mišarin totiž bude pykat dvě minuty za držení.

20:50
    Také Ilja Krikunov se svým pokusem od levého mantinelu neuspěl. Tentokrát nemusel strážce domácí svatyně vůbec zasahovat.

20:18
    Hosté ovšem bleskově přešli do útoku a Česalinovu střelu musel likvidovat svým zákrokem brankář Garipov.

20:09
    Ljamkin vypálil od modré čáry přímo na Garipova ve chvíli, kdy byli jeho kolegové ještě v útočném pásmu. Píská se tedy úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Sochatskijho.

20:01

Je za námi úvodní perioda zápasu. V ní jsme příliš hokejové krásy neviděli, protože oba celky se velmi dobře bránili a přispívalo k tomu také poměrně dost nepřesností. Jediným větším vzrušením tak byla nebezpečná střela Lukojanova z mezikruží, kterou ovšem Sochatskij bez problém ukryl. Uvidíme, co nám přinese druhá dvacetiminutovka, který začne přibližně v 19:22.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Domácí se opět jednoduše zbavili kotouče tak šikovně, že se icing konat nebude. Hosté tak mají ještě šanci zaútočit.

19:00
    Probíhá poslední minuta prvního dějství.

18:36
    Timašov již nestihl udržet puk v útočné třetině, a tak zákonitě zazněl hvizd z píšťalky čárového sudího, který píská ofsajd.

17:35
    Na hranici modré čáry v obranném pásmu Kazaně se strhl velký souboj o puk. Z této skrumáže jako vítězové vyšli domácí a následně oba celky střídají.

16:54
    U tohoto nahození byl jako první kazaňský Glinkin, ale proti trojnásobné přesile neměl naději na úspěch.

16:03
    První vážnější příležitost pro domácí! Arťom Lukojanov dostal nabito mezi kruhy, odkud nikým nehlídaný pálil na Sochatskijho. Hostující brankář však neměl se střelou problémy, protože letěla přesně do jeho výstroje.

15:55
    Lukojanov se na chvíli ocitl volný před bránou soupeře a také na něj směřovala přihrávka. Hosté však na poslední chvíli dobře zasáhli a zamezili tak vznikajícímu nebezpečí.

15:10
    Rob Klinkhammer si pěkně uvolnil v rohu kluziště a poté vypálil z prostoru pravého kruhu. Svým pokusem ovšem netrefil hostující bránu.

14:28
    Ohtamaa vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry. Přestože měl Sochatskij zakrytý výhled, tak dokázal jeho střelu vyrazit mimo.

13:53
    Sochatskij nyní musel rychle skočit pro puk, za kterým se hnal jeden z domácích hráčů. Po jeho zásahu se vhazuje v obranném pásmu Avtomobilistu.

13:25
    Jiří Sekáč svým důrazem ještě na chvíli získal kotouč pro své barvy v útočném pásmu, ale zanedlouho jej opět ztratil, a tak na první větší šanci prozatím čekáme.

12:59
    Jakub Kovář musel být nyní v pohotovosti, byť jen vysedává na střídačce. Puk totiž doletěl až k němu a český brankář jej po odpískání opět hodil na led. Následuje druhá komerční přestávka.

12:29
    Další nepřesnost v rozehrávce. Tentokrát na straně hostů. Kazaň má puk na svých holích a může zahájit další útočnou akci.

11:30
    Bars se znovu dobře ubránil a posunul kotouč do neutrální zóny. Jekatěrinburg tedy musí vyklidit své útočné pásmo.

10:55
    Česalina nechali spoluhráči tak trochu na holičkách v útočném pásmu. Hostující útočník poté tedy kotouč proti přesile logicky ztratil.

09:59
    Jazkov se Zacharčukem si sice puk pěkně vyměnili, ale ke střele domácích tato akce nevedla. Hosté následně dostávají kotouč ze své třetiny.

09:19
    Hostům se málem nevyplatila riskantní kombinace za svou bránou. Vše pro ně ovšem dopadlo dobře a mohou se pokusit znovu zaútočit.

08:23
    Nikita Trjamkin dostal nabito na modrou čáru, ovšem svou střelou nastřelil jen před bránou clonícího spoluhráče Kinga. Kazaň se však musí i nadále bránit tlaku soupeře.

07:20
    Z poměrně velkého úhlu pálil jeden z hostujících hokejistů. Bránu Kazaně ovšem minul a puk následně vycestoval do středního pásma.

07:09
    Garipov však vytáhl v další akci soupeře úspěšný zákrok, po kterém následuje komerční přestávka. Poté se bude vhazovat v obranném pásmu Ak Bars.

06:49
    Kazaňským přeskočil puk hokejku a domácí tak ztratili útočné pásmo a musejí se rychle vracet zpátky.

05:44
    Vladimir Tkačov se ocitl ve slibné pozici v prostoru levého kruhu, avšak brána Avtomobilistu vysoko přestřelil.

05:23
    Ilja Krikunov se šikovně uvolnil mezi kruhy a proti jeho střele musel zasahovat Garipov. Jeden z hostujících hráčů se už nedostal k následné dorážce a kupředu spěchá zase Kazaň.

04:51
    Nahození ze středního pásma Sochatskij raději ukryl do lapačky a přerušil hru. Buly po levici brankáře Jekatěrinburgu.

04:39
    Vzápětí je hra znovu přerušena a střela hostů byla zbytečná. Předtím totiž již bylo pískáno postavení mimo hru.

04:20
    Nyní se musel činit i Sochatskij. Lukojanov se pokoušel tečovat střelu od modré čáry. To se mu však nepovedlo a hostující brankář tak skryl puk pod svou lapačku.

03:20
    Co hosté nestačili v přesilovce, vynahrazují si nyní. Garipov si ovšem proti jejich střelám připsal další dva úspěšné zákroky, po kterých je nařízeno buly v obranném pásmu Kazaně.

03:08
    Klinkhammer opustil trestnou lavici a hraje se opět v pěti proti pěti.

03:03
    V závěru oslabení Garipov zasahuje. Brankář Kazaně však neměl problém se střelou Kinga z levého kruhu.

02:54
    Hostům se tato početní výhoda zatím nedaří. Nyní se museli navíc bránit proti průniku domácích. Situaci však zvládli a mohou se pokusit ještě nějak využít zbytek přesilovky.

02:23
    Postavení mimo hru zastavuje další atak hostů. Buly je tedy nařízeno ve střední třetině.

01:35
    AVtomobilist ztratil kotouč v útočném pásmu a vypadalo to, že Kazaň přečíslí svého soupeře. Dva z domácích hráčů však odjeli střídat, a tak třetí do party alespoň našetřil cenné vteřinky ve třetině Jekatěrinburgu.

01:08
    Budeme svědky první přesilové hry. Tu si zahrají hosté poté, co Rob Klinkhammer dostává dvě minuty za vysokou hůl.

00:51
    Hosté se posléze navíc provinili zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje zpět do jejich obranné třetiny.

00:20
    Lander se svými kolegy z formace se pronikli do útočného pásma, ale jejich kombinace skončila hned v zárodku. Kotouč se poté ocitl na střídačce a vhazovat se bude v neutrální zóně.

00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Sidorov, S. Zacharčuk, Markov (A), Jarullin, D. Musin, Ohtamaa, Tokranov – Malychin (A), Lukojanov, Jazkov – Sekáč, Lander, M. Gluchov – Archipov, Svitov (C), Glinkin – Tkačov, Klinkhammer, Galijev – Kara.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Jakub Kovář) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Jegoršev, Mišarin, Timašov, Kuljaš – Milovzorov, Krikunov, Paré – Rasseikin, Torčeňuk, Česalin – King, Pestunov, Obidin – Mingalejev, Simakov, V. Popov.

Rozhodčí: Gofma, Bělov – Sadovnikov, Zacharov.

Michal Čajkovský

Jekatěrinburg je na tom o něco hůř než jeho dnešní protivník. Má za sebou totiž čtyřiadvacet duelů, ze kterých vytěžil 38 bodů, jenž mu vynesly prozatimní 7. příčku ve Východní konferenci.
    Avtomobilist se však může pochlubit velmi solidní obranou. Ta inkasovala jen 55 gólů a řadí se k těm lepším mužstvům Východní konference.
    Na ledě soupeřů odehrál doposud 12 zápasů. Z nich vydoloval 16 bodů, které stačí jen na 8. pozici v tabulce venkovních týmů jeho konference.

Posledních pět utkání

22.10.2017 Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:0
    20.10.2017 Ufa – Jekatěrinburg 5:3
    16.10.2017 Jekatěrinburg – Jugra 3:2 pp.
    14.10.2017 Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:3
    12.10.2017 Jekatěrinburg – Slovan Bratislava 6:3

Nejproduktivnější hráči

Ilja Krikunov 17 (2+15)
    Jevgenij Česalin 13 (7+6)
    Alexej Michnov 12 (6+6)

Kazaň si v dosavadním průběhu vede velice dobře. Po třiadvaceti zápasech má na svém kontě 49 bodů a vévodí Východní konferenci KHL.
    Také v ofenzivní činnosti si počíná na výbornou. V uplynulých duelech nastřílela hned 76 branek a v tomto ohledu je druhým nejlepším týmem své konference.
    Navíc je poměrně suverénní i před svými fanoušky. Z dvanácti střetnutí prohrála jen dvě a patří jí 1. místo v tabulce domácích celků Východní konference.

Justin Azevedo 18 (12+6)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 52. Lukojanov (Malychin) – 56. Paré (Alexej Vasilevskij, Milovzorov), rozh. náj. Krikunov