Toronto – Los Angeles 3:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 1:4 (kon.)
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Los Angeles Kings
Úterý 24.10.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! V noci z pondělka na úterý jsou na programu jen dva zápasy NHL. Jedním z nich je duel mezi Torontem Maple Leafs a LA Kings. Oba celky odstartovaly sezónu výborně a tak se můžeme těšit na parádní hokej!

Los Angeles Kings:
    Králové loni ani nepostoupili do play off a toto zaváhání letos chtějí napravit. Loňskou nepovedenou sezónu odnesl odvoláním dlouholetý kouč Darryl Sutter, jenž sice organizaci přivedl ke dvěma Stanley Cupům, ale vedení klubu po zmíněném nezdaru usoudilo, že je čas na změnu. Sutterovým nástupcem se stal jeho dosavadní asistent John Stevens a týmu se pod ním zatím velmi daří. Kings tak z prvních sedmi zápasů sezóny ztratili jediný bod za prohru v prodloužení doma s Calgary. Naposledy hráči z města andělů zvítězili 6:4 v Columbusu.

Toronto Maple Leafs:
    Kanadský celek prožívá po hubených letech obrodu. Mladý kádr pomalu dozrává, loni si vyzkoušel účast ve vyřazovacích bojích a letos by už rád útočil na mety nejvyšší. Maple Leafs nasbírali z osmi odehraných zápasů 12 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhá pozice. Svěřenci Mikea Babcocka naposledy padli 3:6 v Ottawě a přerušili tak předchozí sérii tří výher v řadě. Toronto se prezentuje ofenzivním hokejem, vždyť nastřílelo už 37 branek, což je nejvíce v celé lize. Na druhou stranu také poměrně často inkasuje.

Auston Matthews – 12b (7+5)
    William Nylander – 9b (3+6)
    James van Riemsdyk – 8b (5+3)

Brankář:
    Frederik Andersen – 7 zápasů, průměr 3,41, úspěšnost 89,2 %

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Borgman, R. Polák – W. Nylander, Matthews, Hyman – Co. Brown (A), Bozak, J. van Riemsdyk (A) – Komarov, Kadri, Marleau – Marner, D. Moore, M. Martin.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, Folin, Fantenberg – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, N. Shore, Pearson – Lewis, Kempe, Cammalleri – Dowd, Laich, Andreoff.

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Driscoll, Brisebois.
    První zápas v letošní sezóně za Toronto odehraje český obránce Roman Polák. Ten s organizací Maple Leafs nakonec přeci jen podepsal novou smlouvu.

Dozněla kanadská hymna. Oficiality jsou tedy za námi a nyní se již můžeme těšit na velmi zajímavý zápas.

00:01

00:26
    Domácí hned ukázali, že jejich defenziva není nejpevnější. Z náznaku přečíslení 2 na 1 však Králové nic nevytěžili.

00:49
    Do útočného pásma zavezl puk Anže Kopitar a hned vypálil. Jeho projektil minul branku Maple Leafs.

02:00
    A je tu bitka! Po několika tvrdých soubojích ve středním pásmu se do sebe pustili Matt Martin a Andy Andreoff!

02:00
    Oba hráči obdrželi trest za hrubost. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

03:03
    Ránu Aleca Martineze vyrazil Andersen do ochranné sítě za brankou.

03:20
    Na druhé straně to zkoušel James van Riemsdyk. Na místě byl také Jonathan Quick.

03:56
    Mitchell Marner se řítil dopředu ve dvojici s Dominicem Moorem. Nakonec to zkusil sám z levého kruhu a jeho střela byla sražena mimo hrací plochu.

04:01
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

04:47
    Z pravé strany hřiště střílel Nick Shore. Frederik Andersen puk vyrazil do rohu hřiště.

05:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Skvělou práci odvedl Mitchell Marner, který s pukem vlétl do útočné třetiny, v rychlosti objel branku a nahrával kotouč před ni svým spoluhráčům. Puk se odrazil k Romanovi Polákovi, jehož střelu ještě tečoval mezi betony povyjetého Jonathana Quicka MATT MARTIN. Hosté zkoušeli coach's challenge, ale Martinovo počínání vůči Quickovi bylo v pořádku. Asistence: Roman Polák a Mitchell Marner.
    05:46 Matt MARTIN - 1:0
    05:46 Další pohled na gól Matta Martina.

06:43
    Roman Polák si tedy připisuje asistenci hned ve svém prvním utkání v sezóně. To je pro něho rozhodně dobrý vstup do obnoveného angažmá v kanadském klubu.

07:03
    Zakázané uvolnění Kings.

07:28
    Hosté si zahrají po reklamní přestávce přesilovku. Za sekání je vyloučen Roman Polák.

08:07
    Hosté kombinují v útočné pásmu a připravují si pozici pro střelbu.

08:30
    Z pravého kruhu pálil Anže Kopitar. Andersen puk vyrazil mimo svou klec.

08:41
    Od modré vystřelil Drew Doughty, Andersen opět na místě.

08:55
    Další zákrok Andersena. Dánský gólman přerušil hru po ráně Aleca Martineze.

09:29
    Hosté odehráli dobrou přesilovku, ale nevyužili ji. Maple Leafs jsou v plném počtu.

09:54
    Nazem Kadri se snažil zasunout puk za již ležícího Quicka, ale v tom mu zabránil faulem Christian Folin. Ten je vyloučen za sekání a domácí tak budou hrát přesilovku.

10:39
    Ke střele se dostal Patrick Marleau, Quick má puk ve výstroji.

11:03
    Domácí teď v přesilovce přitlačili, puky nebezpečně létají kolem klece LA Kings!

11:18
    Nyní ale ofsajd Toronta. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

11:31
    Čest svému jménu teď udělal Jonathan Quick! Ten se bleskově přesunul proti zakončení Williama Nylandera z předbrankového prostoru!

11:55
    Hosté jsou již v plném počtu.

12:09
    Anže Kopitar v postavení mimo hru. Je tu další reklamní přestávka.

12:27
    Puk byl sražen až na střídačku Maple Leafs. Hra je tedy opět přerušena.

12:29
    Tentokrát puk poslali mimo hřiště aktéři vhazování ve středním pásmu.

12:52
    Od modré čáry prověřil Andersena Jake Muzzin, domácí brankář kotouč vyráží betonem do rohu.

13:33
    Anže Kopitar dobruslil puk, který se odrazil od zadního mantinelu a z pravého kruhu mířil do bližšího horního růžku branky! Andersen stačil kotouč vychýlit lapačkou do brankové konstrukce!

14:09
    Puk končí na zadní straně brankové sítě klece Toronta. Je tu poslední reklamní přestávka první třetiny.

14:25
    Hokejisté LA hrají aktivně, na střely vedou už 13:6, ovšem střelecky prosadit se zatím dokázal jen domácí tým.

15:42
    Hosté nahodili puk do rohu kluziště, tam ho ale vybojoval obránce Leafs Andreas Borgman.

16:19
    Obránce Morgan Rielly se ocitl s pukem až za brankou soupeře. Z této pozice však nedokázal oslovit nikoho z najíždějících spoluhráčů.

16:56
    Teď už Morgan Rielly pálil z tradiční pozice zadáka, který podpořil ofenzivu ze druhé vlny. Puk končí na hrudi Jonathana Quicka.

17:05
    Nechybělo mnoho a domácí vedli 2:0! Před brankou operoval Zach Hyman, který dokázal puk tečovat a ten projel za záda Quicka! Zastavil se ale vedle brankoviště a Hyman ho v pádu nahrnul jen pod tělo gólmana LA.

17:51
    Po vhazování se puk odrazil na branku Toronta. Frederik Andersen ho raději přikryl a podržel.

18:22
    Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Nick Shore, zakročil pozorný Andersen. Ten je v první části mnohem zaměstnanějším brankářem, než na druhé straně Jonathan Quick. Drží však čisté konto.

18:49
    Jonathan Quick si v přerušené hře něco vysvětluje s rozhodčími. Zdá se, že Quick je poslán na vyšetření na otřes mozku. Při jednom ze zákroků se totiž udeřil do hlavy a určení pracovníci vydali příslušný pokyn.

18:49
    Tak v brance už byl Darcy Kuemper, ovšem trenéři LA zase poslali Quicka zpět. Kouč John Stevens si nyní celou situaci vysvětluje s muži v pruhovaném. No, pokud ale přišel pokyn shora, tak Quick prostě musí na ošetřovnu. Pravidla jsou v tomto jasná.

18:49
    A opravdu. Jonathana Quicka nahradil Darcy Kuemper. Uvidíme, zda se jednička LA ještě do utkání vrátí.

19:25
    A Quick je zpátky ještě v první třetině! Kuemper si stihl připsat zákrok proti střele Patricka Marleaua a usedl zpět na lavičku.

19:25
    Za nedovolené bránění je potrestán Leo Komarov. Hosté tak mají k dispozici druhou přesilovku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, po níž mohou být o něco spokojenější hokejisté Toronta. Králové sice byli střelecky aktivnější, ale jejich pokusy končily na spolehlivě chytajícím Frederikovi Andersonovi. To domácí se jednou prosadili. V 6. minutě objel branku Marner, který připravil střeleckou pozici pro Romana Poláka a ránu českého obránce tečoval za záda gólmana Quicka Matt Martin.

20:02
    Hosté dohrávají ještě podstatnou část z přesilové hry.

20:34
    Zach Hyman u mantinelu držel Drewa Doughtyho, který se do něj pustil. Oba hokejisté jsou vykázáni na trestnou lavici, kde si na dvě minuty oddychnou.

21:26

21:34
    Nádhernou individuální akci předvedl Dominic Moore! Ten se zbavil protihráče parádní otočkou a bekhendem jen o centimetry minul vzdálenější tyčku!

22:32
    Ke střele se dostal dosud nepříliš viditelný Auston Matthews. Quick má puk ve výstroji.

23:13
    Další zákrok Quicka, který ztlumil na těle střelu Borgmana.

23:46
    Pěkná spolupráce mezi Toffolim a Pearsonem. Střelu druhého jmenovaného vyrazil Andersen.

24:35
    Domácí v postavení mimo hru. V útočném pásmu se ocitl předčasně Nazem Kadri.

24:40
    Z levého kruhu to zkoušel Jake Muzzin, který trefil pouze nohy bránícího hráče.

25:38
    Matt Martin objel branku a dostal se i do střelecké pozice. Trefil však jen brusle bránícího Folina.

25:54
    Andrian Kempe zasáhl holí do tváře Matta Martina. Toronto si tak zahraje přesilovku.

26:39
    Od modré pálil Leo Komarov, branku ale netrefil.

26:57
    Hosté vyhazují, oba týmy střídají své speciální formace.

27:19
    Domácí opět přišli o útočné pásmo.

27:46
    Vyhození Martineze dokonce dojel Tanner Pearson, který šetří cenné sekundy. Králové se ubrání.

27:55

28:23
    Nikita Zajcev vypálil od modré čáry jen do zadního mantinelu.

28:49
    Frederik Andersen vyrazil střelu Christiana Folina jen před sebe a Andrian Kempe se snažil dotlačit puk za jeho záda. To mu ale domácí brankář nedovolil! Následuje šarvátka, jelikož obráncům Toronta se nelíbí, jak důrazně se hostující hokejisté před jejich gólmanem počínali.

28:49
    Za předchozí melu se vylučovat nebude. Vhazuje se v obranném pásmu Maple Leafs.

29:17
    Marner nabil Dominicovi Mooreovi, jehož volej těsně minul hostující klec!

29:41
    Pěstní souboj Matta Martina s Christianem Folinem! K radosti domácích diváků vyhrál na body útočník Toronta.

29:41
    Následují pětiminutové tresty pro oba rohovníky. Na počtu hráčů na ledě se samozřejmě nic měnit nebude.

29:51
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

30:37
    Bekhendovou střelu Dustina Browna vykopl pravým betonem Frederik Andersen. Ten je dnes zatím bezchybný,

31:13
    Alec Martinez našel krásným pasem Tannera Pearsona, který puk usměrňoval do téměř odkryté branky! Anderson však stačil natlačit k tyčce pravý beton a hostující forvard nedokázal kotouč ani nadvakrát zvednout!

32:20
    Domácím je odpískáno postavení mimo hru. Následuje další reklamní přestávka.

32:42
    Domácí už přes pět minut nevystřelili na branku soupeře jedinou střelu. Kings jsou aktivnější, ale stále jim to není nic platné.

34:09
    Nikita Zajcev byl volný mezi kruhy! Jonathan Quick musel zasahovat po delší době a podržel svůj tým!

34:36
    Výborné střídání Toronta! Dobré šance měli Nylander, Hyman i Matthews, ale Quick odolal. Domácí ze své aktivity vytěžili alespoň přesilovou hru...

34:36
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení protihráče).

34:44
    Domácí využívají přesilovku bleskově, stačilo jim k tomu 8 sekund! Po buly se dostal ke kotouči Marner, který ho nahrál na zadní tyč Jamesovi van Riemsdykovi. Ten ho posunul na TYLERA BOZAKA, jenž kotouč dotlačil za bezmocného Quicka – 2:0. Asistence: James van Riemsdyk a Mitchell Marner.
    34:44 Tyler BOZAK - 2:0

35:41
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté se o 57 sekund později vracejí zpět do hry! Drew Doughty založil přihrávkou na Trevora Lewise přečíslení 3 na 2. Ten puk posunul na pravou stranu k ADRIANOVI KEMPEMU, jenž zamířil nad Andersonovu vyrážečku. Asistence: Trevor Lewis a Drew Doughty.
    35:41 Adrian KEMPE - 2:1

36:54
    Hosté tedy dokázali rychle reagovat na druhý gól Toronta. Nic není rozhodnuto, radovat se stále může kdokoliv.

38:28
    V závěru třetiny se hra uklidnila, na obou stranách teď vidíme řadu nepřesností.

39:03
    William Nylander si před brankou rovnal puk na bekhend, ohrozit Quicka už ale nestačil.

39:15
    Jake Muzzin vložil hůl pod nohy van Riemsdyka a je vyloučen za podražení.

39:56
    Ještě střela Williama Nylandera v samém závěru třetiny. Quick puk udržel ve výstroji.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé části byla k vidění poměrně aktivní hra z obou stran. Jako první se opět radovali domácí, jejichž náskok navýšil ve 35. minutě v přesilovce Tyler Bozak. Kings však kontrovali jen o 57. sekund později, kdy přečíslení 3 na 2 zakončil přesnou střelou Andrian Kempe. Maple Leafs tak vedou nad LA Kings 2:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:11.
    Maple Leafs zatím vedou nad LA Kings o jediný gól.

40:01

40:03
    Domácí hokejisté ještě dohrávají přesilovou hru.

40:49
    Nahození Morgana Riellyho neprošlo až na Quicka. Hosté zblokovali i dorážku van Riemsdyka.

41:11
    Hosté vyhazují a je jasné, že oslabení ubrání.

41:16

41:30
    Dělovku Austona Matthewse vyrazil Jonathan Quick svým ramenem.

42:28
    Mitchell Marner poslal kotouč do již odkryté hostující klece, ale gól není uznán! Matt Martin totiž spadl do brankoviště a nohama podrazil Jonathana Quicka. Podle rozhodčích se jednalo o nedovolený kontakt s brankářem.
    42:28 Neuznaný gól Mitchella Marnera.

42:28
    Mike Babcock si ještě vyžádal coach's challenge!

42:28
    Gól opravdu neplatí! Jonathan Quick byl atakován nedovoleným způsobem.

42:54
    Domácím to nakonec vadit nemusí, o chvíli později totiž dávají již platný gól! Nahození Morgana Riellyho od modré čáry sklepl ze vzduchu za Quickova záda clonící PATRICK MARLEAU. Rozhodčí ještě zkonzultoval s video centrálou, zda se nejednalo o vysokou hůl a poté branku uznal. Asistence: Morgan Rielly a Nazem Kadri.
    42:54 Patrick MARLEAU - 3:1

43:57
    Hosté už budou muset hodně otevřít hru. Ztrácejí již dva góly.

45:25
    Nic Dowd prověřil Andersena střelou z pravé strany kluziště, gólman Toronta vyráží.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:01
    Auston Matthews se snažil prosadit bekhendem. Jonathan Quick ale zalehl kotouč. Je tu reklamní přestávka.

46:43
    Hostům nevyšel přechod přes útočnou modrou. Vystavili se do postavení mimo hru.

47:31
    Person nahrával Tylerovi Toffolimu, který už byl sám před Andersenem, ale nepřekonal ho! Na druhé straně se Zach Hyman šikovně vytáčel před hostující branku, zakončení mu znemožnil Nick Shore.

47:44
    Dělovku Austona Matthewse zlikvidoval Jonathan Quick. Teď se hraje útočný hokej z obou stran.

48:08
    Nepříjemný moment potkal u mantinelu Jamese van Riemsdyka. Ten šel po souboji s protihráčem do roznožky a pak se hodně těžce zvedal z ledu. Zřejmě se jedná o natažený sval.

49:13
    Od modré čáry pálil Oscar Fantenberg, jeho ránu vyrazil Andersen.

50:08
    Utkání se přehouplo do poslední desetiminutovka. Hostům čas utíká stále rychleji.

51:01
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale byla tam teč. Obránci LA tak musejí hrát.

51:27
    Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Čas rychle plyne a to Maple Leafs vyhovuje.

52:06
    Domácí rozpoutali před brankou soupeře obrovský závar! Roman Polák dokonce z mezikruží netrefil téměř odkrytou klec! Bude se ale vylučovat...

52:07
    Vyloučeným hráčem je nakonec Dustin Brown, který zasáhl vysokou holí Matthewse.

52:19
    Hosté se vracejí do hry ve vlastním oslabení! Zajcev nahrával na modrou Morganovi Riellymu, kterému však kotouč odskočil z hole přímo do jízdy TREVORA LEWISE. Ten se dostal do samostatného úniku a po rychlém zamíchání zasunul puk z forhendu za Andersena – 3:2. Bez asistence.
    52:19 Trevor LEWIS - 3:2

52:55
    Domácí přesilovka pokračuje, uvidíme, zda kanadský celek dokáže předchozí kolaps napravit.

54:08
    Tahle přesilová hra byla ze strany Toronta opravdu hrubě nevyvedená. Hosté jsou v plném počtu.

55:18
    Nahození Mitchella Marnera se odrazilo až mimo hřiště. Je tu reklamní přestávka.

55:54
    Už se pomalu blíží čas pro závěrečný nápor Kings, puk zaváží do útočného pásma Kempe.

56:31
    Matthews vyhodil šikovně. Puk směřoval na branku a hrát tak musel Jonathan Quick.

57:39
    Od modré čáry vypálil Drew Doughty. Andersen vyrazil a domácí pak dostali puk do středního pásma.

57:55
    Tohle Jonathan Quick psychicky nezvládl! Hostující brankář se ohnal vyrážečkou po Leovi Komarovovi, jenž projížděl kolem jeho brankoviště. Quick tak dostává trest za hrubost.
    57:55 Vyloučení Jonathana Quicka.

58:23
    Domácím teď stačí držet puk na svých holích, jejich přesilovka skončí až 5 sekund před závěrečnou sirénou.

58:38
    Auston Matthews mohl rozhodnout! Ze vzduchu netrefil puk před prázdnou brankou!

59:23
    Hosté to zkoušejí bez brankáře! Poměr hráčů v poli se tedy srovnal. Nazem Kadri mohl směřovat proti prázdné brance, byl však v postavení mimo hru.

59:23
    Vhazuje se poblíž obranné modré LA. Hosté ale riskují a nadále to zkoušejí s Quickem na střídačce.

59:46
    Zakázané uvolnění Toronta. Vhazovat se tedy bude před Andersenem. Ani jeden z trenérů nemá k dispozici time-out. Oba totiž neúspěšně sáhli pro coach's challenge.

Je konec! Hokejisté Los Angeles odcházejí poprvé v této sezóně z ledu bez jediného bodu. Hráči Toronta vítězí 3:2 a ukazují, že i je úvod ročníku zastihl ve skvělé formě. Ve třetí třetině nejprve zvýšil na rozdíl dvou branek Patrick Marleau, jenž sklepl ze vzduchu do sítě nahození spoluhráče Riellyho. Hosté dokázali v čase 52:19 snížit ve vlastním oslabení, v němž se prosadil Trevor Lewis. To už však bylo z jejich strany vše. Závěrečný nápor jim ještě pokazil zbytečným vyloučením brankář Quick.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:38 (10:17, 15:12, 9:9)

Fanynky Toronta měly důvod k radosti.

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:06:29)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. M. Martin (R. Polák, Marner), 35. Bozak (J. van Riemsdyk, Marner), 43. Marleau (Rielly, Kadri) – 36. Kempe (Lewis, Doughty), 53. Lewis

Los Angeles Kings: Quick (19. Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, Folin, Fantenberg – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, N. Shore, Pearson – Lewis, Kempe, Cammalleri – Dowd, Laich, Andreoff.

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Driscoll, Brisebois

Diváci: 19235