Toronto – Los Angeles 3:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 1:4 (kon.)
Úterý 24.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář Rangers
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, TOI 15:14 (03:43:29)

Hvězdy utkání

1. Martin Jones (SJS) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Logan Couture (SJS) 1+1
    3. Melker Karlsson (SJS) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 34-24; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 12-18; Přesilové hry: 0/6-0/1; Tresné minuty: 2-12.

Sharks se v Madison Square Garden při každé příležitosti pořádně zakousli do domácích Rangers, kteří nevyužili během celého utkání šest přesilových her v řadě a sami si poté zahráli pouze jednu. Svěřenci Alaina Vigneaulta doplatili na nepřesnou koncovku a k dobrému výsledku nepřispěla ani velká chyba Henrika Lundqvista za bránou. V dresu San Jose se postupně prosadili Logan Couture, Tim Heed – první gól v NHL, Joonas Donskoi a Melker Karlsson. Za domácí už pouze snižoval Mika Zibanejad. Konečný výsledek v New Yorku. New York Rangers 1 San Jose Sharks 4.

Do konce střetnutí v NY zbývá odehrát 1 minuta.

57:06
    Henrik Lundqvist předvedl dva skvělé zákroky, když nejprve vychytal tváří v tvář Marca-Édouarda Vlasica a poté si poradil senzačně i s dorážkou Tomáše Hertla! Blíží se konec duelu.

55:57
    Michael Grabner mohl udeřit v oslabení, kdyby Martin Jones jeho pokus z pravého kruhu nevyrazil.

55:32
    Joe Pavelski vypálil z vnitřní strany pravého kruhu pro vhazování, z blízkosti ale bránu minul.

55:27
    J.T. Miller po nepřesné střele fauloval Ryana Carpentera a dostal dvě minuty za hákování.

55:23
    Vzápětí pálil ze stejného prostoru J.T. Miller a tentokrát již Martin Jones musel zasahovat.

55:15
    J.T. Miller vypálil z mezikruží, bránu ovšem minul. Martin Jones zasahovat nemusel.

55:03
    Brendan Smith před pěti sekundami pálil od modré čáry, pozorný Martin Jones puk vyrazil.

55:00
    Ve třetí třetině jsme svědky hluchých míst ve hře, které jsou způsobeny daným vývojem zápasu.

51:59
    Dvě obrovské šance po jedné na obou stranách! Nejprve pálil na domácí straně Rangers z blízkosti mimo Michael Grabner a na opačné straně vzápětí v dresu Sharks Joe Pavelski!

51:16
    Kevin Shattenkirk pálil z mezikruží a jeho střelu nepropustil na bránu Marc-Édouard Vlasic.

50:43
    Mika Zibanejad se ocitl před bránou v další obrovské šanci, jenže ani tato s pořadovým číslem xx neskončila gólem. Martin Jones vyrazil puk do ochranné sítě! Z blízkosti to nejde!

50:15
    Chris Tierney rychle vypálil z mezikruží, jeho střela ale skončila na Henrikovi Lundqvistovi!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:08
    J.T. Miller vystřelil z levého kruhu a připravený Martin Jones podržel puk ve své výstroji. Skóre: 1-4.

47:40
    A další nepřesná střela Rangers. Na pravém křídle to zkoušel z téměř nulového úhlu sedmý obránce Anthony DeAngelo.

47:23
    Brady Skjei vypálil ve středu útočného pásma od modré čáry a jeho střela skončila pouze na hrazení.

46:12
    Obránce Brent Burns se pokusil skórovat z pravého kruhu, Henrik Lundqvist úspěšně zasáhl.
    44:23 Mika ZIBANEJAD - 1:4

44:23
    Rangers právě vstřelili branku!
    MIKA ZIBANEJAD střelou z levého kruhu pro vhazování propálil Martina Jonese a je jasné, že brankář San Jose už čisté konto neudrží! Chytá ovšem stále skvěle. Asistence: Pavel Bučněvič.

43:10
    Michael Grabner se pokusil rychle reagovat, jeho pokus z mezikruží ale skončil mimo.
    42:51 Melker KARLSSON - 0:4

42:51
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Henrik Lundqvist vyjel za bránu, aby zastavil nahození Sharks, což se mu sice podařilo, jenže Logan Couture se rychle vydal za ním a puk mu sebral. Poté následovala rychlá přihrávka před brankoviště, kde MELKER KARLSSON zkrotil v tísni neposedný kotouč a z blízkosti ho poslal do prázdné sítě! Chyba! Asistence: Logan Couture.

42:34
    Rick Nash nabral rychlost a na pravém křídle se pokusil Martina Jonese zaskočit bekhendovou střelou z ostrého úhlu, jenže brankář San Jose chytá skvěle a bezchybně.

41:35
    Ryan McDonagh zkusil vstřelit z vrcholu mezikruží, jenže kapitán Rangers pálil mimo.

40:16
    Rangers rychle otočili hru a v blízkosti pravé tyče byl ve velké šanci J.T. Miller, který napálil Martina Jonese! Zákrok číslo pětadvacet!

40:01
    Závěrečnou část dnešního utkání zahájil Tomáš Hertl úspěšným vhazováním proti J.T. Millerovi.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-17; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 55%-45%; Hity: 7-12; Přesilové hry: 0/6-0/0; Tresné min.: 0-12.

Třetí třetina začne přibližně ve 2.56.

Rangers mají v Madison Square Garden více ze hry a navíc už šestkrát hráli v početní výhodě, jenže na opačné straně stojí zeď jménem Martin Jones, který chytá další výtečně utkání a po čtyřiceti minutách je blízko shutoutu. Sharks naopak z minima dokáží vytěžit maximum. V úvodu zápasu se prosadili Logan Couture a Tim Heed, který vstřelil svůj první gól v NHL, a těsně před koncem druhé části Joonas Donskoi. Domácí musí proměňovat šance. Skóre po 40 minutách. New York Rangers 0 San Jose Sharks 3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:22 Joonas DONSKOI - 0:3

39:22
    JOONAS DONSKOI po přihrávce Joea Thorntona, který vyhrál po chybné přihrávce Rangers na pravé straně útočného pásma před boxem časoměřičů důležitý souboj, šlápl do pedálů a marně stíhán z levého kruhu pro vhazování nádhernou střelou zápěstím poslal puk o vzdálenější pravou tyč do brány! Obrovská facka pro NYR. Asistence: Joe Thornton a Joe Pavelski.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:29
    Pokud se nepletu, Jesper Fast se podruhé v zápase ocitl před bránou ve velmi slibné šanci, jenže ji znovu minul! Rangers nevyužívají přesilové hry ani dobré brankové příležitosti.

37:53
    Ani druhý trest Tomáše Hertla nebyl potrestán a český útočník se tak klidně vrátil na ledovou plochu.

37:04
    Zatím to vypadá, že ne, a na opačné straně mohl udeřit naopak v oslabení Barclay Goodrow, jehož střelu z mezikruží Henrik Lundqvist vytáhl mimo! Švédský gólman zatím inkasoval dvakrát.

36:21
    Rangers hrají šestou přesilovou hru a zatím nevyužili ani jednu. Ukončí nyní konečně střelecké trápení?

35:53
    Tomáš Hertl jde podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za vysokou hůl. Faulovaný byl Marc Staal.

35:07
    Melker Karlsson se po slabší pasáži hry ze strany Sharks dostal na levé straně ke střele z vrcholu kruhu pro vhazování, kterou Henrik Lundqvist za svá záda nepustil.

34:39
    Rangers se během přesilové hry s pořadovým číslem 5 dostali pouze k jedné střele a vyloučený Joe Pavelski je na ledě. Rangers nevyužili ani jednu z pěti početních výhod.

33:45
    Pavel Bučněvič už se nemohl koukat na skóre zápasu a na pravém křídle práskl do puku, jeho rána s příklepem ale z vrcholu kruhu pro vhazování našla Martina Jonese, který puk podržel.

32:39
    Joe Pavelski fauloval Davida Desharnaise a vyfasoval dvě minuty za podražení. Pátá přesilová hra Rangers!

32:05
    Rick Nash se v blízkosti levé tyče na opačné straně ledové plochy snažil prosadit bekhendem, také Martin Jones byl ale pozorný a puk vytěsnil mimo tyče své brány! Velkých šancí přibývá.

30:33
    Barclay Goodrow byl v první třetině vyloučen a nyní se v blízkosti levé tyče ocitl v obrovské šanci, jenže z blízkosti na Henrika Lundqvista nevyzrál! V New Yorku je stav duelu stále 0:2.

29:40
    Brent Burns patří mezi nejlepší obránce v lize a na pravém křídle pálil od modré čáry, jeho pokus byl ovšem nepřesný a Henrika Lundqvista nezaměstnal.

28:58
    Tomáš Hertl před bránou dobře clonil a podařilo se mu puk tečovat. Henrik Lundqvist ale předvedl rychlý reflex a puk našel ve své výstroji. Dobrá práce českého útočníka.

28:27
    Nutno dodat, že druhá část je hodně vyrovnaná. Střely na bránu: Rangers 4 – Sharks 4.

28:27
    Joe Pavelski se na levém křídle rozhodl pro střelu zápěstím a jeho pokus od modré čáry zamířil do výstroje Henrika Lundqvista. Oba brankáři jsou po přestávce zatím bezchybní.

26:53
    Joonas Donskoi na pravé straně nabral dobrou rychlost a pokryl si skvěle puk, bekhendové zakončení ale třetí gól San Jose nepřineslo. Henrik Lundqvist puk vyrazil! Slibná šance.

26:37
    Timo Heed se před bránou ocitl v obrovské šanci a mohl přidat po své premiérové trefě v NHL svůj druhý gól, jenže bránu z blízkosti minul!

25:33
    Jimmy Vesey se ocitl na pravé straně v blízkosti brány, jeho střela zápěstím ale gól nepřinesla. Martin Jones je během posledních okamžiků pod velkým tlakem.

23:53
    Mika Zivanejad vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila na Martinovi Jonesovi.
    23:39 Martin Jones se roztáhl a zabránil vleže jistému gólu!

23:39
    Rick Nash se po bleskovém objetí brány pokoušel kotouč zasunout do brány, prostor v blízkosti pravé tyče ale skvěle ucpal Martin Jones a ani tento puk za jeho zády neskončil!

22:26
    David Desharnais se po skvělé akci Rangers ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, ani on ovšem na fantastického Martina Jonese v bráně Sharks vyzrát nedokázal! Hra přerušena.

21:47
    Rangers vyhodili puk z obranného pásma tak, že se proti nim pískalo zakázané uvolnění.

21:31
    Rangers v rychlém sledu dvakrát nahazovali puk do útočného pásma, dostat se do tlaku se jim ale nepodařilo.

20:27
    Vyloučený Tomáš Hertl se vrátil zpět na ledovou plochu a po přesilové hře Rangers, která byla rozdělena mezi první a druhou třetinu, San Jose přečkalo i čtvrté oslabení.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-8; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 58%-42%; Hity: 5-7; Přesilové hry: 0/3-0/0; Tresné minuty: 0-8.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.

Logan Couture zmrazil Madison Square Garden brzkým gólem, na který mohli Rangers odpovědět, jenže ani jednu ze dvou početních her nevyužili a krátce po té druhé udeřil Tim Heed. Rangers mohli snížit po vyloučení Tomáš Hertla, ani třetí přesilová hra ale zatím gól na domácí straně nepřinesla. Skóre po první třetině. New York Rangers 0 San Jose Sharks 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    Chris Kreider se během závěrečné minuty dvakrát dostal ke střele, z nichž jedna byla nepřesná a druhá skončila dvě sekundy před sirénou na výstroji Martina Jonese.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:51
    Rick Nash se sekundu před návratem vyloučeného Mikkela Bødkera a zákroku Martina Jonese proti střele Miky Zibanejada z vrcholu levého kruhu dostal před bránou do zakončení, které bylo nepřesné! Obrovská šance Rangers.

18:27
    Tomáš Hertl držel nedovoleně před bránou Ricka Nashe a poslal svůj tým do tří. Rangers mají k dispozici v závěru první třetiny přesilovou hru 5 na 3 a šanci snížit.

16:52
    Mikkel Bødker fauloval Marca Staala a dostal dvě minuty za sekání. Třetí přesilová hra pro Rangers.

16:23
    Nick Holden vypálil ze prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho pokus skvěle zablokoval Marc-Édouard Vlasic.

16:17
    Jesper Fast napálil ze středového kruhu puk do útočného pásma, Martin Jones zasahovat nyní nemusel.

15:56
    Ryan McDonagh pálil z mezikruží mimo a Martin Jones necelých pět minut před koncem první části vede 2:0. Branky vstřelili Logan Couture a Tim Heed.

14:56
    Marc Staal vypálil od boxů časoměřičů a donutil Martina Jonese předvést další úspěšný zákrok.

14:56
    Justin Braun v rohu obranného pásma dohrál Miku Zibanejada a puk byl sražen vzápětí mezi střídačky.

14:09
    Mika Zibanejad je jedním z tahounů Rangers, který zkoušel snížit střelou od modré čáry. Jeho pokus z levé strany útočného pásma ovšem skončil na výstroji Martina Jonese.
    12:45 Tim HEED - 0:2

12:45
    Rangers nevyužili dvě přesilové hry a vzápětí za to byli potrestáni, když se po střele z ostrého úhlu na pravém křídle prosadil TIM HEED! Nováček v dresu San Jose na pravé straně rychle zavezl puk do útočného pásma a jeho nahození z ostrého úhlu překvapivě mezi betony klečícího Henrika Lundqvista prošlo do brány. Tim Heed vstřelil svůj první gól v NHL – 2:0. Asistence: Tomáš Hertl a Marc-Édouard Vlasic.

12:17
    Sekundu po návratu vyloučeného Kevina Labanca na led vypálil od modré čáry domácí kapitán Ryan McDonagh. Martin Jones ale chytá velice spolehlivě a zatím drží nulu.

11:41
    Chris Kreider na levé straně práskl do puku, jeho ránu s příklepem z úhlu ale Martin Jones vyrazil.

10:41
    Pavel Bučněvič měl na hokejce vyrovnávací gól, když před bránou skvěle tečoval puk a po zákroku Martina Jonese se dostal k bekhendové dorážce, i s tou si ale brankář Sharks věděl rady!

10:24
    Kevin Shattenkirk v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která byla tečována. Martin Jones ovšem zákrok zvládl a puk vyrazil mimo svou bránu.

10:16
    Kevin Labanc fauloval Kevina Hayese a dostal dvě minuty za podražení, což znamená, že Rangers budou mít v dnešním zápase k dispozici druhou přesilovou hru.

09:44
    Ryan Carpenter odehrál skvělé střídání a na pravém křídle pálil od modré čáry, jenže Henrik Lundqvist zvládl puk vyrazit a připsal si jeden ze snadnějších zákroků.

09:26
    Z téměř identické pozice to vzápětí zkoušel Ryan Carpenter, jehož pokus Henrik Lundqvist podržel ve výstroji.

09:04
    Logan Couture vzápětí pálil z prostoru mezi kruhem a modrou čárou, jeho pokus ale z pravé strany útočného pásma našel pouze výstroj švédské legendy ve službách Rangers.

08:30
    Mikkel Bødker se na levé straně ocitl příliš blízko brány a z téměř nulového úhlu neměl příliš šancí na to, jak pozorného Henrika Lundqvista překonat.

07:44
    Rangers rychle vybojovali ztracený kotouč zpět a z vrcholu levého kruhu pálil nebezpečně Jimmy Vesey, Martin Jones ale ani tentokrát neinkasoval, když puk vyrazil mimo.

07:41
    Brenden Dillon předvedl za bránou skvělý hit, kterým odzbrojil o puk domácího Kevina Hayese.

07:19
    Joe Pavelski na pravém křídle překročil útočnou modrou čáru a od hrazení těsně za ní napřáhl ke střele, která byla nepřesná a rozezvučela pouze hrazení za bránou.

05:45
    Chris Kreider dobře clonil před bránou a velmi nebezpečně tečoval nahozený puk, jenže Martin Jones podržel Sharks fantastickým zákrokem a vyrazil kotouč do ochranné sítě!

05:26
    Logan Couture mohl vstřelit gól v oslabení, jenže Henrik Lundqvist jeho pokus z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vyrazil a stejně jako Martin Jones si připsal úspěšný zákrok.

04:40
    Mika Zibanejad vypálil prudce z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Martin Jones puk vytěsnil mimo.

04:31
    Barclay Goodrow fauloval ve středním pásmu u hrazení Marca Staala a dostal dvě minuty za hákování.

03:49
    Jesper Fast se ocitl v blízkosti levé tyče po pěkné akci Rangers ve velké šanci, jenže bránu nepochopitelně minul! San Jose stále vede v Madison Square Garden po brzkém gólu 1:0.

03:04
    Justin Braun se na pravé straně pokoušel vstřelit gól také tvrdou ránou s příklepem od modré čáry, Henrik Lundqvist byl ovšem tentokrát připraven a puk ukryl ve své výstroji.
    01:56 Logan COUTURE - 0:1

01:56
    Sharks na útočné modré čáře během poskytnuté výhody rychle rozpohybovali puk a LOGAN COUTURE před vrcholem pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která nad levým betonem Henrika Lundqvista zamířila k přední pravé tyči! Sharks vedou v Madison Square Garden rychle 1:0. Asistence: Brent Burns a Mikkel Bødker.

00:42
    Marc Staal na levém křídle zkoušel štěstí, jeho táhlou střelu zápěstímod modré čáry ale pozorný Martin Jones kryl.

00:31
    Mats Zuccarello se dostal v mezikruží k dorážce, kterou zablokoval dobře postavený Melker Karlsson.

00:25
    Rick Nash se po pouhých 25 sekundách dostal v blízkosti levé tyče do zakončení, jeho bekhendová střela ale na překonání Martina Jonese nestačila! To je ostrý start od Rangers.

00:01

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Br. Smith, M. Staal (A), Shattenkirk, Skjei, Holden, DeAngelo – Rick Nash (A), Zibanejad, Zuccarello – Vesey, K. Hayes, Fast – Kreider, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Hertl, Couture (A), M. Karlsson – Donskoi, Tierney, Bødker – Goodrow, Carpenter, J. Ward. Hlavní trenér: Martin Jones.

Rozhodčí: Evgeny Romasko, Chris Rooney. Čároví: Steve Miller, Andrew Smith.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Češi a Slováci v tomto utkání

Ondřej Pavelec (NYR) – brankář
    Tomáš Hertl (SJS) – centr
    Logan Couture nasázel Islanders v minulém utkání hattrick. Na výhru Sharks to ale nestačilo

Neproduktivnější hráč:
    J.T. Miller (2+6) vs Logan Couture (6+2)

Vzájemné zápasy z loňské sezony

18. 10. 2016:
    New York Rangers – San Jose Sharks 7:4 (1:1, 2:0, 4:3)

29. 03. 2017:
    San Jose Sharks – New York Rangers 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 1:0)
    Sharks jsou momentálně na pětizápasovém tripu

San Jose Sharks (3-4-0)

Také hokejisté Sharks se nemohou pochlubit dobrou bilancí z úvodu sezony. S Rangers mají momentálně stejný bodový zisk, avšak mají dva zápasy k dobru! Naposledy se San Jose představilo na ledě New Yorku Islanders a prohrálo 3:5. Po střetnutí s Rangers ještě Sharks zavítají do Bostonu a Buffala, než se vrátí zpět mezi domácí mantinely.
    Obrázek z ranního rozbruslení Rangers

New York Rangers (2-5-2)

Rangers vůbec nevyšel úvod sezony a momentálně jim patří až 14. místo ve Východní konferenci. Naposledy se svěřenci Alaina Vigneaulta utkali doma s Nashvillem Predators a vyhráli 4:2. Po duelu se Sharks zakončí domácí šestizápasovou sérii zápasů doma s dalším mužstvem z Pacifické divize – Arizonou Coyotes.

Dámy a pánové, vítejte při sledování utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a San Jose Sharks. Zápas začíná krátce po 01:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 45. Zibanejad (Bučněvič) – 2. Couture (Burns, Bødker), 13. Heed (Hertl, Vlasic), 40. Donskoi (J. Thornton, Pavelski), 43. M. Karlsson (Couture)

Rozhodčí: Evgeny Romasko, Chris Rooney. Čároví: Steve Miller, Andrew Smith

Diváci: 18006