Chomutov – HC Litvínov 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 7:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Warriors Brno 7:1 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
HC Litvínov
Úterý 24.10.2017, 15:25 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • Skupina A
Partner:
   
  Litvínovští v úvodu třetího dějství ztráceli jediný gól, ovšem ve druhé polovině závěrečného hracího období Piráti čtyřmi přesnými zásahy potvrdili své vítězství. Chomutovští starší dorostenci vyhráli i třetí letošní derby a přerušili sérii pěti porážek. (17:35:50)
   
  Konec zápasu.
   
  59:10
  Piráti právě vstřelili branku!
  A máme tu hattrick. Svoboda se nejprve perfektně přesunul proti střele Mežnara, jenž pálil po křížné přihrávce od levého mantinelu, ovšem následně si puk vzal MICHAL GUT, vyjel s ním od pravého mantinelu mezi kruhy, odkud mířil přesně. Asistence: Patrick Pech, Eric Mežnar.
   
  58:52
  Piráti právě vstřelili branku!
  Rychlý protiútok domácích vedl Hradecký, který sice nezakončil, ale Svoboda puk neudržel a ROMAN BRANDNER ho pohodlně dorazil. Asistence: Miroslav Hradecký.
   
  58:12
  Jouza tentokrát střílel z pravého kruhu, ovšem puk z jeho hole jen pleskl o zadní mantinel.
   
  58:01
  Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:36
  Berkův pokus z pravého kruhu mířil jen doprostřed branky, kde stál pozorný Běhula a přerušil hru.
   
  56:23
  Svoboda chytil nahození od modré do lapačky, ale hned rozehrál, čímž založil rychlou akci Litvínova. Jouza dostal z rohu přihrávku před branku, kde byl úplně sám, ovšem z první přestřelil.
   
  55:21
  Černý obral v kruhu obránce o puk a najednou byl sám před Svobodou. Hostující brankář si střelu na „teploměr“ pohlídal a včas přitiskl ruku k tělu.
   
  55:04
  Z dalšího závaru před Svobodou odjeli Litvínovští kupředu. Jouza přenechal po přejetí modré Jindrovi, jehož ránu vyrazil Běhula do ochranné sítě.
   
  54:05
  Piráti právě vstřelili branku!
  Dlouho to vypadalo, že Chomutovští se do pásma v přesilovce už nedostanou. Nicméně se jim to povedlo. Ouřada posunul na modoru na JAKUBA KLEINER, který se nerozpakoval, práskl do puku a ten zapadl za Svobodu, jenž přes clonícího hráče nic neviděl. Asistence: Kryštof Ouřada.
   
  53:26
  Litvínov už podruhé vyhazuje.
   
  52:56
  Piráti po skrumáži před Svobodou přišli o pásmo, do něhož se vrátili. Gut do něj vlétl po pravém křídle, obešel obránce, ovšem dostal se až za branku. I odtud to zkoušel odrazem o brankáře, ale nevyšlo mu to.
   
  52:12
  Vyloučení v týmu HC Litvínov (D. Svoboda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  51:39
  Piráti právě vstřelili branku!
  Štochlův velký oblouček z vlastního obranného pásma zachytil na druhé straně jeden z obránců, kterého však rozhodil Lobodowski, čehož využil KRYŠTOF OUŘADA, jenž projel až před Svobodu, kde s trochou štěstí úspěšně zakončil bekhendový blafák. Asistence: Peter Lobodowski, Jakub Štochl.
   
  51:13
  Piráti nezvládli přechod útočné modré a je jim odpískán ofsajd.
   
  50:27
  Domácí se ubránili atak Litvínova a vyrazili kupředu. Pech však mířil z levého kruhu jen ze strany do spodního oblouku branky.
   
  49:52
  O teč Kleinerova nahození se před Svobodou pokoušel Hradecký, ale kotouč z jeho hole minul pravou tyč litvínovské branky.

  Libor Kult

  Branky a nahrávky: 35. Gut, 37. Gut (Ouřada), 52. Ouřada (Lobodowski, Štochl), 55. Kleiner (Ouřada), 59. Brandner (Hradecký), 60. Gut (Pech, Mežnar) – 31. Jouza (Myšák)


  Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Rudy, Vícha, Seemann, Zeman, Kleiner, Procházka, Štochl – Černý, Baier, Hofrichter, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
  HC Litvínov: D. Svoboda (Pejsar) – Baláž, Žítek, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Kysela, Dufek, Damašek, Myšák, Beran, Berka, P. Svoboda

  Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Marek