Chomutov – HC Litvínov 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 7:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Warriors Brno 7:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Rytíři Kladno
Úterý 24.10.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přímo z Karlových Varů zdravím všechny příznivce ledního hokeje a zejména tedy fanoušky NOEN Extraligy staršího dorostu. Karlovarští dnes na svém ledě přivítají Rytíře Kladna. Pokud si energetici zajistí další výhru v řadě, mají jistý postup do play-off! Utkání startuje v 18:00.

Energetikům se v letošní sezoně velmi daří. Z jedenácti zápasů prohráli jen dva, a jeden z nich právě s Kladnem. V posledním zápase s Chomutovem si brankář Jan Kašpar připsal čtvrtou nulu v sezoně. Kašpar je navíc nejlepší brankář skupiny. Díky minulému a předminulému zápasu se Energie dotáhla na vedoucí Plzeň, která prohrála rovněž dvakrát.

Kladenští v letošní sezoně nepředvádí žádné přesvědčivé výkony. Vyhráli celkem pět zápasů z jedenácti a chtějí tuto statistiku určitě vylepšit. V minulém zápase proti Plzni Rytíři schytali debakl 7:4. Venku se jim zatím moc nedaří, vyhráli pouze dva zápasy z pěti. Ve Varech se budou chtít určitě zlepšit.

Vylepší si Rytíři v Karlových Varech své letošní skóre a dokáže dnes karlovarský starší dorost zdolat i Kladno a postoupí do play off?

HC Energie Karlovy Vary:
    Kašpar (Bednář) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub, David Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Jílek, Zdeněk

Rytíři Kladno:
    Jiroušek (Novotný) Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Tržil, Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss

Rozhodčí: Grech – Balko, Fiala.

Oba celky už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne

00:01

00:08
    Icing teď přesunul hru na stranu Energie

01:05
    Energetici teď zaváhali v obraně a Jelínek toho chtěl využít, jenže Kašpara nepropálil.

01:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zíka – 2 min., hákování).

02:49
    Karlovarským zatím přesilovka nesedí, Kladno úspěšně vyhazuje.

03:42

04:06
    Kvapil zkoušel střelu od modré, Kašpar byl však pozorný.

05:28
    Holub střílel od modré, ale Jirouška nepřekvapil.

06:38
    Energii se nedaří dostat do útočného pásma, Kladno brání dobře.

07:30
    Kvapil střílel mezi kruhy, jeho střela ale minula karlovarskou svatyni

08:33
    Kladno stále drží Energii v jejich obraném pásmu.

09:47
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak kladenští přeci jen Kašpara překonali, Rytíři oslavovali po střele od modré MATĚJE ZÍKY. Bez asistence

10:36
    Po ofsajdu kladenských se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:39
    Energii se nedaří vymyslet žádný útok.

12:37
    Volráb zkoušel střelu od modré, Kašparova vyrážečka však byla na svém místě.

13:38
    ŠIMON JELNEK ujel po pravé straně obráncům a se svou střelou nezaváhal. Asistence: Flachs, Zíka

14:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šik – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tržil – 2 min., hrubost).

15:15
    Během hry čtyři na čtyři bylo na kotouči vidět spíše Kladno.

16:51
    Energetikům se stále nedaří udržet útočné pásmo, vidět jsou spíše jen samostatné výjezdy.

17:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tržil – 2 min., vysoká hůl).

18:14
    Energii se zase nedaří při přesilovce něco vymyslet.

18:21

19:49
    Tržil po výjezdu z trestné lavice se dostal do samostatného úniku, Kašpar byl ale pozorný

20:00

Energie se zatím moc nepředvedla, Kladno naopak překvapuje. První gól dal v polovině třetiny dal střelou od modré dal Matěj Zíka. Po čtyřech minutách dal gól z úniku Šimon Jelínek. Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:02
    Energetici rozehrávají z obranného pásma.

20:33
    Karlovarští se snažili převézt kotouč přes střední pásmo, dlouhou dobu se jim to nedařilo, až obraně Kladna proklouzl Křemen a prověřil Jirouškovu pozornost.

21:24
    Na druhé straně vznikla podobná situace, kdy se Bláha pokusil přemoct Kašpara z bezprostřední vzdálenosti.

22:12
    Energetici si vybojovali útočné pásmo a zakládají útok.

23:16
    Dlouhou snahu hráčů lázeňského města přerušuje úmyslný ofsajd a hra se přesouvá před Kašpara.

23:51
    Rytíři jsou stále dominantní ve hře, to se potvrzuje jejich další brankou! Bláha poslal přesnou přihrávku na kruh MATYÁŠOVI FILIPOVI, který bez větších obtíží vymetl růžek karlovarské branky. Asistence: Ondřej Bláha.

23:51
    Střídání brankářů na straně Energie. Za Kašpara nastupuje Bednář.

24:15
    Kladenští stále pokračují v rychlém tempu.

25:56
    Energetikům situaci ztíží hra v oslabení. Za sekání si dvě minuty posedí Bernáth (KVA).

26:43
    Kladenští překombinovali a dostali se do postavení hráče mimo hru.

26:54
    Karlovarští na malý okamžik posouvají hru do pásma Rytířů.

27:24
    Zavřel po úmorném boji u mantinelu vyhazuje přes všechny modré.

28:03
    Kvapil to v závěru přesilové hry zkoušel od modré, jen co Bernáth naskočil do hry, zajíždí Energie do útoku.

28:25
    Křemenovu nečekanou střelu lapil Jiroušek a hra se dostává zpět k Bednářovi.

29:30
    Karlovarští nabírají tempo a kombinují co to jde. Poslední zákrok si Jiroušek připisuje proti Proškovi a hru přerušuje.

30:10
    Černý nabral rychlost, jeho střela při zemi Jirouška však nijak neohrozila.

30:40
    Šmatlák si v útočném pásmu počkal na Šťastného. Po jeho zákroku potřeboval Šťastný pomoc rozhodčích a spoluhráčů.

31:37
    Při poslední střele Hudečky se sekáním provinil Bernat (KLA) a za to si jde odpočinout na trestnou.

32:32
    Hrát se bude 4 na 4. Jiskra (KVA) je na trestnou poslán za napadení.

33:10
    Hra se začíná vyhrocovat a na ledě je vidět více tvrdých zákroků mezi hráči než střeleckých akcí.

33:31
    Rivalita mezi Kladnem a Energii je velmi znatelná, hráči se pošťuchují nejen fyzicky, ale i slovně.

34:31
    Rytíři stále tasí své meče vůči svému soupeři a karlovarská obrana má, co dělat.

35:38
    Karlovarští to po signalizovaném trestu zkoušejí v šesti.

36:03
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Flachs – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jelínek – 2 min., podražení).

36:52
    Útok energetiků zastavuje po střele Bernátha Jiroušek.

37:27
    Schyluje se ke konci přesilové hry Energie, té se zatím ovšem nedaří.

38:12
    Rozjetého Křemena zastavil až pád těsně u Jirouška.

39:27
    Zavřel (KVA) dostává osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest za něj odpyká Jílek (KVA).

40:00

Energie stále nestačí na Rytíře. Hra se zrychlila, avšak Kladenští přidali navrch další branku. O tu se ve 24. minutě postaral Filip Matyáš, který tak navýšil na tříbrankový náskok. V závěru bylo již vidět více sporných momentů mezi hráči než střeleckých akcí.

Závěrečné dějství započne přibližně přibližně v 19:35.

40:01

40:20
    Kladno pokračuje další třetinu v přesilovce.

40:59
    Jelínek střílel z první, jenže Bednář se včas stihl přesunout.

41:33

42:25
    Karlovarští jsou teď velmi aktivní a zasypávají Jirouška mnoha střelami.

43:21
    Bláha se dostal do úniku, ale byl v ofsajdu, a tak se vhazuje ve středním pásmu.

44:39
    Hosté vyhazují, ale puk nikdo nezachytil, což vedlo k icingu.

45:39
    Routa chtěl proniknout, až k Bednářovi, ale v cestě mu stál domácí obránce.

46:51
    Tomáš Urban se dostal přímo před Bednáře, kde stihl ještě přihrát VOJTĚCHOVI TRŽILOVI, který trefil střed prázdné branky. Asistence: Tomáš Urban, Adam Zich

48:45
    MATĚJ ZÍKA přesnou střelou z pravého kruhu vymetl všechny pavučinky z prvého rohy Bednářovy brány.

50:16
    Novák jel se Zárubou na branku, ale Jiroušek zůstává bezchybný.

51:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Do samostatného úniku se dostal ADAM KŘEMEN, který zatím jako jediný prostřelil Jirouška. Bez asistence

53:13
    Po střele Daniela Černého se k puku dostal VÍT JISKRA, kterému nedělalo potíže trefit se do prázdné branky.

54:13
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Flachs – 2 min., vysoká hůl).

54:40
    Zakázané uvolnění Varů.

55:05
    Energetici se dnes v přesilovkách trápí.

56:13

56:38
    Holub střílí z mezikruží, ale trefil pouze Jirouškovy betony.

57:32
    Křemen zkoušel střelu od modré ale mířil daleko vedle.

57:55
    Energetici zkouší hru v šesti

58:04
    Do prázdné brány se trefil VOJTĚCH TRŽIL. Asistence: Šimon Jelínek, Matyáš Filip

59:40
    Zmatek před kladenskou brankou

Kladenští v tomto zápase jasně dominovali. Naopak karlovarští překvapili svým nepovedeným výkonem. Energetikům se dařilo až v závěru třetí třetiny, kdy v posledních pěti minutách hry dali, stejně jako Rytíři, dva rychlé góly (Adam Křemen, Vít Jiskra), a tak zkusili hru v šesti. To se jim ale vymstilo, protože hned po deseti vteřinách dostali gól od Šimona Jelínka. My se s vámi tímto loučíme a brzy zase na počtenou. (20:15:15)

Naďa Krásná

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 52. Křemen, 54. Jiskra (Černý) – 10. Zíka, 14. Jelínek (Flachs, Zíka), 24. Filip (Bláha), 47. Tržil (Urban, Zich), 49. Zíka (Routa), 59. Tržil (Jelínek, Filip)

Kašpar (24. Bednář) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub, David Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Jílek, Zdeněk

Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – Tržil, Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss

Rozhodčí: Grech – Belko, Fiala