Carolina – Tampa 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Arizona 5:3 (kon.)
Philadelphia – Anaheim 2:6 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:0 (kon.) | Montreal – Florida 5:1 (kon.)
Ottawa – Los Angeles 2:3 (0:2 po s.n.) | Nashville – Calgary 2:3 (1:2 po s.n.) | Minnesota – Vancouver 0:1 (kon.)
Colorado – Dallas 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:2 (kon.)

Radim Vrbata (FLO) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:54

Domácí Montreal konečně zabral a připisuje si vítězství. Klíčová byla druhá třetina, kdy se sice Florida dostala do vedení, ale pak třikrát přesně vypálil domácí celek. Dva góly ze tří byly přesilovkové. Ve třetí třetině pak Canadiens takticky zápas dohráli, navíc vstřelili další dva góly. Dvě branky zaznamenal obránce Shea Weber.

59:30
    Alex Galchenyuk se propracoval do zakončení, jeho ránu snadno kryje brankář Floridy.

59:00
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Minuta hry zbývá.

58:50
    Po zakázaném uvolnění Montrealu se bude vhazovat před brankou Canadiens.

58:31
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Derek MacKenzie vypálil, jeho pokus zablokoval Brendan Gallagher.

58:00
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny kryje hostující brankář kotouč. Od modré čáry vypálil Shea Weber a James Reimer byl pozorný.

57:42
    Shea Weber se propracoval do zakončení, jeho pokus byl ale zablokovaný.

57:17
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Montreal je střelecky aktivnější a míří za výhrou v tomto zápase. Florida dnes doplatila na vyloučení.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:35
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek nechce chybovat. Navíc o vítězi je rozhodnuto.

56:20
    Střelu od modré čáry v předbrankovém prostoru tečoval Mark Pysyk. Domácí brankář si dokázal poradit, Carey Price vyrazil puk.

55:54
    Domácí hokejisté zvládli oslabení na výhrou, nyní se do zakončení dostal Brendan Gallagher, jeho pokus ale postrádal přesnost.

55:39

55:09
    Domácí fanoušci začínají slavit výhru svého oblíbeného týmu.

55:07
    Radim Vrbata se propracoval do zakončení, jeho tvrdou ránu z kruhu kryj e Carey Price. Hra je přerušena.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Galchenyuk (Gallagher, Drouin), 39. S. Weber (Drouin, A. Shaw), 39. Gallagher, 50. S. Weber (Lehkonen), 52. Pacioretty (Danault, Jo. Benn) – 21. Yandle (Huberdeau, Barkov)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Davidson, Petry, Alzner, Jo. Benn – Lehkonen, Drouin, Byron – Pacioretty, Danault, A. Shaw – Hudon, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, McCarron, Ščerbak.
    Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, McCoshen – Huberdeau, Barkov, Dadonov – McCann, Trocheck, Vrbata – Brickley, Malgin, Bjugstad – Haley, MacKenzie, Tippett.

Rozhodčí: Furlatt, Rank – Daisy, Murphy

Diváci: 21 302