David Servis – Havlíčkův Brod 7:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Písek 6:0 (kon.) | Pelhřimov – Tábor 3:1 (kon.)
Nymburk – Klatovy 6:8 (kon.) | Sokolov – Kobra 2:8 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Vrchlabí 5:3 (kon.)
Bílina – Trutnov 6:3 (kon.) | Řisuty – Děčín 4:3 (3:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 3:6 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 2:1 (po pr.) | Kolín – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Letňany – Jablonec n/N 2:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 25.10.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • 2. liga skupina Východ • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Souboj týmů z opačných konců tabulky může být pořádné drama.
    HC RT TORAX Poruba 2011 bude hostit od 18 hodin HC TATRA Kopřivnice.

Domácí Poruba se veze na vlně výher a právem je na stupínku nejvyšším s pěti bodovým náskokem.
    Ale jak je známo, proti slabším se hraje vždycky hůř. Viz utkání s Bobry, kteří v Porubě po dvou třetinách vedli.

Kopřivnické Tatře se už tolik nevede. Za posledních pět utkání vyhrála jen jednou v duelu s Opavou. Body brala i v zápase s Bobry po prohře v prodloužení. Jinak se krčí s devíti body na konci tabulky.

Michal Vyčesaný #13 2+1

Vyhraje Poruba po desáté v řadě a proti Kopřivnici protáhne vzájemnou vítěznou šňůru na dvanáct zápasů?
    Uvidí diváci opět víc jak osm branek, které vždy v duelu Poruba vs. Kopřivnice, padnou?

Sledujte od 18 hodin textové komentování nebo přijďte přímo do RT TORAX ARENY shlédnout atraktivní utkání. Na straně hostů se představí i odchovanci Poruby – Kropka, Pěnčík, Patrik Gola.

Krásný dobrý večer všem příznivcům hokeje!

Trenéři Flašar (Poruba) a Kofroň (Kopřivnice) pro dnešní utkání nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Zavadil) – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Popela, Baca, Puškár – Gelnar, Ballner, Fojtík J., Schwarz, Zdeněk, Ollender, Jaroš, Zachar, Luka, Káňa, Sztefek, Říha

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Krutil, Marek, Bail, Mrowiec, Kropka, Fojtík T. – Heinzl, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Gola P., Sluštík

Rozhodčí: Cabák – Barteček, Vengřín.

Poruba už nějaký ten zápas hraje v zbrusu nových dresech a ty staré dalo vedení RT TORAX Poruba fanouškům do internetové dražby.

V nedávných dnech byla akce ukončena a dnes se bude předávat ten nejdražší. Dres s číslem 78 kapitána Davida Zachara si fanynka vydražila za tři tisíce sedm set korun.

Od dnešního večera jej bude mít oficiálně ve svém vlastnictví slečna Patricie Ryšková. Dres ji předává osobně kapitán David Zachar a s kyticí se připojuje generální manager HC RT TORAX Poruba 2011 pan Pavel Hinner.

00:01

00:10
    První střela na kopřivnickou branku šla z hole Ballnera. Hromada kotouč odrazil do protější strany, kde naštěstí nebyl nikdo v červeném drese.

00:35
    Tatra zahrála icing.

00:45
    Hromada si připisuje další zákrok. Tentokrát už hru přerušuje po střele Janoty od modré čáry.

01:35
    Na puk si sáhl už i porubský Kůdela. Přikryl jej v levým kruhu před útočícím Bartošákem.

01:59
    Střela obránce Stříže končí odražena Kůdelou za brankou.

02:24
    Po vhazování před obrannou modrou Poruby se nepodařilo Kopřivnickým udržet získané pásmo.

02:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., sekání). V pravém rohu za Hromadovou brankou si porubský kapitán počínal nedovoleně. První přesilovku tak získává Tatra.

03:38
    Hosté zahráli icing poté, co je domácí doslova vytlačili z útočné třetiny.

04:19
    Tatra se konečně usadila v pásmu. Střela Marka od modré čáry ovšem nemířila mezi tři tyče.

04:39
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách a Kopřivnici už asi nic nedovolí.

04:53

05:03
    Dva na jednoho jeli domácí borci. Odražený puk na levé křídlo se nepodařilo Říhovi dopravit do klece. Hromada se stačil přesunout.

05:55
    Domácí okupují pásmo, ale puk dopravit za brankovou čáru zatím nedokáží.

06:39
    Káňova dělovka končí vysoko nad horní tyčí Hromadovy brány.

07:01
    Kopřivničtí mají zformovanou obranu a domácím rozhodně neulehčí cestu za gólem. Kotouč se brankovištěm proklouzal a ani Hromada nevěděl, že se mu prohnal za betony.

08:13
    Prozatím se hraje více v pásmu Tatry.

08:50
    Krátká návštěva hostů před Kůdelou byla ale víc nebezpečná než dlouhé útoční porubských hráčů. Vyčesaný nenačasoval střelu z první a kotouč mu proletěl pod čepelí. Možná by se Kůdela stačil za kotoučem přesunout, ale akce to byla parádní.

09:29
    Vhazuje se po levé ruce porubského brankáře. Chvíli před tím totiž likvidoval střelu Krutila.

10:00
    Skrumáž v Kůdelově brankovišti řeší až píšťalka. Puk se skryl pod těly mnoha hráčů. I gólmana.

10:42
    Hra se poněkud vyrovnala. Hosté dostávají mnoho prostoru k založení útočné akce. Stříž se protáhl po pravém křídle a k úspěšnému zakončení mu scházela přesná muška.

11:41
    Hromada likviduje střelu Zachara a následnou dorážku už kryje pod lapačkou.

12:10
    Dlouhý pas na Luku ve středním pásmu nevyšel. Kotouč zachytil Heinzl a poslal jej zpět do pásma Poruby.

12:53
    Hraje se hodně do těla, hráči se dohrávají a tak není mnoho času na kombinační hokej. Díka tomu se hraje nahoru dolů.

13:36
    Porubští zahráli ofsajdovou pozici.

14:07
    Nahazované puky nekončí na těch správných hokejkách. Kopřivničtí dokáží kotouče zdárně sbírat a eliminovat nebezpečí.

15:03
    Sluštík donutil Porubské k založení dalšího útoku až zpoza vlastní brány.

15:34
    Tatra vysunula forčeking ještě hlouběji a domácí mají ještě větší problém puk vyvést.

10:06
    Tomáš Fojtík obral Luku o kotouč a mohl Kůdelu překvapit. Chyběla jen přesná muška.

16:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., podražení). V útočné třetině se kotouč motal hráčům mezi bruslemi a při jeho získání se porubský kapitán dnes podruhé provinil faulem.

17:40
    Tato přesilovka hostům vychází rozhodně lépe než předchozí početní výhoda. Kůdela kotouče odráží.

18:40
    Střela od modré v podání Baila končí Kůdelovi na betonech. Dorážka se Pěnčíkovi nezdařila. Puk odletěl do levého rohu.

18:47

19:00
    Hromada likviduje pokus Luky.

19:55
    Třetina bude ukončena před Hromadou. Kopřivnický gólman dělá co může, aby neinkasoval gól do kabiny.

20:00

Třetina uběhla jako nic. Góly diváci nezažili, přestože měli hosté dvě početní výhody, v kterých se tato radost nabízí. První ovšem neodehrála Tatra ideálně, druhou už Kůdelu střelami počastovala a porubskou čtveřici zatlačila do defenzívy.
    Na druhé straně se nepodařilo přetavit v gólovou radost dvě přečíslení a ani neposedný kotouč v jednom případě nenabral směr brankový prostor.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:10
    Pokus o dlouhé nahození Slavíkem končí na bruslích Vyčesaného. Je z toho dokonce gólová akce v podání Tomáška.

21:04
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kopřivničtí se už nadechovali k útoku, když obránci vzal kotouč Zdeněk a nahrál na modré stojícímu VLADIMÍRU LUKOVI, který se rychle otočil do pásma a tváří v tvář Hromadovi otevírá střeleckou listinu tohoto utkání. Hromada kotouč zbrzdil lapačkou, ale nezachytil a ten proklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jiří Zdeněk a Michael Janota.

21:58
    Druhou šanci ke skórování dostal Káňa. Zákrok Hromady a obětavost obrany při následné prázdné brance k druhému porubskému gólu zabránily.

22:06
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Bartošák – 2 min., podražení).

22:50
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Stříž – 2 min., podražení). 1:16 budou hrát hosté ve třech. Stříž se provinil ve středním pásmu, když Porubští opětovně získávali pásmo pro rozehrání početní výhody.

22:54
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Bail – 2 min., podražení). Po vhození kotouče na led se kopřivnický obránce provinil stejným faulem ,jako jeho spoluhráči na trestné lavici.

23:50
    Porubští nedokáží obětavost trojice Tatry překonat. Kotouče létají kolem pásma a střely kolikrát zázračně likviduje Hromada.

24:06
    Hosté ve čtyřech.

24:49
    Hosté se zdárně brání porubskému tlaku.

24:50

24:54
    Na ledovou plochu trestoměřiči vpustili i třetího vyloučeného, takže Tatra hrála nechtěně v šesti. Chvíli možná v sedmi.

26:17
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů).

27:21
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Marek – 2 min., sekání).

28:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Janota – 2 min., sekání). Při útočné akci si Janota nedovoleně pomohl ve středním pásma. Po sedmnácti vteřinách se síly na ledě vyrovnají.

28:17
    Hosté ve čtyřech

29:21

29:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Puškár – 2 min., sekání).

30:00
    Domácí ve čtyřech.

30:14
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    MARTIN TOMÁŠEK si sjel z pravého křídla na střed brankoviště a bleskově využívá přesilovku. Při vyrovnávací brance asistoval: David Stříž a Michal Krutil.

32:45
    Kopřivnice cítí šanci a s postupujícím časem si v útoku věří víc a víc. Domácí museli zahrát icing.

33:30
    Hromada likviduje pokus Janoty.

34:41
    Při přechodu útočné modré čáry se hosté provinili přihrávkou rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:17
    Hromada je koncentrovaný. Likviduje bleskovou reakci Popely, když mu z pravého rohu nahrál před branku Zdeněk.

36:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zdeněk – 2 min., napadení).

36:40
    Nahrávku na střed hřiště vystihl Zachar a když viděl před sebou volný prostor, ujížděl k Hromadovi. Obránce Krutil jej však dojel a znemožnil zakončení.

37:30
    Hosté jsou usídleni v pásmu a zkouší všemožné cesty dopravení puku do branky.

38:20
    Domácí ustáli tlak a jsou opět v plném počtu.

38:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ballner. Dlouho Poruba v plném počtu nehrála! Špatné střídání je posílá opět do oslabení.

38:42
    To ale paradoxně spíš je ku prospěchu. Opět se dostávají domácí do úniku, při kterém je kapitán Zachar. Tentokrát má v zádech Zdeňka, kterému posílá kotouč zadovkou do jízdy, a kdyby porubské křídlo udělalo stahovačku a poslalo puk bekhendem kolem levé Hromadovy tyče, mohla Poruba vést. Jenže Zdeněk v těsné blízkosti gólmana volil střelu mezi betony a to byla pro zkušeného gólmana hračka vyřešit.

39:10
    Třetina se dohrává v bojovém modu. Ani jednomu týmu se ovšem nedaří prolomit skvělé formy gólmanů. V posledních vteřinách mají puk v moci hosté.

40:00

Častá vyloučení a dvě branky, které stanovují nerozhodný stav. To bylo k vidění v druhé dvacetiminutovce. Porubští otevřeli skóre v druhé minutě této uběhlé třetiny díky Vladimíru Lukovi a jeho prudké střele.
    Až po devíti minutách dokázala Tatra srovnat a to brankou v přesilovce. Na konci vyhraného buly a celé akce byl Martin Tomášek.

Jak bude vypadat vyrovnaný souboj v třetí části utkání?
    To budeme vědět až přibližně v 19:36 začne.

40:01

40:20
    Hosté se ujali puku a zkouší přechod přes střední pásmo dlouhými nahrávkami. První vystihl Zachar, druhou Zdeněk, který pak Stříže i stínoval. Nakonec se ke střele dostal Bartošák a Kůdela přerušil hru.

40:35

41:20
    Hromada si kryl pravou tyč při dorážení Ballnera.

41:59
    Icing odpískán Tatře.

42:04
    Po vyhraném buly okamžitě pálil Luka. Puk skončil odražený nad hlavami všech hráčů.

42:44
    Puk olízl levou Kůdelovu tyč při odrazu od brusle Sluštíka. Do brankoviště nahazoval Marek.

43:30
    Další icing pro Kopřivnici.

43:50
    Hromada drží puk ve výstroji poté, co střílel Josef Fojtík. Bude se vhazovat po pravici gólmana.

45:06
    Porubští zvýšili tlak a dostávají soupeře pod tlak. Hromada ale nemusí zasahovat. Před sebou má obrannou hradbu pěti hráčů.

45:57
    Domácí se rozjíždí od své brány. Přes střední pásmo neprošel J. Fojtík, když mu puk vypíchl Suchý.

46:04
    Sluštíkova dělovka od modré končí Kůdelovi v lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravici.

47:17
    Tatra se provinila ofsajdem. je posouzen jako úmyslný, takže se bude vhazovat před Hromadou.

47:28
    Domácí pásmo neudrželi a do útoku se vydal Hrubý. Byl ovšem zatlačen na hrazení a k žádné střele nepuštěn.

48:03
    Do úniku se dostal Schwarz. Byl sice tísněn, ale zakončil kličkou do bekhendu. Hromada zázračně, byť v pozici ležmo, zasáhl nějakou částí výstroje, takže se stav utkání nemění. navíc je kopřivnická branka posunuta.

49:03
    Útočnou třetinu dobyli hosté. Střela Pargáče byla docela nepříjemná. Puk Kůdelovi vypadl z lapačky, ale obránci byli včas na místě a kotouč odvezli dál z před brankového prostoru.

49:52
    Skvělé zákroky předvádí i Hromada. Domácím se nepovedlo dopravit kotouč dvakrát do odkrytých prostor kopřivnické brány. Vždy scházel pomyslný krůček, lepší postavení, aby se i diváci radovali z gólů.

50:40
    Kopřivnici odpískán ofsajd.

51:08
    Říha bojuje za svou brankou o kotouč. Pargáč s Machem jej natlačili na hrazení a sudí přerušuje hru.

51:48
    Po nezdařeném pokusu o překvapení zpoza brány se hosté dostávají bleskurychle před Kůdelu. Vyčesanému se ale průnik kolem střídaček nezdařil dle očekávání.

52:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., nedovolené bránění). Jeden hattrick bychom měli, kapitán si odpykává třetí trest.

53:00
    Domácí se účelně brání vyhazováním kotouč přes všechny čáry.

53:50
    Tatra se provinila přihrávkou rukou. Vhazuje se ve středním pásmu blíž Hromadovy brány.

54:03

54:41
    Bojuje se tvrdě. Oba týmy chtějí rozhodnout utkání v základní hrací době. Kopřivničtí by vyhráli ve vzájemných kláních poprvé a přerušili by navíc domácím zápasové vítězné tažení.

55:53
    Poruba dobře brání, ale jednoduché dlouhé nahrávky leckdy nemají adresáta. Je jim pískání zakázané uvolnění.

56:00
    Do přečíslení se dostal Pěnčík s Vyčesaným. Prvně jmenovaný nahrával na brankoviště, ale tísněný obráncem nedokázal Vyčesaný kotouči nastavit hůl, aby dostal puk do branky.

57:18
    Kopřivnice zahrála zakázané uvolnění.

57:18
    Oddechový čas pro hosty.

Vhazuje se po levici gólmana Hromady.

57:40
    Porubští se drží v pásmu. Káňa za brankou atakován dvěma soupeři, přesto drží puk na holi, ale nemá komu před branku nahrát. Všichni hráči jsou obsazeni.

57:53
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Sluštík – 2 min., nedovolené bránění). Nepříjemné zkomplikování pro hosty. Konec třetiny se budou muset bránit početní převaze.

58:04
    Hromada má kotouč pod betony po střele Kaluži.

58:50
    Střely do brány létají s pravidelnou razancí, ale jako by měl kopřivnický gólman před sebou ochranný štít. Odrážejí se od něj mimo brankoviště.

59:53

60:00

Takto vyrovnaný souboj asi nikdo nečekal. Všechno je to ale v gólmanech. Hlavně v Hromadovi, který je dnes pro Kopřivnické velkou oporou a pro Porubské tvrdý oříšek.
    Po krátké přestávce budeme pokračovat v komentování.

60:01

60:11
    Kotouč drží hosté a už jsou v útočném pásmu.

60:29
    Pargáč však u mantinelu o puk přichází a nastává čas pro Porubské.

60:37
    hromada vykrývá pokus Zachara.

61:04
    Kůdela vyjíždí daleko před bránu, aby zabránil střílet Vyčesanému. Za kruhy se mu daří puk hokejkou vypíchnout, aby jej nakonec získal Janota.

62:35
    Střela Tomáška jde nad horní tyčku porubské brány.

63:10
    Střela Zdeňka končí na betonech Hromady.

63:12
    Zdeňkův pokus dokázal Hromada vykrýt, ale kotouč skončil za brankou a domácí se prostě nedali a bojovností kotouč získali. VLADIMÍR LUKA se na kruhu napřáhl a byť byl Hromada vyjetý z branky pro snížení střeleckého úhlu, puk prosvištěl kolem něj a zapadl u druhé tyče do branky. Asistence: Jiří Zdeněk.

Nakonec je tedy Poruba dále na vítězné vlně a po dvanácté poráží Kopřivnici. Tentokrát jen za dva body díky střelci Vladimíru Lukovi jenž nedal dnes skvěle chytajícímu Hromadovi vydechnout a ve třetí minutě prodloužení jej překonal.
    Hosté předvedli bezvadný výkon a možná tím Porubské i zaskočili.
    Velký podíl v získání bodu měl neodmyslitelně skvělý výkon brankáře Hromady, jeho leckdy neskutečné zákroky a na konci třetí třetiny i malinko štěstí, kterému šla TATRA naproti.
    Bod si každopádně zaslouží i díky dlouhému odbráněnému oslabení 5/3.

HC RT TORAX Poruba 2011 dokázal být trpělivý, přečkal fůru oslabení a ze zákroků hostujícího gólmana nepanikařil. Desátá výhra v řadě je po dnešním těžkém utkání jen třešnička na dortu.

Pro dnešní večer je to ode mne z Poruby a RT TORAX ARENY vše, přeji krásný zbytek večera a příští středu se opět těšíme na vaši přízeň. (20:25:25)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 22. Luka (Zdeněk, Janota), 64. Luka (Zdeněk) – 31. Tomášek (Stříž, Krutil)

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Krutil, Marek, Bail, Mrowiec, Kropka, Fojtík T. – Heinzl, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Gola P., Sluštík

Rozhodčí: Cabák – Barteček, Vengřín