Lille – Valenciennes 2:2 (5:4 po pen.) | Troyes – Amiens 1:2 (kon.) | Angers – Nancy 3:2 (kon.)
Štrasburk – Saint-Étienne 1:1 (5:4 po pen.) | Dijon – Rennes 1:2 (kon.) | Méty – Red Star 1:0 (kon.)
Toulouse – Clermont Foot 4:2 (kon.) | Tours FC – Nantes 3:1 (kon.)
po penal. (5:4)
RC Štrasburk
1:1 (1:0)
AS Saint-Étienne
Středa 25.10.2017, 21:05 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzský Ligový pohár • 3. kolo

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:9. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:12. (23:14:05)

Saint-Étienne bojovalo ve druhém poločase ze všech sil. Dokázala pět minut před koncem druhé půle srovnat díky parádně trefě Hernaniho z volného přímého kopu, ale na postup to nakonec nestačilo. V penaltovém rozstřelu rozhodla jediná chyba. Tu udělal již v první sérii hostující střídající útočník Romain Hamouma, který nechal vyniknout Alexendra Oukidja. Za domácí se postupně prosadili Lala, Noguiera, Goncalves, Sacko a i posledním střelec, jenž udržel nervy na uzdě Bakary Koné. Štrasburk se může těšit na další fázi francouzského poháru, Saint-Étienne končí.

KONÉ

5. série
    5:4
    Stoper Štrasburku Bakary Koné mohl poslat svůj celek do další fáze francouzského poháru. Jeho střela k levé tyči odstartovala oslavy fanoušků. Ruffier šel opět na špatnou stranu.

5. série
    4:4
    Jonathan Bamba už musel dát, byl pod tlakem, ale poslal si zkušeně brankáře na opačnou stranu a uklidil míč do sítě.

4. série
    4:3
    Sacko mohl přiblížit Štrasburk k postupu a to také dělá umístěnou střelou do pravého horního rohu.

4. série
    3:3
    Gabriel Silva našel po vzoru Antonína Panenky střed branky lehkým dloubáčkem.

3. série
    3:2
    Anthony Goncalves, další střídající hráč. Ruffier šel na opačnou stranu a nemohl tak míč vyrazit.

3. série
    2:2
    Alexandre Söderlund si postavil míč na značku pokutového kopu a s přehledem střelou k levé tyči upravuje skóre.

2. série
    2:1
    Vincent Nogueira nedal brankáři žándou šanci střelou do pravé šibenice.

2. série
    1:1
    Střelec vyrovnávací branky Hernani byl na řadě jako další. Jeho umístěnou střelu nemohl Alexandre Oukidja chytit.

1. série
    1:0
    Domácí mohl poslat do vedení Kenny Lala. Krajní obránce Štrasburku zamířil po trávníku k levé tyči a dává gól.

1. série
    0:0
    Jako první si postavil míč na značku pokutového kopu střídající Hamouma. Romain Hamouma zamířil k pravé tyči, ale Oukidja chytá!

Střílení penalt začíná.

Devadesát minut nerozhodlo. Pět minut před koncem srovnal vedení Štrasburku parádní trefou přes zeď Hernani. Nyní o postupu do další fáze francouzského poháru rozhodne penaltový rozstřel.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+2
    Již ve druhé minutě nastavení přilétl centr před domácí branku. Selnaes i Söderlund byli připraveni hlavičkovat, ale Hernani tentokrát nepředvedl přesný centr.