Vladivostok – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Kunlun – Kazaň 1:2 (kon.) | Toljatti – Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.)
Jokerit – Minsk 2:0 (kon.) | Čerepovec – Barys 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – Novosibirsk 1:2 (2:3 po s.n.)
Viťaz – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 2:0 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 0:5 (kon.)
Red Star Kunlun
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pátek 27.10.2017, 13:30 • LeSports Center • KHL

Ode mě je to už pro tento zápas vše, přeji příjemný zbytek dne. (16:05:24)

Zápas je u konce. Domácí jsou nakonec smutní, protože nezískali ani jeden bod. Přitom byli dnes Kazani vyrovnaným soupeřem. Po bezbrankové první třetině se v té druhé jako první prosadila právě Kazaň. Domácí ale vyrovnali a pak ve zbytku třetiny sahali i po dalším gólu, který by je poslal do vedení. Jenže to se nestalo. Ve třetí třetině byli znovu domácí hodně aktivní, ale Garipova se jim už překonat nepodařilo. Naopak to byl Hellberg, který inkasoval a tak si Kazaň z Číny odváží tři body.

59:10
    Domácí už to zkouší bez brankáře v šesti!

58:10
    Anton Lander ujížděl sám na Hellberga, ale ten ještě udržel šance svého týmu na body a jeho šanci zlikvidoval.

57:22
    Kazaň vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Hosté tak nyní nemohou vystřídat.

56:06
    Kunlun se pomalu nadechuje k závěrečnému tlaku. Kazaň se ale stáhla a dobře střeží obranné pásmo. Bude to pro domácí těžké.

54:37
    Markovova dělovka od modré skončila jen na chráničích připraveného Magnuse Hellberga.

53:46
    Svitov se do žádných velkých akcí nepouštěl. Když viděl, že je v útočném pásmu sám proti přesile, plynule vyjel obloučkem zpět do střední třetiny.

52:48
    Přesilovka se Kunlunu vůbec nepovedla. Přitom to byla ideální příležitost vynutit si prodloužení.

51:57
    Geoffrey Kinrade dostal přihrávku zpoza brány od Kinrada. Jeho střelu z pravého kruhu ale dokázal Emil Garipov vyrazit.

50:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hákování).

49:57
    Gilbert Brulé střílel od pravého hrazení. Ale bylo to celkem z úhlu, takže žádný problém pro Garipova.
    47:57 Nikita JAZKOV - 1:2

47:57
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň jde znovu do vedení. NIKITA JAZKOV se krásně proháčkoval mezi obránci a dokázal přesnou střelou překonat Hellberga v brance Kunlunu. Asistence: Vasilij Tokranov.

46:38
    Rob Klinkhammer chtěl střílet z pravého kruhu, ale nakonec se o něj postarali obránci Red Star.

45:58
    Roman Graborenko stihl ještě vypálit od modré, Garipov ale kotouč chytil bez problému lapačkou.

44:45
    Stěpan Zacharčuk měl trochu problémy s rozehrávkou, když byl pod tlakem. Ale nakonec to zvládl a kotouč neztratil.

42:55
    Michail Gluchov si puk hezky zasekl na osu kluziště. Jeho střela ale už tak povedená nebyla.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 37. DeFazio (Wolski) – 28. Svitov (Tokranov, D. Musin), 48. Jazkov (Tokranov)

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Kinrade (A), Järvinen, N. Chlystov, A. Kulda, Graborenko, Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Ponikarovskij (C) – Yip, K. Makarov, Kane (A) – Thuresson, DeFazio, Chipchura – O'Donnell, Lockhart, Jaw.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (A), S. Zacharčuk, Tokranov, Ohtamaa, D. Musin, Sidorov – M. Gluchov, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Jazkov, Lukojanov, Malychin (A) – Svitov, Golubev, Archipov (C).

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexandr Sysujev – Alexej Majtak, Sergej Šeljanin